Nadmierne Owłosienie - Hirsutyzm. Leczenie. Trwała Depilacja w Clinica Cosmetologica
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Nadmierne owłosienie oraz hirsutyzm u kobiet to defekt estetyczny, który może być objawem wielu poważnych dolegliwości. We współczesnej kulturze szeroko lansowany jest obraz idealnie gładkiego kobiecego ciała, wolnego od owłosienia. Dlatego zdarza się, że panie za nadmierne owłosienie biorą nawet delikatne włoski (meszek) znajdujący się np. na twarzy, czy klatce piersiowej. Tymczasem takie delikatne owłosienie jest w pełni normalne. Problem pojawia się, gdy mamy do czynienia z mocnymi, ciemnymi włosami, które obserwujemy w nietypowych miejscach.

Proponowane zabiegi:

Chcesz skutecznie pozbyć się włosów na ciele?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której umówisz zabiegi depilacji laserowej Vectus.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Hirsutyzm

Hirsutyzm dotyka kobiet. Jest to występowanie właśnie u pań mocnych, grubych i ciemnych włosów w miejscach typowych dla mężczyzn. Silne owłosienie może pojawić się nad ustami, na brodzie, na szyi, klatce piersiowej, plecach, brzuchu, czy stopach.

Diagnostyka

Hirsutyzm to najczęściej objaw zaburzonego wydzielania androgenów. Wynikać to może z wielu chorób endokrynologicznych. Częstym powodem jest zespół policystycznych jajników, ale też skłonności genetyczne, czy przyjmowanie niektórych leków. Dlatego też, jeżeli nie jesteśmy w stanie uporać się z owłosieniem i wzbudza ono nasz niepokój, warto udać się do lekarza specjalisty.

Efekty zabiegów

Zobacz galerię PRZED i PO zabiegach w Clinica Cosmetologica.

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Skuteczne sposoby na usunięcie nadmiernego owłosienia

Często osoby zmagające się z nadmiernym owłosieniem po prostu golą włosy przy pomocy zwykłej, jednorazowej maszynki. Daje to jednak bardzo marne efekty. Najczęściej takie włosy trzeba golić codziennie, co zajmuje sporo czasu i powoduje podrażnianie skóry.

To wciąż najmniejszy problem. Bardzo często nawet goląc włosy rano, wieczorem są już widoczne. W przypadku owłosienia, które pojawia się w krępujących miejscach, nie chcemy przecież, aby były w ogóle widoczne. Dlatego też panie cierpiące na hirsutyzm rezygnują często z życia towarzyskiego i ograniczają kontakty z innymi ludźmi do minimum. Tymczasem, są skuteczne rozwiązania, dzięki którym można pozbyć się nadmiernego owłosienia.

Depilacja woskiem

Rozwiązaniem może okazać się tradycyjna depilacja przy pomocy plastrów z woskiem. Podczas zabiegu wyrywane są włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają wolniej. Dzięki temu depilacja może dawać efekty nawet kilkutygodniowe.

Profesjonalne wykonywanie takich zabiegów zmniejsza ryzyko pojawienia się takich dolegliwości, jak wrastające włoski, czy zapalenie mieszków włosowych.

To, na jak długo starczy zabieg, zależy jednak od szybkości wzrostu włosów. Często w przypadku hirsutyzmu włosy odrastają szybciej niż u zdrowych osób. W takim wypadku skóra może stracić gładkość nawet po tygodniu.

Depilacja laserem Vectus

Jeszcze skuteczniejszą metodą niż depilacja woskiem jest depilacja laserem Vectus – szczególnie w przypadku osób, u których włoski odrastają szybciej. Nie musimy bowiem obawiać się, że włosy pojawią się za szybko, nie musimy też bez przerwy umawiać wizyt na depilację. Warto wspomnieć, że depilacja laserowa rozwiązuje też inne problemy, jak na przykład problem z wrastającymi włoskami i zapaleniem mieszków włosowych.

Wszystkie te zalety wynikają z faktu, że w przypadku depilacji laserem Vectus włosów pozbywamy się na stałe. Warto też wspomnieć, że w przypadku tak nowoczesnego sprzętu zabieg jest bardzo skuteczny.

Laser Vectus został wyposażony w nowoczesny czytnik melaniny Skintel. Dzięki temu sprzęt samodzielnie dobiera moc lasera, optymalnie dopasowaną do indywidualnych cech skóry i włosów pacjenta. Dzięki temu wystarczy już seria 4 – 6 zabiegów. Podczas takiej kuracji usuwamy aż 95% włosków. Pozostałe 5% może, ale nie musi, pojawić się w ciągu 12 miesięcy od ostatniego zabiegu. Są to włoski, które podczas depilacji nie znajdowały się w fazie wzrostu. Można się ich jednak pozbyć podczas pojedynczej depilacji.

Laser Vectus™ – Jak wygląda zabieg?
zabieg na całym ciele zobacz film
Szczegóły zabiegu Laserem Vectus™ – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Podsumowanie

Zarówno hirsutyzm, jak i nadmierne owłosienie to bardzo duży problem. Najczęściej stanowi źródło poważnych kompleksów, rujnujących pewność siebie. Ponadto może być to objaw choroby o podłożu hormonalnym. Dlatego w takim wypadku należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Z samym nadmiernym owłosieniem można sobie poradzić. Najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa. To zabieg, dzięki któremu na stałe pozbędziemy się włosów. Wystarczy seria kilku zabiegów, aby zapomnieć o swoim problemie i znowu cieszyć się gładką skórą.

Chcesz skutecznie pozbyć się włosów na ciele?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której umówisz zabiegi depilacji laserowej Vectus.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: