Trycholog Gdynia – nowoczesne gabinety – specjaliści od włosów. Wypadanie włosów i choroby skóry głowy często są przez nas bagatelizowane, a prawda jest taka, że zwykle ani fryzjer ani kosmetyki z drogerii nie są w stanie nam pomóc. Dolegliwości te mogą mieć różne przyczyny, negatywnie wpływające na cały organizm – jedynie objawiające się traceniem włosów. Dlatego nie lekceważ problemu i jak najszybciej zgłoś się na wizytę do specjalisty trychologa, który zdiagnozuje przyczynę problemu i zapewni skuteczny program leczenia.
Dlaczego włosy wypadają?
Wypadanie włosów może mieć różne podłoże. Problemy te można podzielić przede wszystkim na różnego typu łysienie oraz zwiększone wypadanie, prowadzące do utraty gęstości włosów.
Łysienie może objawiać się całościowym zanikiem włosów na skórze głowy, bądź ich brakiem tylko w niektórych jej partiach. W podstawowym podziale można wyróżnić łysienie bliznowaciejące i bez bliznowacenia. W celu dalszego uszczegółowienia należy wymienić łysienie:
- androgenowe – ma przede wszystkim podłoże genetyczne, ale wiąże się również z podwyższonym poziomem androgenów w organizmie. Wbrew obiegowym opiniom, dotyka nie tylko mężczyzn, ale także kobiet. Problem zaczyna się zwykle od tzw. zakoli i postępuje ku skroniom oraz do środka głowy.
- plackowate – choroba ta ma charakter autoimmunologiczny. Układ odpornościowy zaczyna wówczas uważać mieszki włosowe za obce, prowadząc do powstania łysych placków. Najczęściej dotyka ludzi młodych (rozpoczyna się zwykle nie później niż przed trzydziestym rokiem życia). Niestety choroba bywa dziedziczna. Może ją również wywołać stan silnego napięcia nerwowego lub długotrwały stres.
- bliznowaciejące – występuje rzadko i jest najtrudniejsze w leczeniu, ponieważ w miejsce mieszków włosowych i zdrowych tkanek pojawiają się blizny, na których włosy już nie odrastają. Problem może mieć podłoże genetyczne, autoimmunologiczne, pojawić się na skutek infekcji, a nawet urazu mechanicznego.
Natomiast jeżeli chodzi o nadmierne wypadanie włosów, to może ono być następstwem:
- palenia papierosów,
- ogólnego osłabienia organizmu,
- nagłego spadku wagi,
- niedoboru witamin i minerałów,
- permanentnego stresu,
- zaburzeń lub wahań hormonalnych,
- zatrucia metalami ciężkimi,
- chorób skóry głowy (np. łuszczyca, grzybica, atopowe oraz łojotokowe zapalenie skóry).
Po pierwsze – kompleksowa diagnostyka
Przyczyn wypadania włosów jest wiele. U każdego pacjenta powód może być inny, dlatego dużą wagę przykładamy do badań diagnozujących stan włosów i skóry głowy. Gabinety trychologiczne Dr Trycholog Gdynia współpracują z Clinica Cosmetologica, Clinica Dermatologica oraz Centrum Zdrowia Lifemedica. Dzięki temu pacjenci mają pewność, że w razie potrzeby zostaną skierowani na konsultację do odpowiedniego specjalisty (np. endokrynologa wtedy gdy specjalista trycholog stwierdzi, że utrata włosów ma podłoże hormonalne).
Podczas pierwszej wizyty kosmetolog-trycholog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, a następnie przeprowadza trichoskopię i trichogram.
Trichoskopia pozwala na obejrzenie włosów i skóry głowy w dużym powiększeniu, za pomocą dermatoskopu. Ponadto podczas badania zostają wykonane zdjęcia (które następnie są wysyłane do laboratorium). Natomiast trichogram polega na analizie łodyg i korzeni włosów. Od pacjenta pobiera się w tym celu od 50 do 100 włosów wraz z cebulkami. Pobrane próbki i zdjęcia zostają poddane dalszej, dokładnej diagnostyce w warunkach laboratoryjnych.
Trichoskopia – Jak wygląda badanie? | |
---|---|
Trichoskopia | zobacz film |
Trichogram – Jak wygląda badanie? | |
---|---|
Trichogram | zobacz film |
Skuteczne metody terapii wypadania włosów
Mezoterapia jest klasyczną metodą walki z nadmiernym wypadaniem włosów. Najlepsze rezultaty zapewnia zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, które uzyskujemy z krwi pacjenta. Po pobraniu, materiał trafia do wirówki laboratoryjnej, w której pozyskiwane jest osocze bogatopłytkowe, a następnie osocze jest podawane w głąb skóry głowy za pomocą iniekcji. W zależności od potrzeb, do zabiegu mogą być zastosowane również odżywcze koktajle, o działaniu wzmacniającym cebulki włosów.
Ten ostatni zapewnia świetne efekty – zwłaszcza dla pacjentów, którzy zmagają się z łysieniem plackowatym lub bliznowaciejącym. Mezoterapia igłowa to najbardziej tradycyjna wersja tego zabiegu, w trakcie której substancje aktywne są wprowadzane przy pomocy specjalnej igły, tzw. kaniuli.
Mezoterapia – Jak wygląda zabieg? | |
---|---|
zabieg na włosy | zobacz film |
zabieg na uda i pośladki |
zobacz film |
zabieg na piersi | zobacz film |
zabieg na łydki |
zobacz film |
zabieg na brzuch |
zobacz film |
Dla większości pacjentów zabieg jest bezbolesny, ale w przypadku osób bardzo wrażliwych można dodatkowo znieczulić miejscowo skórę, albo (w zależności od preferencji i potrzeb) zastosować mezoterapię mikroigłową lub bezigłową. Mezoterapię mikroigłową przeprowadza się w formie zabiegu z wykorzystaniem urządzeń Dermapen lub Mezopen, które są wyposażone w specjalne głowice zawierające mikroigiełki. Co ważne, głębokość wprowadzenia igieł jest regulowana, dzięki czemu możemy dostosować parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta.
„Ciekawą propozycją, zwłaszcza dla pacjentów, którzy mają pewne opory przed zabiegiem z wykorzystaniem igieł jest Dermojet czyli mezoterapia bezigłowa. Urządzenie pozwala na śródskórne wprowadzenie bogatopłytkowego osocza lub koktajli odżywczych. Taki zabieg jest mało inwazyjny, bezpieczny i bezbolesny, a przy tym zapewnia dużą skuteczność. Dermojet każdorazowo automatycznie dobiera odpowiednio dawkę odżywczego preparatu, zapewniając płynność zabiegu oraz optymalne rezultaty.” – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog
Peptydowa terapia włosów Dr Cyj pobudza wzrost włosów i przeciwdziała ich wypadaniu. Jej skuteczność wynika z zastosowania preparatu odżywczego, zawierającego siedem peptydów oraz kwas hialuronowy. Taka mieszanka wspaniale wzmacnia włosy, zmniejszając problem z łysieniem i przerzedzaniem się włosów.
Terapia promieniami UVA, UVB lub PUVA polega na naświetlaniu skóry głowy (po wcześniejszej aplikacji psoralenów, które zwiększają reakcję na działanie światła).
Karboksyterapia wiąże się z podskórnym i śródskórnym podaniem dwutlenku węgla, za pomocą iniekcji. Działanie urządzenia Reology 2 wywołuje rozszerzenie oraz pojawienie się nowych naczynek krwionośnych, co prowadzi do regeneracji komórek.
Kriomasaż Cryo-S wykorzystuje natomiast terapeutyczne właściwości zimna. Przy użyciu podtlenku azotu temperatura tkanek zostaje obniżona, a to pobudza krążenie krwi i limfy, powodując odnowę biologiczną komórek.
Wybór zabiegu oraz jego częstotliwość jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb pacjenta, po dokładnym przeanalizowaniu wyników badań i ustaleniu przyczyny problemu. Dr Trycholog Gdynia to pewność kompleksowego podejścia do pacjenta, trafionej diagnozy oraz profesjonalnej pomocy.