Zamykanie popękanych naczynek na nogach
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Jakie zabiegi na zamykanie naczynek na nogach?

Pajączki to rozszerzone i popękane naczynka na nogach (czasem również pojawiające się w innych obszarach), tworzące najczęściej charakterystyczną siateczkę.

Wyróżnić można dwa rodzaje pękających naczynek. Pierwszy to pajączki śródskórne (inaczej teleanglezje). Są to rozszerzone lub pękające naczynka włosowate które znajdują się zaraz pod skórą. Charakteryzują się barwą siną lub brunatnoczerwoną, ponadto nie można ich wyczuć podczas dotyku. nogiDrugą grupę stanowią żyłki, które znajdują się w głębszej warstwie skóry – mogą się rozszerzać do średnicy nawet 3 mm. Mają barwę niebieską, najczęściej są bardzo dobrze widoczne.

Rozszerzone naczynka bardzo często stanowią przyczynę wielu kompleksów. Osoby, które się z nimi zmagają, starają się zasłaniać ciało nawet latem, noszą długie spodnie, spódnice, sukienki, a wyjście na plażę, czy basen staje się niemalże niemożliwe. Jak usunąć popękane naczynka na nogach?

Zabiegi na popękane naczynka na nogach

Najskuteczniejszym sposobem na zamykanie naczynek na nogach są specjalistyczne zabiegi. Współczesna kosmetologia zna sposoby na efektywne, a jednocześnie bezpieczne i komfortowe pozbycie się tej dolegliwości. Są to nowoczesne zabiegi takie, jak: Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm, Laser Varilite oraz Quadrostar Pro Yellow.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach to nowoczesna alternatywa. Doskonałą propozycją jest Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm. Laser wnika w głąb skóry, powodując obkurczenie i zamknięcie naczynek. Tę metodę wykorzystuje się przede wszystkim do walki z głęboko osadzonymi zmianami. Dużą zaletą tych zabiegów jest komfort pacjenta – urządzenie posiada specjalny system chłodzący, który niweluje dyskomfort.

Masz problem z popękanymi naczynkami na nogach?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Efekty PRZED i PO zamykania naczynek na nogach

Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm

Laser Harmony Baby Rejuve to laser neodymowo-yagowy o długości fali 1064 nm. Bazuje na świetle pulsacyjnym, dobrze wchłanianym przez nie tylko hemoglobinę, ale również wodę.

natalia cholak kosmetologTo nowoczesny zabieg, który sprawdza się najlepiej w przypadku głębszych naczynek – mówi Natalia Cholak, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm – Jak wygląda zabieg?
Cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Laser VariLite 532 NM i 940 NM

Laser VariliteZamykanie naczynek na nogach można wykonać także podczas zabiegów Laserem Varilite. Jest to laser diodowy, który przenikając do skóry, zamyka rozszerzone i pęknięte naczynka o barwie niebieskiej i czerwonej. Stosuje się go zarówno w obszarze nóg, jak i szyi i dekoltu. Dużą zaletą zabiegów jest ich bezinwazyjność.

Laser VariLite – Jak wygląda zabieg?
Cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

QuadroStar Pro Yellow

QuadroStar Pro YellowOstatnią propozycją na zamykanie naczynek na nogach oraz innych obszarach ciała są zabiegi Quadrostar Pro Yellow. To innowacyjna propozycja – wiązka lasera trafia precyzyjnie w źródło problemów nie podrażniając otaczających tkanek. Co istotne, od razu po wyjściu z gabinetu można powrócić do codziennych zajęć.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskQuadrostar Pro Yellow to laser o długości światła 577 nm. Działa on na oxyhemoglobinę znajdującą się w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu powoduje ich termiczne obkurczenie i zamknięcie – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Harmony XL PRO Dye-VL – Jak wygląda zabieg?
Cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

DARMOWE KONSULTACJE przed zabiegami

Clinica Cosmetologica oferuje darmowe konsultacje przed zabiegami. Jest to wizyta, podczas której kosmetolog udziela wszelkich informacji dotyczących kuracji. Przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, dzięki któremu wybierana jest najlepsza metoda, ale też ustalany jest plan terapii. Wspomniane powyżej zabiegi wykonuje się w seriach. Najczęściej jest to kilka wizyt. Dokładna ilość i częstotliwość zawsze ustalana jest indywidualnie.

Jak powstają rozszerzone i popękane naczynka?

Istnieje wiele zróżnicowanych przyczyn pękania naczynek – pojawiają się u osób w każdym wieku, obu płci, bez względu na posturę. Najbardziej narażeni są wszyscy Ci, u których w rodzinie często pojawiały się problemy z żyłami. Bardzo możliwe, że genetycznie naczynka są słabe, przez co łatwo pękają.

Istotną rolę pełnią również czynniki hormonalne. Wahania hormonów, a także przyjmowanie leków hormonalnych mogą powodować obniżenie zdolności do rozciągania i kurczenia żyłek. W efekcie łatwiej o rozszerzające, czy pękające naczynka.

Duże znaczenie ma także nadwaga oraz brak ruchu. W takiej sytuacji żyły i cały układ krążenia są znacznie obciążone. Problem ten dotyczy także kobiet w ciąży, u których poza dużym obciążeniem przez rosnący brzuch, mamy do czynienia z czynnikami hormonalnymi.

Zamykanie naczynek na nogach podczas zabiegów. Warto?

Nie ma bardziej skutecznego sposobu na zamykanie naczynek na nogach niż laserowe metody kosmetologiczne. Co niezwykle istotne, łączą one w sobie wszystkie najważniejsze cechy: skuteczność, bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta. Za ich pomocą możemy całkowicie pozbyć się problemu z pajączkami w sposób nieinwazyjny. Podrażnienia po zabiegach są nieznaczne i nie utrudniają codziennego funkcjonowania. Nie ma też konieczności podawania znieczulenia. Pamiętaj! Naczynka można zwalczyć skutecznie i bezboleśnie.

Masz problem z popękanymi naczynkami na nogach?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: