Depilacja woskiem jest alternatywą dla osób, których stan zdrowotny wyklucza depilację laserową. Pozwala cieszyć się gładką skórą na długie tygodnie. Przy regularnym stosowaniu zabiegu jesteśmy wstanie znacznie osłabić i zniwelować większość uporczywych włosów.

Depilacja woskiem – podstawowe informacje
Cena: od 15 zł
Czas zabiegu: od 30 do 60 minut
Znieczulenie: nie
Zdolność do pracy: tak
Sugerowana seria:
Czas utrzymania się efektów: 2-4 tygodni

Wskazania do zabiegu

 • podrażnienia związane z tradycyjną depilacją,
 • walory estetyczne,
 • szybko odrastające włosy.

Przeciwwskazania

 • choroby skórne,
 • stany zapalne,
 • tendencje do pękających naczyń krwionośnych, żylaki,
 • przerwanie ciągłości naskórka,
 • świeżo opalona skóra,
 • stosowanie bronzer.

Efekty

Po zabiegu depilacji woskiem możemy cieszyć się gładką skórą od 2 do 4 tygodni. Systematyczność pozwala uzyskać trwałe efekty. Włosy odrastają słabsze i mniej zagęszczone. Nie musimy martwić się zbędnym owłosieniem co daje nam komfort w dniu codziennym.

Jak przygotować się do zabiegu?

 • Przed zabiegiem skóra nie może być świeżo opalona oraz nie zaleca się stosowania wszelkich środków brązujących.
 • Włosy muszą mieć długość około 4mm aby można było je skutecznie usunąć.

Pielęgnacja po zabiegu:

 • Po zabiegu odradza się korzystania z sauny, basenu, jak i gorących kąpieli przez 48h.
 • Ekspozycja na słońce jest nie wskazana do 48h.
 • Ważne jest aby zachować odpowiednią pielęgnacje skóry dermokosmetykami. Balsamy perfumowane mogą wywołać dodatkowe podrażnienie skóry.
 • Kiedy włosy zaczną odrastać zaleca się wykonanie peelingu ciała aby zapobiec wrastaniu się włosków i ułatwić im przebicie przez skórę.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu występuje lekkie zaczerwienienie skóry do 48h. Pojawić się może również delikatne pieczenie i dyskomfort w postaci swędzenia. Objawy znikają do kilku godzin po zabiegu.

Cennik

Depilacja woskiem
Okolice Cena za 1 zabieg
Brwi 15 zł
Wąsik 15 zł
Broda/ policzki 20 zł
Nogi 80 zł
Łydki 45 zł
Uda 45 zł
Pachy 45 zł
Plecy całe 100 zł
Plecy częściowe 50 zł
Klatka piersiowa 50 zł
Ręce 40 zł
Bikini francuskie damskie 50 zł
Bikini brazylijskie damskie 80 zł
Bikini hollywoodzkie 100 zł

Więcej o zabiegu:

Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Rozgrzany wosk dociera głęboko, więc jest w stanie usunąć włos wraz z korzeniem. Usunięcie owłosienia wraz z cebulkami powoduje, że odrastanie trwa długo, a włosy stają się coraz rzadsze i cieńsze.

To dobra alternatywa dla osób, które z różnych powodów nie chcą decydować się na depilację laserową. Skuteczna depilacja woskiem to depilacja przeprowadzona profesjonalnie. Tylko poprawne wyrywanie włosków pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych powikłań, jak na przykład wrastające włoski. Dlatego właśnie takie problemy pojawiają się znacznie rzadziej po wizycie w profesjonalnym salonie niż u osób, które depilują się samodzielnie. Znaczenie ma sterylność, ale też sposób zrywania plastrów. Musi się to odbywać chociażby pod odpowiednik kątem.

Depilacja woskiem w ciąży

Depilacja woskiem w ciąży nie jest niewskazana. Nie ma jednoznacznego przeciwwskazania. Najważniejsze to obserwować swoje ciało. Depilacja w ciąży może być niekorzystna, gdy zabieg ten wiąże się z dużym stresem i negatywnymi emocjami. W takich przypadkach ciało produkuje kortyzol, który może mieć niekorzystny wpływ na płód. Ponadto warto obserwować, czy podczas depilacji nie mamy nadmiernie podrażnionej skóry oraz czy nadmiernie nie rozszerzają się naczynka. W ciąży mogą pojawić się takie problemy, a nadmierne rozszerzanie się naczynek może prowadzić do powstania żylaków. Jeżeli jednak dobrze reagujemy na depilację, można korzystać z depilacji woskiem.

Męska depilacja

W naszej ofercie znalazła się również męska depilacja. Depilacja męska przeprowadzana może być np. na plecach, czy klatce piersiowej. To właśnie z tych obszarów panowie najchętniej i najczęściej usuwają włoski. Depilacja u mężczyzn nie różni się oczywiście niczym od depilacji przeprowadzanej u kobiet. Jest to jedynie kwestia innych obszarów ciała, na których występuje niechciane owłosienie.

Depilacja woskiem
5 (100%) 6 głosów

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Nowe placówki » Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski