Trądzik różowaty leczenie laserem. Zabiegi na Trądzik Różowaty.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Trądzik różowaty to choroba skóry, której niełatwo się pozbyć. Dotyka przede wszystkim dojrzałych osób. Pierwsze objawy mogą pojawić się po 25. roku życia. Jej podłoże, ale też leczenie trądziku różowatego jest zupełnie inne niż w przypadku trądziku pospolitego. Zaczerwienienia, widoczne naczynka, tendencja do przetłuszczania się cery, a często także wypryski. Walka z trądzikiem różowatym jest bardzo trudna, dlatego też z tym problemem należy jak najszybciej udać się do dermatologa. Początkowo lekarz najczęściej zaleca stosowanie odpowiednich maści i kremów. Gdy to okazuje się nieskuteczne, lekarz może zdecydować się na przepisanie antybiotyków doustnych. Czasem nawet taka terapia nie daje pożądanych efektów.

Trądzik różowaty jak leczyć? Trądzik różowaty a medycyna estetyczna

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy oraz nieestetyczne krostki? Kiedy tradycyjne leczenie to za mało, warto sięgnąć po rozwiązania medycyny estetycznej. Dzięki specjalistycznym zabiegom jesteśmy w stanie skutecznie zlikwidować problem trądziku różowatego. Sprawdzą się takie zabiegi, jak peelingi, laser Quadrostar Pro Yellow, laser Varilite oraz Harmony XL PRO Dye-VL.

Chcesz pozbyć się trądziku różowatego?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz specjalistyczne zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Efekty zabiegów

Zobacz zdjęcia PRZED i PO zabiegach na trądzik różowaty przy zastosowaniu sprzętów i pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologów z Clinica Cosmetologica.

Co na trądzik różowaty? Zabiegi!

Peelingi

Pierwszym proponowanym zabiegiem są peelingi. To zabiegi, które z powodzeniem może być stosowany przy cerze z trądzikiem różowatym.

natalia cholak kosmetologOdpowiednio dobrany peeling to świetny sposób na oczyszczenie skóry z trądzikiem różowatym i ograniczenie powstawania zmian zapalnych. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Peelingi chemiczne na trądzik różowaty – Jak wygląda zabieg?
Cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Laser Quadrostar Pro Yellow – laser na trądzik różowaty

QuadroStar Pro YellowJednym z najnowszych zabiegów, stosowanych w przypadku trądziku różowatego, jest Quadrostar Pro Yellow. Jest to jeden ze sposobów na laserowe obkurczenie i zamknięcie naczynek. Zabieg ten ceniony jest za skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Wszelkie podrażnienia ograniczono tu do minimum.

Trądzik różowaty leczenie laserem VariLite

Laser VariliteNa zaczerwienienia na twarzy oraz rozszerzone naczynka na twarzy doskonale zadziała laser VariLite. Jest to laser diodowy, który świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem różowatym. Podczas zabiegu dochodzi do zamknięcia, obkurczenia i uszczelnienia problematycznych naczynek. W ten sposób zredukowana zostaje główna przyczyna powstawania trądziku różowatego. Zmniejsza się widoczność naczynek, znika zaczerwienienie twarzy.

Laser VariLite na trądzik różowaty – Jak wygląda zabieg?
Cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Harmony XL PRO Dye-VL na trądzik różowaty

Doskonale sprawdzi się również Harmony XL PRO Dye-VL. Wiązka lasera podgrzewa naczynko, powodując jego obkurczenie i zamknięcie. W ten sposób zabieg niweluje na główną przyczynę występowania trądziku różowatego. Co istotne, laser działa jedynie na naczynko, nie powodując podrażnienia lub uszkodzenia pozostałych tkanek.

Głowica Hot-Cold

Zabieg Hot-Cold jest ciekawą propozycją, ponieważ podczas zabiegu działa się na skórę ciepłem i zimnem na przemian. Powoduje to wzmocnienie naczynek oraz obkurczenie ich.

Trądzik różowaty przyczyny

Trądzik różowaty nazywany jest trądzikiem osób dorosłych. W przeciwieństwie do trądziku pospolitego, który najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania, trądzik różowaty nie występuje u osób poniżej 25. roku życia. Bezpośredniej genezy problemu należy upatrywać w tendencji naczynek do pękania i rozszerzania się. Zaczerwieniona twarz jest najczęściej efektem właśnie tendencji naczynek do rozszerzania. To cera naczynkowa może prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego. Jednakże, aby wystąpił ten problem, musi pojawić się jeszcze jeden czynnik – zaburzenia pracy gruczołów łojowych. To właśnie połączenie kruchości naczynek oraz tendencji do przetłuszczania się cery powoduje trądzik różowaty.

Na zaostrzenie trądziku różowatego wpływać może wiele czynników. Zwiększone zaczerwienienie na twarzy może pojawić się w wyniku wahania temperatur, a dokładniej w wyniku poddawania skóry wpływowi ekstremalnych temperatur. Stan skóry może się pogorszyć pod wpływem spożywania ostrych, gorących potraw, ale też alkoholu. Plamy czerwone na twarzy oraz wypryski mogą się nasilić w wyniku silnego stresu.

Domowe metody czy zabiegi na trądzik różowaty?

Na rynku znajdziemy wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym. Sięgać możemy po kremy, maści, czy inne preparaty na trądzik różowaty, które mają pomóc zlikwidować czerwone plamy na twarzy i szyi. Zmiany skórne zawsze należy skonsultować się z dermatologiem.

W naszych gabinetach polecamy zestaw dermokosmetyków na trądzik różowaty marki Acnerose:

acnerose-logo

W przypadkach, gdy tradycyjne metody zawodzą, to właśnie zabiegi pomogą pozbyć się problemu. To najskuteczniejsza metoda, którą zalecić może sam lekarz dermatolog. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom zaczerwieniona skóra twarzy, widoczne naczynka oraz wypryski mogą stać się przeszłością.

Chcesz pozbyć się trądziku różowatego?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz specjalistyczne zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: