Peelingi. Zabiegi na twarz: kwasy: migdałowy, „piruvex”pirogronowy + azelainowy, „azelan” azelainowy + salicylowy, glikolowy Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zabieg wykonuje
kosmetolog

Peeling chemiczny, potocznie zwany „kwasem”, jest popularnym zabiegiem kosmetologii pielęgnacyjnej. Jest świetny dla cer trądzikowych i tłustych, rozjaśnia przebarwienia, zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i blizn oraz poprawia ogólną kondycję skóry.

Kwasy:

Peelingi chemiczne – podstawowe informacje
Cena: sprawdź cennik
Czas zabiegu: 30 min
Znieczulenie: nie
Zdolność do pracy: tak
Sugerowana seria: 4 do 6 zabiegów, co 2-3 tygodnie
Czas utrzymania się efektów: indywidualne
Czy chcesz wykonać peeling chemiczny na twarz?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Wskazania do zabiegu

Blizny, trądzik różowaty, trądzik zwyczajny, przebarwienia i piegi, drobne zmarszczki, wiotka skóra, cienie pod oczami.

Przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią, mocno opalona skóra, alergie skórne, aktywna opryszczka, skóra przesuszona i podrażniona.

Efekty

Znormalizowanie cery tłustej i trądzikowej, zmatowienie skóry, zmniejszenie widoczności blizn i drobnych zmarszczek, wyciszenie trądziku różowatego, rozjaśnienie przebarwień i piegów, redukcja worków i cieni pod oczami.

Jak przygotować się do zabiegu?

  • Nie musisz nic robić przed zabiegiem.

Pielęgnacja po zabiegu:

  • Nie należy opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu.
  • Wskazane jest stosownie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym oraz intensywne nawilżanie skóry.
  • Nie można stosować kremów z AHA przez ok. 14 dni, ani nie zdrapywać łuszczącego naskórka.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie skóry, które znika po 40-60 minutach.

Cennik

Sprawdź cennik
Zabiegi na raty: Istnieje możliwość podziału kwoty za zabiegi na dogodne raty, wysokość i liczba rat jest ustalana z kosmetologiem. Zapraszamy!
UWAGA: Vouchery na zabiegi nie są honorowane podczas tego zabiegu

Więcej o zabiegach kwasami (peelingi chemiczne):

Dermatologiczne peelingi chemiczne laboratorium Mesoestetic z Hiszpanii, to specjalistyczne preparaty o właściwościach złuszczających i terapeutycznych. Innowacyjna gama peelingów pobudza naturalne procesy odnowy skóry.

Kwas migdałowy 30%

Kwas migdałowy działanie

Kwas migdałowy 30% został opracowany specjalnie z myślą skórze wrażliwej. Kwas migdałowy ma duże cząsteczki, które działają jedynie w rogowej warstwie skóry, a więc na samej powierzchni. Dlatego kwas ten nie wywołuje podrażnień i zaczerwienień. Jednocześnie skutecznie usuwa martwe i uszkodzone komórki.

Kwas migdałowy efekty

Kwas migdałowy w kosmetyce stosuje się do zabiegów przeznaczonych dla osób z trądzikiem różowatym w fazie rumieniowej oraz grudkowo-krostkowej, z uszkodzeniami posłonecznymi o lekkim nasileniu oraz dla skór wrażliwych i z przebarwieniami.

Wśród osób, które stosowały kwas migdałowy, opinie na temat kuracji są bardzo pozytywne. Po serii zabiegów, cera jest bardziej napięta, jaśniejsza oraz nawilżona. Zmniejszony zostaje łojotok.

Kwas migdałowy przeciwwskazania

Kwas migdałowy, peeling nim wykonywany, nie niesie ze sobą wielu przeciwwskazań. Co istotne, zabieg można przeprowadzać nawet u osób o cerze wrażliwej. Nawet w okresie letnim można stosować kwas migdałowy. Zabieg nie jest jednak przeprowadzany przy aktywnych chorobach skóry, w tym przy ciężkich postaciach trądziku, przy widocznych ranach, podczas terapii retinoidami oraz w trakcie ciąży.

„ Piruvex” Kwas pirogronowy 40% + kwas mlekowy 10%

Kwas pirogronowy zabieg i działanie kwasu

Kwas pirogronowy o stężeniu 40% zaliczany jest do alfa-ketokwasów. Posiada bardzo silne działanie oraz szybko penetruje skórę. Jest on znacznie silniejszy niż chociażby kwas migdałowy.

Kwas pirogronowy efekty

Głównym wskazaniem do peelingu jest skóra wczesnego oraz późniejszego dojrzewania, rogowacenie słoneczne oraz umiarkowane fotostarzenie. To jednak trądzik stanowi najczęstsze wskazanie do zabiegu.

Osoby, które zdecydowały się na peeling kwasem pirogronowym, opinie na temat zabiegu mają najczęściej bardzo pozytywne. Poza działaniem antytrądzikowym kwas wykazuje silne działanie regulujące wydzielanie sebum oraz zmniejszające tłustość skóry z łojotokiem i trądzikiem. Po zastosowaniu kwasu pirogronowego skóra jest gładka i promienna.

Kwas mlekowy- jest alfahydroksykwasem, który w sposób naturalny głęboko nawilża i rozjaśnia skórę oraz odbudowuje włókna kolagenowe dzięki czemu jędrność i napięcie skóry ulega znacznej poprawie.

Kwas „piruvex” pirogronowy 40%+ mlekowy 10% – przeciwwskazania

Kwas pirogronowy 40% + mlekowy 10% w kosmetyce nie jest stosowany w takim stężeniu do cer bardzo wrażliwych. Osoby o takiej cerze muszą zrezygnować z zabiegu. Inne przeciwwskazania to aktywne stany zapalne skóry, widoczne zranienia (naruszenia tkanki łącznej) oraz ciąża.

Kwas „azelan” azelainowy 20% + salicylowy 20%

Kwas salicylowy działanie

Choć działanie kwasu salicylowego podobne jest do kwasów AHA, to ten kwas nie należy do tej grupy. Jest znacznie łagodniejszy. Ze stosowaniem kwasu salicylowego nie wiąże się również ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Co więcej, kwas salicylowy działa przeciwzapalnie, dzięki czemu przyśpiesza gojenie zmian skórnych oraz podrażnień.

Kwas salicylowy zabieg i efekty

Zastosowanie kwasu salicylowego na twarz wiąże się przede wszystkim z trądzikiem. Kwas salicylowy 20% ma właściwości przeciwzapalne oraz  posiada udokumentowane działanie redukcji trądziku zaskórnikowego, grudkowego oraz krostkowego. Kwas salicylowy w kosmetyce ceniony jest właśnie przede wszystkim za skuteczne, ale łagodne działanie.

Kwas azelainowy – wykazuje silne właściwości depigmentujace dzięki blokowaniu tyrozynazy. Dodatkowo kwas reguluję pracę gruczołów łojowych oraz działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się w terapii cer trądzikowych.

Kwas  – przeciwwskazania

Wykonywany przy pomocy kwasu „azelan” azelainowy 20% + salicylowy 20% peeling jest dość łagodny, ale wciąż istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu. Należą do nich takie czynniki, jak: widoczne, niezabliźnione rany, czy aktywne stany zapalne.

Kwas glikolowy 35%

Kwas glikolowy – działanie

Kwas glikolowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów, czyli grupy kwasów AHA. Kwas glikolowy 35% jest szybko penetrowany przez naskórek. W tym stężeniu jest to jeden z najsilniejszych, dostępnych kwasów. Jednocześnie cieszy się bardzo dużą popularnością i uznaniem pacjentów.

Kwas glikolowy – efekty

Peeling kwasem glikolowym ma bardzo szerokie zastosowanie. Peeling przeznaczony jest dla osób z rozstępami w fazie czerwonej, umiarkowanym fotostarzeniem, z plamami soczewicowatymi o umiarkowanym nasileniu oraz z powierzchowną, mieszaną ostudą. Zabieg z użyciem kwasu jest odpowiedni również dla osób z trądzikiem pospolitym, przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi.

Kwas  glikolowy – przeciwwskazania

Z peelingu kwasem glikolowym muszą zrezygnować panie w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się również u osób w trakcie terapii retinoidami, z zapalnymi zmianami skóry, otwartymi ranami oraz chorobami autoimmunologicznymi.

 

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: