Rumień na Twarzy. Leczenia rumienia Twarzy. Zabiegi laserem na rumień Gdańsk.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Rumień na twarzy to uciążliwa przypadłość, u której genezy leżą problemy z naczynkami. Nie należy jednak mylić tej dolegliwości z rumieńcem, czy po prostu tendencją naczynek do rozszerzania się. Rumień na skórze to o wiele poważniejszy problem, którego objawem jest nie tylko zaczerwienienie skóry, ale też łuszczenie, pieczenie, ból, a nawet wypryski. Najskuteczniej poradzić możemy sobie z tym problemem podczas specjalistycznych zabiegów.

Leczenie rumienia w medycynie estetycznej

Rumień może zostać skutecznie usunięty dzięki specjalistycznym zabiegom medycyny estetycznej. Doskonale sprawdzą się te z użyciem lasera Quadrostar Pro Yellow, lasera Varilite 532 nm i 940 nm Harmony XL PRO Dye-VL.

Masz problem z rumieniem na twarzy?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Efekty zabiegów

Zdjęcia PRZED i PO zabiegach na rumień na twarzy – przy zastosowaniu sprzętów i pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Zabiegi wykonywane w Clinica Cosmetologica

Laser Quadrostar Pro Yellow na rumień

QuadroStar Pro YellowJedną z laserowych metod walki z rumieniem jest zastosowanie lasera Quadrostar Pro Yellow. Działa on precyzyjnie, u źródła problemu. Pochłaniany jest przez hemoglobinę, przez co nie podrażnia pozostałych tkanek, a działa jedynie na naczynko. Powoduje jego obkurczenie oraz zamknięcie.

natalia cholak kosmetologPodczas zabiegu wiązka lasera podgrzewa naczynko, dzięki czemu dochodzi do jego zamknięcia, w przypadku pękających naczynek, oraz obkurczenia, w przypadku rozszerzonych. Zabieg jest niezwykle bezpieczny, gdyż działa tylko na konkretne naczynko. Nie uszkadza i nie podrażnia natomiast innych tkanek. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Harmony XL PRO Dye-VL na rumień

Laser Harmony XL PROKolejnym rozwiązaniem jest zabieg z użyciem Harmony XL PRO Dye-VL. Dzięki niemu skutecznie pozbędziemy się nawet uporczywych naczynek i zaczerwienienia. Stosować można go nawet przy bardzo wrażliwej cerze.

Laser VariLite 532 nm i 940 nm

Inną polecaną metodą laserową jest użycie lasera VariLite. W kontrolowany sposób zamyka wybrane naczynko, nie uszkadzając pobliskich tkanek.

Głowica Hot-Cold

Do wykonania zabiegu Hot-Cold wykorzystuje się specjalną głowicę – emituje ona naprzemiennie niską i wysoką temperaturę.

Konsultacje przed zabiegiem

Ogromnie ważny jest wybór najlepszego zabiegu, który sprawdzi się w konkretnym przypadku. Dlatego Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed zabiegiem, podczas których lekarz dobierze najefektywniejszy plan leczenia, bazując na stanie skóry, ale też innych czynnikach.

Czym jest rumień? Jak wygląda rumień?

Rumień jest wynikiem tendencji naczynek do pękania i rozszerzania się. Objawy tej dolegliwości to zaczerwieniona twarz, łuszcząca się skóra oraz czasem wypryski (rumień towarzyszy trądzikowi różowatemu). Objawy te pojawiają się okresowo – znikają tylko po to, aby za chwilę powrócić. To jedna z najbardziej charakterystycznych cech tej choroby – bardzo trudno pozbyć się jej na stałe. Kiedy objawy znikają, wydaje się, że choroba minęła, ale po pewnym czasie problem wraca.

Uważa się, że rumień wielopostaciowy pojawia się pod wpływem niektórych czynników. Wśród nich możemy wyróżnić trzy grupy: czynniki wirusowe, bakteryjne, chemiczne oraz leki.

Zaczerwienienie twarzy związane z rumieniem może się pojawić w wyniku działania bakterii lub wirusów. Rumień pojawia się podczas infekcji grypopodobnych, czy przeziębienia. Towarzyszyć może też opryszczce wargowej, ale też opryszczce genitaliów.

Rumień mogą też wywoływać niektóre leki. Są to przede wszystkim:

  • antybiotyki,
  • tetracykliny,
  • sulfonamidy,
  • salicylany,
  • leki przeciwdrgawkowe,
  • a nawet ibuprofen.

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy? Domowe metody czy specjalistyczne zabiegi?

W terapii rumienia dużą rolę odgrywa właściwa pielęgnacja skóry. Stosować powinno się delikatne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery wrażliwej. To jednak zdecydowanie za mało, jeżeli chcemy skutecznie pozbyć się tego problemu.

Kompleksowe działanie

Najskuteczniejszym sposobem na trwałe pozbycie się rumienia są zabiegi. Tylko dzięki tak zdecydowanym krokom można zlikwidować źródło problemów, sprawiając, że więcej nie powrócą. Nie oznacza to jednak, że można w ogóle nie przywiązywać wagi do odpowiedniej pielęgnacji skóry. Chcąc zadbać o jak najzdrowszy wygląd i stan cery, powinno się uzupełnić zabiegi o stosowanie odpowiednich kosmetyków. Dzięki temu leczenie będzie jeszcze bardziej efektywne.

Masz problem z rumieniem na twarzy?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: