Trycholog Gdańsk w Clinica Cosmetologica dr Michajłowski
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Trycholog Gdańsk –  specjalistyczny gabinet trychologiczny w ramach Clinica Cosmetologica. Znajdziesz tu najlepszych dermatologów-trychologów i kosmetologów-trychologów. Nasz zespół to grupa profesjonalistów z medycznym podejściem do problemu wypadania włosów. Stawiamy przede wszystkim na kompleksową diagnozę. Najpierw przeprowadzamy dokładny wywiad z pacjentem, a następnie wykonujemy specjalistyczne badania. Wszystko po to, aby dotrzeć do źródła problemu i jak najlepiej dobrać rozwiązanie do potrzeb pacjenta.

Co może być przyczyną wypadania włosów?

Nadmierne wypadanie włosówPowodów jest całe mnóstwo. Począwszy od chorób skóry głowy (np. grzybica, łuszczyca, atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry głowy) po długotrwały stres, przemęczenie czy niedobory witamin i minerałów lub nagły spadek masy ciała. Przyczyną mogą być także wahania poziomu hormonów w trakcie okresu dojrzewania albo menopauzy oraz podczas farmakoterapii hormonalnej. Stosowanie niektórych leków również może skutkować zwiększonym wypadaniem włosów. Tracenie włosów może być wywołane też przez zatrucie metalami ciężkimi, palenie papierosów, a nawet błędy w pielęgnacji włosów.

Często nie zdając sobie sprawy z tego, jakie mogą być przyczyny wypadania włosów, bagatelizujemy problem, a pomocy zaczynamy szukać dopiero wtedy, gdy tracenie ich jest bardzo widoczne. Nie warto lekceważyć dolegliwości, bo gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać to znak, że w naszym organizmie dzieje się coś złego (a duża liczba włosów pozostających na szczotce to jedynie objaw). Dlatego zawsze skonsultuj się ze specjalistą trychologiem, który w profesjonalny sposób podejdzie do problemu i ustali jego przyczynę, w oparciu o kompleksowe badania.

Z jakimi problemami warto udać się do gabinetu dr Trycholog w Gdańsku?

Specjalista trycholog udzieli profesjonalnej pomocy przy takich dolegliwościach jak:

  • wypadające, przerzedzające się włosy
  • łysienie androgenowe
  • łysienie plackowate
  • łysienie polekowe
  • łysienie bliznowaciejące
  • atopowe/łojotokowe zapalenie skóry głowy
  • infekcje grzybicze dające objawy na skalpie
  • łuszczyca skóry głowy
  • łupież.

Bez względu na to, z którym problemem się zmagasz, pamiętaj że wizyta u specjalisty oznacza rzetelną diagnozę i otrzymanie skutecznego leczenia.

Dr Trycholog Gdańsk to pewność trafnej diagnozy

Przeprowadzenie kompleksowych badań jest dla nas priorytetem. W celu dotarcia do przyczyny problemu, kosmetolog-trycholog wykonuje trichoskopię oraz trichogram.
Wyniki trichogramu są niezbędne dla pozyskania pełnej diagnozy. Badanie polega na pobraniu od pacjenta próbek włosów wraz z cebulkami. Trichoskopia jest potrzebna, do przeanalizowania stanu skóry głowy i mieszków włosowych w dużym powiększeniu (przy pomocy dermatoskopu wykonujemy kilka zdjęć). Fotografie oraz próbki są przekazywane do laboratorium. Dokładna analiza materiału badawczego trwa około miesiąca. W tym czasie pacjent może zostać poproszony o wykonanie badania krwi i (w razie potrzeby) zostać skierowany na dodatkowe konsultacje lekarskie (np. do specjalisty endokrynologa).

Trichoskopia – Jak wygląda badanie?
Trichoskopia zobacz film
Trichogram – Jak wygląda badanie?
Trichogram zobacz film

Jakie zabiegi wykonuje trycholog w Gdańsku?

Nasze gabinety dr Trycholog oferują różne metody leczenia wypadania włosów, dostosowane do potrzeb pacjenta. Niezależnie od tego, czy masz problemy ze skórą głowy, nadmiernym wypadaniem, łysieniem lub chcesz po prostu wzmocnić włosy, znajdziemy skuteczne rozwiązanie.

Klasycznym metodą terapii wypadania włosów jest mezoterapia igłowa. Zabieg ten polega na iniekcyjnym podaniu substancji aktywnych na skórę głowy (w zależności od wskazań dla konkretnego pacjenta stosujemy koktajle odżywcze lub osocze bogatopłytkowe) za pomocą specjalnej igły tzw. kaniuli. Dużą popularnością cieszy się wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, które jest odwirowywane z krwi pobranej wcześniej od pacjenta.

DermapenZamiast tradycyjnej mezoterapii możesz też skorzystać z jej mikroigłowej wersji podczas zabiegu Dermapen/Mezopen. Urządzenia te są wyposażone w specjalne mikroigiełki, które w bardziej delikatny i bezbolesny sposób podają składniki regenerujące i wzmacniające cebulki włosów i skórę głowy (umożliwiają wykonanie nawet 80 tysięcy nakłuć w ciągu minuty).
Alternatywą dla powyższych metod jest zastosowanie urządzenia Dermojet, które pozwala na wykonanie mezoterapii bezigłowo, sprawiając że cały zabieg jest mniej inwazyjny.

Skutecznym rozwiązaniem problemu z wypadaniem włosów jest także karboksyterapia. Podczas tego zabiegu aplikowany jest dwutlenek węgla (śródskórnie i podskórnie). Dzięki temu nasila się proces regeneracji komórek, naczynka krwionośne zostają poszerzone i zwiększa się ich liczba.

Inną metodą zwalczania wypadania jest peptydowa terapia włosów, w której korzystamy z dobroczynnego działania kompozycji siedmiu peptydów oraz kwasu hialuronowego. Mieszanka stosowana podczas zabiegu dr Cyj Hair Filler skutecznie wzmacnia cebulki, przeciwdziałając wypadaniu i stymulując pojawienie się nowych włosów.

justyna-masalCiekawą propozycją na skuteczne wzmocnienie włosów i terapię łysienia jest zabieg wykorzystujący promieniowanie UVA/UVB/PUVA. Sekretem kuracji jest wcześniejsze podanie psoralenów – leków uwrażliwiających na światło (doustnie lub na skórę głowy). Dzięki temu promienie świetlne mogą zadziałać bardziej intensywnie i zapewnić pacjentowi dużo wyższą skuteczność. – mówi Justyna Masal, kosmetolog-trycholog z Clinica Cosmetologica.

Doskonałe efekty w walce z łysieniem i wypadaniem włosów zapewni także Kriomasaż Cryo-S. Ta metoda korzysta z dobroczynnych właściwości zimna. Dzięki schłodzeniu skóry głowy nadtlenkiem azotu, następuje stymulacja krążenia krwi, a następnie regeneracja i odnowa biologiczna komórek. Ta forma terapii jest bardzo skuteczna – szczególnie u pacjentów z łysieniem plackowatym. Sam zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta, zaś bezpieczeństwo całej procedury w pełni kontroluje specjalista trycholog.

Wypadanie włosów to problem natury medycznej, który może mieć różne podłoże. Zamiast bezskutecznie zmieniać szampon czy odżywkę, udaj się do specjalisty – trychologa. W ten sposób zadbasz o urodę, ale też o zdrowie swoich włosów i skóry głowy. Pamiętaj, że przywracając gęstość swoim kosmykom, odzyskasz nie tylko włosy ale również dobre samopoczucie i pewność siebie.

 

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: