Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Po wielu zabiegach chirurgicznych na ciele mogą pozostawać nieestetyczne blizny. Często problemem jest nie tylko to, że wyglądają nieestetycznie, ale też fakt, że przypominają o nieprzyjemnych doświadczeniach.

Medycyna estetyczna a usuwanie blizn pooperacyjnych

Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się takich blizn. Co na blizny po zabiegach zadziała najlepiej? Zdecydowanie specjalistyczne zabiegi medycyny estetyczne i kosmetologii. Doskonale sprawdzą się takie propozycje, jak: Icoone, Surgen, Maximus, Pollogen Legend, laser Palomar Emerge, Harmony XL PRO NIR, Dermapen/Mezopen, Cellu M6 Integral, Mobilift, mezoterapia oraz zabieg geneO+ .

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej kliniki. Zadzwoń i umów się.

Do Państwa dyspozycji mamy całą gamę nieinwazyjnych oraz mało inwazyjnych zabiegów pozwalających na poprawę wyglądu blizn.

Efekty zabiegów

Przykładowe zdjęcia PRZED i PO zabiegów na blizny po zabiegach chirurgicznych przy zastosowaniu sprzętów dobranych przez kosmetologów Clinica Cosmetologica.

Icoone na blizny po zabiegach

IcooneBlizny pooperacyjne zniwelować można podczas zabiegów Icoone. Powoduje on głęboką regenerację skóry poprzez stymulowanie jej na wielu poziomach. Do czynienia mamy tu z zastosowaniem masażu podciśnieniowego, który powoduje intensywną regenerację skóry, a w efekcie poprawę jej gładkości.

Laser Palomar Emerge na blizny po zabiegach chirurgicznych

Lasere Emerge GdańskUsuwanie blizn pooperacyjnych laserem to jedna z popularniejszych metod, a laser Palomar Emerge to jedna z możliwości. Jest to laser nieablacyjny, którego światło wnika na głębokość około 1.5 mm. Laser dokonuje zniszczenia nieprawidłowych tkanek, które budują blizny. Powoduje odbudowę zdrowych, nowych włókien kolagenu i elastyny, które budują tkanki. Laser usuwanie blizn pozwala przeprowadzić niezwykle skutecznie, a zarazem bezpiecznie.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskZabieg z użyciem lasera Palomar Emerge prowadzi do głębokiej odnowy struktur skóry. Blizny to nic innego, jak nieprawidłowa tkanka. Laser na blizny Palomar Emerge pobudza jej kompleksową przebudowę – pojawiają się nowe włókna kolagenu i elastyny, które odbudowują skórę. Staje się ona znacznie gładsza, a blizny o wiele mniej widoczne. Efekty zależą od wielu czynników, ale usuwanie blizn laserem daje świetne rezultaty. U większości osób blizny zostają znacznie zmniejszone, a u części są w ogóle niewidoczne. – mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Laser Palomar Emerge na blizny – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Emerge – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Harmony XL PRO NIR na blizny po zabiegach chirurgicznych

Laser Harmony XL PROJako laser na blizny pooperacyjne sprawdzi się również Harmony XL PRO NIR. Jest to kolejny zabieg laserowy na blizny pooperacyjne, który daje imponujące rezultaty. Urządzenie emituje światło bliskie podczerwieni, które powoduje skurcz włókien kolagenowych. W efekcie dochodzi do pobudzenia regeneracji włókien kolagenu i elastyny, a blizny zostają znacznie zmniejszone. Leczenie blizn laserem Harmony XL pro NIR daje efekt odbudowania struktury skóry.

Surgen na blizny po zabiegach chirurgicznych

SurgenDobrym rozwiązaniem jest również zabieg Surgen. Wykorzystano tu dwie technologie – fale radiowe oraz działanie prądu. Głowica wyposażona jest w igiełki, które wkłuwają się w skórę i tam stymulują ją najpierw przy pomocy fal radiowych, a następnie przy pomocy prądu. Proces ten intensywnie stymuluje regenerację skóry, a dokładniej włókien kolagenowych.

Zabieg SURGEN na blizny – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Surgen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Maximus na blizny po zabiegach chirurgicznych

Chcąc usunąć blizny pooperacyjne, można też skorzystać z zabiegu Maximus. Jego głównym elementem jest podgrzewanie skóry do temperatury 60°C. Przez to włókna kolagenu zostają intensywnie zregenerowane.

Maximus™ na blizny – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
Szczegóły zabiegu Maximus – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Dermapen/Mezopen na blizny po zabiegach chirurgicznych

DermapenBardziej precyzyjnym rozwiązaniem są zabiegi Dermapen/Mezopen. Urządzenie przypomina długopis, którego koniec pokryty jest dużą ilością malutkich igiełek. Kosmetolog nakłuwa bliznę, a igiełki jednocześnie dostarczają pod skórę substancji odżywczych. Dzięki temu skóra jest odbudowana, a blizny stają się mniej widoczne.

Dermapen / Mezopen na blizny – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Mobilift na blizny po zabiegach chirurgicznych

MobiliftMobilift to rodzaj specjalnego masażu o wielu zastosowaniach. Jednym z nich jest właśnie redukcja blizn pooperacyjnych. Specjalna głowica łapie fałd skóry i stymuluje przy pomocy klapek. Dzięki temu skóra pobudzana jest do regeneracji. Nieco podobnym rozwiązaniem do zabiegu Mobilift jest Cellu M6 Integral. W tym wypadku ponownie mamy do czynienia z masażem, który pobudza tkanki do regeneracji.

Zabieg Mobilift na blizny – Jak wygląda zabieg?
Działanie urządzenia Mobilift zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

GeneO+ również na blizny po zabiegach chirurgicznych

GeneoCiekawym rozwiązaniem jest zabieg GeneO+. Polega on na stymulowaniu skóry przy pomocy dwutlenku węgla. Naturalną reakcją skóry jest wysyłanie krwi bogatej w tlen do miejsca zabiegowego. W efekcie skóra intensywnie się regeneruje.

Kosmetolog Natalia Munda - GdańskDużą zaletą zabiegu GeneO+ jest jego bezinwazyjność. Od razu po wyjściu z gabinetu skóra wygląda dobrze, nie jest podrażniona i nie wymagana jest rekonwalescencji. Zabieg doskonale sprawdza się w szczególności w przypadkach mniej zaawansowanych blizn. – mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Zabieg Geneo+ na blizny – Jak wygląda zabieg?
Działanie urządzenia Geneo+ zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Kwasy na blizny po zabiegach chirurgicznych

W przypadku mniej widocznych blizn mogą sprawdzić się zabiegi z użyciem kwasów. Peeling kwasami powoduje złuszczenie i usunięcie starych lub uszkodzonych komórek. Zastępują je nowe, prawidłowo zbudowane tkanki. Dzięki temu procesowi skóra staje się znacznie gładsza i gęstsza.

Konsultacje przed zabiegiem

W naszej placówce, Clinica Cosmetologica, oferujemy skorzystanie z bezpłatnych konsultacji przed zabiegiem. Podczas wizyty specjalista dobierze najlepszy zabieg, ilość spotkań i ich częstotliwość. Dobranie planu leczenia do indywidualnych potrzeb gwarantuje uzyskanie najlepszych rezultatów.

Czym są blizny?

Blizny powstają na skutek uszkodzeń skóry. Gdy zaczynają się one goić, nowa tkanka różni się od tej już istniejącej. Poza tym istnieje szereg czynników, które sprawiają, że proces gojenia może być zaburzony, a włókna kolagenu i elastyny nie zregenerują się prawidłowo, co zwiększa widoczność blizny.

Domowe sposoby na blizny czy zabiegi?

Na rynku można znaleźć bogatą ofertę specyfików, które mają pomóc usunąć blizny. Są to głównie kremy, maści oraz olejki. Zawierają składniki, które stymulują regenerację komórkową, ale działają tylko od zewnątrz. Nie są w stanie głęboko zregenerować skóry. Tak zadziałać mogą tylko zabiegi. Warto jednak wzmocnić działanie zabiegów właśnie poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Ocena
[Ilość ocen: 10 Średnia: 5]

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Technologia HIFU na urządzeniu medycznym Ultraformer III