Martyna Sławińska - Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

dr hab. n. med.Martyna Sławińska

Specjalists w obszarze dermatologii i wenerologii, badacz naukowy i wykładowca akademicki. W roku 2020 zdobyła stopień doktora nauk medycznych, a w roku 2023 uzyskała tytuł doktora habilitowanego.

Jest współautorką ponad 240 prac naukowych oraz wystąpień na kongresach i konferencjach naukowych o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym. Miała okazję odbyć staże w zagranicznych placówkach: w Klinice Dermatologicznej Szpitala Maggiore w Trieście (Włochy); w Klinice Dermatologii Uniwersyteckiego Szpitala Sahlgrenska w Göteborgu (Szwecja); w Klinice Dermatologii Szpitali Cywilnych w Lyonie (Francja); oraz w Klinice Dermatologicznej Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie (Włochy).

Jej specjalne zainteresowania kliniczne i badawcze koncentrują się na nieinwazyjnych technikach obrazowania skóry, nowotworach skóry, chorobach włosów i paznokci, dermatochirurgii, metodach leczenia trudnych przypadków brodawek wirusowych, trądziku pospolitego i trądziku różowatego.

Jest członkiem towarzystw naukowych ‒ Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Academy of Dermatology and Venereology, International Dermoscopy Society, International Trichoscopy Society, European Nail Society.

Oferuje porady dotyczące profilaktyki, diagnozowania i leczenia schorzeń dermatologicznych i chorób przenoszonych drogą płciową. Wykonuje badania dermoskopowe zmian skórnych, które są użyteczne w ocenie znamiennych zmian barwnikowych oraz diagnozowaniu nowotworów skóry. Praktykuje również badania skóry pod kątem chorób zapalnych (inflammoskopia), paznokci (onychoskopia), włosów (trichoskopia) oraz dermoskopię ukierunkowaną na wykrywanie chorób pasożytniczych skóry, jak na przykład świerzb. Wykonuje zabiegi diagnostycznego wycięcia zmian skórnych, biopsje skóry, a także procedury takie jak kriochirurgia, elektrokoagulacja, laserowe usuwanie łagodnych zmian skórnych, leczenie wrastających paznokci i usuwanie płytki paznokciowej w znieczuleniu miejscowym.

Martyna_Slawinska

Nagrody i osiągnięcia

  • American Academy of Dermatology Grant (2020)
  • Michael Hornstein Memorial Scholarship (2020)
  • I nagroda w Sesji Plakatowej podczas Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (2017)
  • Nagroda Zespołowa I stopnia Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za książkę „Dermatologia – wybrane przypadki kliniczne” (2017)
  • Laureatka konkursu o Mini-Grant dla Młodych Naukowców Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (2018)
  • Laureatka konkursu o grant GUMed „Młody Twórca Nauki” (2021)