Pocenie stóp. Nadpodliwość stóp. Nadmierna Potliwość stóp - Leczenie.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

nadpotliwosc stopPocenie się stóp czyli nadmierna potliwość stóp jest problemem, z którym zmaga się około 1-3% populacji. Do kogo możesz zwrócić się w przypadku, gdy nadpotliwość stóp dotyczy również Ciebie? Najlepiej udać się do podologa, czyli specjalisty od diagnozowania, leczenia i profilaktyki chorób stóp.

Pocenie stóp to krępująca i uciążliwa przypadłość, której możesz szybko się pozbyć w naszym gabinecie podologicznym! W Clinica Cosmetologica nadpotliwość stóp leczymy za pomocą ostrzykiwania toksyną botulinową, czyli potocznie mówiąc, poprzez botoks. Jest to najskuteczniejsze i najszybsze rozwiązanie na pocące się stopy.

Zabiegi na nadpotliwość stóp
Cena: sprawdź cennik
Czas zabiegu: 20 – 30 min
Znieczulenie: Tak, krem znieczulający
Zdolność do pracy Tak

Umów wizytę w jednym z naszych gabinetów podologicznych:

Czy masz problem z nadpotliwością stóp?
Umów konsultację z naszym specjalistą dermatologiem.
Zadzwoń

+48 513 350 082

Zabieg na nadpotliwość stóp w Clinica Cosmetologica

Zapraszamy do Clinica Cosmetologica, gdzie zajmujemy się również leczeniem nadpotliwości! Nasi specjaliści doradzą najlepszy sposób postępowania, np. zalecą konkretny zabieg, który przyniesie ulgę w danym problemie.

Nadmierna potliwość stóp może zostać zniwelowana przez wstrzyknięcie w odpowiednie miejsca prawidłowej dawki toksyny botulinowej. W naszym gabinecie podologicznym zabieg ostrzykiwania przeprowadzany jest wyłącznie przez lekarza dermatologa, co zapewnia profesjonalne wykonanie i bezpieczny przebieg procedury.

Zabieg jest bezbolesny, miejsce zabiegowe zostaje wcześniej znieczulone specjalnym kremem. Zabieg trwa krótko, bo około 20 minut. Rekonwalescencja nie jest wymagana, pacjent może od razu po wyjściu z gabinetu wrócić do swojej codziennej aktywności.

Zabieg ostrzykiwania na problem nadpotliwości wykonywany jest również na okolicę dłoni.

nadpotliwosc stop

Efekty zabiegu na nadpotliwość stóp

Nadmierna potliwość stóp ustępuje stopniowo. Po 3-5 dniach od zabiegu obserwuje się zahamowanie pocenia się stóp. Czas utrzymania się efektów to około 6-12 miesięcy. Po upływie tego czasu należy powtórzyć zabieg. Kontynuowanie kuracji powoduje, że efekty utrzymują się coraz dłużej, co pozwala wydłużyć odstępy między kolejnymi zabiegami.

Zadzwoń i umów konsultację z dermatologiem +48 513 350 082

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Po zabiegu miejsca wkłuć mogą być lekko zaczerwienione. Objaw ten mija po ok. godzinie.

Jak przygotować się do zabiegu?

  • Przed zabiegiem należy wykonać pedicure stóp.

Zalecenia po zabiegu

  • Należy unikać masowania stóp.
  • Przez 3-4 dni po zabiegu nie korzystać z sauny, siłowni, basenu.
  • Nie wystawiać stóp na działanie promieni słonecznych.

Nadmierna potliwość stóp a działanie toksyny botulinowej

Nadmierna potliwość stóp jest konsekwencją zwiększonej aktywności gruczołów potowych na stopach. Toksyna botulinowa hamuje przekazywanie impulsów nerwowych do gruczołów potowych, poprzez zablokowanie wydzielania acetylocholiny. Dzięki temu stopy przestają się pocić. Jest to jednak proces odwracalny, po kilku miesiącach organizm odtwarza nowe włókna nerwowe, stąd konieczność powtórzenia zabiegu.

nadpotliwosc stop

Nadmierna potliwość stóp – czym jest spowodowana?

Nadmierna potliwość stóp może mieć podłoże chorobowe. Dobrze jest więc wykonywać zabieg w placówkach, w których pracują odpowiednio wykwalifikowani podolodzy, posiadający szeroką wiedzę i pozostający w kontakcie z lekarzami dermatologami. Tak właśnie jest w naszym gabinecie podologicznym, w którym leczenie zawsze poprzedzamy skrupulatną diagnostyką. Dopiero po ustaleniu możliwych przyczyn dolegliwości, proponujemy odpowiednie rozwiązanie. Nadmierna potliwość stóp najczęściej jednak ma charakter pierwotny, czyli nie jest wynikiem konkretnego schorzenia. Obniża na komfort życia, a także jest czynnikiem sprzyjającym infekcjom skóry stóp, np. grzybicy.

Nadmierna potliwość stóp – odzyskaj komfort życia!

Zapraszamy do naszego gabinetu podologicznego! U nas znajdziesz się pod profesjonalną opieką podologów i dermatologów, dzięki czemu najszybciej i najskuteczniej pokonasz problem nadmiernej potliwości stóp!

Czy masz problem z nadpotliwością stóp?
Umów konsultację z naszym specjalistą dermatologiem.
Zadzwoń

+48 513 350 082

 

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: