Rumieńce na twarzy. Leczenie rumieńców Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Rumieńce pojawiające się w sytuacjach emocjonujących to zmora wielu osób. Uniemożliwiają ukrycie zakłopotania, czy zdenerwowania. Do tego może im towarzyszyć pieczenie, a czasem pozostawać mogą po nich nieestetyczne pajączki. Część kobiet z tego powodu decyduje się na wykonywanie makijażu, pod którym ukryłyby czerwieniącą się skórę. Najczęściej nie przynosi to jednak efektów. Na szczęście, istnieją skuteczne, bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi, dzięki którym zniwelujemy ten problem!

Czerwone plamy na twarzy a medycyna estetyczna

Na szczęście niechciane rumieńce na policzkach można zredukować za pomocą specjalistycznych zabiegów. Współczesna medycyna estetyczna oferuje pełen wachlarz zabiegów, dzięki którym nieinwazyjnie, bezpiecznie i skutecznie zredukujemy ten problem. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą przede wszystkim zabiegi z użyciem Harmony XL PRO Dye-VL, ale również lasera QuadroStar Pro Yellow, lasera Varilite 532 nm i 940nm, głowicy Hot-Cold oraz ultradźwięków.

Masz problem z rumieńcami na twarzy?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zabiegi na rumieńce na twarzy

Laser Harmony DYE-VLHarmony XL PRO Dye-VL na rumieńce na twarzy

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów jest zabieg z użyciem lasera Harmony XL PRO Dye-Vl, który operuje wąskopasmowym, pulsacyjnym światłem. Doskonale sprawdza się w pracy na większych obszarach, także w niwelowaniu zmian o charakterze naczyniowym. Powoduje obkurczenie i wzmocnienie naczynek. Sam zabieg jest w pełni bezpieczny.

Laser QuadroStar Pro Yellow

QuadroStar Pro YellowDoskonałym sposobem na walkę z rumieńcami jest zabieg z użyciem QuadroStar Pro Yellow, który działa u źródła problemu – powoduje obkurczenie i zamknięcie pękniętych naczynek.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskŚwiatło lasera oddziałuje jedynie na naczynka – pochłaniane jest przez melaninę i oksyhemoglobinę, a więc nie oddziałuje negatywnie na otaczające tkanki. – mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Zabieg głowicą Hot-Cold na rumieńce

mimariNa wypieki na twarzy pomóc może również zabieg głowicą Hot-Cold. Do jego wykonania wykorzystuje się specjalną głowicę, która wytwarza na zmianę niską i wysoką temperaturę.

natalia cholak kosmetologZabieg Hot-Cold można określić jako gimnastykę dla naczynek. Poprzez naprzemienną stymulację, raz zimnem, a raz wysoką temperaturą, dochodzi do ich wzmocnienia i obkurczenia. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Laser VariLite 532 nm i 940nm

Laser VariliteBardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie niepożądanego zaczerwienienia jest zabieg wykorzystujący laser VariLite. Pod wpływem precyzyjnej wiązki lasera zachodzi termiczne uszkodzenie naczynka, które następnie obkurcza się i zamyka.

Ultradźwięki

Ostatnią propozycją są zabiegi z zastosowaniem ultradźwięków. Zabieg zaczyna się od zaaplikowania na skórę specjalnej ampułki, zawierającej serum. Następnie poddaje się ją działaniu ultradźwięków, które stymulują wchłanianie składników aktywnych, a także wzmacniają naczynka.

Konsultacje przed zabiegiem

W naszej placówce mogą Państwo skorzystać z bezpłatnych konsultacji przed zabiegiem. Podczas takiej wizyty przeprowadzony zostanie szczegółowy wywiad, na podstawie którego kosmetolog dobierze najlepszy zabieg, a także ustali cały plan kuracji.

Masz problem z rumieńcami na twarzy?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Jak powstają plamy czerwone na twarzy?

Charakterystyczne czerwone policzki oraz plamy w innych obszarach twarzy to efekt problemu z naczynkami, a dokładniej problemów z ich kurczeniem i rozkurczaniem się. U takich osób nawet nieznaczące pozornie czynniki mogą wywołać pojawienie się rumieńca. Czasem zaczerwienieniom towarzyszy pieczenie twarzy. Gdy dodatkowo mamy problem z kruchością naczynek, może dochodzić do ich pękania i powstawania charakterystycznych pajączków.

Domowe sposoby kontra zabieg

Nie istnieje domowy sposób na rumieńce, który efektywnością dorównywałby zabiegom. Na rynku możemy znaleźć kosmetyki, które wzmocnić mają naczynka, ale ich stosowanie rzadko przynosi zadowalające efekty. W takim przypadku warto zdecydować się na zabieg. Zabiegi nie zastępują jednak odpowiedniej pielęgnacji skóry! Stanowią one uzupełnienie , co oznacza, że na co dzień powinno się nadal stosować preparaty, które wzmacniałyby naczynka. Taka kompleksowa kuracja przyniesie najlepsze efekty.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: