Zapalenie Mieszków Włosowych po depilacji - Leczenie i Zapobieganie.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zapalenie mieszków włosowych to powszechna dolegliwość, która występuje równie często u kobiet, jak i u mężczyzn. Objawia się zaczerwienieniem wokół mieszków włosowych, a także wypryskami. Jest to uporczywy problem, którego trudno się pozbyć.

Mieszki włosowe

Aby w pełni zrozumieć, czym jest zapalenie mieszków włosowych, warto zrozumieć, czym jest sam mieszek włosowy. Mieszek włosowy to kanalik w skórze, z którego wyrasta włos. Wyróżnia go odmienna od skóry flora bakteryjna. W mieszku włosowym znajduje się ujście gruczołów łojowych. Dno mieszka jest bardzo dobrze ukrwione i unerwione.

Masz problem z zapaleniem mieszków włosowych?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi depilacji laserowej Vectus.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Przyczyny powstawania zapalenia mieszków włosowych

Zapalenie mieszków włosowych możemy podzielić na infekcyjne i nieinfekcyjne. Infekcyjne zapalenie może zostać wywołane przez bakterie, wirusy lub grzyby. Problem pojawia się, gdy drobnoustroje wnikają do mieszka włosowego. Najczęściej dzieje się to w wyniku golenia lub depilacji. Zapalenie mieszków włosowych po depilacji, czy zapalenie mieszków włosowych po goleniu to dość częsta przypadłość. Wtedy właśnie stwarzamy warunki do tego, aby patogeny przeniknęły do mieszka.

Pod względem przyczyn nieinfekcyjnych można wyróżnić czynniki mechaniczne i chemiczne. Te pierwsze są najczęściej związane z podrażnianiem skóry, np. przez zbyt ciasne ubranie, ale także częste golenie. W zakresie chemicznych czynników determinujących zapalenie mieszków włosowych najczęściej mamy do czynienia z wpływem niektórych leków – zarówno przyjmowanych wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Negatywnie na mieszki włosowe mogą działać na przykład glikokortykosteroidy oraz węglowodory wchodzące w skład oleju i smoły.

Objawy

Istnieje wiele objawów zapalenia mieszków włosowych. W początkowej fazie jest to najczęściej zaczerwienienie występujące w okolicy mieszków włosowych. Poza zaczerwienieniem najbardziej charakterystycznym symptomem są wypryski. Wypełnione są płynem surowiczym lub ropą, a w ich środku znajduje się włos, który może z nich wyrastać. Włos jednak nie zawsze jest widoczny. Jasne i cieniutkie włoski mogą być całkowicie niezauważalne. Wokół takiego wyprysku znajduje się jaskrawe zaczerwienienie. Wypryski nie są najczęściej bolesne. Czasem może jednak wystąpić świąd. Co istotne, po zmianach nie pozostają blizny.

Zapalenie mieszków włosowych jak leczyć?

Z zapaleniem mieszków włosowych zawsze powinniśmy udać się do dermatologa. W przeciwnym razie może przerodzić się w poważniejszy problem.

Większość lekarzy leczenie zaczyna od stosowania preparatów zewnętrznych oraz doustnych antybiotyków. Bardzo często jednak dolegliwości wracają po pewnym czasie. W szczególności, gdy są one wywołane depilacją lub goleniem.

Laser Vectus w leczeniu zapalenia mieszków włosowych

Laser Vectus™ w leczeniu zapalenia mieszków włosowych – podstawowe informacje
Cena: sprawdź cennik
Czas zabiegu: od 5 do 30 minut
Znieczulenie: nie
Zdolność do pracy: tak
Sugerowana seria: 4 do 6 zabiegów
Cennik, wskazania i przeciwwskazania
kliknij tutaj

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Zapalenie mieszków włosowych leczenie domowe

Część osób zanim uda się do lekarza, decyduje się na podjęcie leczenia domowymi metodami. Wśród najpopularniejszych metod można wymienić przemywanie chorego obszaru wodą utlenioną oraz aplikacja kremów regenerujących naskórek. Skuteczność takich działań nie jest jednak zadowalająca i najczęściej problem szybko wraca lub w ogóle nie mija.

Zapalenie mieszków włosowychleczenie przy pomocy depilacji laserowej

Za najskuteczniejszą metodą walki z zapaleniem mieszków włosowych uznaje się depilację laserową. Przy depilacji laserowej efekty są długotrwałe, gdyż likwidujemy główne przyczyny powstawania problemu – wzrost włosków, a co tym idzie konieczność depilacji i golenia. W przypadkach, gdy pacjent ma zapalenie mieszków włosowych na nogach lub innym miejscu, zabieg możemy wykonać jedynie w danym obszarze. Co więcej, zabieg nie odbija się negatywnie na zdrowiu pacjenta, czy na ogólnym stanie skóry. Jest w pełni bezpieczny.

Coraz częściej wykonuje się depilację laserową ze wskazań medycznych. To doskonałe rozwiązanie na zapalenie mieszków włosowych. Eliminujemy bowiem najczęstsze przyczyny pojawiania się tego problemu – depilację oraz golenie. Jednocześnie jest to dość bezpieczny zabieg, podczas którego nie obciążamy organizmu. ~ powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog

Podczas zabiegu do skóry przykładana jest głowica, emitująca światło, które niszczy włoski wraz z komórkami macierzystymi. Dzięki temu owłosienie zostaje zlikwidowane na zawsze. Sam zabieg jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny.

Karolina Formela kosmetologDla wielu pacjentów duże znaczenie ma bolesność zabiegu. W przypadku nowoczesnych technologii, jak na przykład laser Vectus, problem ten został wyeliminowany. Sprzęt posiada specjalną, chłodzącą nakładkę, która znacznie redukuje ewentualny dyskomfort. ~ powiedziała Karolina Formela, kosmetolog

Opinia naszej klientki

Od lat miałam problem z wrastającymi włoskami. Kilka lat temu poddałam się nawet antybiotykoterapii, ale ropne krostki szybko wróciły. To był ogromny problem. Skóra na nogach wyglądała tragicznie, nie wiedziałam jak mam golić nogi, żeby nie pogorszyć sytuacji. Wtedy trafiłam do lekarza, który zalecił mi depilację laserową. To była świetna decyzja. Włosy zniknęły, raz na zawsze, a wraz z nimi wypryski. – powiedziała Pani Martyna z Gdyni

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: