Martyna Sławińska - Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

dr n. med.Martyna Sławińska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2020 roku obroniła tytuł doktora nauk medycznych, prowadząc badania w kierunku patogenezy raka skóry. W 2021 zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu dermatologii i wenerologii. Obejmuje stanowisko badawczo-dydaktyczne w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto prowadzi zajęcia na Wydziale Lekarskim i Lekarsko-Dentystycznym.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób z zakresu dermatologii i wenerologii. Podejmuje się wykonywania zabiegów laserowych, kriochirurgii, biopsji, badań wideodermaskopowych. Aktywnie pogłębia wiedzę praktyczną z zakresu leczenia trądziku, nowotworów skóry, chorób włosów i paznokci, onychoskopii, keloidów i blizn przerostowych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Academy of Dermatology and Venereology, International Dermoscopy Society, International Trichoscopy Society, a także współautorką i autorką prac naukowych. Za swoje badania, działalność naukową i zaangażowanie w pracę była wielokrotnie nagradzana.

Nagrody i osiągnięcia

  • American Academy of Dermatology Grant (2020)
  • Michael Hornstein Memorial Scholarship (2020)
  • I nagroda w Sesji Plakatowej podczas Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (2017)
  • Nagroda Zespołowa I stopnia Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za książkę „Dermatologia – wybrane przypadki kliniczne” (2017)
  • Laureatka konkursu o Mini-Grant dla Młodych Naukowców Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (2018)
  • Laureatka konkursu o grant GUMed „Młody Twórca Nauki” (2021)