ROZSTĘPY: Laserowe Usuwanie Rozstępów. Zabiegi na Rozstępy. Gdańsk, Gdynia
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Poznaj zabiegi na rozstępy w naszych gabinetach

Współczesna medycyna estetyczna jest w stanie poradzić sobie z problemem, jaki stanowią rozstępy. Innowacyjne zabiegi mogą skutecznie zredukować ten problem, stanowiąc uzupełnienie codziennej pielęgnacji. To niezwykle istotne, ponieważ stosowanie kremów oraz innych domowych sposobów nie jest w stanie wyeliminować problemu rozstępów. Dlatego też warto skorzystać ze specjalistycznych zabiegów oraz laserów medycznych na rozstępy.

Zabieg laser Palomar Emerge
Dermapen/ Mezopen
Czas zabiegu Max 60 min 45-60 min
Znieczulenie nie Tak, miejscowe
Zdolność do pracy tak Po 2 dniach
Czas utrzymywania się efektów Min. rok lub trwale indywidualnie

W ofercie Clinica Cosmetologica znalazły się najnowocześniejsze zabiegi, które pomagają w walce z rozstępami. Wśród propozycji wymienić można: laser Palomar Emerge, Dermapen/ Mezopen, mezoterapia igłowa, Harmony XL Pro iPixel, Harmony XL Pro Clearlift i laser frakcyjny CO2 Smart Xide2.

Czy chcesz pozbyć się rozstępów?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz odpowiednio dobrane zabiegi na rozstępy.
Zadzwoń

+48 791 604 604

PRZED I PO – Przykładowe efekty usuwania rozstępów za pomocą zabiegów

Zobacz również:

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Laserowe usuwanie rozstępów – Laser Palomar Emerge

Lasere Emerge na rozstępyCiekawym zabiegiem jest usuwanie rozstępów przy pomocy lasera Palomar Emerge. To nieablacyjny laser frakcyjny, którego mikrowiązki światła wnikają w skórę na głębokość 1,5 cm. Tam w kontrolowany sposób uszkadzają naskórek i skórę właściwą. Proces ten powoduje intensywną regenerację włókien skóry. Produkowane są nowe fibroblasty, które z kolei odbudowują włókna kolagenu i elastyny. Taki proces powoduje przebudowę skóry, gdzie uszkodzone fragmenty zostają zastąpione zdrowymi.

Karolina Formela kosmetologZabieg na rozstępy przy użyciu lasera Palomar Emerge to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko wrócić do codziennych zajęć, ponieważ czas rekonwalescencji jest w tym wypadku niewielki. – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Laser Palomar Emerge na Rozstępy – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki: zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Emerge – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Laser Harmony XL PRO iPixel

laser Harmony XL PRO iPixelInną metodą laserową, która skutecznie pozwoli rozprawić się z problemem rozstępów, jest wykorzystanie lasera Harmony XL PRO iPixel. Mikrowiązki lasera dokonują w skórze kontrolowanych mikrouszkodzeń. Prowadzi to do intensywnej przebudowy jej struktury, poprzez wzmożoną syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, stanowiących wypełnienie i rusztowanie skóry.

Laser frakcyjny CO2 Smart Xide2 niweluje rozstępy

Kolejnym nieinwazyjnym zabiegiem na rozstępy jest zastosowanie lasera frakcyjnego CO2 Smart Xide2. Mikrouszkodzenia w skórze, powstałe pod wpływem działania tego lasera, prowadzą do koagulacji tkanek w strefach mikrotermalnych. Skóra uruchamia procesy regeneracji i produkuje więcej kolagenu. Jej struktura ulega przebudowie, co pozwala zredukować rozstępy.

Laser Harmony XL Pro Clearlift na rozstępy

Do usuwania rozstępów można wykorzystać również laser Harmony XL Pro Clearlift. Laser ten wysyła krótkie impulsy o wysokiej energii, które wywołują efekt fotoakustyczny, sięgający skóry właściwej. Wskutek tego powstają kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze, pobudzające regenerację skóry. Dzięki wzmożeniu syntezy włókien kolagenowych i elastynowych skóra staje się mocniejsza i gęstsza, a rozstępy ulegają zmniejszeniu.

Dermapen na bliznyDermapen/ Mezopen na rozstępy

Zabieg Dermapen/ Mezopen to najbardziej precyzyjna z propozycji. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie przypomina długopis, który umożliwia wykonywanie dokładnych, frakcyjnych mikronakłuć skóry. Podczas minuty wykonywanych jest aż 80 tysięcy mikronakłuć, poprzez które do skóry dostarczane są substancje odżywcze.

Bez względu na to, na który zabieg się zdecydujemy, dla podtrzymania osiągniętych efektów konieczne będzie zadbanie o ciało poprzez zdrowy tryb życia i odpowiednią pielęgnację.

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Mezoterapia igłowa na rozstępy

W walce z rozstępami stosuje się również zabieg mezoterapii igłowej. Podczas niego indywidualnie dobrane substancje odżywcze podawane są do głębszych warstw skóry za pomocą cienkiej igły. Można zastosować znieczulenie za pomocą kremu. Składniki aktywne zawarte w preparacie pobudzają skórę do przebudowy. Seria zabiegów pozwoli na zredukowanie, a nawet całkowite usunięcie rozstępów.

Dlaczego zabiegi na rozstępy?

Codzienne nawilżanie skóry, stosowanie preparatów regenerujących, aktywność fizyczna oraz dieta to podstawowe sposoby, które mogą poprawić wygląd skóry. Nie są natomiast w stanie usunąć rozstępów, szczególnie tych zaawansowanych. Takie domowe sposoby są niezwykle pożyteczne, gdyż zapobiegają powstawaniu kolejnych linii oraz pogłębianiu się już istniejących. Nie jesteśmy jednak w stanie naprawić struktur skóry przy pomocy takich działań. Dokonać tego mogą jednak zabiegi, które działają bezpośrednio w obszarze występowania problemu – w głębokich warstwach skóry.

BEZPŁATNA Konsultacja przed zabiegiem

Bez względu na to, z jakim problemem się borykamy, każdy zabieg medycyny estetycznej bądź kosmetologii, powinna poprzedzać konsultacja ze specjalistą. Pozwoli ona na optymalne dobranie konkretnego zabiegu do indywidualnych potrzeb. Liczy się nie tylko sam zabieg, ale też jego intensywność, czy też ich ilość Należy pamiętać, że każdy przypadek jest indywidualny, a najlepsze efekty można uzyskać poprzez optymalne dobranie programu terapii do danej sytuacji. Każda konsultacja z kosmetologiem w Clinica Cosmetologica jest bezpłatna, nawet jeśli nie zdecydujesz się na podjęcie zabiegów.

Czy chcesz pozbyć się rozstępów?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz odpowiednio dobrane zabiegi na rozstępy.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Czym są rozstępy?

Rozstępy obserwujemy jako zmiany skórne – charakterystyczne linie o różowej, fioletowej lub białej barwie. Jest to defekt estetyczny, który stanowi konsekwencję uszkodzenia włókien w obrębie skóry właściwej. Najprościej mówiąc jest to naderwana skóra, a konkretniej głębokie blizny, które nie powstały w wyniku uszkodzenia tkanki łącznej od zewnątrz, ale od wewnątrz.

Więcej na temat rozstępów przeczytasz na stronie: https://strialys.pl/blog/rozstepy/

Skąd się biorą rozstępy?

Rozstępy pojawiają się, gdy skóra nie jest w stanie optymalnie się rozciągać, nie wytrzymuje szybkiej zmiany napięcia i pęka. Dlatego rozstępy najczęściej powstają w wyniku nagłego wzrostu lub spadku wagi. Proces ten nie musi być jednak związany jedynie z rozrostem tkanki tłuszczowej. Rozstępy często pojawiają się podczas ciąży, ale też w okresie dojrzewania.

Nie każda osoba doświadczająca wzrostu masy ciała boryka się z rozstępami. Dzieje się tak, ponieważ duże znaczenie mają też skłonności genetyczne oraz wpływ hormonów. To właśnie skłonności genetyczne mają tu ogromne znaczenie. Konkretniej rzecz ujmując, rozstępy pojawiają się częściej u osób, które wykazuję skłonność do mniejszej wartościowości włókien sprężystych. W takich wypadkach skóra jest mniej podatna na rozciąganie. Ponadto skłonność do powstawania rozstępów wzrasta, gdy organizm jest osłabiony – np. w stanach chorobowych. Ponadto wiele chorób hormonalnych zwiększa ryzyko wystąpienia rozstępów.

Etapy powstawania rozstępów

Formowanie się rozstępów można podzielić na dwa etapy. Pierwszym jest faza zapalna. Najczęściej trwa ona 12 – 24 miesiące. W tym czasie rozstępy mają różowy, czerwony lub fioletowy kolor. Na tym etapie zmiany dopiero się tworzą i właśnie dlatego to w tym momencie należy zdecydowanie działać. Gdy rozstępy przejdą w drugą fazę, ich pozbycie się będzie o wiele trudniejsze.

Druga faza powstawania rozstępów to faza zanikowa. W tym etapie zaczynają one blednąć i stają się niemalże białe. Ulegają utrwaleniu, a uszkodzone włókna skóry nie mają już zdolności do regeneracji. Ponadto rozstępy czuć podczas dotykania uszkodzonej skóry. Białych rozstępów nie można zredukować przy pomocy domowych metod, a ich likwidacja podczas zabiegów będzie znaczne trudniejsza niż w przydatku zapalnych rozstępów.

Nowoczesne metody usuwania rozstępów w Clinica Cosmetologica dr Igora Michajłowskiego w Gdańsku.

Rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach, pośladkach, klatce piersiowej oraz plecach. Powodują je zmiany hormonalne, ciąża, szybki wzrost masy ciała oraz masy mięśniowej. Rozstępy mogą też powstawać przy zaburzeniach funkcjonowania tkanki łącznej, spowodowanych wpływem genów.

W Clinica Cosmetologica skutecznie leczymy rozstępy na całym ciele. Nasi specjaliści proponują leczenie niezabiegowe oraz znacznie szybsze, wykorzystujące nowoczesne osiągnięcia nauki w zakresie medycyny praktycznej laser Palomar Emerge, Cellu M6 Integral oraz Dermapen/ Mezopen.

FAQ – Rozstępy

1. Czy usuwanie rozstępów boli?

W naszej klinice do usuwania rozstępów stosujemy nieinwazyjne rozwiązania, które nie sprawiają pacjentowi bólu, a jednocześnie zapewniają doskonałe efekty. Niektórym zabiegom może towarzyszyć niewielki dyskomfort, np. związany z odczuciem ciepła na skórze. Część z nich jest natomiast przyjemna (przypomina masaż). Jeśli masz szczególną wrażliwość na ból – możesz znieczulić skórę specjalnym kremem. Zapraszamy na darmową konsultację z kosmetologiem, który pomoże wybrać najbardziej komfortowe dla Ciebie rozwiązanie.

2. Jak zredukować rozstępy po ciąży?

W przypadku rozstępów po ciąży, które często bywają bardzo rozległe, warto zdecydować się na specjalistyczne zabiegi np. laserowe. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim dużo bardziej skuteczne od jakiegokolwiek kremu na rozstępy, który nie będzie w stanie usunąć zaawansowanych, już utrwalonych linii. Ponadto dzięki zabiegom poprawisz stan skóry znacznie szybciej, niż w przypadku stosowania kosmetyków lub innych domowych metod.

3. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest bezpieczne?

Zabiegi polegające na laserowym usuwaniu rozstępów są bardzo bezpieczne, pod warunkiem nieistnienia takich przeciwwskazań jak: ciąża, bakteryjne i wirusowe zakażenia lub stany zapalne skóry, fotodermatoza, choroba nowotworowa, cukrzyca.

4. Jakie są najczęściej wybierane zabiegi na usuwanie rozstępów?

Spośród zabiegów służących usuwaniu rozstępów pacjenci wybierają najczęściej lasery: Palomar Emerge, laser CO2 Smart Xide2, Harmony XL PRO iPixel, Harmony XL Pro Clearlift. Dużą popularnością cieszą się również takie zabiegi redukujące rozstępy jak: Dermapen/Mezopen czy Mezoterapia igłowa. Doskonałym rozwiązaniem są również zabiegi mezoterapii igłowej.

5. Na jakich obszarach ciała najczęściej wykonuje się zabiegi usuwania rozstępów?

Z zabiegów na rozstępy pacjentki korzystają najczęściej w takich obszarach ciała jak brzuch, piersi, pośladki i biodra. Panowie natomiast borykają się z tym defektem na skórze pleców, ramion, a także w okolicy łydek (najczęściej pod kolanami).

6. Czy efekty zabiegów na rozstępy są trwałe?

Pacjenci często pytają czy rezultaty zabiegów na rozstępy są trwałe – zdecydowanie tak! Działanie specjalistycznych urządzeń powoduje intensywną regenerację skóry oraz stymulację produkcji kolagenu. Dzięki czemu jego włókna zostają odbudowane w sposób trwały. Po zakończeniu serii zabiegów warto zadbać o systematyczną pielęgnację uelastyczniającą skórę, aby zapobiec pojawieniu się nowych linii.

Czy chcesz pozbyć się rozstępów?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz odpowiednio dobrane zabiegi na rozstępy.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: