Piegi - Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Piegi najczęściej kojarzone są z osobami o bardzo jasnej karnacji. Występować mogą jednak bez względu na odcień skóry. Ich powstawanie determinują czynniki genetyczne. Przyjmować mogą rożną formę. Od kropek pojawiających się wokół nosa po liczne plamki pokrywające całą twarz, dekolt i ramiona. Podczas, gdy wiele osób uznaje piegi za swoją zaletę, niektórzy czują z ich powodu ogromny dyskomfort. Na szczęście istnieją sposoby, aby je usunąć.

Medycyna estetyczna a usuwanie piegów

Z pomocą nowoczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej jesteśmy w stanie usunąć lub chociaż znacznie zmniejszyć widoczność piegów. Wybierać możemy spośród takich propozycji, jak: Laser Palomar Emerge, geneO+, Dermapen 3 / Mezopen, laser Harmony XL Pro Dye-VL, peelingi oraz RetixC.

Chcesz pozbyć się piegów?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Efekty zabiegów

Przykładowe zdjęcia PRZED i PO zabiegów na piegi przy zastosowaniu sprzętów i pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Zabiegi na usuwanie piegów

Palomar Emerge na piegi

Lasere Emerge GdańskPierwszy sposób na piegi to laser Palomar Emerge. Zabieg ten doskonale sprawdza się w eliminowaniu blizn, przebarwień, wszelkich plamek, w tym piegów. Działanie polega na wnikaniu wiązki lasera głęboko w skórę oraz dokonaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń. W efekcie skóra zostaje pobudzona do regeneracji. Struktury skóry są przebudowane – zastąpione nową tkanką. Dzięki temu cera jest gęstsza, ale też gładsza i o równomiernym kolorycie.

natalia cholak kosmetologZ działania lasera Palomar Emerge najbardziej zadowolone są osoby, które zmagają się z piegami pokrywającymi duże obszary. W takich wypadkach zabieg sprawdza się najlepiej. Dodatkowo poprawie ulega ogólny stan skóry. Staje się ona bardziej napięta i promienna. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Laser Palomar Emerge na Rozstępy – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Emerge – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

GeneoGeneo+ na usuwanie piegów

Jeżeli zastanawiasz się, jak usunąć piegi, to sprawdzić może się również zabieg GeneO+. Wykorzystuje on naturalne mechanizmy zachodzące w organizmie. Głowica, przykładana do miejsca zabiegowego, powoduje pojawianie się na powierzchni skóry dwutlenku węgla. W odpowiedzi organizm wysyła w to miejsce krew bogatą w tlen. W efekcie cera zostaje rozjaśniona, a koloryt wyrównany.

Dowiedz się więcej o zabiegu: zobacz szczegóły

DermapenZabiegi Dermapen3 / Mezopen

Bardziej precyzyjną propozycją jest Dermapen 3 / Mezopen. To urządzenie sprawdzi się doskonale w przypadku intensywniejszych zmian, ale występujących na mniejszym obszarze. Podczas zabiegu skóra jest nakłuwana przy pomocy malutkich igiełek, które wprowadzają cenne substancje odżywcze. Dzięki temu dochodzi do przebudowy struktury skóry, jej rozjaśnienia i wyrównania.

natalia cholak kosmetologPodczas zabiegu wykorzystuje się bardzo precyzyjne urządzenie, nieco przypominające długopis. Głowica wyposażona jest w wiele malutkich igiełek, które nakłuwając skórę, wprowadzają pod nią odpowiednie substancje. Podczas zabiegu stymulujemy skórę na dwa sposoby. Po pierwsze igiełki mechanicznie pobudzają głęboką odbudowę struktur skóry. Po drugie mamy do czynienia z działaniem składników aktywnych, wprowadzonych pod skórę. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Peelingi na piegi

W eliminacji piegów sprawdzą się również peelingi przy użyciu kwasów. Do wyboru mamy kilka rodzajów, ale w przypadku zaburzeń pigmentacyjnych najczęściej sięga się po kwas migdałowy. Peeling można wykonywać nawet u osób z cerą wrażliwą. Skutecznie rozjaśnia cerę i wyrównuje jej koloryt.

Laser Harmony XL Dye VL

Laser Harmony DYE-VLW przypadku trudniejszych do usunięcia zmian pigmentacyjnych pomocne okazać się może zastosowanie zaawansowanej technologii, jaką jest laser Harmony XL Dye VL. Laser ten emituje pulsacyjne źródło światła o wąskim paśmie, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu- skóra jest minimalnie wystawiona na inne długości światła. Światło to jest dobrze pochłaniane przez melaninę, co prowadzi do termicznego zniszczenia komórek zawierających ten barwnik. Po serii zabiegów skóra jest widocznie rozjaśniona i wyrównana.

Retix C na piegi

Do walki z piegami zastosować można kurację Retix C, na bazie retinolu, witaminy C i antyoksydantów. Sam zabieg polega na zaaplikowaniu na skórę specjalnej ampułki, następnie maski zawierającej czysty retinol. Pacjentka zmywa tę maskę w domu. Po 2-3 dniach skóra intensywnie się złuszcza i zachodzą w niej procesy regeneracyjne. Odnowiona skóra jest jednolita i rozświetlona.

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Dowiedz się więcej o peelingach: zobacz szczegóły

natalia cholak kosmetologZabieg przy użyciu kwasów to świetne rozwiązanie dla osób, które mają problemy natury pigmentacyjnej. Kwasy powodują pozbycie się uszkodzonych i starych struktur skóry, które zostają zastąpione nowymi, zdrowymi komórkami. Dodatkowymi korzyściami jest rozświetlenie skóry i nadanie jej ładnego, zdrowego koloru. ~ powiedziała Natalia Cholak, kosmetolog

Konsultacje przed zabiegiem

Wybór zabiegu, dopasowanego do indywidualnej sytuacji, czy dobranie częstotliwości i ilości wizyt ma fundamentalne znaczenie dla efektywności całej terapii. Dlatego też Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje, podczas których specjalista dokona wyboru najlepszego planu terapii.

Chcesz pozbyć się piegów?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Jak się pozbyć piegów? Domowe sposoby czy zabiegi?

Na rynku z łatwością można znaleźć kosmetyki, które mają zlikwidować piegi. Najczęściej nie jest to typowy krem na piegi, a kremy ogólnie na przebarwienia. Czasem spotkać można również peelingi oraz maseczki, które mają usunąć zmiany pigmentacyjne, w tym także właśnie piegi. Pamiętać jednak należy, że wszystkie takie preparaty działają jedynie na powierzchowne warstwy skóry, a koncentracja składników aktywnych nie może być zbyt wysoka ze względu na bezpieczeństwo samodzielnego stosowania tego typu preparatów.

O wiele wyraźniejsze efekty można uzyskać przy pomocy zabiegów. Działają one na głębsze warstwy skóry, przez co są znacznie intensywniejsze. Jednocześnie dla wzmocnienia efektu można stosować kosmetyki rozjaśniające skórę. Należy je jedna traktować jako uzupełnienie terapii, a nie terapię samą w sobie.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: