Blizny po oparzeniach to poważny problem. Nie dość, że przypominają o nieprzyjemnych wydarzeniach, to stanowią duży defekt estetyczny. Co więcej, potrafią przyjmować bardzo duże rozmiary. Skóra w tym obszarze może mieć nie tylko odmienną strukturę, ale też barwę. Czasem blizny powodują też dyskomfort – skóra w tym obszarze jest bolesna lub powoduje uczucie ciągnięcia.

Medycyna estetyczna a blizny pooparzeniowe

Dobra wiadomość jest taka, że niemalże każda blizna po oparzeniu może zostać znacznie zredukowana lub nawet zupełnie zlikwidowana. W tym celu warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, jak: Surgen, Maximus, Pollogen Legend, laser Palomar Emerge, laser Harmony XL pro NIR, Dermapen/Mezopen, Cellu M6 Integral, Mobilift, geneO+, a także peelingi.

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej kliniki. Zadzwoń i umów się.

Efekty zabiegów

Przykładowe zdjęcia PRZED i PO zabiegów na blizny po poparzeniach po zastosowaniu pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Surgen i Maximus na blizny pooparzeniowe

Leczenie blizn po oparzeniu można odbyć, korzystając z zabiegów bazujących na działaniu fali radiowej. Do takich należą zabiegi Surgen i Maximus. Wykonuje się je przy pomocy urządzenia Pollogen Legend. To niezwykle innowacyjny sprzęt.

Kosmetolog Natalia Munda - GdańskZabieg Surgen działa na skórę na trzech poziomach. Głowica, którą wykonuje się zabieg, pokryta jest mnóstwem małych igiełek, które po wkłuciu się w skórę działają na nią najpierw falą radiową, a następnie prądem. W ten sposób tkanki są bardzo intensywnie pobudzane. Działanie stymulujące ma już samo nakłuwanie. W tym wypadku dochodzi jeszcze stymulacja falami radiowymi i prądem. Produkowane są nowe włókna kolagenu i elastyny, a uszkodzoną tkankę zastępuje nowa i zdrowa. – mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Zabieg SURGEN na blizny po oparzeniach – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Surgen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

W przypadku zabiegu Maximus mamy do czynienia jedynie ze stymulacją przy pomocy fal radiowych. To rodzaj masażu, podczas którego komórki pobudzane są do intensywnej regeneracji.

Maximus™ na blizny po oparzeniach – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
Szczegóły zabiegu Maximus – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Laser Palomar Emerge oraz Harmony XL pro NIR na blizny po oparzeniach

Lasere Emerge GdańskCiekawymi rozwiązaniami są również zabiegi laserowe. W tym wypadku mamy do wyboru zabieg laserem Palomar Emerge oraz laserem Harmony XL pro NIR. Pierwszy dokonuje mikrouszkodzeń, dzięki czemu wykorzystuje się naturalne zdolności tkanek do odbudowy. Stare komórki zostają zastąpione nowymi, zdrowymi. Z kolei laser Harmony XL podgrzewa komórki, co powoduje kurczenie włókien kolagenowych. Efekt jest podobny – produkowane są nowe włókna, a skóra zostaje zregenerowana.

Laser Palomar Emerge na blizny po oparzeniach – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Emerge – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Dermapen/Mezopen na blizny po oparzeniach

DermapenBlizny pooparzeniowe można również likwidować przy pomocy zabiegu Dermapen/Mezopen. Jest to urządzenie, które swoim wyglądem nieco przypomina długopis. Precyzyjna końcówka pokryta jest małymi igłami, które dostarczają skórze substancji odżywczych.

Kosmetolog Milena Nalbandian - GdańskZabieg działa na skórę na dwa sposoby. Po pierwsze regeneracja włókien kolagenowych pobudzana jest przez nakłuwanie skóry igiełkami. Efekt potęguje podanie do głębokich warstw substancji odżywczych. W rezultacie skóra jest zregenerowana, a blizny znacznie zredukowane. – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Dermapen / Mezopen na blizny po oparzeniach – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Cellu M6 Integral oraz Mobilift również na blizny pooparzeniowe

MobiliftZarówno zabieg Cellu M6 Integral, jak i Mobilift to rodzaje mechanicznej stymulacji skóry. Są to masaże wykonywane przy pomocy głowic, które bardzo intensywnie pobudzają skórę. Dzięki temu pobudzone zostają procesy komórkowej odnowy, pobudzone jest mikrokrążenie, a komórki są lepiej odżywione i zregenerowane.

GeneO+ na blizny po oparzeniach

GeneoPodczas zabiegu GeneO+ wykorzystuje się naturalną zdolność organizmu do regeneracji. Podczas zabiegu na skórze wytwarzane są bąbelki dwutlenku węgla. Naturalną reakcją organizmu jest wysyłanie w ten obszar krwi bogatej w tlen. Dzięki temu dochodzi do intensywnej produkcji włókien kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego, a skóra staje się gładsza.

Peelingi na blizny pooparzeniowe

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, co na blizny po oparzeniu, skorzystać możesz z ostatniej propozycji – peelingów chemicznych. Do wyboru mamy kilka rodzajów, a dobranie konkretnego rodzaju peelingu odbywa się podczas konsultacji. Peelingi chemiczne nie uszkadzają wierzchniej warstwy naskórka, ale działają w głębokich warstwach. Tam powodują usunięcie starych tkanek, które zostają zastąpione nową, prawidłowo zbudowaną tkanką.

Konsultacje przed zabiegiem

Chcąc zadbać o jak najwyższą jakość świadczonych usług, Clinica Cosmetologica oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji. Podczas wizyty na podstawie wywiadu ustalony zostanie nie tylko rodzaj zabiegu, ale też cały plan leczenia: ilość i częstotliwość przeprowadzanych zabiegów.

Powstawanie blizn po oparzeniach

Blizny powstałe po oparzeniach to uszkodzona tkanka, która nie zdołała się w pełni i prawidłowo zregenerować. Skóra może mieć nie tylko zmienioną barwę, ale też strukturę. Co istotne, blizna może powstawać zarówno w wyniku kontaktu z ogniem, jak i na przykład z kwasem i innymi substancjami żrącymi.

Proces gojenia trwa przez około rok od zdarzenia. W przypadku blizn pooparzeniowych duże znaczenie ma nie tylko ich rozmiar, ale też głębokość. To właśnie ta właściwość decyduje o tym, jak trudne będzie leczenie.

Domowe sposoby na blizny po oparzeniach czy zabiegi?

W przypadku blizn pooparzeniowych stosowanie maści, czy kremów to zdecydowanie za mało. Odpowiednie preparaty, najlepiej zalecone przez dermatologa, mogą wzmocnić efekt zabiegów, ale pełnią one tylko rolę pomocniczą. Właściwe, intensywne rezultaty uzyskamy dzięki profesjonalnym zabiegom.

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
10:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: