Trądzik różowaty to choroba skóry, której niełatwo się pozbyć. Dotyka przede wszystkim dojrzałych osób. Pierwsze objawy mogą pojawić się po 25. roku życia. Jej podłoże, ale też leczenie trądziku różowatego jest zupełnie inne niż w przypadku trądziku pospolitego. Zaczerwienienia, widoczne naczynka, tendencja do przetłuszczania się cery, a często także wypryski. Walka z trądzikiem różowatym jest bardzo trudna, dlatego też z tym problemem należy jak najszybciej udać się do dermatologa. Początkowo lekarz najczęściej zaleca stosowanie odpowiednich maści i kremów. Gdy to okazuje się nieskuteczne, lekarz może zdecydować się na przepisanie antybiotyków doustnych. Czasem nawet taka terapia nie daje pożądanych efektów.

Trądzik różowaty jak leczyć? Trądzik różowaty a medycyna estetyczna

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy oraz nieestetyczne krostki? Kiedy tradycyjne leczenie to za mało, warto sięgnąć po rozwiązania medycyny estetycznej. Dzięki specjalistycznym zabiegom jesteśmy w stanie skutecznie zlikwidować problem trądziku różowatego. Sprawdzą się takie zabiegi, jak peeling kawitacyjny, Quadrostar Pro Yellow, laser Varilite oraz Harmony XL DYE-VL.

Efekty zabiegów

Zobacz zdjęcia PRZED i PO zabiegach na trądzik różowaty przy zastosowaniu sprzętów i pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologów z Clinica Cosmetologica.

Co na trądzik różowaty? Zabiegi!

Peeling kawitacyjny

Pierwszym proponowanym zabiegiem jest peeling kawitacyjny. Jest to zabieg, który z powodzeniem może być stosowany przy cerze z trądzikiem różowatym.

Kosmetolog Julia Krajewska - GdańskOsoby z trądzikiem różowatym nie mogą wykonywać tradycyjnych peelingów mechanicznych, a także większości peelingów silnymi kwasami. Alternatywą jest właśnie peeling kawitacyjny. Podczas zabiegu wykorzystuje się ultradźwięki, dzięki którym usuwane są wągry, zaskórniki, sebum oraz zrogowaciały naskórek. Pory skóry zostają głęboko oczyszczone. Ultradźwięki pobudzają również regenerację skóry. Peeling kawitacyjny to świetny sposób na oczyszczenie skóry z trądzikiem różowatym i ograniczenie powstawania zmian zapalnych. – mówi Julia Krajewska, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Peelingi chemiczne na trądzik różowaty – Jak wygląda zabieg?
Cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej kliniki. Zadzwoń i umów się.

Quadrostar Pro Yellow – laser na trądzik różowaty

QuadroStar Pro YellowJednym z najnowszych zabiegów, stosowanych w przypadku trądziku różowatego, jest Quadrostar Pro Yellow. Jest to jeden ze sposobów na laserowe obkurczenie i zamknięcie naczynek. Zabieg ten ceniony jest za skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Wszelkie podrażnienia ograniczono tu do minimum.

Trądzik różowaty leczenie laserem VariLite

Laser VariliteNa zaczerwienienia na twarzy oraz rozszerzone naczynka na twarzy doskonale zadziała laser VariLite. Jest to laser diodowy, który świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem różowatym. Podczas zabiegu dochodzi do zamknięcia, obkurczenia i uszczelnienia problematycznych naczynek. W ten sposób zredukowana zostaje główna przyczyna powstawania trądziku różowatego. Zmniejsza się widoczność naczynek, znika zaczerwienienie twarzy.

Laser VariLite na trądzik różowaty – Jak wygląda zabieg?
Cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Laser Harmony XL DYE-VL na trądzik różowaty

Doskonale sprawdzi się również laser Harmony XL DYE-VL. Wiązka lasera podgrzewa naczynko, powodując jego obkurczenie i zamknięcie. W ten sposób zabieg niweluje na główną przyczynę występowania trądziku różowatego. Co istotne, laser działa jedynie na naczynko, nie powodując podrażnienia lub uszkodzenia pozostałych tkanek.

Trądzik różowaty przyczyny

Trądzik różowaty nazywany jest trądzikiem osób dorosłych. W przeciwieństwie do trądziku pospolitego, który najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania, trądzik różowaty nie występuje u osób poniżej 25. roku życia. Bezpośredniej genezy problemu należy upatrywać w tendencji naczynek do pękania i rozszerzania się. Zaczerwieniona twarz jest najczęściej efektem właśnie tendencji naczynek do rozszerzania. To cera naczynkowa może prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego. Jednakże, aby wystąpił ten problem, musi pojawić się jeszcze jeden czynnik – zaburzenia pracy gruczołów łojowych. To właśnie połączenie kruchości naczynek oraz tendencji do przetłuszczania się cery powoduje trądzik różowaty.

Na zaostrzenie trądziku różowatego wpływać może wiele czynników. Zwiększone zaczerwienienie na twarzy może pojawić się w wyniku wahania temperatur, a dokładniej w wyniku poddawania skóry wpływowi ekstremalnych temperatur. Stan skóry może się pogorszyć pod wpływem spożywania ostrych, gorących potraw, ale też alkoholu. Plamy czerwone na twarzy oraz wypryski mogą się nasilić w wyniku silnego stresu.

Domowe metody czy zabiegi?

Na rynku znajdziemy wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym. Sięgać możemy po kremy, maści, czy inne preparaty, które mają pomóc zlikwidować czerwone plamy na twarzy i szyi. W wielu wypadkach to jednak za mało. W takim wypadku zawsze należy skonsultować się z dermatologiem.

W przypadkach, gdy tradycyjne metody zawodzą, to właśnie zabiegi pomogą pozbyć się problemu. To najskuteczniejsza metoda, którą zalecić może sam lekarz dermatolog. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom zaczerwieniona skóra twarzy, widoczne naczynka oraz wypryski mogą stać się przeszłością.

Trądzik różowaty
5 (100%) 1 głosów

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Nowe placówki » Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski