Nagniotki, zwane również odciskami lub modzelami, to bolesne zgrubienia naskórka. Nagniotki na stopach często powodują ból podczas chodzenia. Poza tym stanowią dyskomfort estetyczny, dlatego wiele osób usiłuje się ich pozbyć. Niestety, większość domowych sposobów na nagniotki zwykle okazuje się bezskuteczna, a samodzielne ich usuwanie może skończyć się również uszkodzeniem i zakażeniem skóry.
Tymczasem do trwałego usunięcie nagniotka wystarczy już jednorazowe podejście doświadczonego specjalisty. W naszej placówce podolog wykonuje zabieg tylko w przypadku niewielkich zmian na stopie, jeśli zmiana jest bardziej zaawansowana – kieruje pacjenta na specjalistyczny zabieg u dermatologa.
Zabiegi na nagniotki na stopach | |
---|---|
Cena: | sprawdź cennik |
Czas zabiegu: | 20 min |
Znieczulenie: | Brak lub znieczulenie miejscowe |
Zdolność do pracy | Tak |
Zachęcamy do odwiedzenia jednej z naszych placówek podologicznych:
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Nagniotki – najskuteczniejsze zabiegi
Nagniotki można wyleczyć w bardzo efektywny sposób, korzystając ze specjalistycznych zabiegów, z wykorzystaniem metod takich, jak:
- frezarka,
- kriochirurgia,
- elektrokoagulacja,
- laser CO2.
Usuwanie nagniotków w naszym gabinecie
Nagniotek na stopie powinien zostać najpierw obejrzany przez podologa. Zdarza się bowiem, że pacjenci mylą tę dolegliwość z kurzajkami. W naszej placówce podologami są wyłącznie wyspecjalizowani kosmetolodzy, współpracujący z lekarzami. Nie wszystkie zabiegi na nagniotki może wykonać kosmetolog, gdyż przy niektórych konieczne jest podanie znieczulenia miejscowego – te zabiegi u nas przeprowadza specjalista dermatolog.
Na konsultacji podologicznej podolog uważnie zapoznaje się problemem pacjenta, zarówno na podstawie wywiadu, jak i potrzebnych badań. Ocenia, jaka metoda będzie najskuteczniejsza w danym przypadku i w razie konieczności, kieruje pacjenta do dermatologa. Wcześniej podolog dokładnie objaśnia, na czym będzie polegał dany zabieg.
Frezarka
Mniejsze nagniotki może usunąć kosmetolog, za pomocą specjalistycznego sprzętu – frezarki. Dokładnie likwiduje zrogowaciałą narośl wraz jej czopem rogowym. Zabieg jest bezbolesny, bezkrwawy i nie wymaga zastosowania znieczulenia.
Kriochirurgia
Metody kriochirurgiczne z powodzeniem stosowane są w niwelowaniu różnych przypadłości skórnych, sprawdzają się także na nagniotki. Zabieg wykonuje dermatolog. Precyzyjnie aplikuje na nagniotek podtlenek azotu, co prowadzi do bezkrwawego usunięcia zmiany. Nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Nagniotek zostaje skutecznie usunięty – nie odrasta. Zabieg jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu to 20 minut.
Elektrokoagulacja
W tym zabiegu dermatolog likwiduje nagniotki, używając do tego prądu zmiennego o dużej częstotliwości – elektrokoagulacji. Pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa ok. 20 minut.
Laser CO2
Laser co2 jest bardzo skuteczny na nagniotki. W zabiegu dermatolog używa medycznego lasera CO2, co prowadzi do termicznego zniszczenia komórek tworzących nagniotek. Laser działa bardzo precyzyjnie, nie uszkadzając sąsiadujących ze zmianą tkanek. Ma również właściwości odkażające, więc łagodzi ewentualny stan zapalny. Dzięki temu tkanki po zabiegu goją się szybciej.
Umów się na zabieg usuwania nagniotków
Zadzwoń +48 791 604 604
Co to jest nagniotek na stopie?
Nagniotek to utworzona z nadmiernie zrogowaciałego naskórka struktura, posiadająca czop rogowy sięgający w głąb skóry, potocznie zwany korzeniem. Nacisk ciężarem ciała na nagniotek, np. podczas poruszania się, powoduje podrażnienie zakończeń nerwowych, co jest przyczyną bólu.
Co jest najlepsze na nagniotki? Domowe sposoby czy specjalistyczne leczenie?
W Internecie można znaleźć wiele rozwiązań na nagniotki na stopach. Obejmują one takie domowe procedury, jak np. długotrwałe moczenie stóp w wodzie z mydłem, mechaniczne ścieranie nagniotka czy zastosowanie chemicznych środków złuszczających. Sposoby te mają raczej niską efektywność, ponieważ nie usuwają nagniotka dokładnie – zwykle pozostawiają jego część w skórze. Przez to nagniotki mają tendencje do odrastania. O wiele skuteczniej działają zabiegi, ponieważ prowadzą do całkowitego usunięcia nagniotka wraz z jego czopem. Są to metody bezbolesne, nie wiążące się z rekonwalescencją – po usunięciu nagniotka można wrócić od razu do swoich codziennych aktywności. Wykonywane przez doświadczonych specjalistów, przy użyciu sterylnych narzędzi są też o wiele bardziej bezpieczne – w przypadku nieumiejętnego usuwania nagniotki mogą skończyć się trudno gojącymi ranami, co jest ryzykowne zwłaszcza dla pacjentów z cukrzycą oraz osłabionym układem odpornościowym.
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.