Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zabiegi z użyciem kwasów świetnie sprawdzają się w walce z wieloma problemami skóry. Najważniejsze to wybrać odpowiedni kwas do potrzeb naszej skóry. Kwas salicylowy 30% działa intensywnie, ale nie wywołuje podrażnień tak znacznych jak kwasy AHA. Doskonale sprawdza się w przypadku cery z trądzikiem, likwiduje wypryski, zaskórniki, świecenie się skóry, niewielkie blizny i podrażnienia. Jednocześnie nie wysusza skóry, a więc z powodzeniem można go stosować u osób z cerą suchą.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania kwasu salicylowego jest przede wszystkim trądzik, w tym trądzik zaskórnikowy, grudkowy oraz krostkowy. Ponadto stosuje się go przy cerze nadmiernie się przetłuszczającej.

Przeciwwskazania

Kwas salicylowy nie jest bardzo drażniący, ale istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, a są to: stany zapalne skóry, choroby zakaźne skóry oraz widoczne rany.

Efekty

Główne efekty zabiegu to: głębokie oczyszczenie skóry, redukcja zaskórników i wyprysków, zwężenie porów, redukcja przetłuszczania się skóry, wyrównanie struktury skóry, likwidacja przebarwień.

Jak przygotować się do zabiegu?

  • Nie musisz nic robić przed zabiegiem.

Pielęgnacja po zabiegu?

  • Przez 4 tygodnie po zabiegu trzeba unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
  • Przez 4 tygodnie trzeba stosować kremy nawilżające oraz kremy z filtrem.
  • Po zabiegu powinno się unikać czynników drażniących, w tym kosmetyków, które zawierają w składzie kwasy.
  • Nie wolno stosować peelingów ani zdrapywać łuszczącej się skóry.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona.

Cennik

Peeling kwasem salicylowym
Część ciała Cena za 1 zabieg Cena za 4 zabiegi
Twarz 250 zł 900 zł (1400 zł)

UWAGA: Vouchery na zabiegi nie są honorowane podczas tego zabiegu

Więcej o zabiegu

Tak jak wszystkie peelingi wykonywane w naszej klinice, peeling salicylowy również wykonywany jest przy pomocy produktu Enerpeel, który powstał w laboratoriach General Topics. Stężenie kwasu wynosi 30% i poza głównym składnikiem znajdziemy tu substancje o działaniu łagodzącym podrażnienia. Dzięki temu skutki uboczne są mniejsze niż w przypadku innych preparatów.

Działanie kwasu salicylowego podobne jest do kwasów AHA, ale nie należy on do tej grupy. To kwas składający się na grupę beta-hydroksykwasów (BHA). Kwas salicylowy jest o wiele łagodniejszy i w znacznie mniejszym stopniu wywołuje podrażnienia niż kwasy AHA. Jednocześnie jest bardzo ceniony za właściwości przeciwzapalne, co wpływa na przyśpieszenie gojenia podrażnień oraz innych zmian skórnych.

Kwas salicylowy wnika aż do mieszków włosowo-łojowych, aby tam działać bakteriobójczo. Działa oczyszczająco, usuwa wszelkie zanieczyszczenia, w tym także zaskórniki. Dlatego też doskonale sprawdza się w przypadku cery z trądzikiem, także zaskórnikowym. Oczyszcza, zwęża pory i reguluje wydzielanie sebum. Usuwa martwe, zrogowaciałe komórki naskórka, co także wpływa na redukcję powstawania wyprysków. Ponadto wyrównuje strukturę skóry, dzięki czemu wpływa na zmniejszenie blizn potrądzikowych.

Ocena
[Ilość ocen: 12 Średnia: 5]

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Technologia HIFU na urządzeniu medycznym Ultraformer III