Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Przebarwienia skóry mogą przybierać różną formę. Od niewielkich punktów po sporych rozmiarów plamy. Występować mogą pojedynczo, ale też w większym skupisku. Obserwujemy je głównie na twarzy i dłoniach, ale pojawić mogą się niemalże wszędzie. Przyczyn ich występowania może być wiele. Najczęściej są to przebarwienia po trądziku lub po opalaniu. Mogą pojawić się też plamki, które są związane z wiekiem, zaburzeniami hormonalnymi, w tym nadczynnością tarczycy. W każdym wypadku przebarwienia to efekt zaburzenia pracy komórek wytwarzających melaninę.

Efekty zabiegów na przebarwienia

Przykładowe zdjęcia PRZED i PO zabiegach na przebarwienia dobranych przez kosmetologów z Clinica Cosmetologica.

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej kliniki. Zadzwoń i umów się.

Usuwanie przebarwień a medycyna estetyczna

Bez względu na przyczynę powstawania przebarwień, najskuteczniej można je usunąć za pomocą specjalistycznych zabiegów. Jednakże rozpoznanie czynników, które wywołały ten problem ma znaczenie dla doboru odpowiedniego zabiegu. Biorąc pod uwagę rodzaj przebarwienia, ale też jego rozmiar, barwę oraz rodzaj cery można wybrać jeden z następujących zabiegów: Laser Palomar Emerge, geneO+, Dermapen 3 / Mezopen, peelingi, Acnelan oraz mikrodermabrazja.

Co na przebarwienia? Zabiegi!

Laser Palomar Emerge na przebarwienia

Lasere Emerge GdańskJedną z najpopularniejszych metod jest laserowe usuwanie przebarwień. W tym wypadku można zastosować laser Palomar Emerge. Doskonale radzi sobie usuwając przebarwienia na twarzy i ciele – zarówno przebarwienia po pryszczach, jak i posłoneczne oraz plamy związane ze starzeniem się skóry. Usuwanie przebarwień laserem to bardzo skuteczny, bezbolesny zabieg.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskLaser na przebarwienia Palomar Emerge to świetne rozwiązanie dla osób walczących z różnego rodzaju zmianami pigmentacyjnymi. Laser usuwa stare, zniszczone komórki, pobudzając skórę do produkcji nowych. Dzięki takiej przebudowie tkanek, niwelowane są zmiany pigmentacyjne. – mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Laser Palomar Emerge na Rozstępy – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Emerge – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

GeneO+ również na przebarwienia

GeneoUsuwanie przebarwień na twarzy może zostać również przeprowadzone dzięki zabiegowi geneO+. Polega on na poddaniu obszaru zabiegowego działaniu dwutlenku węgla. W efekcie skóra wysyła w obszar zabiegowy krew bogatą w tlen. Jednocześnie na skórę aplikowana jest ampułka zawierająca składniki aktywne- rozjaśniające przebarwienia.’ Składniki odżywcze zostają skutecznie wchłonięte przez skórę, poprawia się jej koloryt. Zabieg ten doskonale sprawdza się w przypadku przebarwień, które nie są bardzo widoczne – przede wszystkim zaburzenia pigmentacyjne związane z procesem starzenia się skóry oraz plamy po opalaniu.

Zabieg Geneo+ – Jak wygląda zabieg?
Działanie urządzenia Geneo+ zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Dermapen/Mezopen w walce z przebarwieniami

DermapenKolejną możliwością jest zabieg Dermapen/Mezopen. Podczas tego zabiegu pozbędziemy się przebarwień różnego pochodzenia, przy czym zabieg jest przeznaczony w szczególności do usuwania intensywnych przebarwień. Polega on na wykonywaniu niezliczonej ilości mikronakłuć, podczas których do skóry dostarcza się substancji odżywczych. Podczas zabiegu skóra jest intensywnie stymulowania do regeneracji, dzięki czemu nieprawidłowe komórki zostają zastąpione nowymi.

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

 

Peelingi kwasami na przebarwienia

W usuwaniu przebarwień sprawdzą się również peelingi kwasami. W tym wypadku kwas dobierany jest do typu przebarwienia oraz typu cery. Przebarwienia potrądzikowe najlepiej usunie kwas glikolowy. W przypadku przebarwień posłonecznych najlepiej zadziała kwas migdałowy oraz pirogronowy. Ten ostatni zadziała świetnie także w przypadku przebarwień wynikających ze starzenia się skóry. W walce z fotostarzeniem się skóry pomoże też kwas glikolowy. Kwasy na przebarwienia działają poprzez usuwanie starych komórek skóry, które zastępowane są nowymi tkankami.

Acnelan to zabieg stworzony z myślą o usuwaniu problemu, jakim są plamy po trądziku. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się preparat, który jest mieszanką kwasu migdałowego, kwasu salicylowego, kwasu szikimowego oraz sodium lepargilate. Jest to optymalne połączenie składników, które przyczyniają się do zlikwidowania przebarwień potrądzikowych.

Mikrodermabrazja na przebarwienia

Kolejnym rozwiązaniem jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg, który można przeprowadzać u osób o każdym typie cery. Mikrodermabrazja skutecznie usunie przebarwienia po trądziku, posłoneczne, ale też plamy starcze. Podczas zabiegu dochodzi do mechanicznego ścierania wierzchniej warstwy naskórka. Specjalna głowica ściera martwy naskórek, a następnie zasysa starte skórki.

Konsultacje przed zabiegiem

Wybór odpowiedniego zabiegu ma fundamentalne znaczenie dla efektywności kuracji. Dlatego też Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje. Kosmetolog nie tylko pomoże w wyborze odpowiedniego zabiegu, ale też ilości i częstotliwości wizyt. Optymalnie skomponowana kuracja pozwoli na otrzymanie najlepszych efektów.

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia to nic innego jak plamki pojawiające się na skórze. Są one objawem nierównomiernego rozmieszczenia melaniny, co najczęściej wynika z nadmiernej aktywności melanocytów – komórek produkujących melaninę. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele, a rozpoznanie ich ma bardzo duże znaczenie w późniejszym leczeniu.

Rodzaje przebarwień

Najbardziej powszechnymi są powstające plamy na słońcu. Obserwujemy je jako ciemne plamy na twarzy i ciele, które pojawiają się w miejscach wyeksponowanych na słońce. Mogą być to przebarwienia na nogach, ramionach, dekolcie oraz oczywiście twarzy. Ich pojawianiu się sprzyja niestosowanie kremów z filtrem, nadmierna ekspozycja na słońce oraz stosowanie niektórych leków.

Częstym problemem są również przebarwienia po trądziku – to dokładniej mówiąc przebarwienia pozapalne. Początkowo obserwujemy je jako czerwone plamy na twarzy, co oznacza, że zmiana nadal jest w fazie gojenia. Następnie czerwone plamy przeradzają się w brązowe plamy na twarzy.

Przebarwienia mogą być również związane z ciążą oraz zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Wtedy najczęściej mówimy o ostudzie. Są to brązowe plamki, które pojawiają się na czole i policzkach. Po 40. roku życia zaczynają się też pojawiać plamy starcze.

Jeżeli obserwujemy natomiast białe plamy na twarzy lub ciele, mamy do czynienia z odbarwieniem. W tym wypadku melanocyty nie produkują melaniny. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka. Najczęściej mamy do czynienia z wpływem niektórych leków lub odbarwieniami pourazowymi.

Domowe sposoby kontra zabiegi

Choć na rynku znajdziemy wiele preparatów, które za zadanie mają wyrównanie kolorytu cery, to w domowym zaciszu nie jesteśmy w stanie skutecznie usunąć przebarwień, czy też odbarwień. Takie kosmetyki mają niską koncentrację substancji rozjaśniających, które jedynie delikatnie rozjaśniają cerę, sprawiając, że przebarwienia mogą być trochę mniej widoczne. Zabiegi usuwają istotę problemu, działając nie tylko powierzchownie. Sprawiają, że struktura tkanki zostaje głęboko przebudowana, dzięki czemu efekty są bardziej widoczne i długotrwałe.

Ocena
[Ilość ocen: 13 Średnia: 5]

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Technologia HIFU na urządzeniu medycznym Ultraformer III