Zaskórniki - Usuwanie i likwidacja. Kosmetologia Medyczna Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zaskórniki (potocznie zwane wągrami) to bardzo powszechny problem. Najczęściej borykają się z nim osoby o cerze przetłuszczającej się lub mieszanej, ale nie zawsze. Nawet osoby z suchą cerą mogą mieć taki kłopot. Nie ma również zasady co do wieku, w którym pojawiają się zaskórniki. Walczyć mogą z nimi zarówno nastolatkowie, jak i dojrzałe osoby. Wydzielić możemy zaskórniki otwarte (brązowe lub czarne kropki) oraz zaskórniki zamknięte (prześwitujące spod skóry). Walka z nimi przebiega tak samo, choć nieco się od siebie różnią. Zaskórniki otwarte umiejscowione są głębiej pod skórą, natomiast zaskórniki zamknięte znajdują się tuż przy skórze.

Jak usunąć zaskórniki? Zaskórniki a specjalistyczne zabiegi

Zwalczenie zaskórników jest na szczęście możliwe. W tym celu najlepiej skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, jak na przykład: Aquapure, peelingi chemiczne. Wiele osób pyta o laserowe usuwanie zaskórników, ale skuteczne niwelowanie wągrów przy pomocy lasera nie jest możliwe.

Masz problem zaskórnikami?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady dotyczące pielęgnacji i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zabiegi – Usuwanie zaskórników w gabinecie

Zaskórniki na twarzy (zaskórniki na nosie, zaskórniki na czole, zaskórniki na brodzie, zaskórniki na policzkach), zaskórniki na plecach, szyi i dekolcie skutecznie można usunąć podczas peelingu kwasami. W tym celu stosować można kwas migdałowy (najłagodniejszy), kwas „Azelan”(nieco silniejszy), kwas „piruvex”oraz kwas glikolowy (dwa ostatnie najsilniejsze). To właśnie kwas „Piruvex” i glikolowy głęboko oczyszczają skórę, działając nawet w okolicach ścianek mieszków włosowych.

natalia cholak kosmetologKwasowy peeling na zaskórniki skutecznie i głęboko usuwa wszelkie zanieczyszczenia – także wągry. Kwasy wnikają w głębsze warstwy skóry, aby tam usunąć stare i zrogowaciałe komórki, które mogą zatykać pory i przyczyniać się do pojawiania się zaskórników. Kwasy oczyszczają ujścia gruczołów łojowych, czyli miejsce pojawiania się zaskórników oraz działają seboregulująco. Tak głębokie oczyszczanie skutkuje nie tylko usunięciem zaskórników, ale też zapobieganiem ich ponownemu pojawieniu się. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Efekty zabiegów

Zdjęcia PRZED i PO zabiegach na zaskórniki.

Aquapure na zaskórniki

aquapureProblem zaskórników rozwiążemy też za pomocą Aquapure. Podczas tego kilkuetapowego zabiegu skóra jest poddawana działaniu różnych płynów. Jeden z nich złuszcza zrogowaciały naskórek, kolejny rozpuszcza sebum i normalizuje jego wydzielanie, inny regeneruje skórę. W zabiegu używa się też czterech głowic, które posiadają specjalne funkcje, jak mikroprądy czy specjalna końcówka złuszczająca. Dzięki temu skóra zostaje dokładnie oczyszczona z zaskórników.

Konsultacje przed zabiegiem

Wybór odpowiedniego zabiegu ma ogromne znaczenie. Wiemy o tym doskonale i dlatego też oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji, podczas których kosmetolog doradzi nie tylko najlepszy zabieg, ale też ilość i częstotliwość wizyt. Krótko mówiąc, stworzy plan kuracji.

Masz problem zaskórnikami?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady dotyczące pielęgnacji i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Skąd się biorą zaskórniki?

Na skórze znajdują się mieszki włosowe, do których uchodzą również gruczoły łojowe. Są one odpowiedzialne za produkcję sebum, które stanowi naturalną ochronę cery. Dzięki niemu skóra nie przesusza się i jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Problem pojawia się, gdy dochodzi do zapychania się gruczołów łojowych. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy skóra produkuje za dużo łoju, zrogowaciałe komórki zapychają gruczoły lub robią to niektóre składniki kosmetyków.

Zaskórniki mogą być zamknięte lub otwarte. Te pierwsze znajdują się głębiej i nie widzimy ich końcówki, dlatego mają jasny kolor. Zaskórniki otwarte znajdują się przy samej skórze. Sebum w kontakcie z powietrzem staje się czarne, dlatego mówimy o czarnych zaskórnikach. Usuwanie obu typów zmian wygląda tak samo.

Domowe sposoby czy zabiegi?

Usłyszeć można o wielu różnych sposobach na zaskórniki, a w drogeriach znaleźć można wiele preparatów, które mają je usunąć. Peeling czy maseczka na zaskórniki mogą pomóc, ale nie zlikwidują problemu. Dlatego też warto stosować takie specyfiki w połączeniu z zabiegami.

Część osób decyduje się na wyciskanie zaskórników lub stosuje przyrząd do usuwania zaskórników. Nie są to najlepsze metody. Mogą nam przysporzyć blizn i przebarwień, a także spowodować pojawienie się stanów zapalnych.

Najskuteczniej i najbezpieczniej zaskórniki usuniemy podczas specjalistycznych zabiegów. Dadzą one najlepsze efekty. Odpowiednia pielęgnacja skóry, w tym stosowanie peelingów, to jednak obowiązkowe uzupełnienie zabiegów.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: