Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Najczęściej wyróżnia się kilka rodzajów cery. Mówi się o istnieniu cery normalnej (nie borykającej się z żadnymi problemami), cerze tłustej, mieszanej, trądzikowej, naczynkowej i suchej. Nie jest to oczywiście sztywny podział. Czasem wymienia się jeszcze inne typy cery. Jednocześnie warto pamiętać, że można mieć cerę stanowiącą kombinację kilku typów. Tak zresztą dzieje się najczęściej. Często spotyka się kombinację cery tłustej i trądzikowej, mieszanej i trądzikowej, ale też suchej i trądzikowej. Cera naczynkowa może być również jednocześnie mieszana lub tłusta.

Rozpoznanie typu naszej cery jest niezwykle istotne, gdyż pozwoli na dobór najskuteczniejszych zabiegów. Specjalnie dla cer najbardziej problematycznych stworzyliśmy propozycje profesjonalnych zabiegów.

Konsultacje przed zabiegiem

Clinica Cosmetologica oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji przed zabiegiem. Podczas wizyty kosmetolog profesjonalnie oceni stan skóry i wybierze najlepszy zabieg, a także ustali szczegółowy plan kuracji.

Cera naczynkowa charakterystyka i zabiegi

Sporo kłopotów potrafi przysporzyć cera naczynkowa. O tym typie mówimy, gdy naczynka są widoczne pod skórą, tworząc charakterystyczne pajączki. Dzieje się tak, gdy naczynka skóry umieszczone są bardzo płytko, rozszerzają się i pękają. Przyczyną takiej sytuacji jest najczęściej ich kruchość.

Bardzo ważnym elementem walki z tym problemem jest odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej. Wagę powinniśmy przykładać do unikania kosmetyków drażniących, które dodatkowo mogłyby pogorszyć stan cery. Peelingi z dużymi i ostrymi drobinkami, czy kosmetyki silnie wysuszające skórę powinni zniknąć z naszej kosmetyczki. Zamiast nich warto sięgać po preparaty delikatne, o składnikach wzmacniających naczynka.

Odpowiednia pielęgnacja to jednak za mało. Najlepsze efekty uzyskamy po połączeniu odpowiedniej pielęgnacji cery z zabiegami. Stosowanie odpowiednich kosmetyków sprawi, że efekty zabiegów będą się nie tylko dłużej utrzymywać, ale będą też bardziej intensywne.

Zabiegi dla cery naczynkowej

Laser VariliteLaser VariLite dla cery naczynkowej

Chcąc pozbyć się problemu z rozszerzonymi i pękającymi naczynkami możemy wykonać laserowe zamykanie naczynek laserem Varilite 532 nm. i 940nm. Podczas zabiegu światło lasera nagrzewa naczynko, dzięki czemu zostaje ono obkurczone i zamknięte. Laser Varilite daje możliwość bardzo precyzyjnego działania na konkretne naczynko.

Laser VariLite
Część ciałaCena za 1 zabieg
Nos199 zł
Broda199 zł
Policzki249 zł
Szyja449 zł
Dekolt449 zł
Cała twarz449 zł

Laser Harmony XL PRO

Harmony XL PRO Dye-VL dla cery naczynkowej

W przypadku cery naczynkowej skorzystać możemy też z zabiegu Harmony XL PRO Dye-VL. Sprawdza się on nawet w przypadku cery bardzo wrażliwej. Podczas zabiegu dochodzi do obkurczenia naczyń i zniwelowania rumienia na twarzy.

Harmony XL PRO Dye-VL
Część ciałaCena za 1 zabiegCena za 4 zabiegi
Twarz300 zł1000 zł

Zabieg Hot-Cold dla cery naczynkowej

Alternatywą jest zabieg Hot-Cold. Jest on nazywany gimnastyką dla naczynek, gdyż doskonale je wzmacnia, zamyka i obkurcza. Naczynka nie tylko są mniej widoczne. Dodatkowymi korzyściami jest poprawa napięcia i ujędrnienie skóry.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskPodczas zabiegu Hot-Cold wykorzystuje się specjalną głowicę, która działa na skórę na przemian zimnem i ciepłem. W efekcie naczynka zostają obkurczone i mniej widoczne. Poprawia się również mikrokrążenie. – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica

HOT-COLD
ZabiegCena za 1 zabieg
Hot-Cold150 zł
Peeling Kawitacyjny + Hot-Cold + maska250 zł

Ultradźwięki dla cery naczynkowej

Ostatnią propozycją dla osób z cerą naczynkową jest zabieg z użyciem ultradźwięków. Kosmetolog zaczyna od zaaplikowania na skórę serum z substancjami wzmacniającymi. Następnie poddaje się ją działaniu ultradźwięków, które przyśpieszają wchłanianie składników aktywnych. Jednocześnie same ultradźwięki sprawiają, że naczynka zostają wzmocnione.

Ultradźwięki
ZabiegCena za 1 zabieg
Ultradźwięki100 zł
Kawitacja/ Mikrodermabrazja + ultradźwięki + maska170 zł
Peeling Kawitacyjny lub Mikrodermabrazja + ultradźwięki + masaż twarzy + maska250 zł

Cera tłustacharakterystyka i zabiegi

Z cerą tłustą mamy do czynienia, gdy gruczoły łojowe produkują za dużo sebum. Dochodzi wtedy do nadmiernego przetłuszczania się cery i obserwujemy charakterystyczne świecenie się twarzy.

Niezwykle istotne znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja cery tłustej. Nie chodzi tu jednak o przesuszanie skóry, gdyż może to doprowadzić do powstania reakcji odwrotnej. W odpowiedzi skóra może zacząć produkować więcej sebum. Dlatego warto stosować kosmetyki, które normalizują pracę gruczołów łojowych, ale jednocześnie nie wysuszają cery.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków to najczęściej jednak za mało. Spektakularne efekty dadzą natomiast specjalistyczne zabiegi. Dzięki nim uregulujemy pracę gruczołów łojowych i pozbędziemy się nadmiaru sebum. Nie oznacza to jednak, że można całkowicie zrezygnować z codziennej pielęgnacji skóry. Chcąc otrzymać najlepsze rezultaty i chcąc, aby utrzymały się jak najdłużej, codzienna pielęgnacja powinna stanowić uzupełnienie zabiegów.

Zabiegi dla cery tłustej

Peelingi chemiczne dla cery tłustej

Zabiegi wykonywane przy pomocy kwasów to świetne sposoby na tłustą cerę. Doskonale sprawdzą się kwasy glikolowy oraz pirogronowy, ale wybór najlepszego kwasu w danym przypadku zawsze należy do kosmetologa. Kwasy wnikają do głębszych warstw skóry, aby tam oczyszczać z nadmiaru sebum okolice gruczołów łojowych, a także normalizować ich pracę.

Peelingi chemiczne
Część ciałaCena za 1 zabiegCena za 4 zabiegi
Pirogronowy 50%
Twarz250 zł900 zł
Glikolowy
Twarz250 zł900 zł

Cera mieszana charakterystyka i zabiegi

O skórze mieszanej mówimy, gdy nadmierne przetłuszczanie się ograniczone jest do środkowej partii twarzy (środek czoła, nos, broda). Boki twarzy, w tym policzki, zaliczają się natomiast to cery normalnej lub suchej. Opanowanie skóry w takim wypadku nie jest łatwe, gdyż ciężko jest dopasować zabiegi i pielęgnację do potrzeb obu typów cery.

Pielęgnacja cery mieszanej powinna uwzględniać zarówno potrzeby skóry w środkowej części twarzy, jak i boków. Dlatego też powinno się stosować lekkie kremy nawilżające, regulujące wydzielanie sebum. Unikać należy kremów wysuszających oraz silnie natłuszczających.

Odpowiednia pielęgnacja to jednak nie wszystko. Zdecydowane efekty otrzymamy dzięki specjalistycznym zabiegom, a pielęgnacja powinna stanowić jedynie uzupełnienie.

Zabiegi dla cery mieszanej

Peelingi chemiczne dla cery mieszanej

Skóra mieszana może zostać znormalizowana dzięki zabiegom z użyciem kwasów. W zależności od typu cery można wybierać między kwasem migdałowym, salicylowym, glikolowym i pirogronowym.

Kosmetolog Julia Krajewska - GdańskKwasy mają różną moc, gdyż cząsteczki poszczególnych mają różne rozmiary. W związku z tym wnikają z różną intensywnością w głąb skóry. Najłagodniejsze to kwas migdałowy i salicylowy, a najsilniejsze to kwas glikolowy i pirogronowy. W przypadku cery mieszanej najczęściej stosuje się kwas salicylowy, który reguluje wydzielanie sebum, ale jednocześnie nie przesusza skóry. – mówi Julia Krajewska, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Peelingi chemiczne
Część ciałaCena za 1 zabiegCena za 4 zabiegi
Migdałowy 40%
Twarz250 zł900 zł
Salicylowy 30%
Twarz250 zł900 zł
Pirogronowy 50%
Twarz250 zł900 zł
Glikolowy
Twarz250 zł900 zł

Peeling kawitacyjny dla cery mieszanej

Cerom mieszanym poleca się również peeling kawitacyjny, który polega na oczyszczaniu skóry przy pomocy głowicy, która wykorzystuje ultradźwięki. Te zaś wpływają na oczyszczenie porów oraz usunięcie nadmiaru sebum.

Peeling kawitacyjny
ZabiegCena za 1 zabieg
Peeling kawitacyjny79 zł
Kawitacja + ultradźwięki + maska170 zł
Kawitacja + ultradźwięki/ ampułka + maska + masaż250 zł
Kawitacja + Hot-Cold + maska250 zł

Mikrodermabrazja diamentowa dla cery mieszanej

W przypadku cery mieszanej sprawdzi się również zabieg mikrodermabrazji diamentowej. Jest to peeling wykonywany przy pomocy specjalnej głowicy pokrytej diamencikami, które ścierają zrogowaciały i stary naskórek, a także oczyszczają pory z sebum. Zabieg nadaje się także dla cery wrażliwej i suchej.

Mikrodermabrazja
ZabiegCena za 1 zabieg
Mikrodermabrazja110 zł
Mikrodermabrazja + ultradźwięki + maska170 zł
Mikrodermabrazja + ultradźwięki/ ampułka + maska + masaż250 zł

Cera trądzikowa

Cera trądzikowa to domena nie tylko nastolatków. Problem ten coraz częściej dotyczy również osób dojrzałych. Bardzo często ten typ cery idzie w parze ze skórą przetłuszczającą się lub mieszaną. Nie zawsze tak jest. Czasem trądzik pojawia się u osób o cerze normalnej lub nawet suchej.

Pielęgnacja cery trądzikowej ma ogromne znaczenie w walce z tym problemem. Stosować powinno się kosmetyki o składnikach przeciwzapalnych i antybakteryjnych. Unikać należy preparatów nadmiernie przesuszających skórę, nawet gdy mamy cerę przetłuszczającą się.

Najczęściej nawet najlepsza pielęgnacja nie jest w stanie poradzić sobie z trądzikiem. Wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne zabiegi. To najlepsze sposoby na cerę trądzikową.

Zabiegi dla cery trądzikowej

Peelingi chemiczne dla cery trądzikowej

Jak dbać o cerę trądzikową przy pomocy zabiegów? Świetnym rozwiązaniem będą zabiegi z użyciem kwasów. Najczęściej stosuje się kwas salicylowy, pirogronowy oraz glikolowy. Jednocześnie zawsze wybór odpowiedniego kwasu powinien zależeć od specjalisty (np. kosmetologa).

Kwas salicylowy nie jest bardzo silny, przez co stosować można go w przypadku cery suchej i wrażliwej. Jednocześnie sprawdza się w przypadku cery trądzikowej, także przy trądziku zaskórnikowym, grudkowym i krostkowym. Peeling wykonywany tym kwasem oczyszcza okolice gruczołów łojowych, a także walczy z drobnoustrojami i zaskórnikami.

Kosmetolog Milena Nalbandian - GdańskDwa najsilniejsze kwasy to kwas pirogronowy i glikolowy, przy czym ten ostatni jest nieco intensywniejszy. Kwasów tych nie można stosować u osób z cerą wrażliwą. Doskonale sprawdzają się natomiast przy cerze trądzikowej, z zaskórnikami, grudkami, krostkami, ale też bliznami i przebarwieniami. – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Peelingi chemiczne
Część ciałaCena za 1 zabiegCena za 4 zabiegi
Salicylowy 30%
Twarz250 zł900 zł
Pirogronowy 50%
Twarz250 zł900 zł
Glikolowy
Twarz250 zł900 zł

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:


Zapraszamy na zabiegi! Po krótkiej przerwie - wróciliśmy do Was z całą ofertą zabiegów! :) Zapraszamy!