Wągry - Usuwanie i Likwidacja Wągrów - Zabiegi kosmetologii medycznej Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Wągry, czyli inaczej mówiąc zaskórniki, to charakterystyczne czarne kropki. Wągry na twarzy, szyi, dekolcie, wągry na plecach oraz wągry w uszach to najczęstsze problemy. Czarne kropki zazwyczaj pojawiają się u osób z cerą mieszaną lub przetłuszczającą się. Nie jest to jednak bezwzględna zasada. Wągry mogą się bowiem pojawić nawet u osób o cerze suchej. Co więcej, nie istnieje kryterium wieku, gdyż wągry mogą dotyczyć zarówno nastolatków, jak i osób dojrzałych. Walka z nimi nie jest łatwa, ale jest możliwa.

Jak pozbyć się wągrów? Wągry a specjalistyczne zabiegi

Na szczęście w walce z wągrami pomóc mogą specjalistyczne zabiegi. Sprawdzą się takie rozwiązania, jak: Aquapure, peelingi chemiczne.

Zabiegi

Wągry na nosie, policzkach oraz innych obszarach doskonale usuną peelingi chemiczne. Do ich wykonania wykorzystuje się kwas migdałowy, „azelan” azelainowy 20% + salicylowy 20%, „piruvex” pirogronowy 40%+ mlekowy 10% lub glikolowy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju cery. Najsilniej zadziała kwas „Piruvex” i glikolowy. Słabiej kwas „Azelan”, a najłagodniej kwas migdałowy.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskKwasy powodują głębokie oczyszczanie się cery. Najlepiej w tej roli sprawdza się kwas glikolowy i „Piruvex”, gdyż intensywnie oczyszczają one głębsze warstwy skóry ze starych i zrogowaciałych komórek. Oczyszczają również mieszki włosowe i okolice ujścia gruczołów łojowych. Praca gruczołów łojowych zostaje uregulowana, usunięte zostają nie tylko wągry, ale też większość niedoskonałości cery. – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Efekty zabiegów

Zdjęcia PRZED i PO przy zastosowaniu sprzętów i pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Aquapure na wągry

aquapureKilkuetapowy zabieg Aquapure rozprawi się z niepożądanymi wągrami. Skóra jest traktowana różnymi płynami, mającymi właściwości złuszczające, rozpuszczające sebum oraz pobudzające syntezę kolagenu i elastyny. Ich działanie wzmacniają wyspecjalizowane głowice, wykorzystujące np. elektroporację czy mikroprądy. Tak złożony zabieg powoduje, że pory skóry zostają dogłębnie oczyszczone z wągrów i zwężone, a wydzielanie sebum ulega znormalizowaniu.

Konsultacje przed zabiegiem – BEZPŁATNE

Niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego zabiegu. Dlatego też w Clinica Cosmetologica skorzystać można z bezpłatnych konsultacji przed zabiegiem. Na podstawie wywiadu, nasz kosmetolog wybierze najlepsze rozwiązanie, w tym ilość i częstotliwość wizyt.

Skąd się biorą wągry?

Każdy z nas posiada gruczoły łojowe, których ujścia znajdują się na ściankach mieszków włosowych. Pełnią one bardzo istotne zadanie – natłuszczają skórę, zapobiegając jej wysuszeniu i podrażnieniu. To naturalna ochrona cery przed czynnikami zewnętrznymi. Czasem jednak skóra produkuje o wiele za dużo sebum, przez co gruczoły się zatykają. Do zatkania gruczołu może dojść też z innych powodów, np. przez dostanie się w ten obszar zrogowaciałych komórek. W takich właśnie wypadkach mogą powstawać wągry. Wągry mają czarny kolor, gdyż sebum w kontakcie z powietrzem utlenia się i robi się właśnie czarne. Stąd też czarne kropki na naszej skórze.

Co na wągry? Domowe sposoby czy zabiegi

Zastanawiasz się, jak oczyścić twarz z wągrów? Co wybrać – domowe sposoby czy zabiegi? Zacznijmy od tych pierwszych. W popularnych drogeriach znaleźć można mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do cery z wągrami. Peeling na wągry, specjalny żel do mycia twarzy, czy maseczka na wągry… To najpopularniejsze z nich. Ich stosowanie może faktycznie poprawić stan skóry, ale całkowite usunięcie zaskórników z ich pomocą jest niemożliwe.

Niektórzy decydują się również na wyciskanie wągrów. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Jest to niehigieniczny zabieg, podczas którego trudno usunąć całość zanieczyszczenia. Dlatego też wyciskanie najczęściej powoduje pogorszenie stanu skóry. Pojawić może się zmiana zapalna, a także blizna i przebarwienie.

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wągrów są profesjonalne zabiegi. Dzięki nim w pełni i bezpiecznie oczyścimy twarz z wągrów. Taki profesjonalny zabieg pomoże pozbyć się przyczyny powstawania wągrów – gromadzenia się sebum oraz zrogowaciałych komórek. Poprawia się też ogólny stan skóry. Cera staje się oczyszczona, wygładzona i odświeżona.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: