Modelowanie / lifting twarzy - Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Bezinwazyjne modelowanie twarzy – facelifting bez skalpela.

Nie zawsze jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszej twarzy. Jednym z takich czynników, który może negatywnie wpływać na samoocenę, jest jej owal. Często nie odpowiada nam obwisła skóra, opadające fałdki, czy np. tzw. chomiczki. W takim wypadku na niewiele zdadzą się kremy. Na szczęście z ratunkiem przychodzą zabiegi odmładzające twarz z repertuaru medycyny estetycznej. Pozwalają one na wymodelowanie i lifting twarzy, ale też redukcję zmarszczek i korektę rysów twarzy.

Modelowanie twarzy a medycyna estetyczna

Obecnie korzystać można z różnych zabiegów kosmetycznych, dzięki którym skutecznie wymodelujemy rysy twarzy. Wśród nich wymienić można chociażby takie rozwiązania, jak: Ultraformer III, Harmony XL pro NIR, Surgen, Maximus, Pollogen LEGEND, kwas hialuronowy, wypełniacze.

Zabieg Wskazania Przeciwwskazania
 • kurze łapki
 • zmarszczki na dolnej powiece
 • zmarszczki palacza
 • opadające kąciki ust
 • zmarszczki na czole: poziome, poprzeczne lub lwie
 • utrata jędrności szyi
 • zmarszczki marionetki
 • opadający owal twarzy
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby nowotworowe skóry
 • choroby autoimmunologiczne
 • opryszczka
 • ciąża
 • laktacja
 • menstruacja
 • nietolerancja na toksynę botulinową typu A lub którykolwiek ze składników preparatu
Interesuje Cię lifting twarzy?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi modelujące.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Efekty zabiegów

Zdjęcia PRZED i PO zabiegach na modelowanie twarzy przy zastosowaniu sprzętów i pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Zabiegi

HIFU – Ultraformer III – fale ultradźwiękowe na twarz

ultraformer IIIChcąc przeprowadzić nieinwazyjny lifting twarzy, wykorzystać można zabieg Ultraformer III. Ogromną zaletą tej propozycji jest fakt, że zabieg można wykonywać przez cały rok. Ponadto zaraz po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych zajęć. Podczas zabiegu dochodzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych skóry, poprzez działanie fali ultradźwiękowej. Dzięki temu cera staje się znacznie bardziej jędrna i elastyczna.

Harmony XL pro NIR

Laser Harmony XL PRODo modelowania twarzy możemy też wykorzystać Harmony XL pro NIR. Jego światło podnosi temperaturę w obrębie tkanek do około 40°C. Proces ten prowadzi do kurczenia się włókien kolagenowych, a w konsekwencji produkcji nowych. Dzięki temu poprawia się napięcie i jędrność skóry.

Dowiedz się więcej o zabiegu: zobacz szczegóły

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Zabieg Surgen

SurgenKolejną propozycją jest zabieg Surgen. Do jego wykonania wykorzystuje się głowicę, która najpierw nakłuwa skórę malutkimi igiełkami, a następnie dzięki radiofrekwencji ogrzewa tkanki. Kolejnym krokiem jest poddanie skóry działaniu impulsów elektrycznych. Dzięki takiej wielopoziomowej stymulacji poprawie ulega gęstość skóry, jej jędrność oraz poziom napięcia.

Zabieg SURGEN na Rozstępy – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Surgen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Maximus na odmładzanie twarzy

Zabieg Maximus to świetne rozwiązanie na odmładzanie twarzy. Skutecznie poprawi owal twarzy i spłyci drobne zmarszczki. Jest to rozwiązanie wykorzystujące fale radiowe, które podgrzewają skórę do 60°C. Wpływa to na produkcję włókien kolagenu i elastyny, a więc w konsekwencji na poprawę gęstości i jędrności skóry.

natalia cholak kosmetologZabieg Maximus to świetny sposób na modelowanie twarzy szczególnie w przypadkach, gdy nie tylko zależy nam na poprawie napięcia, ale chcemy osiągnąć wyraźniejsze efekty. Podczas zabiegu można bowiem zredukować tkankę tłuszczową, co umożliwia poważniejszą korektę owalu twarzy. – powiedziała Natalia Cholak, kosmetolog

Maximus™ – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
Szczegóły zabiegu Maximus – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Pollogen Legend – fale radiowe

Pollogen-LegendCiekawym rozwiązaniem jest również zabieg Pollogen Legend. Podczas zabiegu fale radiowe podgrzewają włókna kolagenu, przez co ulegają one skurczeniu. Produkowane zaczynają być nowe włókna kolagenowe, włókna elastyny oraz kwas hialuronowy. Ponadto podczas zabiegu tkanka tłuszczowa zostaje upłynniona, a mięśnie zostają pobudzone. Dzięki temu poprawie ulega owal twarzy. To doskonały sposób na delikatne wyszczuplenie twarzy i wygładzenie jej.

Pollogen LEGEND – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Pollogen LEGEND – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Kwas hialuronowy pozwala wymodelować twarz

Kwas hialuronowy z powodzeniem stosowany jest do korygowania rysów twarzy. Wstrzyknięty w odpowiednie obszary, wypełnia ubytki w tkance tłuszczowej lub zmarszczki. Za jego pomocą można np. podnieść policzki, uwydatnić kości policzkowe, wypełnić „dolinę łez” i bruzdy nosowo-wargowe, W ten sposób twarz wygląda młodziej. W Clinica Cosmetologica można mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny i wykonany profesjonalnie, ponieważ wszystkie zabiegi z użyciem wypełniaczy przeprowadza wyłącznie lekarz dermatolog, a stosowane preparaty są najwyższej jakości.

Botoks – nieinwazyjny lifting twarzy

Botoks, czyli potocznie zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową, z powodzeniem wykorzystywany jest do redukcji zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa zostaje wstrzyknięta specjalną kaniulą w okolice zmarszczki, co powoduje zahamowanie przewodnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem. Skutkiem tego jest rozluźnienie mięśnia i wygładzenie zmarszczki. Za pomocą botoksu można również np. unieść opadające brwi, by optycznie powiększyć oko. W Clinica Cosmetologica zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową przeprowadza tylko doświadczony lekarz.

Bezpłatne Konsultacje przed zabiegiem

Dobranie odpowiedniego zabiegu, ustalenie ilości wizyt oraz ich częstotliwości ma fundamentalne znaczenie dla efektywności terapii. Dlatego Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje.

Interesuje Cię lifting twarzy?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi modelujące.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Domowe modelowanie twarzy kontra zabiegi

Wiele osób, niezadowolonych z jędrności skóry i owalu twarzy, próbuje pomóc sobie domowymi metodami. Z jednej strony skorzystać możemy z kremów i kosmetyków ujędrniających, a z drugiej można poprawiać wygląd skóry przy pomocy makijażu. W przypadku niezadowolenia z owalu, wiele pań decyduje się na konturowanie twarzy. Choć taki makijaż może chwilowo, optycznie poprawić wygląd twarzy, to jednak zawsze jest on w pewnym stopniu widoczny. Ani stosowanie kosmetyków, ani makijaż nie jest też w stanie dać spektakularnych efektów. Można je natomiast uzyskać przy pomocy zabiegów.

Kompleksowe działanie

Zabiegi dadzą najlepsze efekty w zakresie modelowania twarzy. Jednocześnie warto nie zapominać o codziennej pielęgnacji cery. Dzięki temu efekty uzyskane w trakcie wizyt w gabinecie kosmetologicznym będą jeszcze lepsze. Połączenie domowych metod ze specjalistycznymi zabiegami to najlepsze rozwiązanie dla naszej skóry.

Modelowanie oraz lifting twarzy są jednymi z podstawowych zabiegów medycyny estetycznej, polegającymi na zwiększeniu napięcia skóry twarzy (niekiedy również szyi), wówczas dochodzi do uniesienia profilu twarzy, wygładzenia zmarszczek oraz poprawienia konturów twarzy. Wyróżnia się lifting chirurgiczny oraz nieinwazyjny.

Decyzję na temat modelowania twarzy należy jednak podjąć dopiero po konsultacji ze specjalistą, który wybierze najbardziej odpowiednią do naszego owalu twarzy metodę. Wiele zależy też od wielkości zmian i tego jakie efekty mają być osiągnięte. W Clinica Cosmetologica mamy do wyboru wiele nowoczesnych metod oraz medycznych technologii na najwyższym poziomie: HIFU, Harmony XL pro NIR, Surgen, Maximus, Pollogen Legend oraz wypełnianie kwasem hialuronowym i ostrzykiwanie toksyną botulinową.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: