Blizny potrądzikowe u mężczyzn - usuwanie - Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zabieg wykonuje
kosmetolog

Blizny po trądziku są problemem, z którym zmaga się wielu mężczyzn. Mogą być pozostałością po wieku dojrzewania – szacuje się, że trądzik dotyka aż 80% nastolatków płci męskiej. Rzadziej blizny potrądzikowe tworzą się już w wieku dorosłym. Do blizn często dochodzą przebarwienia, które także zaburzają estetykę skóry.

Blizny po trądziku
Charakter
 • Najczęściej są to blizny zanikowe, czyli zagłębienia w skórze będące konsekwencją zaniku włókien kolagenowych i elastynowych.
Umiejscowienie
 • U nastolatków najczęściej w strefie T twarzy i na plecach.
 • U dorosłych mężczyzn także w linii żuchwy, na brodzie, szyi.
Jak usunąć blizny?
 • Należy zlikwidować tkankę bliznowatą oraz pobudzić skórę do syntezy kolagenu i elastyny

Zabiegi na usuwanie blizn potrądzikowych u mężczyzn

Nawet jeśli blizny po trądziku powstały wiele lat temu, stan skóry może się poprawić! Usuwanie blizn potrądzikowych u mężczyzn jest możliwe dzięki specjalistycznym zabiegom. To jedyny sposób, aby wygładzić te nierówności na skórze. Do dyspozycji jest wiele rozwiązań medycyny estetycznej.
Umów się na bezpłatną konsultację, aby dobrać najlepsze zabiegi dla Ciebie

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się blizn potrądzikowych i który zabieg wybrać, skorzystaj z konsultacji z doświadczonym specjalistą. Clinica Cosmetologica oferuje możliwość bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem (w szczególnych przypadkach także z lekarzem dermatologiem). Nasz specjalista, w oparciu o wywiad i analizę stanu skóry, ustali dla Ciebie indywidualny plan terapii. Konsultacja pozostaje darmowa, nawet jeśli nie zdecydujesz się na zabiegi. Zapraszamy!

Umów się na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem:
Zadzwoń

+48 791 604 604

Laserowe usuwanie blizn po trądziku u mężczyzn

 • Pallomar emergePalomar Emergeto jeden z najskuteczniejszych laserów na blizny, będący nieablacyjnym laserem frakcyjnym. Zabiegi z jego użyciem nie wymagają długiej rekonwalescencji, jest więc idealnym rozwiązaniem dla panów, którzy chcą szybko wrócić do swoich codziennych zajęć. Jak działa laser Palomar Emerge? Emituje wiązki światła, które wywołują mikrouszkodzenia w skórze właściwej. Proces ten jest kontrolowany, ciągłość skóry nie zostaje naruszona. Tak zostaje pobudzona produkcja nowych fibroblastów, a co za tym idzie, wytwarzana jest większa ilość kolagenu i elastyny. Dzięki przebudowaniu skóry, blizny potrądzikowe stopniowo ulegają redukcji. Zabieg wykonuje się w seriach. Często już po 4 zabiegach efekty są satysfakcjonujące.
 • Harmony XLHarmony XL Pro iPixelbardzo dobrze z usuwaniem blizn radzi sobie również Laser Harmony XL Pro iPixel. Jest to laser frakcyjny ablacyjny, który silnie pobudza skórę do regeneracji. Wysyła kilkadziesiąt mikrowiązek, które precyzyjnie ogniskują się w wybranych punktach skóry. Tam powodują odparowanie nieprawidłowo zbudowanej tkanki. Jednocześnie laser pobudza procesy odnowy skóry, dzięki czemu uszkodzone fragmenty zostają zastąpione nowymi. Z każdym kolejnym zabiegiem blizny stają się coraz mniejsze.
 • Harmony XL PRO ClearliftHarmony XL Pro Clearlifttak samo jak wymienione wcześniej lasery, Harmony XL Pro Clearlift pozwala bezboleśnie pozbyć się blizn. Zalicza się do laserów frakcyjnych nieablacyjnych. Działa punktowo w wewnętrznych warstwach skóry, bez naruszania ciągłości naskórka. Z pewnością panom przypadnie do gustu to, że po zabiegu z użyciem tego lasera właściwie nie ma żadnych śladów – czasem tylko skóra jest nieznacznie zaczerwieniona, co szybko ustępuje. Laser Harmony XL Pro Clearlift idealnie nadaje się do likwidowania blizn potrądzikowych z obszarów, w których skóra jest cieńsza, jak np. na szyi.
 • CO2 Smart Xide2CO2 Smart Xide2to bardzo nowoczesne rozwiązanie, pozwalające na obniżenie mocy lasera i skrócenie czasu rekonwalescencji do minimum. Laser CO2 Smart Xide2 działa niezwykle precyzyjnie. Emitowane przez niego impulsy prowadzą do odparowania blizny i stymulują intensywną przebudowę skóry. W efekcie blizny po trądziku zostają zniwelowane.
Pozbądź się blizn po trądziku!
Umów się na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zabiegi wspomagające usuwanie blizn potrądzikowych u mężczyzn

 • DermapenDermapen/Mezopendobrym rozwiązaniem na blizny potrądzikowe u mężczyzn jest mikronakłuwanie skóry. Do jego przeprowadzenia służy specjalne urządzenie Dermapen (lub Mezopen). Zabieg zaczyna się od znieczulenia miejscowego obszaru, który ma zostać poddany nakłuwaniu. Mechaniczna stymulacja skóry igłami powoduje uruchomienie procesów gojenia. Oprócz niej wykorzystuje się specjalne koktajle odżywcze. Dzięki igłom składniki aktywne docierają w głębsze warstwy skóry, co jeszcze bardziej wzmaga produkcję kolagenu i elastyny. Skóra ulega odnowie, staje się gęstsza i równiejsza. Wraz z kolejnymi zabiegami blizny są coraz mniej widoczne. Po zabiegu warto zarezerwować sobie 2-3 dni na rekonwalescencję, gdyż skóra może być zaczerwieniona.
 • Mezoterapia igłowa – Ten zabieg świetnie uzupełni efekty innych zabiegów na blizny potrądzikowe. Za pomocą cienkiej igły pod skórę wprowadza się specjalnie przygotowane koktajle odżywcze. Pozwala to na pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny. Przy zwiększonej wrażliwości na ból można zastosować znieczulenie kremem.
 • Peelingi chemicznePeelingi chemiczne polecane są zarówno panom, którzy walczą z trądzikiem, jak i tym, którzy chcieliby zredukować blizny potrądzikowe. Przy pomocy wybranego kwasu (migdałowego, pirogronowego, salicylowego lub glikolowego) powoduje się złuszczenie zewnętrznej warstwy skóry. Pobudzana jest też produkcja nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Oprócz zredukowania blizn, likwidowane są przebarwienia i drobne zmarszczki. Skóra jest uspokojona, mniej się przetłuszcza, ma bardziej jednolity koloryt. Dla maksymalnego zredukowania blizn wykonuje się kilka powtórzeń zabiegu.
Chcesz usunąć blizny po trądziku?
Skorzystaj z darmowych porad naszego kosmetologa i dowiedz się więcej o zabiegach.
Zadzwoń

+48 791 604 604

FAQ

1. Jak rozróżnić blizny po trądziku od przebarwień?

Blizny odnoszą się do zaburzeń struktury skóry, natomiast przebarwienia do zaburzeń pigmentacji. Bliznami określamy więc różne zagłębienia, jak również wypukłości na skórze, pozostałe po zakończeniu procesów gojenia. Z kolei przebarwieniami nazywamy plamy różniące się od skóry zabarwieniem.

2. Czy można usunąć blizny potrądzikowe wyłącznie za pomocą domowych sposobów?

Domowe sposoby są niestety mało efektywne w likwidowaniu takich problemów, jak blizny. Nie ma szans, aby kremy czy maści na blizny poradziły sobie ze starymi, wieloletnimi zmianami. Pomóc mogą tylko specjalistyczne zabiegi, które zlikwidują tkankę bliznowatą i pobudzą skórę do regeneracji.

3. Czy laserowe usuwanie blizn po trądziku jest bolesne?

Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból pacjenta. Zabiegi laserowe generalnie nie powodują na tyle dużego dyskomfortu, aby było konieczne znieczulenie. W razie potrzeby dysponujemy rozwiązaniami, które są w stanie zwiększyć komfort zabiegu – np. systemy chłodzące, krem znieczulający.

4. Jak dbać o skórę po zabiegach usuwania blizn?

Dokładnych informacji udzieli kosmetolog. Doradzi, jakie preparaty stosować. Może też zalecić np. unikanie opalania przez pewien czas.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: