Ostuda - Ostuda na twarzy, ostuda ciażowa. Zobacz jak ją zlikwidować.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Czym jest ostuda?

ostudaOstuda inaczej nazywana jest malanodermią. Obserwuje się ją jako szarawe lub brązowawe przebarwienia na skórze. Najczęściej pojawia się na górnej wardze, podbródku, nosie, policzkach i czole. Przebarwienia nasilają się pod wpływem słońca (plamy od słońca). Dolegliwość ta diagnozowana jest przez specjalistę niemalże od razu, ale w razie wątpliwości może wspomóc się lampą Wooda.

Istnieją następujące czynniki, zwiększające ryzyko pojawienia się ostudy:

  • płeć – ostuda znacznie częściej występuje u kobiet,
  • ciąża,
  • nadmierna ekspozycja na słońce,
  • przyjmowanie leków hormonalnych (w tym środków antykoncepcyjnych),
  • przyjmowanie niektórych leków, także niehormonalnych.
Czy masz problem z ostudą?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady pielęgnacyjne i umówisz zabiegi na ostudę.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Jak wygląda ostuda?

Ostuda to charakterystyczne przebarwienia na skórze o brązowej lub szarej barwie. Najczęściej pojawia się w okolicy policzków, górnej wargi, czoła oraz podbródka. Często jest to ostuda ciążowa, hormonalna lub wywołana promieniowaniem słonecznym. Pozbywanie się tego problemu w domowych warunkach nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty. Istnieją jednak profesjonalne zabiegi, dzięki którym plamy mogą zostać znacznie zredukowane.

Ostuda – leczenie i zabiegi

Laser Harmony DYE-VLNajbardziej efektywnym sposobem na usunięcie ostudy są profesjonalne zabiegi. W naszej ofercie znalazły się takie metody, jak: Harmony, Dermamelan / Cosmelan oraz peeling kwasami.

Harmony na ostudę

Pierwszą z propozycji jest Harmony. To laser frakcyjny, który wnikając w głąb skóry powoduje powstanie kontrolowanych mikrouszkodzeń, dzięki czemu skóra się regeneruje i produkowane są nowe włókna kolagenowe. W efekcie likwidowane są właśnie takie problemy, jak między innymi ostuda.

Zabiegi Dermamelan / Cosmelan na ostudę

Chcąc zwalczyć przebarwienia na twarzy, ale nie tylko, skorzystać można z zabiegów Dermamelan / Cosmelan, przy czym pierwszy wykonywany jest przez kosmetologa, a drugi przez lekarza dermatologa. W obu wersjach, przebiega dwuetapowo. Pierwszym jest nałożenie na skórę preparatu przez osobę przeprowadzającą zabieg. Zmywany jest on po kilku godzinach w domu. Następnie pacjent musi stosować specjalny krem, otrzymany w gabinecie. Pierwsze rezultaty obserwuje się już po tygodniu, ale na ostateczne efekty trzeba poczekać około trzech miesięcy.

Peelingi chemiczne na ostudę

Ostuda na twarzy może też zostać zredukowana podczas zabiegów kwasami. Do wyboru mamy kwas migdałowy, pirogronowy, salicylowy oraz glikolowy. Konkretny preparat dobierany jest do potrzeb i rodzaju cery. W przypadku ostudy jest to najczęściej kwas glikolowy – czyli najmocniejszy. Przy cerach wrażliwych stosuje się łagodniejsze, jak kwas pirogronowy.

Podejrzewasz ostudę? Przyjdź na bezpłatne konsultacje

Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed zabiegami. Jest to wywiad z kosmetologiem, który pomaga w wyborze najlepszego zabiegu, a także ustala plan kuracji – planuje ilość i częstotliwość wizyt. Ponadto zadaniem kosmetologa jest upewnienie się, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegów. W razie potrzeby może on zalecić skonsultowanie się z lekarzem dermatologiem.

Czy masz problem z ostudą?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady pielęgnacyjne i umówisz zabiegi na ostudę.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: