Kurzajka na stopie. Leczenie i usuwanie. Umów wizytę podologiczną
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

kurzajkaKurzajka, inaczej zwana brodawką, to zmiana skórna przyjmująca postać grudki. Wywoływana jest przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). W zależności od szczepu tego wirusa, kurzajka może powstać w różnych obszarach ciała. Kurzajka jest nie tylko problemem natury estetycznej. Jednym z bardziej dotkliwych przypadków jest kurzajka na stopie, która przeszkadza przy chodzeniu, powodując ból.

Nasi specjaliści zajmują się skutecznym usuwaniem kurzajek. Na pierwszej wizycie podolog ocenia stan skóry i jeśli to konieczne – kieruje na wizytę do specjalisty dermatologa wykonującego zabieg usuwania kurzajek.

Zabiegi na kurzajki
Cena: sprawdź cennik
Czas zabiegu: 20 min
Znieczulenie: Brak lub znieczulenie miejscowe
Zdolność do pracy Tak

Jeśli nie jesteś pewny, czy problem kurzajek dotyczy Ciebie – umów konsultację z naszym podologiem w wybranej placówce:

Czy masz problem z kurzajkami na stopach?
Umów konsultację z naszym dermatologiem,
a otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 513 350 082

Jak pozbyć się kurzajki?

Może się zdarzyć, że pojedyncza kurzajka doprowadzi do rozsiania się licznych zmian na ciele. Dlatego należy jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie! Do najskuteczniejszych rozwiązań należą zabiegi, oparte na takich metodach, jak:

  • kriochirurgia,
  • elektrokoagulacja,
  • laser CO2.

Usuwanie kurzajek w naszym gabinecie

Każda kurzajka powinna zostać obejrzana przez specjalistę od problemów stóp – podologa. W naszej placówce podologami są wyłącznie wyspecjalizowani kosmetolodzy, ściśle współpracujący z lekarzami. Zabiegi na kurzajki na stopach przeprowadza u nas lekarz dermatolog, co daje pewność, że cała procedura zostanie wykonana w sposób bezpieczny i skuteczny.

Podolog na konsultacji przeprowadza wywiad z pacjentem oraz dokładnie ogląda zmianę. Po zdiagnozowaniu problemu tłumaczy pacjentowi, jak będzie wyglądało dalsze leczenie, czyli objaśnia konkretny zabieg. Następnie kieruje pacjenta do dermatologa, który wykonuje zabieg na pierwszej wizycie.

Nasi specjaliści usuwają również kurzajki na dłoniach.

Kurzajka likwidowana metodą kriochirurgii

Kriochirurgia z powodzeniem wykorzystywana jest w leczeniu różnych zmian skórnych. Zabieg polega na tym, że kurzajka jest wymrażana za pomocą podtlenku azotu. Prowadzi to do jej obumarcia i oddzielenia się od skóry. Na miejscu, gdzie była kurzajka, tworzy się strupek, który odpada po około 2 tygodniach. Zabieg nie jest bolesny, dlatego nie ma konieczności podania znieczulenia. Cała procedura trwa 20 minut.

Elektrokoagulacja na kurzajki na stopach

Kurzajka może zostać zlikwidowana także za pomocą elektrokoagulacji. Podczas zabiegu na zmianę skórną oddziałuje się prądem. Wskutek tego dochodzi do jej zniszczenia. Zabieg trwa krótko, bo nie więcej niż 20 minut. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po wygojeniu się miejsca zabiegowego pacjent odczuwa znaczną ulgę, a kurzajka nie odrasta.

Laser CO2 a kurzajka na stopie

Kurzajka może zostać skutecznie usunięta dzięki zastosowaniu lasera medycznego CO2. Jest to najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt do tego typu zabiegów. Precyzyjnie oddziałuje na zmianę, nie niszcząc otaczających ją tkanek. Światło emitowane przez laser zostaje zaabsorbowane przez wodę w komórkach tworzących zmianę, po czym zmienia się w energię cieplną. Sprawia to, że kurzajka ulega odparowaniu w bezkrwawy sposób. Ślad po niej pokrywa się strupem, który odpada po 1-3 dniach. Zabieg jest bezbolesny – pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe.

Umów się na zabieg usuwania kurzajek
Zadzwoń +48 513 350 082

Kurzajki – skąd się biorą?

Kurzajka jest naroślą powstałą w wyniku zarażenia wirusem HPV. Jego nosicielami jest około 10% populacji. Wirus przenosi się przez kontakt bezpośredni, np. poprzez uściśnięcie dłoni osoby zarażonej lub pośredni, poprzez z styczność z przedmiotami, których wcześniej dotykała osoba będąca nosicielem wirusa HPV. Może to mieć miejsce np. w salonie kosmetycznym, na siłowni, basenie, saunie. Szczególnie narażone na zarażenie wirusem HPV są osoby z obniżoną odpornością, z wyniszczonym organizmem, niedożywione, oraz dzieci.

Jak leczyć kurzajki?

Nie powinno się rozdrapywać ani ścierać kurzajek, gdyż grozi to przeniesieniem ich na inne miejsca na ciele, na przykład twarz czy dłonie. Pozostawienie ich samych sobie też nie jest rozwiązaniem – kurzajka może utrzymywać się na skórze przez miesiące, a nawet lata. W przypadku zmian skórnych umiejscowionych na stopach jest to szczególnie uciążliwe.

Tymczasem kurzajka na stopie to problem, którego można się pozbyć już w jednym zabiegu! Zastosowanie specjalistycznych metod ogranicza ryzyko powikłań, jak na przykład rozsianie się zmian. Zabiegi nie wiążą się z rekonwalescencją, a skóra goi się szybko. To najlepsze rozwiązanie na kurzajki, rekomendowane przez dermatologów.

Czy masz problem z kurzajkami na stopach?
Umów konsultację z naszym dermatologiem,
a otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 513 350 082

 

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: