Galwanizacja w kosmetyce – kiedy warto z niej skorzystać?
Galwanizacja to zabieg stosowany w kosmetyce i fizjoterapii, wykorzystujący działanie prądu o stałym natężeniu czyli galwanicznego. W pielęgnacji skóry wyróżniamy dwa rodzaje galwanizacji: anodową i katodową. Każda z nich pozwala na uzyskanie odmiennych rezultatów, w zależności od potrzeb pacjenta.
W zamian oferujemy skuteczną alternatywę jaką jest zabieg AquapureKliknij tutaj
Na czym polega galwanizacja?
Galwanizacja opiera się na przepływie prądu o stałym natężeniu przez tkanki, pomiędzy dwoma elektrodami. Prąd galwaniczny przepływając, nie zmienia kierunku oraz natężenia, nie wywołuje skurczów mięśni szkieletowych. Działanie jonów prądu stałego uzyskujemy na konkretnym obszarze twarzy lub ciała, znajdującym się pomiędzy dwoma elektrodami.
Taki zabieg ujędrnia skórę, poprawia jej napięcie. Zmniejsza drobne zmarszczki i łagodzi zmiany trądzikowe. Jest polecany również jako zabieg na ciało, wspomagająco przy cellulicie, rozstępach i wiotkiej skórze. Trwa około 10 minut. Dla optymalnych rezultatów wymaga wykonania serii od 10 do 20 zabiegów.
Galwanizacja – wskazania
Galwanizację można podzielić na anodową i katodową, ze względu na jej działanie i zastosowanie. Galwanizacja anodowa wykorzystuje elektrodę o ładunku dodatnim – anodę. Ma ona działanie przeciwbólowe i bakteriobójcze. Ponadto uspokaja i koi skórę. Pomaga regenerować uszkodzone tkanki, zmniejsza też nadpobudliwość mięśni. Jest wskazana w szczególności w przypadku:
- trądziku różowatego,
- rozszerzonych lub popękanych naczynek,
- nerwicy naczyniowej skóry,
- rozszerzonych porach,
- nasilonego łojotoku skóry.
Galwanizacja katodowa wykorzystuje elektrodę z potencjałem ujemnym – katodę. Ma działanie stymulujące i rozszerzające naczynia krwionośne (zwiększające ukrwienie). Jej stosowanie zaleca się w przypadku:
- cery poszarzałej, ziemistej,
- skóry niedotlenionej i wymagającej odżywienia,
- przewlekłych odmrożeń,
- obrzęków.
Galwanizację katodową można wykonywać także przed nałożeniem masek kosmetycznych, w celu lepszego wchłaniania zawartych w niej składników aktywnych.
Galwanizacja – przeciwwskazania
Nie każdy jednak może skorzystać z dobroczynnego wpływu galwanizacji. Zabiegi mają dość szeroki wachlarz przeciwwskazań. Są to przede wszystkim:
- ciąża i karmienie piersią,
- gorączka (także stan podgorączkowy),
- rozrusznik serca, metal na stałe wszczepiony w ciało,
- niewydolność układu krążenia,
- skłonności do powstawania zakrzepów lub zatorów,
- zapalenie żył,
- choroba nowotworowa,
- stany zapalne bądź ropne skóry/tkanek miękkich,
- gruźlica płuc,
- skaza krwotoczna,
- epilepsja.
Aquapure – skuteczna i w pełni bezpieczna alternatywa dla galwanizacji
Aquapure łączy w sobie zalety głębokiego oczyszczania, odmładzania jak i regeneracji skóry. Efekty pojedynczego zabiegu są widoczne bezpośrednio po jego wykonaniu i utrzymują się około tygodnia (dla podtrzymania rezultatów należy wykonać serię składającą się z sześciu sesji). Ponieważ Aquapure nie wywołuje skutków ubocznych, można wykonać go przed ważnym wydarzeniem (np. weselem), bez obaw o podrażnienia czy zaczerwienienie cery. Urządzenie jest wyposażone w cztery głowice o zróżnicowanym działaniu (Aquapeel, Elektroporacja, Mikroprąd, Grzanie/Chłodzenie), w związku z czym podczas jednego zabiegu skóra pacjenta otrzymuje kompletną pielęgnację w czterech krokach:
- Aquapeel oczyszcza skórę i złuszcza zrogowaciały naskórek,
- Elektroporacja odżywia i rozjaśnia cerę, pobudza mikrokrążenie,
- Mikroprąd – liftinguje i napina skórę, poprawia krążenie, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny,
- Grzanie/Chłodzenie – dzięki naprzemiennej emisji ciepła i zimna głowica pomaga redukować drobne zmarszczki, regenerować skórę, zmniejszać podrażnienia; a z drugiej strony wzmacnia i tronuje cerę.
Głowice Mikroprąd i Elektroporacja zapewniają działanie zbliżone do galwanizacji. Pozostałe dwie końcówki uzupełniają zabieg, sprawiając że uzyskujemy szersze rezultaty – zarówno oczyszczoną jak i odmłodzoną oraz wzmocnioną cerę, w trakcie tej samej wizyty w gabinecie kosmetologa.
AQUAPURE – PODSTAWOWE INFORMACJE | |
---|---|
Cena: | 45 min 250 zł 60 min 350 zł |
Czas zabiegu: | 30 – 60 minut |
Znieczulenie: | Nie |
Zdolność do pracy: | Tak |
Sugerowana seria: | 6 – 8 zabiegów |
Czas utrzymania się efektów: | 7 dni po jednym zabiegu, 6 miesięcy po wykonaniu serii |
Zabiegi Aquapure są dedykowane na podobne problemy kosmetyczne, jak w przypadku galwanizacji (końcówki Mikroprąd i Elektroporacja wykazują podobne działanie). Z tymże są one procedurą dającą bardziej kompleksowe efekty. Urządzenie posiada cztery głowice, odpowiadające na różne potrzeby skóry. Wszystkie z czterech etapów zabiegu idealnie się uzupełniają. A ponadto efekty są widoczne od razu i to bez podrażnień, co sprawia, że Aquapure jest polecany jako tzw. zabieg bankietowy – mówi Marta Bożenda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.
Bibliografia
1. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
2. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana, 1999
3. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008
4. Gugler Ch., Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy, 2014
Komentarze
amelka 19.07.2020 00:53
u mnie galwanizacja na razie odpada, ale bardzo bym ciała coś ze sobą zrobić, ale dopóki karmię to wszystko odpada…. 🙁
Szczekadło 03.08.2019 10:48
Ponoć na obrzęki sprawdza się galwanizacja katodowa. Kiedyś miałam z tym problem i nic fajnego, ale wyleczyłam się bardziej tradycyjnymi metodami. Ciekawe jak wypada cenowo galwanizacja w kosmetyce w zestawieniu z tym Aquapure.
Paznokietek 30.07.2019 21:41
Ilość przeciwwskazań dla galwanizacji jest zdecydowanie dłuższa niż dla Aquapure, ale są tam też wymienione zupełnie inne inne dolegliwości. Sądzę, że na temat galwanizacji w kosmetyce, jej wad i zalet najlepiej porozmawiać z jakimś specjalistą. Usiąść porozmawiać, określić możliwości do oczekiwań 🙂
Szczygieł@4 11.06.2019 11:58
Korzystałam kiedyś z galwanizacji anodowej, aby wyleczyć się z trądziku różowatego, ale gdybym wiedziała, że istnieje alternatywna metoda łącząca w sobie cechy galwanizacji katodowej to raczej bym nie wybierała się na ten zabieg. Dobrze wiedzieć na przyszłość 😛
Witt21 17.05.2019 09:15
Nie jestem pewna czy rozumiem co masz na myśli, ale Aquapure ma mniej efektów ubocznych niż galwanizacja w kosmetyce. Jest to jakby połączenie galwanizacji anodowej i katodowej.
Sylka 02.05.2019 12:18
Widzę, że w przypadku galwanizacji w kosmetyce jest podanych bardzo wiele przeciwwskazań. Jak to wygląda w Aquapure? Rozumiem, że jest bezpieczniej niż przy galwanizacji, ale czy znikają wszystkie przeciwwskazania?