Kwas hialuronowy – pytania i odpowiedzi. Rozwiej swoje wątpliwości!

Kwas hialuronowy
Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego staje się coraz bardziej popularne. Substancja ta występuje w naszym organizmie, dlatego jej stosowanie jest w pełni bezpieczne. Skuteczność i naturalne efekty tej metody wynikają z faktu, że jest stosowana przede wszystkim, aby przywrócić wcześniejszy, młodzieńczy wygląd. Kwas hialuronowy jest uzupełniany tam, gdzie z czasem zaczyna go brakować. Jeśli zależy nam na widocznych rezultatach w krótkim czasie, sam krem nie wystarczy. Warto wtedy skorzystać z zabiegu w gabinecie dermatologa. Korekta kwasem hialuronowym jest procedurą medyczną, którą powinien przeprowadzać lekarz, a nie kosmetyczka.


Jakie zastosowanie ma kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy ma duże możliwości absorbowania wody (jedna cząsteczka kwasu może wiązać 250 cząsteczek wody), dzięki czemu doskonale nawadnia nawet bardzo przesuszoną cerę. Łączy włókna kolagenowe. Poprawia też gęstość skóry, przywracając jej wcześniejszą jędrność i sprężystość. Pozwala wygładzić zmarszczki, zwłaszcza bruzdy nosowo-wargowe, linie na czole, tzw. kurze łapki, zmarszczki palacze, czy cienie pod oczami. Sprawdzi się nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie i dłoniach. Kwas hialuronowy nie służy jedynie redukcji zmarszczek, ale także rozstępów i blizn. Kwas hialuronowy nie służy jedynie redukcji zmarszczek, ale także rozstępów i blizn. Działa jak naturalny wypełniacz. Z jego pomocą możemy powiększyć usta, wymodelować twarz, lub przywrócić jej wyrazisty owal.

Jak przebiega ostrzykiwanie kwasem hialuronowym?

W pierwszej kolejności pacjentka zostaje przygotowana do zabiegu. Wykonujemy staranny demakijaż, tak aby usunąć makijaż i wszelkie zanieczyszczenia. Dopiero po tym lekarz przystępuje do oceny stanu skóry i przeprowadza wywiad dotyczący oczekiwań pacjenta. Zadaje również pytania pod kątem wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu. Następnie skórę smaruje się kremem o działaniu znieczulającym, dzięki czemu zastrzyk jest komfortowy i bezbolesny. Ostatni etap to iniekcja kwasu hialuronowego, przy pomocy specjalnej igły tzw. kaniuli.

Igor Michajłowski - cytatRodzaj i gęstość kwasu ustala lekarz konsultujący przed zabiegiem. Odpowiedni preparat zawsze dobieramy indywidualnie do potrzeb i oczekiwań pacjenta, a także obszaru twarzy lub ciała, który ma zostać poddany procedurze jaką jest wypełnianie kwasem hialuronowym.mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Cosmetologica.

Jakie efekty można uzyskać stosując zabiegi kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy skutecznie odmładza i rewitalizuje skórę. Z jego pomocą możemy zredukować zmarszczki wokół ust, wypełnić bruzdy nosowo-wargowe, podnieść opadnięte kąciki ust oraz je powiększyć, nawilżyć a także zrewitalizować usta. Kwas hialuronowy można zastosować w wolumetrii twarzy. Efekty tj:

  • Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – taki zabieg ma na celu wyrównanie czerwienie wargowej, np. w przypadku asymetrii ust. Pozwoli także zrewitalizować skórę ust, poprawić jej nawilżenie. Zabieg zmniejszy również konsekwencje upływu czasu, zapewniając ujędrnienie skóry ust i podniesienie kącików ku górze.Powiększanie ust
  • Powiększanie ust kwasem hialuronowym – zabieg doskonale się sprawdza, gdy pacjentka marzy o zwiększeniu objętości warg, ale obawia się przerysowanego efektu. Kwas hialuronowy jest naturalnym wypełniaczem, pozwala powiększyć usta w bezpieczny dla organizmu sposób, zapewniając jednocześnie estetyczny rezultat pełnych, ale naturalnie wyglądających ust. Możemy też zdecydować się na bardziej subtelną zmianę na początek, a przy kolejnym zabiegu zwiększyć ilość zastosowanego kwasu. Dużą zaletą jest też odwracalność całego procesu po kilku lub kilkunastu miesiącach.
    Zabiegi przy użyciu wypełniaczy
    Cena: od 650 zł
    Czas zabiegu: 10 – 30 min
    Znieczulenie: Opcjonalnie (krem znieczulający)
    Zdolność do pracy: Tak
    Czas utrzymania się efektów: 9-12 miesięcy
  • Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – procedura ta widocznie likwiduje wgłębienia w skórze. Skutecznie redukuje zmarszczki mimiczne, zwiększając elastyczność włókien kolagenu i elastyny. Zabieg jest mało inwazyjny i pozwala w krótkim czasie cieszyć się młodszym wyglądem twarzy i bardziej elastyczną, jędrniejszą skórą.
    Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym – zabieg przeprowadza się z zastosowaniem nici hialuronowych, wszczepianych wzdłuż linii twarzy, za pomocą specjalnej igły – mikrokaniuli.
    Nici poprawiają napięcie skóry czoła i policzków. Podbródek odzyskuje wyraźny kształt brwi i zewnętrzne kąciki oczu zostają uniesione, co daje efekt bardziej wyrazistego spojrzenia. Przywrócona zostaje prawidłowa objętość tkanek, a twarz zyskuje wyraźnie młodszy wygląd.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego – jakie są przeciwwskazania?

Kwas hialuronowy zazwyczaj jest dobrze tolerowany, ze względu na biozgodność i jego naturalną obecność w skórze. Jednak istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania zabiegów z kwasem hialuronowym. Są to:

  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Choroby nowotworowe,
  • Schorzenia o podłożu autoimmunologicznym,
  • Stany zapalne skóry (np. opryszczka),
  • Skłonności do nadmiernego bliznowacenia,
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Jak postępować po zabiegu z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy zapewnia efekty praktycznie od razu. Po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie lub delikatny obrzęk, które ustępują samoistnie w ciągu 3 dni. Nie mniej jednak w przeciągu dwóch tygodni należy unikać nagłych zmian temperatur, nie opalać się, nie chodzić na solarium i saunę. Dla podtrzymania efektów warto stosować odpowiednią pielęgnację, w tym krem zawierający kwas hialuronowy. Jeśli chcemy utrzymać trwały rezultat, zabieg należy powtórzyć po około roku, ponieważ HA rozkłada się w organizmie w naturalny sposób.

Podsumowanie

Modelowanie kwasem hialuronowym twarzy oraz powiększanie ust przy jego pomocy, to zabiegi cieszące się dużym zainteresowaniem, ze względu na swoją skuteczność oraz bezpieczeństwo i naturalność samej substancji. Profesjonalnie wykonane zapewniają poprawę wyglądu, wygładzenie zmarszczek i przywrócenie młodzieńczej wyrazistości rys. Ponadto kwas hialuronowy skutecznie nawilża, ujędrnia i nadaje skórze sprężystość.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Dover J., Carruthers J., Carruthers A., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, Urban & Partner, 2011
2. Gerhard Sattler G., Gout U., Wypełniacze. Ilustrowany przewodnik kliniczny, Quintessence Publishing Polska, 2018
3. Kaszuba A., Pfenninger J., Floch M., Procedury zabiegowe i diagnostyczne w dermatologii i medycynie estetycznej, Urban & Partner, 2012
4. Mamcarz B., Prandecka D., Medycyna estetyczna w praktyce tom 1, Medical Education, 2010.
5. Noszczyk M., Kosmetyka pielęgnacyjna i lekarska, PZWL, 2013
6. https://lusime.pl/blog/cienie-pod-oczami/

Dodaj komentarz

Komentarze

fikus 10.07.2020 07:24

…, ale co cię obchodzą inni? jeżeli ktoś chce wstrzyknąć sobie kwas hialuronowy w usta to niech to robi. ta osoba robi to dla siebie a nie ciebie. sama bym się też nie zdecydowała, ale już nie przesadzaj paniNatura.

paniNatura 29.03.2019 16:10

Właśnie chyba ta nie za duża ilość jest tu ważna, bo mi się te zabiegi kwasem hialuronowym kojarzyły z wielkimi wargami wręcz przerysowanymi. Straszna moda, ani to nie upiększa, a często nawet można powiedzieć, że odwrotnie.

Adrianka87 02.03.2019 19:57

Malgorka –> nie będzie drastycznej różnicy, nawet tu napisali, że ten kwas się rozkłada, czyli to się dzieje stopniowo. Nie wyparuje w ciągu jednej nocy.

Malgorka 21.02.2019 08:17

Mnie się zawsze mylił z botosem 😛 Dopiero później się dowiedziałam, że to jednak co innego i inaczej działa. Wydaje mi się, że jednak to ostrzykiwanie kwasem hialuronowym daje bardziej naturalny efekt. Szkoda tylko, że trzeba to powtarzać i ciekawe ile w praktyce to się utrzymuje, żeby nagle nie było drastycznej różnicy na twarzy widocznej.

Malwi 16.02.2019 19:31

Jakiś czas temu gdzieś mignęły mi zdjęcia efektów korekty kwasem hialuronowym tylko że nie zmarszczek, a nosa. Wcześniej nie słyszałam o takim zastosowaniu, ale wyglądało to nieźle, myślałam, że to zmiana pooperacyjna. W przypadku takich delikatnych defektów chyba będzie ok 🙂