Blizny po oparzeniu. Zabiegi na Blizny pooparzeniowe. Leczenie blizn Gdańsk.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Blizny po oparzeniu to poważny problem. Nie dość, że przypominają o nieprzyjemnych wydarzeniach, to stanowią duży defekt estetyczny. Co więcej, potrafią przyjmować bardzo duże rozmiary. Skóra w tym obszarze może mieć nie tylko odmienną strukturę, ale też barwę. Czasem blizny powodują też dyskomfort – skóra w tym obszarze jest bolesna lub powoduje uczucie ciągnięcia.

Medycyna estetyczna a blizny pooparzeniowe

Dobra wiadomość jest taka, że niemalże każda blizna po oparzeniu może zostać znacznie zredukowana lub nawet zupełnie zlikwidowana. W tym celu warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, jak: Surgen, Maximus, Pollogen Legend, laser Palomar Emerge, Harmony XL PRO iPixel, laser CO2, Dermapen/Mezopen, Endermologia LPG, Icoone, Mobilift, geneO+, a także peelingi czy mezoterapia.

Czy chcesz pozbyć się blizn po oparzeniach?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz specjalistyczne zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Efekty zabiegów

Przykładowe zdjęcia PRZED i PO zabiegów na blizny po poparzeniach po zastosowaniu pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Surgen i Maximus na blizny pooparzeniowe

Leczenie blizn po oparzeniu można odbyć korzystając z zabiegów bazujacych na działaniu fali radiowej. Takim zabiegiem jest Pollogen Legend, który łączy w sobie zabieg Surgen oraz Maximus. To niezwykle innowacyjny sprzęt.

Karolina Formela kosmetologZabieg Surgen działa na skórę na trzech poziomach. Głowica, którą wykonuje się zabieg, pokryta jest mnóstwem małych igiełek, które po wkłuciu się w skórę działają na nią najpierw falą radiową, a następnie prądem. W ten sposób tkanki są bardzo intensywnie pobudzane. Działanie stymulujące ma już samo nakłuwanie. W tym wypadku dochodzi jeszcze stymulacja falami radiowymi i prądem. Produkowane są nowe włókna kolagenu i elastyny, a uszkodzoną tkankę zastępuje nowa i zdrowa. – mówi Karolina Formela, kosmetolog

Zabieg SURGEN na blizny po oparzeniach – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Surgen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

W przypadku zabiegu Maximus mamy do czynienia jedynie ze stymulacją przy pomocy fal radiowych. To rodzaj masażu, podczas którego komórki pobudzane są do intensywnej regeneracji.

Maximus™ na blizny po oparzeniach – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
Szczegóły zabiegu Maximus – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Laser Palomar Emerge oraz Harmony XL PRO iPixel na blizny po oparzeniach

Lasere Emerge GdańskCiekawymi rozwiązaniami są również zabiegi laserowe. W tym wypadku mamy do wyboru zabieg laserem Palomar Emerge oraz Harmony XL PRO iPixel. Pierwszy dokonuje mikrouszkodzeń, dzięki czemu wykorzystuje się naturalne zdolności tkanek do odbudowy. Stare komórki zostają zastąpione nowymi, zdrowymi. Z kolei laser Harmony XL PRO iPixel podgrzewa komórki, co powoduje kurczenie włókien kolagenowych. Efekt jest podobny – produkowane są nowe włókna, a skóra zostaje zregenerowana.

Laser Palomar Emerge na blizny po oparzeniach – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Emerge – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Laser CO2

Nowoczesną metodą laserową, za której pomocą skóra ulega intensywnej regeneracji, jest zastosowanie laseru CO2. Kontrolowane impulsy lasera podgrzewają skórę w wielu jej warstwach. Ciepło pozwala usunąć uszkodzone komórki, ściąga włókna kolagenowe i pobudza komórki do produkcji kolagenu. Poprawa jest widoczna już w 6 tygodniu po zabiegu, natomiast przebudowa kolagenu trwa jeszcze przez kilka miesięcy. Odnowiona skóra ma wyrównaną strukturę i koloryt.

Icoone na blizny pooparzeniowe

IcooneZabieg Icoone pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry za pomocą specjalnego masażu. Do tego celu wykorzystuje się rolki, wyposażone w trzy rodzaje podciśnienia. Liczne otwory w rolkach powodują mikrostymulację, dzięki czemu masaż dociera do głębszych warstw skóry. Fibroblasty zostają pobudzone do intensywnej syntezy kolagenu i elastyny. Poprawia się również dotlenienie tkanki. Zabieg prowadzi do wygładzenia blizn.

Dermapen/Mezopen na blizny po oparzeniach

DermapenBlizny pooparzeniowe można również likwidować przy pomocy zabiegu Dermapen/Mezopen. Jest to urządzenie, które swoim wyglądem nieco przypomina długopis. Precyzyjna końcówka pokryta jest małymi igłami, które dostarczają skórze substancji odżywczych.

natalia cholak kosmetologZabieg działa na skórę na dwa sposoby. Po pierwsze regeneracja włókien kolagenowych pobudzana jest przez nakłuwanie skóry igiełkami. Efekt potęguje podanie do głębokich warstw substancji odżywczych. W rezultacie skóra jest zregenerowana, a blizny znacznie zredukowane. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Dermapen / Mezopen na blizny po oparzeniach – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Endermologia LPG (Cellu M6 Integral) oraz Mobilift również na blizny pooparzeniowe

MobiliftZarówno zabieg Cellu M6 Integral, jak i Mobilift to rodzaje mechanicznej stymulacji skóry. Są to masaże wykonywane przy pomocy głowic, które bardzo intensywnie pobudzają skórę. Dzięki temu pobudzone zostają procesy komórkowej odnowy, pobudzone jest mikrokrążenie, a komórki są lepiej odżywione i zregenerowane.

GeneO+ na blizny po oparzeniach

GeneoPodczas zabiegu GeneO+ wykorzystuje się naturalną zdolność organizmu do regeneracji. Podczas zabiegu na skórze wytwarzane są bąbelki dwutlenku węgla. Naturalną reakcją organizmu jest wysyłanie w ten obszar krwi bogatej w tlen. Dzięki temu dochodzi do intensywnej produkcji włókien kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego, a skóra staje się gładsza.

Peelingi na blizny pooparzeniowe

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, co na blizny po oparzeniu, skorzystać możesz z ostatniej propozycji – peelingów chemicznych. Do wyboru mamy kilka rodzajów, a dobranie konkretnego rodzaju peelingu odbywa się podczas konsultacji. Peelingi chemiczne nie uszkadzają wierzchniej warstwy naskórka, ale działają w głębokich warstwach. Tam powodują usunięcie starych tkanek, które zostają zastąpione nową, prawidłowo zbudowaną tkanką.

Konsultacje przed zabiegiem

Chcąc zadbać o jak najwyższą jakość świadczonych usług, Clinica Cosmetologica oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji. Podczas wizyty na podstawie wywiadu ustalony zostanie nie tylko rodzaj zabiegu, ale też cały plan leczenia: ilość i częstotliwość przeprowadzanych zabiegów.

Czy chcesz pozbyć się blizn po oparzeniach?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz specjalistyczne zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Powstawanie blizn po oparzeniach

Blizny powstałe po oparzeniach to uszkodzona tkanka, która nie zdołała się w pełni i prawidłowo zregenerować. Skóra może mieć nie tylko zmienioną barwę, ale też strukturę. Co istotne, blizna może powstawać zarówno w wyniku kontaktu z ogniem, jak i na przykład z kwasem i innymi substancjami żrącymi.

Proces gojenia trwa przez około rok od zdarzenia. W przypadku blizn pooparzeniowych duże znaczenie ma nie tylko ich rozmiar, ale też głębokość. To właśnie ta właściwość decyduje o tym, jak trudne będzie leczenie.

Domowe sposoby na blizny po oparzeniach czy zabiegi?

W przypadku blizn pooparzeniowych stosowanie maści, czy kremów to zdecydowanie za mało. Odpowiednie preparaty, najlepiej zalecone przez dermatologa, mogą wzmocnić efekt zabiegów, ale pełnią one tylko rolę pomocniczą. Właściwe, intensywne rezultaty uzyskamy dzięki profesjonalnym zabiegom.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: