Zabiegi na Włosy - Wzmocnienie i Regeneracja Włosów. Konsultacja 0 zł.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Słabe, łamliwe, wypadające włosy to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele – od innych chorób po bardziej prozaiczne powody. Problemem może być zarówno wzmożone przerzedzanie się włosów, jak i postępujące łysienie. Ponadto wielu osobom doskwiera łamliwość włosów. Są one suche i słabe. Ponieważ często się łamią, nie można ich zapuścić. Na szczęście skuteczna regeneracja włosów jest możliwa.

Jak wzmocnić włosy?

Najbardziej efektywnym sposobem na wzmocnienie i zagęszczenie włosów są zabiegi kosmetologiczne. To najbardziej efektywna metoda. Przed wykonaniem właściwego zabiegu warto zdecydować się na specjalistyczne badanie – Trichoskopię z komputerową oceną Tricholab lub Trichogram. Stan włosów natomiast poprawią takie zabiegi, jak Dermapen 3/Mezopen, mezoterapia i Karboksyterapia.

Zastanawiasz się jak wzmocnić włosy?
Umów konsultację z naszym kosmetologiem-trychologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Efekty zabiegów

Przykładowe zdjęcia PRZED i PO zabiegów na wzmocnienie włosów przy zastosowaniu sprzętów i pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Badania

Trichogram to badanie cebulek włosów. Podczas wizyty pobiera się od 50 do 100 próbek włosów, które następnie trafiają do laboratorium. Tam są dokładnie badane pod mikroskopem. Analiza cebulek bardzo często pozwala na określenie przyczyny problemów z włosami, a także umożliwia wybranie odpowiedniej metody leczenia.
Trichoskopia od Trichogramu różni się tym, że w tym wypadku nie badamy cebulek włosów, ale łodygę włosa. Przy jego pomocy można też ocenić stan mieszków oraz skóry wokół nich.

natalia cholak kosmetologPodczas badania oglądamy włosy w dużym powiększeniu. Wykonujemy też kilkanaście zdjęć, które wysłane zostają do laboratorium. Stamtąd, po przeanalizowaniu ich, wysyłane są do dermatologa-trychologa. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Trichogram/ Trichoskopia – Jak wygląda badanie?
Trichogram zobacz film
Trichoskopia zobacz film
Trichogram – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Trichoskopia – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Zabiegi

Mezoterapia

Mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym to najnowocześniejsza i najskuteczniejsza metoda wzmocnienia i zagęszczenia włosów. Specjalista wykonuje nakłucia mikroigłą miejsce przy miejscu, dzięki którym do głębokich warstw skóry wprowadzone zostaje osocze. Materiał ten pozyskiwany jest od pacjenta – przed zabiegiem pobiera się krew, która trafia do specjalnej wirówki.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskMezoterapia z osoczem to bardzo skuteczny zabieg, dzięki któremu można uporać się z wieloma problemami włosów oraz skóry głowy. Na efekty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy, ale warto. Uzyskujemy bowiem nie tylko wzmożony porost nowych włosów. Włosy są też znacznie wzmocnione, nie łamią się i są znacznie grubsze. ~ mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Mezoterapia – Jak wygląda zabieg?
zabieg na włosy zobacz film
Mezoterapia – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Dermapen3/Mezopen na wzmocnienie włosów

Zamiast mezoterapii można też przeprowadzić zabieg Dermapen3/Mezopen – urządzenie to przypomina długopis, stąd też jego nazwa. Podczas zabiegu wykonuje się nakłucia, dzięki którym pod skórę wprowadza się odpowiednie preparaty.

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na włosy
zobacz film
Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Karboksyterapia Reology 2

karboksyterapia reology2Innym popularnym zabiegiem pozwalającym zahamować nadmierne wypadanie włosów jest karboksyterapia. Przy pomocy specjalistycznego urządzenia Reology 2, śródskórnie i podskórnie dozowany jest dwutlenek węgla. Jego właściwości powodują rozszerzenie naczynek krwionośnych oraz tworzenie się nowych naczynek. W efekcie skóra głowy jest lepiej ukrwiona, a mieszki włosowe zostają pobudzone do porostu nowych włosów.

Konsultacje zabiegowe

Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed zabiegiem. Dzięki temu wybrany zostanie najlepszy plan leczenia, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Ponadto może zostać zlecone specjalistyczne badanie, jak na przykład Trichoskopia lub Trichogram. Co więcej, również po jednym z zabiegów, gdy efekty nie będą zadowalające, kosmetolog może skierować pacjenta do dermatologa – trychologa.

Zastanawiasz się jak wzmocnić włosy?
Umów konsultację z naszym kosmetologiem-trychologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Kosmetyki wzmacniające włosy

Istnieje bardzo szeroka oferta preparatów, których celem jest wzmocnienie włosów. Szampony, wcierki, maski do włosów, czy też odżywki… Mają pomóc w wzmocnieniu włosów, zagęścić je, przyśpieszyć wzrost i zahamować łamanie. Dermokosmetyki zawierające dużą ilość składników aktywnych mogą poprawić stan włosów. Chcąc wybrać odpowiedni kosmetyk warto skonsultować się z dermatologiem-trychologiem.

Nawet najlepsze dermokosmetyki nie dadzą tak dobrych rezultatów jak zabiegi. To właśnie zabiegi pozwalają na bardzo widoczną poprawę stanu włosów. Nie oznacza to jednak, że należy zupełnie zrezygnować ze stosowania dermokosmetyków. Taka specjalistyczna pielęgnacja włosów i skóry głowy sprawi, że efekty zabiegów będą jeszcze bardziej zadowalające.

Dlaczego włosy są osłabione?

Łamliwość, kruchość i wypadanie włosów mogą mieć różne przyczyny. Wzmożone wypadanie włosów może być związane z łysieniem androgenowym lub łysieniem plackowatym, a także intensywnym leczeniem, jak na przykład chemioterapia i radioterapia.

Zły stan włosów może też wiązać się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. U źródła mogą leżeć zarówno choroby tarczycy, jak i na przykład menopauza.

Wypadanie i łamliwość włosów mogą być też spowodowane niedoborami niektórych składników diety. Dlatego też stan włosów ulega pogorszeniu podczas intensywnego odchudzania lub na skutek niskiego poziomu żelaza i białka. Ponadto wypadanie i łamliwość włosów może powodować stres oraz stany obniżonej odporności.

Łamliwość włosów oraz ich wypadanie mogą być spowodowane nieodpowiednią stylizacją. Negatywny wpływ na włosy ma częste stosowanie kosmetyków do stylizacji (np. pianki i lakiery), czy stylizacja włosów przy pomocy ciepła (suszarki, lokówki, prostownice). Ciasne upięcia również negatywnie wpływają na stan włosów – podrażniają łuski włosów i powodują ich łamanie.

Podsumowanie

Łamliwe, słabe i wypadające włosy mogą być przyczyną wielu kompleksów. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na poprawę ich stanu. Najlepsze efekty uzyskamy podczas zabiegów. Dzięki nim mogą pojawić się nowe włosy, które będą mocne i grube. Jednocześnie należy pamiętać, że najważniejsze to poznać przyczynę problemu. W przeciwnym razie terapia może okazać się nieskuteczna.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: