Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Peeling chemiczny, potocznie zwany „kwasem”, jest popularnym zabiegiem kosmetologii pielęgnacyjnej. Jest świetny dla cer trądzikowych i tłustych, rozjaśnia przebarwienia, zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i blizn oraz poprawia ogólną kondycję skóry.

Kwasy:

Peelingi chemiczne – podstawowe informacje
Cena: 250 zł
Czas zabiegu: 30 min
Znieczulenie: nie
Zdolność do pracy: tak
Sugerowana seria: 4 do 6 zabiegów, co 2-3 tygodnie
Czas utrzymania się efektów: indywidualne

Wskazania do zabiegu

Blizny, trądzik różowaty, trądzik zwyczajny, przebarwienia i piegi, drobne zmarszczki, wiotka skóra, cienie pod oczami.

Przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią, mocno opalona skóra, alergie skórne, aktywna opryszczka, skóra przesuszona i podrażniona.

Efekty

Znormalizowanie cery tłustej i trądzikowej, zmatowienie skóry, zmniejszenie widoczności blizn i drobnych zmarszczek, wyciszenie trądziku różowatego, rozjaśnienie przebarwień i piegów, redukcja worków i cieni pod oczami.

Jak przygotować się do zabiegu?

  • Nie musisz nic robić przed zabiegiem.

Pielęgnacja po zabiegu:

  • Nie należy opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu.
  • Wskazane jest stosownie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym oraz intensywne nawilżanie skóry.
  • Nie można stosować kremów z AHA przez ok. 14 dni, ani nie zdrapywać łuszczącego naskórka.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie skóry, które znika po 40-60 minutach.

Cennik

Peelingi chemiczne
Część ciała Cena za 1 zabieg Cena za 4 zabiegi
Migdałowy 40%
Twarz 250 zł 900 zł (1400 zł)
Salicylowy 30%
Twarz 250 zł 900 zł (1400 zł)
Pirogronowy 50%
Twarz 250 zł 900 zł (1400 zł)
Glikolowy
Twarz 250 zł 900 zł (1400 zł)

Zabiegi na raty: Istnieje możliwość podziału kwoty za zabiegi na dogodne raty, wysokość i liczba rat jest ustalana z kosmetologiem. Zapraszamy!
UWAGA: Vouchery na zabiegi nie są honorowane podczas tego zabiegu

Więcej o zabiegach kwasami (peelingi chemiczne):

Peelingi chemiczne Enerpeel zostały opracowane w laboratoriach firmy General Topics. Zapewniają minimalizację powierzchownego uszkodzenia skóry, przy jednoczesnym zwiększeniu działania kwasu w głębszych jej warstwach.

Preparaty Enerpeel znajdują zastosowanie zarówno jako substancje poprawiające wygląd zdrowej skóry, jak i jako preparaty do skóry z problemami dermatologicznymi.

Kwas migdałowy 40%

Kwas migdałowy działanie

Kwas migdałowy 40% został opracowany specjalnie z myślą skórze wrażliwej. Kwas migdałowy ma duże cząsteczki, które działają jedynie w rogowej warstwie skóry, a więc na samej powierzchni. Dlatego kwas ten nie wywołuje podrażnień i zaczerwienień. Jednocześnie skutecznie usuwa martwe i uszkodzone komórki.

Kwas migdałowy efekty

Kwas migdałowy w kosmetyce stosuje się do zabiegów przeznaczonych dla osób z trądzikiem różowatym w fazie rumieniowej oraz grudkowo-krostkowej, z uszkodzeniami posłonecznymi o lekkim nasileniu oraz dla skór wrażliwych i z przebarwieniami.

Wśród osób, które stosowały kwas migdałowy, opinie na temat kuracji są bardzo pozytywne. Po serii zabiegów, cera jest bardziej napięta, jaśniejsza oraz nawilżona. Zmniejszony zostaje łojotok.

Kwas migdałowy przeciwwskazania

Kwas migdałowy, peeling nim wykonywany, nie niesie ze sobą wielu przeciwwskazań. Co istotne, zabieg można przeprowadzać nawet u osób o cerze wrażliwej. Nawet w okresie letnim można stosować kwas migdałowy. Zabieg nie jest jednak przeprowadzany przy aktywnych chorobach skóry, w tym przy ciężkich postaciach trądziku, przy widocznych ranach, podczas terapii retinoidami oraz w trakcie ciąży.

Kwas  pirogronowy 50%

Kwas pirogronowy zabieg i działanie kwasu

Kwas pirogronowy o stężeniu 50% zaliczany jest do alfa-ketokwasów. Posiada bardzo silne działanie oraz szybko penetruje skórę. Jest on znacznie silniejszy niż chociażby kwas migdałowy.

Kwas pirogronowy efekty

Głównym wskazaniem do peelingu jest skóra wczesnego oraz późniejszego dojrzewania, rogowacenie słoneczne oraz umiarkowane fotostarzenie. To jednak trądzik stanowi najczęstsze wskazanie do zabiegu.

Osoby, które zdecydowały się na peeling kwasem pirogronowym, opinie na temat zabiegu mają najczęściej bardzo pozytywne. Poza działaniem antytrądzikowym kwas wykazuje silne działanie regulujące wydzielanie sebum oraz zmniejszające tłustość skóry z łojotokiem i trądzikiem. Po zastosowaniu kwasu pirogronowego skóra jest gładka i promienna.

Kwas pirogronowy przeciwwskazania

Kwas pirogronowy w kosmetyce nie jest stosowany w takim stężeniu do cer bardzo wrażliwych. Osoby o takiej cerze muszą zrezygnować z zabiegu. Inne przeciwwskazania to aktywne stany zapalne skóry, widoczne zranienia (naruszenia tkanki łącznej) oraz ciąża.

Kwas salicylowy 30%

Kwas salicylowy działanie

Choć działanie kwasu salicylowego podobne jest do kwasów AHA, to ten kwas nie należy do tej grupy. Jest znacznie łagodniejszy. Ze stosowaniem kwasu salicylowego nie wiąże się również ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Co więcej, kwas salicylowy działa przeciwzapalnie, dzięki czemu przyśpiesza gojenie zmian skórnych oraz podrażnień.

Kwas salicylowy zabieg i efekty

Zastosowanie kwasu salicylowego na twarz wiąże się przede wszystkim z trądzikiem. Kwas salicylowy 30% ma właściwości przeciwzapalne oraz  posiada udokumentowane działanie redukcji trądziku zaskórnikowego, grudkowego oraz krostkowego. Kwas salicylowy w kosmetyce ceniony jest właśnie przede wszystkim za skuteczne, ale łagodne działanie.

Kwas  – przeciwwskazania

Wykonywany przy pomocy kwasu salicylowego peeling jest dość łagodny, ale wciąż istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu. Należą do nich takie czynniki, jak: widoczne, niezabliźnione rany, czy aktywne stany zapalne.

Kwas glikolowy 70%

Kwas glikolowy – działanie

Kwas glikolowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów, czyli grupy kwasów AHA. Kwas glikolowy 70% jest szybko penetrowany przez naskórek. W tym stężeniu jest to jeden z najsilniejszych, dostępnych kwasów. Jednocześnie cieszy się bardzo dużą popularnością i uznaniem pacjentów.

Kwas glikolowy – efekty

Peeling kwasem glikolowym ma bardzo szerokie zastosowanie. Peeling przeznaczony jest dla osób z rozstępami w fazie czerwonej, umiarkowanym fotostarzeniem, z plamami soczewicowatymi o umiarkowanym nasileniu oraz z powierzchowną, mieszaną ostudą. Zabieg z użyciem kwasu jest odpowiedni również dla osób z trądzikiem pospolitym, przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi.

Kwas  glikolowy – przeciwwskazania

Z peelingu kwasem glikolowym muszą zrezygnować panie w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się również u osób w trakcie terapii retinoidami, z zapalnymi zmianami skóry, otwartymi ranami oraz chorobami autoimmunologicznymi.

 

Ocena
[Ilość ocen: 14 Średnia: 5]

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Technologia HIFU na urządzeniu medycznym Ultraformer III