Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Blizny potrądzikowe – Jak usunąć blizny po trądziku?

Trądzik pospolity to problem nie tylko nastolatków, ale coraz częściej także osób dorosłych. Choć współczesna dermatologia pozwala na całkowite pozbycie się tej dolegliwości, to nawet po zwalczeniu tego problemu, wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu cery. Powodem są charakterystyczne blizny potrądzikowe w postaci nierówności na skórze. Walka z tą przypadłością jest niezwykle żmudna i trudna, a najczęściej wymaga połączenia kilku metod. Znaczne zredukowanie blizn, a nawet ich usunięcie jest jednak możliwe.

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej kliniki. Zadzwoń i umów się.

Usuwanie blizn potrądzikowych – zobacz wideo

Efekty zabiegów na blizny po trądzikowe

Przykładowe efekty zabiegów, jakie można uzyskać po zastosowaniu terapii łączonych (dobierają je kosmetolodzy na bezpłatnej konsultacji) w redukcji blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn po trądziku a medycyna estetyczna

Jak usunąć blizny po trądziku? Najbardziej efektywnym sposobem będą zabiegi kosmetologiczne oraz medycyny estetycznej. Wybierać można spośród takich propozycji, jak: Laser Palomar Emerge, Harmony XL pro iPixel, geneO+, Cellu M6 Integral, Mobilift, Pollogen Legend, Surgen/Maximus oraz laser CO2. Ponadto do zabiegów wspierających terapię można zaliczyć: Dermapen, Mezopen czy peelingi.

Zabiegi na blizny potrądzikowe w naszych gabinetach

Lasere Emerge GdańskUsuwanie blizn potrądzikowych laserem Palomar Emerge

Laser Palomar Emerge to nieablacyjny laser frakcyjny. Jego wiązki światła wnikają w głąb skóry, aby tam wykonać kontrolowane uszkodzenia skóry właściwej bez naruszania jej ciągłości. Proces ten prowadzi do produkcji nowych fibroblastów, które z kolei regenerują włókna kolagenowe oraz włókna elastyny.

Laser na blizny potrądzikowe pobudza przebudowę struktur skóry, a uszkodzone tkanki zostają zastąpione nowymi i zdrowymi.

Laser Palomar Emerge – Jak wygląda zabieg?
Działanie Lasera Emerge zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

 

Kosmetolog Natalia Munda - GdańskLeczenie blizn potrądzikowych przy pomocy lasera daje świetne efekty. Zadowalające rezultaty można uzyskać już po czterech zabiegach. Nawet w przypadku głębokich śladów, leczenie blizn laserem skutkuje znacznym wyrównaniem faktury skóry. ~ powiedziała Natalia Munda, kosmetolog

 

Laser Harmony XL Pro iPixel na blizny potrądzikowe

laser Harmony XL PRO iPixelLaser Harmony XL Pro iPixel to skuteczne i bezbolesne rozwiązanie problemu blizn po trądziku. Podczas zabiegu precyzyjne mikrowiązki lasera tworzą w skórze mikrouszkodzenia, prowokując skórę do odnowy swoich komórek oraz wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Po serii zabiegów skóra jest zregenerowana, wyrównana i gładsza.

Zabieg GENEO+

Geneo

GeneO+ (Oxygeneo, Ultrasound & Tripollar RF) to przełomowe urządzenie, które wykorzystuje naturalne możliwości organizmu. Podczas zabiegu uzyskujemy trzy efekty pielęgnacyjne: złuszczenie naskórka, wchłonięcie składników odżywczych oraz dotlenienie. Dzięki temu uzyskuje się szereg korzyści, jak chociażby pobudzenie procesów regeneracyjnych, poprawa faktury i gęstości cery, ujędrnienie, nawilżenie, poprawa kolorytu oraz redukcja zmarszczek. W zależności od typu cery zabieg wykonywany jest w dwóch wersjach – NeoRevive i NeoBright.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskPodczas zabiegu Geneo+ na powierzchni skóry wytwarzane są małe bąbelki bogate w CO2, które delikatnie pękają. W wyniku tego procesu powstaje „efekt Bohra”, który polega na wysyłaniu krwi bogatej w tlen do obszaru zabiegowego. Dzięki temu obserwujemy zwiększony przepływ krwi oraz wzmożoną regenerację włókien kolagenu i elastyny. ~ powiedziała Karolina Formela, kosmetolog

Zabieg Geneo+ – Jak wygląda zabieg?
Działanie urządzenia Geneo+ zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Cellu M6 Integral to rodzaj masażu mechanicznego. Podczas endermologii działa się na tkanki miękkie specjalną głowicą, która wyposażona jest w dwie rolki. Zasysają one fałd skóry oraz tkanki podskórnej. Zabieg Cellu M6 Integral daje możliwość kompleksowego, ale bezinwazyjnego działania na tkankę łączną oraz pobudzenie odnowy jej struktur, dzięki czemu możliwe staje się usuwanie dziur po trądziku.

MobiliftZabieg Mobilift na blizny potrądzikowe

W przypadku blizn potrądzikowych skorzystać możemy również z zabiegu Mobilift. Sprzęt używany podczas tej procedury pobudza komórki do regeneracji poprzez mechaniczną stymulację. Głowica wyposażona jest w dwie klapki, które stymulują skórę. Częstotliwość ruchu klapek dostosowana jest do indywidualnych potrzeb.

Kosmetolog Milena Nalbandian - GdańskPodczas zabiegu Mobilift ilość kwasu hialuronowego w skórze wzrasta o 80%. Dzięki temu podczas zabiegu otrzymujemy nie tylko efekt regeneracji, ale też głębokiego nawilżenia, wygładzenia oraz rozświetlenia skóry. ~ powiedziała Milena Nalbandian, kosmetolog

Zabieg Mobilift – Jak wygląda zabieg?
Działanie urządzenia Mobilift zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Pollogen Legend – Maximus

Interesującym rozwiązaniem jest również Pollogen Legend. To najnowszej generacji urządzenie, którego sekret tkwi w wielopoziomowym działaniu. Za pomocą urządzenia wykonać można zabieg Maximus. To połączenie dwóch technologii – tripolarnej fali radiowej, a także dynamicznej aktywacji mięśni. Fala radiowa podgrzewa skórę właściwą oraz tkankę podskórną do około 60˚C, jednocześnie chroniąc naskórek. Osoba przeprowadzająca zabieg kontroluje głębokość wnikania ciepła. Podczas zabiegu poprawie ulega ukrwienie, a skóra zostaje lepiej odżywiona. Dzięki temu cera staje się gęstsza, gładsza, ale też bardziej jędrna i napięta, a jej struktury odbudowane.

Kosmetolog Julia Krajewska - GdańskLeczenie blizn po trądziku podczas zabiegu Pollogen Legend daje świetne rezultaty. Pacjenci bardzo często są pozytywnie zaskoczeni efektami. W przypadku płytszych zmian w zdecydowanej większości zostają one zupełnie wyeliminowane, a nawet trudne w leczeniu, głębokie blizny – znacznie spłycone. Do tego poprawia się ogólna kondycja cery. ~ powiedziała Julia Krajewska, kosmetolog

Surgen na blizny

SurgenW przypadku blizn ciekawym rozwiązaniem jest zabieg Surgen. Przeprowadza się go przy pomocy głowicy pokrytej mikroigiełkami. W pierwszej fazie zabiegu działają one na skórę właściwą poprzez emitowanie ciepła. Drugim etapem jest stymulowanie skóry poprzez impuls elektryczny. Dochodzi do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Regeneruje się kolagen, zwiększa się ilość włókien elastyny, a ponadto zaczyna być produkowany kwas hialuronowy. Dochodzi do przebudowy struktur skóry, a w efekcie do jej wygładzenia, ale też ujędrnienia i wzmocnienia.

Zabieg SURGEN – Jak wygląda zabieg?
Jak wygląda zabieg Surgen? zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Zabiegi wspomagające redukcje blizn

Poza zabiegami, które intensywnie redukują blizny potrądzikowe, istnieją też takie, które walkę z bliznami wspierają. Zaliczyć do nich można: peelingi, Dermapen/Mezopen oraz Acnelan.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów są peelingi chemiczne. Wykazują one wiele zalet. Zmniejszają widoczność blizn, normalizują pracę gruczołów łojowych, rozjaśniają przebarwienia, a także redukują zmarszczki. Stosowanie kwasów prowadzi do regeneracji struktur skóry. Odnowione zostają włókna kolagenu i elastyny. Peelingi wykonuje się przy pomocy kwasu migdałowego, kwasu pirogronowego, kwasu salicylowego oraz kwasu glikolowego. Każda z wymienionych substancji wykazuje inną intensywność. Wybór odpowiedniego kwasu zależy od rodzaju cery, ale też efektów, jakie chce się uzyskać.

Więcej: Peelingi chemiczne – szczegóły (cena, wskazania)

DermapenDermapen na blizny potrądzikowe

Zabieg Dermapen/Mezopen to także ciekawe rozwiązanie. Precyzyjna głowica zakończona jest małymi igiełkami, które nakłuwając obszar zabiegowy, wprowadzają pod skórę substancje odżywcze. Są one dobierane do indywidualnych potrzeb cery. Zabieg ten stymuluje odnowę struktur skóry poprzez mechaniczną stymulację igłami oraz wprowadzenie odpowiednich substancji pod skórę.

Konsultacje przed zabiegiem – Umów bezpłatną konsultację

Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed zabiegiem. To niezbędny element każdej skutecznej terapii. Indywidualna analiza stanu skóry oraz historii choroby pomoże dobrać odpowiedni zabieg, dostosować jego intensywność oraz ustalić ilość wizyt. Pozwoli to na uzyskanie najlepszych efektów

Blizny po trądziku – czym właściwie są?

Chcąc zrozumieć, jaki jest mechanizm powstawania blizn potrądzikowych, należy pamiętać, że wyprysk jest stanem zapalnym. Blizny to efekt walki naszego organizmu z takimi zmianami.

Gdy na twarzy pojawia się wyprysk, rozpoczyna się proces gojenia. W głębszych warstwach skóry dochodzi do zastąpienia uszkodzonej warstwy przez tkankę ziarninującą. Pojawiają się też włókna kolagenowe, które początkowo rozmieszczone są bezładnie. Następnie włókna te zostają zastąpione nowymi, ułożonymi w sposób uporządkowany. W kolejnej fazie enzym kolageneza pochlania tkanki bliznowate, redukując bliznę.

Niestety, czasem proces ten nie przebiega w pełni poprawnie, a na skórze pozostają widoczne ślady. Najczęstszym winowajcą są martwe bakterie i komórki, które nie zostały całkowicie usunięte z okolic wyprysku.

Blizny a przebarwienia

Poruszając temat blizn, warto pamiętać, że blizna oraz przebarwienie to dwa zupełnie różne problemy. Bliznami określamy charakterystyczne zagłębienia w skórze(dziury na twarzy po trądziku). Przebarwienia to natomiast zmiany pigmentacyjne. Blizny odnoszą się to zaburzeń struktury, natomiast przebarwienia do zaburzeń kolorytu. Te ostatnie w wielu przypadkach samoistnie znikają po pewnym czasie. Jednocześnie nawet uporczywe przebarwienia potrądzikowe są stosunkowo łatwe w leczeniu. Dziury po trądziku samoistnie nie znikają, a ich leczenie jest o wiele trudniejsze.

Czy domowe sposoby na blizny potrądzikowe są skuteczne?

Najlepszym domowym sposobem na blizny potrądzikowe jest zapobieganie ich powstawaniu. W walce z bliznami pomóc mogą natomiast odpowiednie kosmetyki, jak chociażby maść na blizny potrądzikowe, czy peelingi.

Krem na blizny potrądzikowe

W walce z bliznami pomocne mogą okazać się regularnie stosowane kremy i maści na trądzik. Najlepiej sięgać po dermokosmetyki, których działanie opiera się na pobudzeniu procesów regeneracyjnych skóry. Poprawią one ogólny stan i wygląd skóry. Ponadto warto sięgać po peelingi, które pomogą nieco wygładzić cerę.

Warto jednak pamiętać, że żaden kosmetyk nie jest w stanie wyeliminować blizn. Wszelkie kremy, maści i peelingi działają na powierzchniowe warstwy skóry, a nie tam, gdzie tkwi istota problemu – w głębokich warstwach. Preparaty tego typu poprawią wygląd skóry, ale jedynie powierzchniowo. Dlatego też warto łączyć codzienną pielęgnację z profesjonalnymi zabiegami. Dzięki temu otrzymamy najlepsze efekty kuracji.

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Skuteczne Wymrażanie tkanki tłuszczowej - Kriolipoliza