Drugi podbródek tzw. "Podwójny podbródek" likwidacja. Skuteczne zabiegi.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Drugi podbródek czy też „podwójny podbródek” to zmora wielu osób. Nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej pod brodą objawia się właśnie jako tzw. druga broda. Wygląda to nieestetycznie zarówno z przodu, jak i z profilu. Niestety, powodem jest nie tylko nadwaga. Drugi podbródek u szczupłej osoby to wcale nie rzadkość. W takim wypadku powodem może być wiotczejąca, opadająca skóra oraz charakterystyka budowy twarzy. Zamaskowanie tego defektu jest niestety niemożliwe, ale można go zredukować dzięki specjalistycznym zabiegom.

Likwidacja drugiego, podwójnego podbródka a medycyna estetyczna

Jak usunąć drugi podbródek? Najlepszym sposobem są specjalistyczne zabiegi. Są to bezpieczne, nieinwazyjne procedury, dzięki którym skutecznie zredukujemy problem z drugim podbródkiem. Wybierać możemy spośród takich zabiegów, jak: Maximus, Ultraformer III, Venus Legacy, Mobilift, Icoone.

Chcesz się pozbyć drugiego podbródka?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zabiegi redukujące drugi podbródek

Efekty zabiegów

Przykładowe zdjęcia PRZED i PO zabiegów na drugi podbródek przy zastosowaniu sprzętów dobranych przez kosmetologa.

Maximus redukujący obwisły podbródek

Sprzęt MaximusJednym z zabiegów, jaki możemy wykonać jest zabieg Pollogen Legend – Maximus. Podczas zabiegu działamy na naskórek, skórę właściwą, tkankę tłuszczową oraz mięśnie. Wykorzystano tu działanie fal radiowych, które to podgrzewają tkankę tłuszczową do 60°C. W efekcie dochodzi do roztopienia tkanki tłuszczowej, ale też znacznego ujędrnienia i poprawy napięcia skóry. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę stanu skóry.

Ultraformer III – HIFU

ultraformer IIIUltraformer III to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują szybkiego, bezinwazyjnego, ale skutecznego zabiegu. Co ważne, można go wykonywać przez cały rok.

natalia cholak kosmetologPodczas zabiegu wykorzystuje się technologię HIFU, czyli zogniskowaną falę uderzeniową, która bezpośrednio dociera do tkanek. Głębokość ingerencji możemy regulować podczas zabiegu, dzięki czemu możemy go dopasować do potrzeb pacjenta. Ultradźwięki powodują obkurczenie tkanek, pobudzona zostaje produkcja kolagenu. Skóra staje się znacznie bardziej jędrna i napięta – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Venus Legacy w walce z drugim podbródkiem

Venus LegacyJeżeli zastanawiasz się, jak zlikwidować drugi podbródek, wykonać możesz też zabieg Venus Legacy. Podczas zabiegu tkanki podgrzewane są poprzez fale radiowe. Zabieg jest bezbolesny, a odczucia można tu przyrównać do masażu.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskVenus Legacy bazuje na innowacyjnych technologiach takich, jak: Multipolarna Fala Radiowa, Impulsowe Pole Magnetyczne, VariPulse oraz Real Time Thermal Feedback. Połączenie tych rozwiązań sprawia, że zabiegi są bezpieczne i efektywne – mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Mobilift

Ciekawym zabiegiem jest Mobilift. Polega on na mechanicznej stymulacji tkanek. Porównać można go do intensywnego, mechanicznego masażu. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie klapki, które to właśnie pobudzają skórę do produkcji kolagenu i do regeneracji. Dzięki temu staje się ona napięta i jędrna.

Icoone – ujędrnianie drugiego podbródka

IcooneIcoone to rewolucyjny zabieg, podczas którego wykorzystuje się działających podciśnieniowo, masujących rolek z mocą lasera.

natalia cholak kosmetologPodczas zabiegu możemy wykorzystać jeden z trzech źródeł podciśnienia, co pozwala nam każdorazowo dopasować zabieg do indywidualnych potrzeb. Podobnie w przypadku lasera – tu do wyboru mamy dwa parametry. W wyniku zabiegu skóra jest intensywnie stymulowana, pobudzona zostaje produkcja kolagenu, zredukowana zostaje tkanka tłuszczowa. Skóra jest napięta i jędrna, a drugi podbródek zniwelowany – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Konsultacje przed zabiegiem

Clinica Cosmetologica oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji przed zabiegiem. Podczas takiej wizyty kosmetolog przeprowadza dokładny wywiad i analizuje dokładnie przypadek. Następnie dobiera nie tylko sam zabieg, ale ustala też cały plan terapii – ilość i częstotliwość wizyt.

Chcesz się pozbyć drugiego podbródka?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Ćwiczenia na drugi podbródek

Niektórzy decydują się na wykonywanie specjalnych ćwiczeń na drugi podbródek. To świetne rozwiązanie na profilaktykę, ale nie na redukcję już istniejącego drugiego podbródka. Podczas takich ćwiczeń wzmocnimy mięśnie szyi i twarzy, ale nie zlikwidujemy już nagromadzonej tkanki tłuszczowej i nie ujędrnimy rozciągniętej skóry. Możemy natomiast zapobiec ponownemu pojawieniu się tego problemu.

Pierwsze ćwiczenie wzmacnia mięśnie szyi. Zaczynamy od oparcia się wyprostowanymi plecami o ścianę. Następnie zacznij obracać głową raz w lewo, raz w prawo. Wykonaj kilkanaście powtórzeń.

Istnieje też kilka prostych sposobów na wzmocnienie mięśni dolnych partii twarzy. Jednym z nich jest przesadnie głośne i wyraźne wymawianie samogłosek a, e, i, o, u, y.

Podsumowanie

Zastanawiasz się, jak się pozbyć drugiego podbródka? W tym przypadku najlepiej zadziałają zabiegi. Zlikwidowanie tego problemu w inny sposób jest niemożliwe – stosowanie kremów, czy ćwiczeń nie przyniesie oczekiwanych efektów. Podczas zabiegów możemy natomiast w nieinwazyjny sposób wymodelować podbródek.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: