Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Oczyszczanie twarzy to bardzo szerokie pojęcie. Można przez nie rozumieć zarówno codzienne usuwanie zanieczyszczeń, likwidowanie zniszczonych lub martwych komórek naskórka, jak i oczyszczanie głębszych warstw skóry. Jedno jest pewne, każdy typ cery potrzebuje oczyszczania. W niektórych przypadkach dogłębne oczyszczanie ma fundamentalne znaczenie dla walki z konkretnym problemem skóry.

Oczyszczanie twarzy podczas specjalistycznych zabiegów

Najskuteczniej i dogłębnie skórę oczyścimy podczas zabiegów kosmetologicznych lub medycyny estetycznej. Dzięki nim usuniemy zanieczyszczenie ze ścian mieszków włosowych, a także stare komórki, których miejsce zajmą nowe i zdrowe. Oczyszczające zabiegi na twarz, które wykonujemy w naszej klinice to: peeling kawitacyjny, peelingi kwasami, mikrodermabrazja i Acnelan. Niosą one ze sobą dodatkowe korzyści, jak na przykład redukcja przebarwień, blizn oraz regulacja pracy gruczołów łojowych.

Zabiegi oczyszczania skóry twarzy

Dużą grupą zabiegów są peelingi do twarzy przy pomocy kwasów. Do wyboru mamy kwas migdałowy, pirogronowy, salicylowy i glikolowy. Konkretny kwas powinien zostać wybrany podczas konsultacji ze specjalistą, ponieważ każdy ma nieco inne działanie i sprawdzi się w przypadku innych problemów i w przypadku innych typów skóry. Im mniejsze cząsteczki kwasu, tym szybciej wnikają głęboko w skórę i tym intensywniej działają. Najłagodniejszy jest kwas migdałowy, nieco silniejszy, ale nadal łagodny jest kwas salicylowy. Znacznie silniejszy jest kwas pirogronowy i glikolowy.

Efekty zabiegów

PRZED I PO – Przykładowe efekty po oczyszczaniu twarzy peelingami chemicznymi

Peelingi chemiczne na oczyszczanie twarzy

Kwas migdałowy doskonale sprawdza się nawet w przypadku skóry wrażliwej. Zabieg można wykonywać także latem. Działa jedynie na powierzchni skóry. Usuwa martwe, uszkodzone i stare komórki. Sprawdza się w walce z trądzikiem różowatym, uszkodzeniami posłonecznymi oraz delikatnymi przebarwieniami.

Kwas salicylowy to niezbyt silny kwas, który stosowany jest przede wszystkim w przypadkach cery trądzikowej, w tym z trądzikiem zaskórnikowym, grudkowym oraz krostkowym.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskKwas salicylowy działa oczyszczająco i bakteriobójczo w obszarze ścianek gruczołów łojowych. Zwalcza drobnoustroje, a także zaskórniki. Usuwa martwe i zniszczone komórki, zwęża pory i reguluje pracę gruczołów łojowych. – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

O wiele silniejszy jest kwas pirogronowy, dlatego też nie sprawdza się u osób z wrażliwą cerą. Zabieg ten poleca się osobom z trądzikiem, z umiarkowanym fotostarzeniem, rogowaceniem posłonecznym, a także skórą wczesnego i późniejszego dojrzewania. Kwas wnika głęboko w skórę, aby tam ją oczyścić.

Najsilniejszą propozycją jest kwas glikolowy. Działa w głębokich warstwach i stosuje się go przy trądziku, bliznach, przebarwieniach oraz rozstępach w fazie czerwonej. Bardzo szybko przenika przez głębokie warstwy skóry. Dlatego dogłębnie oczyszcza skórę, także z grudek, krostek i zaskórników. Zmniejsza też widoczność blizn i przebarwień.

Peelingi chemiczne na oczyszczanie twarzy
Część ciała Cena za 1 zabieg Cena za 4 zabiegi
Migdałowy 40%
Twarz 250 zł 800 zł
Pen oczy TCA 200 zł
Salicylowy 30%
Twarz 250 zł 800 zł
Pen oczy TCA 200 zł
Pirogronowy 50%
Twarz 250 zł 800 zł
Pen oczy TCA 200 zł
Glikolowy
Twarz 250 zł 800 zł
Pen oczy TCA 200 zł

Acnelan na oczyszczanie twarzy

Mówiąc o kwasach, warto też wspomnieć o zabiegu Acnelan. Do jego wykonania wykorzystuje się preparat na bazie trzech kwasów – migdałowego, salicylowego oraz szikimowego – a także sodium lepargilate. Jest to zabieg stworzony z myślą o cerze trądzikowej. Oczyszczamy głębokie warstwy skóry, a także redukujemy zmiany trądzikowe, blizny i przebarwienia.

Acnelan na oczyszczanie twarzy
Część ciała Cena za 1 zabieg
Twarz 250 zł

Oczywiście, peelingi kwasami to niejedyne rozwiązanie. Sprawdzić może się również peeling kawitacyjny. To zabieg oczyszczania twarzy, który wykorzystuje ultradźwięki. W peelingu kawitacyjnym wykorzystuje się specjalną głowicę, która emituje ultradźwięki. Zabieg usuwa wszelkie zanieczyszczenia, oczyszcza pory, eliminuje nadmiar sebum, bakterie, wągry oraz zaskórniki.

Peeling kawitacyjny na oczyszczanie twarzy
Zabieg Cena za 1 zabieg
Peeling kawitacyjny 110 zł
Kawitacja + ultradźwięki + maska 170 zł
Kawitacja + ultradźwięki/ ampułka + maska + masaż 220 zł
Kawitacja + Hot-Cold + maska 250 zł

Mikrodermabrazja na oczyszczanie twarzy

Skórę można oczyścić także podczas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej. Podczas zabiegu usuwamy stary naskórek, a także oczyszczamy pory.

Kosmetolog Natalia Munda - GdańskZabieg polega na mechanicznym ścieraniu starego, obumarłego naskórka. Do tego celu wykorzystuje się specjalną głowicę pokrytą kryształkami diamentów. Starty naskórek zasysany jest przez urządzenie. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, gdyż mamy kontrolę nad głębokością ścierania. – mówi Natalia Munda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Mikrodermabrazja na oczyszczanie twarzy
Zabieg Cena za 1 zabieg
Mikrodermabrazja 110 zł
Mikrodermabrazja + ultradźwięki + maska 170 zł
Mikrodermabrazja + ultradźwięki/ ampułka + maska + masaż 220 zł

BEZPŁATNE Konsultacje przed zabiegiem

Wybór najlepszego zabiegu w danym przypadku może stanowić niełatwe zadanie. Dlatego Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje, podczas których specjalista wybiera nie tylko najlepszy zabieg, ale też cały plan leczenia.

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest tak ważne?

Często powtarza się, że pielęgnacja twarzy powinna zaczynać się od oczyszczania skóry. Trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację bez codziennego umycia twarzy. Nie chodzi tylko o kosmetyki, które sami na nią nakładamy. Pot, kurz (gromadzący się nawet w nocy), wreszcie spaliny i zanieczyszczenia powietrza. Wszystko to może gromadzić się na skórze, nie pozwalając jej oddychać i zatykając pory.

Oczyszczanie twarzy w domu i zabiegi

Podstawę stanowi manualne oczyszczanie twarzy w domu. Każdego dnia, rano i wieczorem, powinno się myć twarz specjalnym kosmetykiem przeznaczonym do naszego typu cery. Jeżeli korzystamy z makijażu, warto wieczorem dodatkowo zmyć go przy pomocy odpowiedniego płynu lub mleczka. 1 – 2 razy w tygodniu powinno się wykonywać peeling twarzy, który nieco intensywniej oczyści skórę – głównie z martwych komórek i łuszczących się skórek.

Codzienne oczyszczanie musi stanowić podstawę pielęgnacji i nie ma od tego wyjątków. Uzupełnienie mogą stanowić zabiegi. Warto czasem wykonać takie specjalne, bardziej dogłębne oczyszczanie. Dzięki temu intensywniej oczyszczamy skórę, działamy w głębszych warstwach – docieramy tam, gdzie nie dotrze żaden peeling czy żel do mycia twarzy.

Ocena
[Ilość ocen: 9 Średnia: 5]

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Technologia HIFU na urządzeniu medycznym Ultraformer III