Usuwanie blizn - skuteczne zabiegi na usuwanie blizn
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Przyczyn powstawania blizn może być bardzo wiele. Wypadki, operacje, oparzenia, ale też na przykład zmiany trądzikowe. Choć przyczyny powstania blizn są różne, to wszystkie blizny łączy jedno – są to nieprawidłowo zagojone uszkodzenia, które obserwujemy jako zmiany w strukturze (czasem również kolorze) skóry.

Blizny potrafią być przyczyną wielu kompleksów, a także przypominać o nieprzyjemnych wydarzeniach. Przyjmować potrafią bardzo duże rozmiary, a czasem powodować mogą nawet dyskomfort – np. uczucie ciągnięcia. Usuwanie blizn to niełatwy i żmudny proces. Na szczęście dzięki nowoczesnym zabiegom istnieje możliwość znacznego ich zredukowania.

Medycyna estetyczna a usuwanie blizn

Dzięki nowoczesnym zabiegom z powodzeniem możemy wykonać usuwanie blizn potrądzikowych, usuwanie blizn pooperacyjnych, czy pooparzeniowych. Do dyspozycji mamy tu wiele innowacyjnych technologii, w tym laserowe usuwanie blizn. Do zabiegów wykonywanych w przypadku blizn zaliczają się: Laser Palomar Emerge, Harmony XL PRO iPixel, laser CO2, geneO+, Cellu M6 Integral, Mobilift M6, Pollogen Legend, Surgen. Ponadto jako terapię wspomagającą stosuje się zabiegi takie, jak: Dermapen, Mezopen, peelingi. Pamiętać należy, że walka z bliznami nie jest łatwa, a kuracje składają się z serii zabiegów.

Nazwy zabiegów Cechy zabiegów
Laser na blizny
 • bezinwazyjny
 • precyzyjny
 • bezpieczny dla pacjenta
 • nie wymaga przygotowania do zabiegu
 • kilkudniowa opuchlizna po zabiegu
 • wypala uszkodzoną tkankę
 • pobudza w głębi skóry zdrową tkankę do produkcji białka, które wypełniają ubytki w skórze
Dermapen i Mezopen na blizny
 • lekki dyskomfort w trakcie zabiegu
 • kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze stymulują kolagen i elastynę do przebudowy
 • efekt delikatniejszy niż w przypadku lasera
Peelingi na blizny
 • potrzebny czas na łuszczenie i wygojenie się skóry
 • usuwa martwe komórki naskórka
 • lekko spłyca i rozjaśnia blizny
Masz blizny i chcesz się ich pozbyć?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zabiegi na usuwanie blizn

Laser Palomar Emerge na usuwanie blizn

Lasere Emerge GdańskDużą grupą zabiegów jest usuwanie blizn laserem. Wykonać można zarówno usuwanie blizn potrądzikowych laserem, jak i blizn pooperacyjnych oraz wielu innych. Jedną z możliwości jest Laser Palomar Emerge, który działa poprzez pobudzanie procesów przebudowy skóry.

natalia cholak kosmetologLaser Palomar Emerge to laser frakcyjny nieablacyjny, który poprzez wnikanie w głąb skóry pobudza ją do wytwarzania fibrablastów, co z kolei prowadzi do regeneracji włókien kolagenu i elastyny – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Harmony XL PRO iPixel

W ramach zabiegów laserowych skorzystać można także z Harmony XL PRO iPixel. W tym wypadku emituje się kilkadziesiąt mikrowiązek, które dokonują mikrouszkodzeń skóry. To zaś powoduje jej odbudowę poprzez pobudzenie produkcji włókien kolagenu i elastyny.

Pollogen Legend – Maximus i Surgen na usuwanie blizn

pollogen-legendCiekawą propozycją są też zabiegi Pollogen Legend. Do wyboru mamy tu zabieg Maximus oraz Surgen.

Karolina Formela kosmetologW przypadku zabiegu Maximus wykorzystano tripolarną falę radiową. Wnika ona w głąb i podgrzewa tkankę do 60˚C, powodując regenerację skóry. Jest to działanie miejscowe, dzięki czemu podrażnieniu nie ulegają otaczające tkanki – mówi Karolina Formela, kosmetolog

W wyniku zabiegu Maximus skóra staje się nie tylko gładsza, ale też lepiej ukrwiona, bardziej jędrna, napięta i gęstsza.

Podczas zabiegu Surgen na skórę działa się wysoką temperaturą oraz impulsami elektrycznymi. To połączenie sprawia, że regenerują się włókna kolagenowe, włókna elastyny, a także produkowany jest kwas hialuronowy. Dzięki temu skóra jest gładsza, bardziej jędrna i mocniejsza.

Geneo+ na blizny

GeneoW przypadku walki z bliznami wykonać można również zabieg Geneo+, podczas którego wykorzystuje się naturalne zdolności organizmu. Zabieg zaczyna się od zaaplikowania specjalnej ampułki z serum. Następnie skóra poddawana jest działaniu specjalnej głowicy.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskW przypadku zabiegu Geneo+ skóra stymulowana jest za pomocą dwutlenku węgla, który powoduje powstanie „efektu Bohra”. Polega on na pojawieniu się w obszarze zabiegowym krwi bogatej w tlen. Składniki aktywne zawarte w ampułce znacznie skuteczniej się wchłaniają, poprawia się mikrokrążenie, a także dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Cellu M6 Integral – usuwanie blizn

Endermologia LPG - sprzętZabieg Cellu M6 Integral (Endermologia) polega na stymulowaniu skóry w sposób mechaniczny. Porównać to można do zaawansowanego masażu. W tym wypadku wykorzystywana jest głowica, która ugniata skórę dwoma rolkami.

Nieco podobnym zabiegiem jest Moblift. W tym wypadku głowica posiada wbudowane dwie klapki, które działają na skórę. Podczas obu tych zabiegów pobudza się mikrokrążenie oraz regenerację skóry.

Laser CO2 na blizny

Pod wpływem działania lasera Co2 w skórze powstają mikrouszkodzenia, co prowadzi do koagulacji tkanek w strefach mikrotermalnych. Pobudzony zostaje proces gojenia się skóry. Związana z nim wzmożona produkcja kolagenu prowadzi do niwelowania blizn.

Icoone w zmniejszaniu blizn

IcooneIcoone jest masażem skóry za pomocą specjalnych rolek, będących pod ciśnieniem. Zabieg wpływa nawet na głębsze warstwy skóry, wielopoziomowo stymulując jej regenerację. Pozwala skutecznie zredukować blizny.

Terapie wspomagające usuwanie blizn

Dermapen i Mezopen na usuwanie blizn

mezopenW terapii blizn wspomagająco można wykonywać zabiegi Dermapen / Mezopen. Polegają one na wprowadzeniu do głębszych warstw skóry specjalnego koktajlu odżywczego. W tym celu stosowana jest specjalna głowica, która dodatkowo stymuluje tkanki do regeneracji.

Peelingi kwasami

Skorzystać można też z terapii kwasami. Do wyboru mamy tu kwas migdałowykwas „piruvex” pirogronowy 40% + mlekowy 10%kwas  „azelan” azelainowy 20% + salicylowy 20% oraz kwas glikolowy – każdy w kwasów działa nieco inaczej, a wybór odpowiedniego zależy od typu cery, stanu blizn oraz oczekiwanych rezultatów. Kwasy pomagają usunąć martwe, zrogowaciałe komórki, ale też delikatnie spłycają blizny.

Konsultacje przed zabiegiem

Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed zabiegiem. Podczas wizyty kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentem i przygląda się jego skórze. Wybiera nie tylko sam zabieg, ale ustala cały plan leczenia – w tym ilość i częstotliwość wizyt. Takie indywidualne dobranie planu leczenia daje możliwość uzyskania najlepszych efektów.

Masz blizny i chcesz się ich pozbyć?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Czym są blizny?

Najogólniej mówiąc – blizny to ślad uszkodzenia skóry. Proces gojenia jest skomplikowany i długotrwały. Nawet, gdy przebiega prawidłowo, to nowa tkanka, pojawiająca się w miejscu uszkodzenia skóry, różni się od tej starszej. Do tego dochodzi szereg czynników, które mogą spowodować nieprawidłowe gojenie się tkanek, co dodatkowo zwiększy widoczność blizny.

Czy zabiegi to najlepszy sposób na blizny?

Na rynku znaleźć można preparaty, dzięki którym blizny mają być mniej widoczne. Najczęściej są to kremy – zarówno do twarzy, jak i do ciała. Ich działanie ma opierać się na stymulowaniu procesów regeneracji skóry. Nie są one jednak w stanie działać na tak głębokie zmiany, jakimi są blizny. Zabiegi to najskuteczniejszy i najefektywniejszy sposób na blizny. Ich działanie można wzmocnić poprzez stosowanie takich kosmetyków, ale tylko podczas zabiegów jesteśmy w stanie doprowadzić do głębokiej przebudowy struktur skóry.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: