Usuwanie Blizn Potrądzikowych. Zabiegi na Blizny po Trądziku. Laser, Dermapen.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Blizny potrądzikowe – Jak usunąć blizny po trądziku?

Trądzik pospolity to problem nie tylko nastolatków, ale coraz częściej także osób dorosłych. Choć współczesna dermatologia pozwala na całkowite pozbycie się tej dolegliwości, to nawet po zwalczeniu tego problemu, wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu cery. Powodem są charakterystyczne blizny potrądzikowe w postaci nierówności na skórze. Walka z tą przypadłością jest niezwykle żmudna i trudna, a najczęściej wymaga połączenia kilku metod. Znaczne zredukowanie blizn, a nawet ich usunięcie jest jednak możliwe.

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Czy masz problem z bliznami po trądziku?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Usuwanie blizn potrądzikowych – zobacz wideo

Efekty zabiegów na blizny po trądzikowe

Przykładowe efekty zabiegów, jakie można uzyskać po zastosowaniu terapii łączonych (dobierają je kosmetolodzy na bezpłatnej konsultacji) w redukcji blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn po trądziku a medycyna estetyczna

Jak usunąć blizny po trądziku? Najbardziej efektywnym sposobem będą zabiegi kosmetologiczne oraz medycyny estetycznej. Wybierać można spośród takich propozycji, jak: Laser Palomar Emerge, Harmony XL pro iPixel, Harmony XL pro Clearlift, geneO+, Cellu M6 Integral, Mobilift, Pollogen Legend, Surgen/Maximus oraz laser frakcyjny CO2 Smart Xide2. Ponadto do zabiegów wspierających terapię można zaliczyć: Dermapen, Mezopen, mezoterapię igłową (koktajle, wypełniacze) czy peelingi chemiczne.

Jak powstają blizny i jak można je usunąć?
Blizny to nieodwracalne uszkodzenie skóry
  • Należy zagęścić skórę, wzmocnić kolagen i elastynę, by wypełniły ubytki. Laser przyspiesza przemianę materii, a wraz z nią regenerację
Ubytek skóry zastępowany jest tkanką łączna włóknistą (w wyniku ran, oparzeń, trądziku)
  • Należy wygładzić powierzchnię skóry.
  • Podnieść napięcie skóry poprzez stymulowanie fibroblastów do odnowy
W bliźnie zanikają włókna elastyczne, są źle rozłożone włókna kolagenu oraz tworzą się nowe naczynia krwionośne
Często bliznom towarzyszą przebarwienia – zmiany w kolorycie skóry
  • Należy rozjaśnić koloryt skóry
  • Przyspieszyć krążenie, aby skrócić czas gojenia się stanów zapalnych

Zabiegi na blizny potrądzikowe w naszych gabinetach

Lasere Emerge GdańskUsuwanie blizn potrądzikowych laserem Palomar Emerge

Laser Palomar Emerge to nieablacyjny laser frakcyjny. Jego wiązki światła wnikają w głąb skóry, aby tam wykonać kontrolowane uszkodzenia skóry właściwej bez naruszania jej ciągłości. Proces ten prowadzi do produkcji nowych fibroblastów, które z kolei regenerują włókna kolagenowe oraz włókna elastyny.

Laser na blizny potrądzikowe pobudza przebudowę struktur skóry, a uszkodzone tkanki zostają zastąpione nowymi i zdrowymi.

Laser Palomar Emerge – Jak wygląda zabieg?
Działanie Lasera Emerge zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły
Czy masz problem z bliznami po trądziku?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Karolina Formela kosmetologLeczenie blizn potrądzikowych przy pomocy lasera daje świetne efekty. Zadowalające rezultaty można uzyskać już po czterech zabiegach. Nawet w przypadku głębokich śladów, leczenie blizn laserem skutkuje znacznym wyrównaniem faktury skóry – mówi Karolina Formela, kosmetolog

 

Laser Harmony XL Pro iPixel na blizny potrądzikowe

laser Harmony XL PRO iPixelLaser Harmony XL Pro iPixel to skuteczne i bezbolesne rozwiązanie problemu blizn po trądziku. Podczas zabiegu precyzyjne mikrowiązki lasera tworzą w skórze mikrouszkodzenia, prowokując skórę do odnowy swoich komórek oraz wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Po serii zabiegów skóra jest zregenerowana, wyrównana i gładsza.

Laser Harmony XL Pro Clearlift niweluje blizny potrądzikowe

Laser Harmony XL Pro Clearlift jest laserem frakcyjnym nieablacyjnym. Działa w sposób punktowy, nie uszkadzając naskórka. Emituje krótkie impulsy o wysokiej energii, docierające aż do skóry właściwej. Powstałe w ten sposób mikrouszkodzenia pobudzają skórę do regeneracji – w miejsce nieprawidłowo zbudowanej tkanki blizny syntezowane są nowe włókna kolagenowe i elastynowe, które wyrównują powierzchnię skóry, zagęszczają ją i ujędrniają.

Laser frakcyjny CO2 Smart Xide2 na blizny potrądzikowe

Laser CO2 SmartxideLaser frakcyjny CO2 Smart Xide2 działa precyzyjnie i bezkontaktowo, powodując odparowanie blizny. W nieinwazyjny sposób stymuluje skórę do intensywnej przebudowy. Rezultatem jego działania jest redukcja blizn potrądzikowych.

Zabiegi wspomagające redukcje blizn

Poza zabiegami, które intensywnie redukują blizny potrądzikowe, istnieją też takie, które walkę z bliznami wspierają. Zaliczyć do nich można: peelingi chemiczne, Dermapen/Mezopen oraz Acnelan.

Peelingi chemiczne zmniejszają blizny potrądzikowe

Jednym z najpopularniejszych zabiegów są peelingi chemiczne. Wykazują one wiele zalet. Zmniejszają widoczność blizn, normalizują pracę gruczołów łojowych, rozjaśniają przebarwienia, a także redukują zmarszczki. Stosowanie kwasów prowadzi do regeneracji struktur skóry. Odnowione zostają włókna kolagenu i elastyny. Peelingi wykonuje się przy pomocy kwasu migdałowego, kwasu pirogronowego, kwasu salicylowego oraz kwasu glikolowego. Każda z wymienionych substancji wykazuje inną intensywność. Wybór odpowiedniego kwasu zależy od rodzaju cery, ale też efektów, jakie chce się uzyskać.

Więcej: Peelingi chemiczne – szczegóły (cena, wskazania)

Mezoterapia igłowa na redukcję blizn potrądzikowych

Mezoterapia igłowa jest świetnym uzupełnieniem innych zabiegów na blizny potrądzikowe. Zabieg polega wstrzykiwaniu pod skórę cienką igłą odpowiednio przygotowanych koktajli odżywczych. Ich składniki stymulują skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, a także wypełniają bliznę od środka. Dzięki temu blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne.

DermapenDermapen na blizny potrądzikowe

Zabieg Dermapen/Mezopen to także ciekawe rozwiązanie. Precyzyjna głowica zakończona jest małymi igiełkami, które nakłuwając obszar zabiegowy, wprowadzają pod skórę substancje odżywcze. Są one dobierane do indywidualnych potrzeb cery. Zabieg ten stymuluje odnowę struktur skóry poprzez mechaniczną stymulację igłami oraz wprowadzenie odpowiednich substancji pod skórę.

Kosmetolog Marta Urbanowicz - GdańskZabiegi Dermapen są bardzo dobrym sposobem na usunięcie blizn po trądziku. Dermapen nakłuwając obszar zabiegowy stymuluje odbudowę skóry, dzięki czemu blizny ulegają stopniowej redukcji. Do uzyskania zadowalającego efektu czasami potrzeba kilkunastu zabiegów. – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Konsultacje przed zabiegiem – Umów bezpłatną konsultację

Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed zabiegiem. To niezbędny element każdej skutecznej terapii. Indywidualna analiza stanu skóry oraz historii choroby pomoże dobrać odpowiedni zabieg, dostosować jego intensywność oraz ustalić ilość wizyt. Pozwoli to na uzyskanie najlepszych efektów.

Czy masz problem z bliznami po trądziku?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

zespol-cc-kosmetolodzy

Blizny po trądziku – czym właściwie są?

Chcąc zrozumieć, jaki jest mechanizm powstawania blizn potrądzikowych, należy pamiętać, że wyprysk jest stanem zapalnym. Blizny to efekt walki naszego organizmu z takimi zmianami.

Gdy na twarzy pojawia się wyprysk, rozpoczyna się proces gojenia. W głębszych warstwach skóry dochodzi do zastąpienia uszkodzonej warstwy przez tkankę ziarninującą. Pojawiają się też włókna kolagenowe, które początkowo rozmieszczone są bezładnie. Następnie włókna te zostają zastąpione nowymi, ułożonymi w sposób uporządkowany. W kolejnej fazie enzym kolageneza pochlania tkanki bliznowate, redukując bliznę.

Niestety, czasem proces ten nie przebiega w pełni poprawnie, a na skórze pozostają widoczne ślady. Najczęstszym winowajcą są martwe bakterie i komórki, które nie zostały całkowicie usunięte z okolic wyprysku.

Blizny a przebarwienia

Poruszając temat blizn, warto pamiętać, że blizna oraz przebarwienie to dwa zupełnie różne problemy. Bliznami określamy charakterystyczne zagłębienia w skórze(dziury na twarzy po trądziku). Przebarwienia to natomiast zmiany pigmentacyjne. Blizny odnoszą się to zaburzeń struktury, natomiast przebarwienia do zaburzeń kolorytu. Te ostatnie w wielu przypadkach samoistnie znikają po pewnym czasie. Jednocześnie nawet uporczywe przebarwienia potrądzikowe są stosunkowo łatwe w leczeniu. Dziury po trądziku samoistnie nie znikają, a ich leczenie jest o wiele trudniejsze.

Czy domowe sposoby na blizny potrądzikowe są skuteczne?

Najlepszym domowym sposobem na blizny potrądzikowe jest zapobieganie ich powstawaniu. W walce z bliznami pomóc mogą natomiast odpowiednie kosmetyki, jak chociażby maść na blizny potrądzikowe, czy peelingi.

Krem na blizny potrądzikowe

W walce z bliznami pomocne mogą okazać się regularnie stosowane kremy i maści na trądzik. Najlepiej sięgać po dermokosmetyki, których działanie opiera się na pobudzeniu procesów regeneracyjnych skóry. Poprawią one ogólny stan i wygląd skóry. Ponadto warto sięgać po peelingi, które pomogą nieco wygładzić cerę.

Warto jednak pamiętać, że żaden kosmetyk nie jest w stanie wyeliminować blizn. Wszelkie kremy, maści i peelingi działają na powierzchniowe warstwy skóry, a nie tam, gdzie tkwi istota problemu – w głębokich warstwach. Preparaty tego typu poprawią wygląd skóry, ale jedynie powierzchniowo. Dlatego też warto łączyć codzienną pielęgnację z profesjonalnymi zabiegami. Dzięki temu otrzymamy najlepsze efekty kuracji.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: