Usuwanie zmarszczek u mężczyzn - Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zabieg wykonuje
kosmetolog

Usuwanie zmarszczek u mężczyzn przestaje być obecnie tematem tabu. To jeden z najczęstszych celów zgłaszania się panów do salonu kosmetycznego. Zmarszczki u mężczyzn powstają z reguły nieco później niż u ich rówieśniczek, ponieważ męska skóra jest z natury grubsza. Gdy jednak już się pojawią, są dla nich tak samo niepożądane, jak dla pań.

Jakie zmarszczki najczęściej przysparzają problem mężczyznom?

Lwia zmarszczka Pionowa, głęboka bruzda pomiędzy brwiami. Nadaje twarzy gniewny, ponury wygląd
Zmarszczki na czole Poziome, równolegle ułożone linie. Czoło może być przez nie mocno pofałdowane
Kurze łapki Linie odchodzące od zewnętrznych kącików oczu. Układają się promieniście
Zmarszczka palacza Pionowe, linijne zagłębienia wokół ust. Są problemem nie tylko osób palących papierosy
Bruzdy nosowo wargowe Głębokie linie biegnące od skrzydełek nosa do kącików ust. Powstają na skutek opadania owalu twarzy wraz z wiekiem

Zabiegi na zmarszczki – czy warto? Czy są bolesne?

Zabiegi na zmarszczki dają bardziej spektakularne efekty, niż mogłaby przynieść regularna pielęgnacja. A ponieważ nie są równe operacji plastycznej, efekt odmłodzenia wygląda naturalnie. Często do ostatecznych efektów dochodzi się stopniowo, więc otoczenie może się nawet nie domyśleć, że był wykonywany jakiś zabieg – równie dobrze może przypuszczać, że wygląd młodszy o kilka lat to skutek wprowadzenia zdrowych nawyków, np. zmian dietetycznych.

Proponowane przez nas zabiegi to bezpieczne i w większości przypadków bezbolesne procedury. Pewien dyskomfort może się pojawić przy zabiegach takich, jak Dermapen czy zabiegi laserowe. Pacjentom o niższym progu wrażliwości na ból proponujemy znieczulenie kremem Emla.

Nie możesz zdecydować się na zabieg? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem!

Jeśli chcesz, możesz nieodpłatnie skorzystać z profesjonalnej porady kosmetologa, który doradzi, jaki zabieg będzie najlepszy dla Ciebie. Nasz specjalista na podstawie wywiadu dobierze najodpowiedniejsze i zgodne z Twoimi oczekiwaniami propozycje. Dzięki konsultacji możesz też dowiedzieć się więcej na temat interesującego Cię zabiegu.

Umów się na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem:
Zadzwoń

+48 791 604 604

Jakie zabiegi na zmarszczki są polecane panom?

Zabiegi na zmarszczki z wykorzystaniem ultradźwięków

  • Ultraformer III HIFUUltraformer III HIFUto bezinwazyjny zabieg, który może być wykonywany niezależnie od pory roku. Za jego pomocą można zagęścić skórę, poprawić jej jędrność. HIFU, czyli technologia wysokoskoncentrowanej fali ultradźwiękowej, powoduje obkurczenie włókien kolagenowych oraz wzmożenie naturalnej produkcji kolagenu. W rezultacie skóra staje się lepiej napięta, ujędrniona, a zmarszczki zredukowane.Dużym atutem zabiegu jest to, że nie wymaga żadnych przygotowań ani rekonwalescencji. Często też już jedno podejście w zupełności wystarczy, aby zapewnić pożądane efekty. Dla wielu mężczyzn zaletą jest stopniowa, a nie natychmiastowa zmiana wyglądu – maksymalne efekty odmłodzenia pojawiają się od 3 do 6 miesięcy.
Chcesz usunąć zmarszczki?
Umów się na konsultację z naszym kosmetologiem i skorzystaj z darmowej porady.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Laserowe usuwanie zmarszczek u mężczyzn

  • EmergeLaser Emergezabieg idealny dla mężczyzn z niezbyt głębokimi zmarszczkami na twarzy. Sprawdzi się też świetnie w przypadku zmarszczek w obszarze oczu. Działanie lasera Palomar Emerge polega na emitowaniu mikrowiązek światła, które wywołują kontrolowane mikrouszkodzenia w głębokich warstwach skóry. W ten sposób pobudzają ją do regeneracji. Po zakończeniu procesów gojenia skóra jest wyraźnie gęstsza, jędrniejsza, gładsza. Dodatkowo znikają przebarwienia, a cera nabiera zdrowego blasku.
  • Harmony XLHarmony XL Pro ClearLiftten nowoczesny laser frakcyjny pozwala na zniwelowanie zmarszczek oraz rozjaśnienie i ujędrnienie skóry. Wysyłane przez niego wiązki światła wywołują precyzyjne mikrouszkodzenia, bez naruszenia sąsiadujących tkanek i naskórka. Dzięki pobudzeniu naturalnej produkcji kolagenu, skóra stopniowo staje się coraz gładsza, a zmarszczki płytsze. Pierwszy efekt uzyskuje się kilkanaście dni po zabiegu, zaś maksymalne odmłodzenie skóry widać po 3 miesiącach.

Usuwanie zmarszczek za pomocą urządzenia Pollogen Legend

  • Pollogen LegendPollogen Legendto jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń do odmładzania skóry, będące połączeniem urządzeń Surgen i Maximus. Bazuje na technologiach: Voluderm Hybrid Energy (HE), TriFractional, TriPollar Dynamic Muscle (DMA). Zabieg Pollogen Legend głęboko stymuluje skórę i prowadzi między innymi do: skrócenia włókien kolagenowych, pobudzenia produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, poprawy ukrwienia tkanek. Skóra zostaje dotleniona, ujędrniona i wygładzona.
  • SurgenSurgenpozwala zarówno na efektywne usuwanie zmarszczek u mężczyzn, jak i dyskretny lifting bez skalpela. Składa się z dwóch etapów. W pierwszym z nich wykorzystuje się zjawisko radiofrekwencji, aby płynnie wprowadzić mikroigły do warstwy brodawkowatej skóry i podziałać na nią energią termiczną. W drugim etapie mikroigły emitują impulsy elektryczne. Zabieg mobilizuje skórę do intensywnej odnowy, co skutkuje takimi rezultatami, jak wypełnienie zmarszczek od środka i poprawa napięcia skóry.
  • MaximusMaximusto zabieg polecany panom, którzy nie tylko chcą pozbyć się zmarszczek, ale też pragną udoskonalić swój owal twarzy. Wykorzystuje technologię tripolarnej fali radiowej, dzięki której tkanki zostają podgrzane, produkcja kolagenu ulega wzmożeniu, a to prowadzi do zagęszczenia oraz ujędrnienia skóry – i zmniejszenia zmarszczek.

Pozostałe zabiegi na zmarszczki

Venus Legacy

  • Icooneto zarówno skuteczny zabieg na zmarszczki, jak i sposób na ujędrnienie skóry. Urządzenie Icoone wyposażone jest w specjalne rolki generującymi podciśnienie. W naszej placówce w Gdańsku dysponujemy dodatkowo głowicą laserową. Rolki masujące wykorzystują trzy rodzaje podciśnienia, dzięki czemu skóra jest intensywnie stymulowana, także w jej głębszych warstwach. Moc urządzenia można dostosować indywidualnie. Zabieg poprawia krążenie krwi i limfy, niweluje obrzęki i pobudza skórę do regeneracji. Skóra zyskuje zdrowy koloryt, jest dotleniona, jędrniejsza i gładsza.
  • Harmony NIRHarmony XL PRO NIRsposób na wygładzenie zmarszczek i nieinwazyjny termolifting. Harmony XL PRO NIR emituje światło bliskiej podczerwieni. Równomiernie podgrzewa skórę do ok. 40˚C, co skutkuje obkurczeniem włókien kolagenowych oraz pobudzeniem produkcji kolagenu. Zmarszczki zostają zredukowane, poprawia się napięcie i ujędrnienie skóry.
  • DermapenDermapen3 / Mezopen – zabieg ten intensywnie regeneruje skórę i prowadzi do wygładzenia zmarszczek. Polega na nakłuwaniu skóry specjalnym urządzeniem z pulsującymi igiełkami. Już samo to stymuluje skórę do wzmożenia syntezy nowych włókien kolagenowych. Poza tym za pomocą igieł zostają wprowadzone substancje odżywcze, które dodatkowo pobudzają odnowę skóry. Ponieważ twarz może być zaczerwieniona przez dwa – trzy dni po zabiegu, warto skorzystać z niego w czasie, gdy nie planujemy większych wyjść.
  • Zabiegi kwasami na zmarszczki – peelingi chemiczne mają szereg zastosowań. Jednym z nich jest redukowanie zmarszczek. Kwasy różnią się mocą oraz dodatkowymi właściwościami, dlatego dobierane są indywidualnie. W zależności od zastosowanego preparatu, oprócz samego zmniejszenia zmarszczek można też np. wspomóc walkę z trądzikiem lub zlikwidować przebarwienia czy blizny. Do wyboru są kwasy: migdałowy, pirogronowy, salicylowy oraz glikolowy. Każdy z nich ma działanie złuszczające oraz regenerujące i pozwala na odnowienie zniszczonej skóry.
Chcesz usunąć zmarszczki?
Umów się na konsultację z naszym kosmetologiem i skorzystaj z darmowej porady.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: