Zabiegi na Cellulit: Venus Legacy, Endermologia, Fala Radiowa, Dermapen
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

cellulit

Zabiegi na cellulit – Nowoczesne metody usuwania cellulitu, skuteczne zabiegi antycellulitowe.

Obecnie medycyna estetyczna stwarza możliwości efektywnej walki z cellulitem. Najnowocześniejsze metody to wyjątkowo skuteczne uzupełnienie codziennej walki z tą przypadłością.

Dieta, aktywność fizyczna i odpowiednia pielęgnacja to podstawa domowej walki z cellulitem potocznie zwanym pomarańczową skórką. Jednakże zazwyczaj to o wiele za mało, żeby pozbyć się grudek. W przypadku zaawansowanego cellulitu, jego samodzielne usunięcie jest niemożliwe. W takim wypadku warto skorzystać z innowacyjnych zabiegów.

Chcesz się pozbyć cellulitu?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi na cellulit.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Redukcja cellulitu – Zobacz nasz film

Clinica Cosmetologica oferuje najnowocześniejsze zabiegi, mające na celu walkę z cellulitem. Wśród naszych propozycji znalazły się: Venus Legacy, Icoone, Endermologia LPG /Cellu M6 Integral, Pollogen Legend, Maximus, kriolipoliza, karboksyterapia, mezoterapia igłowa oraz Dermapen/Mezopen. Wszystkie zabiegi to innowacyjne i profesjonalne rozwiązania na pomarańczową skórkę, różniące się od siebie pod względem stosowanych rozwiązań.

Cellu M6 Integral to urządzenie służące do przeprowadzania endermologii, rodzaju mechanicznego masażu wykorzystującego podciśnienie. Specjalny roller łapie fałd skóry i ugniata go, dzięki czemu rozbija lipidy.

Przyczyny powstawania cellulitu
Problemy z krążeniem i przepuszczalnością naczyń krwionośnych
  • Pod wpływem estrogenu naczynia krwionośne przepuszczają płyny, które zaczynają uciskać komórki skóry
Przerost lipidów
  • Obrzęki spowodowane przepuszczalnością naczyń krwionośnych utrudniają przemianę komórkową, lipidy nie są spalane, nadmiernie się rozrastają
  • brak ruchu i niezdrowa dieta sprzyjają dodatkowo rozrostowi lipidów
Zalegające toksyny
  • Słabe krążenie sprawia, że w komórkach zalegają toksyny, zabierają one miejsce, w które mogłyby dotrzeć substancje odżywcze i tlen potrzebny komórkom do odnowy

Efekty zabiegów

Przykładowe zdjęcia PRZED i PO zabiegów na cellulit przy zastosowaniu sprzętów i pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Venus Legacy na usuwanie cellulitu

Venus LegacyInnowacyjnym rozwiązaniem jest zabieg Venus Legacy, podczas którego wykorzystywana jest moc fali radiowej. Dochodzi do rozbicia lipidów oraz ich usunięcia. Kolejną korzyścią jest wzmocnienie naczynek i drenaż limfatyczny, co znacznie pomaga usunąć cellulit. Ponadto efektem jest również wzmożona produkcja włókien kolagenu. W wyniku zabiegu dochodzi do rozbicia grudek cellulitu, wyrównania struktury skóry i jej znacznego ujędrnienia.

Icoone redukuje pomarańczową skórkę

IcooneZabieg Icoone wykorzystuje specjalne rolki działające na skórę podciśnieniem. Jego rodzaj można dostosowywać do indywidualnych potrzeb pacjenta. Proces ten można porównać do intensywnego masażu, podczas którego rozbijane są komórki tłuszczowe, a także dochodzi do poprawy mikrokrążenia i drenażu limfatycznego.

Drugim elementem jest wykorzystanie światła lasera. Powodując ogrzanie tkanek, rozbija komórki tłuszczowe, a także pobudza produkcje kolagenu. Dzięki temu skóra zostaje znacznie ujędrniona.

Zabieg z użyciem Icoone laser dostępny jest w Gdańskiej placówce Clinica Cosmetologica.

Zabiegi Maximus na Cellulit – Usuwanie cellulitu falą radiową

Sprzęt Maximus

Maximus łączy w sobie dwie technologie – tripolarną falę radiową oraz dynamiczną aktywację mięśni. W wyniku zabiegu dochodzi do zagęszczenia włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra jest bardziej jędrna, napięta i gładka. Ponadto podskórna tkanka tłuszczowa zostaje upłynniona, a następnie w naturalny sposób usunięta. W wyniku zabiegu dochodzi nie tylko do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, ale także do drenażu limfatycznego.

Maximus™ – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
Szczegóły zabiegu Maximus – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Zabiegi Pollogen Legend na cellulit

Działanie Pollogen Legend jest nieco podobne do urządzenia Maximus. W tym wypadku jednak mamy do czynienia z jedynym takim urządzeniem, które działa na czterech poziomach ludzkiej tkanki – mięśniach, tkance tłuszczowej, skórze właściwej i naskórku. Dzięki temu Pollogen Legend działa niezwykle skutecznie, intensywnie usuwając nadmiar tkanki tłuszczowej oraz usuwając toksyny z tkanek.

Pollogen LEGEND – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Pollogen LEGEND – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskW przypadku zaawansowanych zmian, którym towarzyszy przerost tkanki tłuszczowej, proponuję zabieg urządzeniem Pollogen Legend. Sprzęt ten wykorzystuje działanie tripolarnej fali radiowej, dynamicznej aktywacji mięśni i energii hybrydowej. Dzięki temu działa na czterech poziomach tkanki, a są to: naskórek, skóra właściwa, tkanka tłuszczowa oraz mięśnie. Dochodzi tu nie tylko do zredukowania cellulitu i poprawy jakości skóry, ale także do wyszczuplenia wybranych partii ciała. ~ powiedziała Marta Urbanowicz, kosmetolog

Karboksyterapia na cellulit

karboksyterapia reology2Karboksyterapia to bezpieczny zabieg i bezbolesny zabieg, prowadzący do ujędrnienia skóry. Podczas zabiegu podskórnie i śródskórnie dozowany jest czysty dwutlenek węgla, który stymuluje mikrokrążenie oraz lipolizę tkanki tłuszczowej. W efekcie cellulit znika, skóra staje się gładsza i lepiej napięta, a obwody ciała w miejscu zabiegowym ulegają wyszczupleniu.

Mezoterapia wspomaga usuwanie cellulitu

Skuteczne działanie na cellulit ma również mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wstrzyknięciu w głębsze warstwy skóry specjalnych koktajli odżywczych, zawierających składniki pobudzające spalanie tkanki tłuszczowej, mikrocyrkulację krwi i limfy oraz produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Wskutek tego poprawia się struktura skóry, dochodzi także do zredukowania tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza – usuwanie cellulitu poprzez zamrażanie

Clatuu - sprzęt do kriolipolizyKriolipoliza Clatuu to zabieg, który nie tylko pozwala usunąć cellulit, ale także umożliwia zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Oddziaływanie niską temperaturą na tkankę tłuszczową wpływa destrukcyjnie na jej komórki i zapoczątkowuje proces ich eliminacji. Zimno wspaniale działa też na kondycję skóry, która dzięki temu staje się lepiej ukrwiona i dotleniona.

Dlaczego zabiegi na cellulit?

W walce z cellulitem (szczególnie tym zaawansowanym), dieta, sport oraz stosowanie kremów na cellulit to za mało. Takie działania są niezwykle istotne, gdyż dzięki nim możemy zahamować rozwój pomarańczowej skórki. Nie możemy natomiast rozbić grudek tłuszczu takimi domowymi metodami. Możemy tego jednak dokonać przy pomocy zabiegów, które działają na głębokie warstwy skóry – bezpośrednio u źródła problemu. Warto również pomyśleć na temat zabiegów domowych takich jak np. body wrapping.

BEZPŁATNA Konsultacja przed zabiegiem

Każdy zabieg z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej musi poprzedzać rzetelna konsultacja. Każdy przypadek jest bowiem indywidualny i tak też należy go rozpatrywać. To nie tylko kwestia odpowiedniego dobrania konkretnego zabiegu, ale też jego mocy, intensywności, ilości i częstotliwości wizyt. Tylko takie dokładne konsultacje dają możliwość dobrania zabiegu tak, aby dawał on jak najlepsze efekty.

Chcesz się pozbyć cellulitu?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi na cellulit.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Czym jest cellulit?

Cellulit to bardzo powszechny defekt estetyczny. Z punktu widzenia medycyny tym właśnie jest – defektem estetycznym. Pomarańczowa skórka wbrew popularnym stereotypom nie dotyczy wyłącznie osób otyłych lub w co najmniej średnim wieku. Borykają się z nim panie w każdym wieku i każdym rozmiarze. To właśnie kobiet dotyczy ten problem. Wśród osób cierpiących na cellulit, tylko 1% stanowią panowie. Przede wszystkim wynika to z różnic w budowie tkanki łącznej u kobiet i mężczyzn.

Więcej na temat cellulitu przeczytasz na stronie: https://portalkosmetologiczny.pl/cellulit/

Skąd się bierze cellulit?

Najprościej mówiąc, cellulit to powiększone, zbite w grudki lipidy, które otacza mieszanina wody i toksyn. Powoduje to powstanie nierównej struktury skóry. Każdy rodzaj cellulitu wyróżniają te podstawowe cechy, ale ze względu na szczegółowy mechanizm formowania się zmian możemy wyróżniać cellulit tłuszczowy, wodny i cyrkulacyjny. Gołym okiem nie jesteśmy jednak w stanie rozpoznać charakteru zmian.

Cellulit tłuszczowy

Przyczyną powstawania cellulitu tłuszczowego jest nadmiar komórek tłuszczowych. Do takiej sytuacji może dojść w przypadku nagłego przyrostu wagi. Powiększone lipidy otacza mieszanka wody i toksyn, które dodatkowo stymulują wzrost lipidów. Z drugiej strony grudki tłuszczu uciskają naczynka, przez co nie są one w stanie sprawnie odprowadzać toksyn i wody z tkanek, a problem się pogłębia.

Cellulit wodny

Cellulit wodny to problem dotyczący przede wszystkim szczupłych osób. Przyczyną bezpośrednią są zaburzenia krążenia krwi i limfy. W efekcie w tkankach zatrzymywana jest woda oraz toksyny. Otoczone nimi lipidy coraz bardziej się rozrastają i pojawiają się nierówności na skórze.

Cellulit cyrkulacyjny

Cellulit cyrkulacyjny to połączenie cellulitu tłuszczowego oraz wodnego. Jego pojawienie się w jednakowym stopniu wynika z problemów z mikrokrążeniem oraz wzrostu tkanki tłuszczowej. Do takiej sytuacji może dojść w przypadku znacznego wzrostu wagi oraz prowadzenia siedzącego trybu życia.

Etapy powstawania cellulitu

W zabiegach antycellulitowych ogromne znaczenie ma to, na jakim etapie formowania się zmian zaczynamy naszą walkę. Im pomarańczowa skórka jest bardziej zaawansowana, tym trudniej się jej pozbyć. W pierwszym etapie zmiana struktury widoczna jest wyłącznie po ściśnięciu fałdu skóry palcami. W drugim stadium pomarańczową skórkę obserwujemy w niektórych pozycjach, np. siedząc na twardym krześle. W ostatnim etapie zmiany widoczne są bez względu na ułożenie ciała. Wtedy walca z cellulitem jest niezwykle trudna.

 

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: