Usuwanie rozstępów u mężczyzn - Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zabieg wykonuje
kosmetolog

Rozstępy na udach czy innych częściach ciała mogą być konsekwencją szybkiego wzrostu w wieku dojrzewania, ale nie tylko. Często są problemem mężczyzn trenujących siłowo albo mających za sobą nagłą utratę masy ciała. Dużą rolę w powstawaniu rozstępów odgrywa też genetyka.

Niezależne od przyczyny i rodzaju rozstępów, obecnie nikt nie musi być skazany na te nieestetyczne zmiany skórne. Do naszej placówki zgłasza się wielu panów, którzy chcą pozbyć się tego problemu. Zabiegi to najlepsze rozwiązanie na rozstępy, ponieważ są w stanie pobudzić skórę do odnowy.

Czym są rozstępy i jak wyglądają? To blizny zanikowe. Mające charakterystyczny, wrzecionowaty kształt. Na początku rozstępy są czerwone lub sinofioletowe, w miarę upływu czasu stają się perłowobiałe.
Jak powstają? Rozstępy tworzą się w wyniku nadmiernego rozciągnięcia skóry. Dochodzi wówczas do zerwania jej włókien kolagenowych i elastynowych. W powstałych pęknięciach tworzy się tkanka bliznowata.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji przed zabiegiem

W Clinica Cosmetologica możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji z naszym kosmetologiem. Dzięki temu zasięgniesz fachowej opinii, które zabiegi będą najodpowiedniejsze dla Ciebie. Kosmetolog zaproponuje dostosowany do Twoich potrzeb plan działania i wyjaśni wszelkie wątpliwości. W razie potrzeby skieruje Cię na konsultację ze specjalistą medycyny estetycznej, lekarzem dermatologiem. Konsultacja pozostaje bezpłatna, nawet jeśli ostatecznie nie zdecydujesz się na zabiegi.

Umów się na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem:
Zadzwoń

+48 791 604 604

Usuwanie rozstępów u mężczyzn – jakie zabiegi polecamy?

Laserowe usuwanie rozstępów

  • Pallomar emergePalomar Emerge rekonwalescencja po tych zabiegach jest krótka, dlatego rekomendowane są one panom, którzy pragną szybko powrócić do swoich codziennych zajęć. Palomar Emerge jest laserem frakcyjnym nieablacyjnym. Wysyła mikrowiązki światła, które wnikają w skórę na głębokość powyżej 1,5 mm. Docierają do skóry właściwej, gdzie, poprzez dokonanie kontrolowanych mikrouszkodzeń, pobudzają ją do intensywnej regeneracji. W efekcie tworzone są nowe włókna kolagenowe i elastynowe, wypełniające uszkodzone fragmenty skóry.
  • Harmony XLHarmony XL PRO iPixelrozstępów można się pozbyć również dzięki laserowi Harmony XL PRO iPixel. Jest to laser frakcyjny ablacyjny, który emituje kilkadziesiąt mikrowiązek. Oddziałuje punktowo na skórę, ogniskując się w tzw. pikselach. Tam prowadzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń. Tkanka pomiędzy pikselami pozostaje nienaruszona, dzięki czemu skóra goi się szybciej. Włókna, które stanowią jej rusztowanie zostają odbudowane, co niweluje rozstępy.
  • CO2 Smart Xide2CO2 Smart Xide2laser frakcyjny CO2 Smart Xide2 pozwala na uzyskanie naprawdę spektakularnych efektów w usuwaniu rozstępów. Wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia, koagulując uszkodzoną tkankę. Jednocześnie pobudza procesy regeneracji skóry. Dzięki temu produkcja kolagenu zostaje wzmożona, a rozstępy ulegają zmniejszeniu.
  • Harmony XL PRO ClearliftHarmony XL Pro Clearliftlaserowe usuwanie rozstępów za pomocą Harmony XL Pro Clearlift jest skuteczne, bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Laser ten wysyła krótkie impulsy o wysokiej energii, powodując efekt fotoakustyczny. Powstają zamierzone mikrouszkodzenia, uruchamiające regenerację skóry. Synteza nowych włókien kolagenowych i elastynowych prowadzi do zredukowania rozstępów.
Chcesz usunąć rozstępy?
Umów się na konsultację z naszym kosmetologiem i skorzystaj z darmowej porady.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Usuwanie rozstępów metodami nakłuwania

  • DermapenDermapen/Mezopenmezoterapia mikroigłowa polecana jest mężczyznom, którzy walczą z rozstępami obejmującymi większe obszary ciała – jak rozstępy na plecach czy rozstępy na brzuchu. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą specjalnego urządzenia
    Dermapen/Mezopen. To przypominające nieco długopis urządzenie pozwala na wykonanie dokładnych, licznych mikronakłuć na skórze. W ciągu jednej minuty uzyskuje się do 80 tysięcy mikronakłuć. Dzięki temu z łatwością może zostać opracowana nawet rozległa powierzchnia skóry. Dla większego komfortu można skorzystać ze znieczulenia miejscowego.Drobne ukłucia pobudzają skórę do syntezy kolagenu i elastyny. Umożliwiają też wprowadzenie w jej głębsze warstwy składników odżywczych, które dodatkowo stymulują procesy regeneracyjne. Po zakończeniu procesu gojenia skóra jest wyraźnie gładsza, jędrniejsza, rozstępy spłycone i niewidoczne.
  • Mezoterapia igłowa – Rozstępy można zniwelować również metodą mezoterapii igłowej. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry specjalnie dobranych substancji odżywczych. W tym celu używa się cienkiej igły. Aby komfort zabiegu był lepszy, miejsce zabiegowe znieczula się kremem.Zastosowane składniki aktywne mają silne działanie regenerujące i aktywują fibroblasty do produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra ulega przebudowie, a rozstępy stają się mniejsze.
Pozbądź się rozstępów!
Pierwszy krok to konsultacja z doświadczonym kosmetologiem.
Zadzwoń i umów się

+48 791 604 604

FAQ

1. Czy usuwanie rozstępów jest bolesne?

Wszystko zależy od rodzaju wybranego zabiegu oraz od indywidualnej wrażliwości na ból. Niektóre zabiegi mogą się wiązać z niewielkim dyskomfortem, są jednak możliwości, aby go złagodzić – np. przez znieczulenie kremem. Warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

2. Czy rozstępy można usunąć domowymi sposobami?

Domowe sposoby są skuteczne tylko do pewnego stopnia i gdy zostaną zastosowane odpowiednio wcześnie. Gdy rozstępy są już stare, nie ma szans, by pozbyć się ich wyłącznie za pomocą domowych metod. W takich przypadkach jedynie specjalistyczne zabiegi są w stanie zregenerować skórę.

3. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest bezpieczne?

Jeśli zostały wcześniej wykluczone wszelkie przeciwwskazania, to zdecydowanie tak! Warto pamiętać, że laser jest jedną z najlepszych metod na pozbycie się rozstępów.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: