Oczyszczanie Twarzy - Zabiegi. Gdańsk, Gdynia. Konsultacja 0zł!
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Oczyszczanie twarzy to bardzo szerokie pojęcie. Można przez nie rozumieć zarówno codzienne usuwanie zanieczyszczeń, likwidowanie zniszczonych lub martwych komórek naskórka, jak i oczyszczanie głębszych warstw skóry. Jedno jest pewne, każdy typ cery potrzebuje oczyszczania. W niektórych przypadkach dogłębne oczyszczanie ma fundamentalne znaczenie dla walki z konkretnym problemem skóry.

Oczyszczanie twarzy podczas specjalistycznych zabiegów

Najskuteczniej i dogłębnie skórę oczyścimy podczas zabiegów kosmetologicznych lub medycyny estetycznej. Dzięki nim usuniemy zanieczyszczenie ze ścian mieszków włosowych, a także stare komórki, których miejsce zajmą nowe i zdrowe. Oczyszczające zabiegi na twarz, które wykonujemy u nas to: peelingi kwasami, Aquapure i Intraceuticals. Niosą one ze sobą dodatkowe korzyści, jak na przykład redukcja przebarwień, blizn oraz regulacja pracy gruczołów łojowych.

Zabiegi oczyszczania skóry twarzy

Dużą grupą zabiegów są peelingi do twarzy przy pomocy kwasów. Do wyboru mamy kwas migdałowy, pirogronowy, salicylowy i glikolowy. Konkretny kwas powinien zostać wybrany podczas konsultacji ze specjalistą, ponieważ każdy ma nieco inne działanie i sprawdzi się w przypadku innych problemów i w przypadku innych typów skóry. Im mniejsze cząsteczki kwasu, tym szybciej wnikają głęboko w skórę i tym intensywniej działają. Najłagodniejszy jest kwas migdałowy, nieco silniejszy, ale nadal łagodny jest kwas salicylowy. Znacznie silniejszy jest kwas pirogronowy i glikolowy.

Efekty zabiegów

PRZED I PO – Przykładowe efekty po oczyszczaniu twarzy peelingami chemicznymi

Aquapure – wieloetapowy system oczyszczania twarzy

aquapureAquapure to złożony zabieg, w którym oprócz dokładnego oczyszczenia twarzy uzyskuje się również efekt odmłodzenia. Za pomocą różnych głowic na skórę aplikowane są kolejne roztwory o właściwościach m.in. złuszczających, rozpuszczających sebum i regenerujących. Głowice wyposażone zostały w specjalne funkcje, jak na przykład elektroporacja – do usprawnienia mikrokrążenia i odżywienia cery lub mikroprądy stymulujące produkcję kolagenu i elastyny. Rezultaty w postaci oczyszczonej z zaskórników, rozjaśnionej i lepiej napiętej skóry są dostrzegalne od razu po zabiegu. W przypadku trądziku obserwuje się zmniejszenie zmian i przebarwień.

Intraceuticals – oczyszczanie twarzy i redukcja niedoskonałości

intraceuticalsIntraceuticals to podobnie jak Aquapure zabieg bankietowy, składający się z kilku etapów. Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i przywrócenia jej prawidłowego pH. Kolejnym etapem jest ocena kondycji skóry przez kosmetologa, który na tej podstawie dobiera odpowiedni preparat. Następnie wykonywany jest peeling złuszczający, a potem zaaplikowane zostaje wybrane wcześniej serum. Jego składniki aktywne są wtłaczane w głąb skóry za pomocą infuzji tlenowej. Gwarantuje to ich maksymalne przyswojenie przez skórę, dzięki czemu uzyskuje zdrowy koloryt, jest odżywiona, gładka, a zmiany trądzikowe zostają zredukowane.

Peelingi chemiczne na oczyszczanie twarzy

Kwas migdałowy doskonale sprawdza się nawet w przypadku skóry wrażliwej. Zabieg można wykonywać także latem. Działa jedynie na powierzchni skóry. Usuwa martwe, uszkodzone i stare komórki. Sprawdza się w walce z trądzikiem różowatym, uszkodzeniami posłonecznymi oraz delikatnymi przebarwieniami.

Kwas „azelan” azelainowy 20% + salicylowy 20% to niezbyt silny kwas, który stosowany jest przede wszystkim w przypadkach cery trądzikowej, w tym z trądzikiem zaskórnikowym, grudkowym oraz krostkowym.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskKwas „Azelan” działa oczyszczająco i bakteriobójczo w obszarze ścianek gruczołów łojowych. Zwalcza drobnoustroje, a także zaskórniki. Usuwa martwe i zniszczone komórki, zwęża pory i reguluje pracę gruczołów łojowych. – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

O wiele silniejszy jest kwas „piruvex” pirogronowy 40%+ mlekowy 10%, dlatego też nie sprawdza się u osób z wrażliwą cerą. Zabieg ten poleca się osobom z trądzikiem, z umiarkowanym fotostarzeniem, rogowaceniem posłonecznym, a także skórą wczesnego i późniejszego dojrzewania. Kwas wnika głęboko w skórę, aby tam ją oczyścić.

Najsilniejszą propozycją jest kwas glikolowy. Działa w głębokich warstwach i stosuje się go przy trądziku, bliznach, przebarwieniach oraz rozstępach w fazie czerwonej. Bardzo szybko przenika przez głębokie warstwy skóry. Dlatego dogłębnie oczyszcza skórę, także z grudek, krostek i zaskórników. Zmniejsza też widoczność blizn i przebarwień.

BEZPŁATNE Konsultacje przed zabiegiem

Wybór najlepszego zabiegu w danym przypadku może stanowić niełatwe zadanie. Dlatego Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje, podczas których specjalista wybiera nie tylko najlepszy zabieg, ale też cały plan leczenia.

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest tak ważne?

Często powtarza się, że pielęgnacja twarzy powinna zaczynać się od oczyszczania skóry. Trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację bez codziennego umycia twarzy. Nie chodzi tylko o kosmetyki, które sami na nią nakładamy. Pot, kurz (gromadzący się nawet w nocy), wreszcie spaliny i zanieczyszczenia powietrza. Wszystko to może gromadzić się na skórze, nie pozwalając jej oddychać i zatykając pory.

Oczyszczanie twarzy w domu i zabiegi

Podstawę stanowi manualne oczyszczanie twarzy w domu. Każdego dnia, rano i wieczorem, powinno się myć twarz specjalnym kosmetykiem przeznaczonym do naszego typu cery. Jeżeli korzystamy z makijażu, warto wieczorem dodatkowo zmyć go przy pomocy odpowiedniego płynu lub mleczka. 1 – 2 razy w tygodniu powinno się wykonywać peeling twarzy, który nieco intensywniej oczyści skórę – głównie z martwych komórek i łuszczących się skórek.

Codzienne oczyszczanie musi stanowić podstawę pielęgnacji i nie ma od tego wyjątków. Uzupełnienie mogą stanowić zabiegi. Warto czasem wykonać takie specjalne, bardziej dogłębne oczyszczanie. Dzięki temu intensywniej oczyszczamy skórę, działamy w głębszych warstwach – docieramy tam, gdzie nie dotrze żaden peeling czy żel do mycia twarzy.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: