Skaling zębów Gdańsk - zabieg stomatologii estetycznej
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zabieg wykonuje
lekarz współpracujemy z Lifecc sp. z o. o. sp. k. będącym podmiotem leczniczym

skalingSkaling zębów to usuwanie kamienia nazębnego. Zabiegi mogą mieć zarówno charakter profilaktyczny, jak i leczniczy.

Kamień nazębny to efekt mineralizacji płytki nazębnej, stanowiącej z kolei efekt niezupełnego usunięcia resztek pokarmu w połączeniu z bakteriami i składnikami śliny. Kamień nazębny nie tylko stanowi defekt estetyczny, ale też przyczynę wielu problemów – krwawienie zębów, obniżanie szyjek zębowych, zanik kości i paradontozę. Skaling powinien być wykonywany co 6 – 12 miesięcy profilaktycznie.

Skaling – podstawowe informacje
Cena:Pełna higienizacja (skaling, piaskowanie, fluoryzacja) – 400 zł
Czas zabiegu:ok. 20 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Kiedy widoczne są efekty:Natychmiast
Czas utrzymania się efektów:6 – 12 miesięcy
Interesuje Cię skaling zębów?
Umów zabieg w naszej placówce.
Zadzwoń

+48 791 604 604

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Skaling wykonuje się w przypadku pojawienia się kamienia nazębnego – dotyczy to zarówno koron, jak i obszaru pod dziąsłami (wówczas wykonuje się skaling poddziąsłowy). Skaling powinno się wykonywać profilaktycznie – co najmniej 2 razy w roku. Zalecany jest przede wszystkim palaczom i osobom pijącym dużą ilość kawy i herbaty, a także osobom z ciasno ułożonymi zębami.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do skalingu uzależnione są od stosowanej metody. W przypadku zastosowania ultradźwięków są to:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • rozrusznik serca,
  • odklejanie siatkówki oka,
  • implanty zębowe,
  • zaawansowana osteoporoza.

W takich przypadkach może zostać zalecony skaling ręczny, który chociaż nie jest tak precyzyjny, to nie wiąże się z wymienionymi przeciwwskazaniami.

EFEKTY

Skaling nie tylko pomaga zapobiegać chorobom zębów i jamy ustnej, ale także poprawia ich wygląd. W przypadku zaawansowanego kamienia jest on widoczny na zębach. Poza tym skaling może nieco rozjaśnić zęby.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Do skalingu nie trzeba się wcześniej przygotowywać.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po skalingu nie należy jeść i pić przez około godzinę – poza wodą, która jest dozwolona. Przez około 24 godziny należy stosować białą dietę, czyli nie spożywać produktów, które mogłyby zabarwi zęby (wszystkie produkty o innym kolorze niż biały). Warto też w najbliższych dniach stosować pastę na nadwrażliwość.

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Po tym jak wykonany zostanie skaling, można odczuwać nadwrażliwość zębów. Zostanie ona jednak zredukowana poprzez lakierowanie, które jednocześnie zabezpiecza zęby przed próchnicą.

CENNIK

Pełna higienizacja (skaling, piaskowanie, fluoryzacja) – 400 zł

WIĘCEJ O SKALINGU

Skaling może pełnić zarówno rolę profilaktyczną, jak i terapeutyczną. Polega na usunięciu kamienia nazębnego. Kamień nazębny (złogi nazębne) to zmineralizowana płytka nazębna, która powstaje z połączenia nieusuniętych resztek jedzenia, składników śliny oraz bakterii.

Kamień nazębny może być bardzo szkodliwy. Może uszkadzać dziąsła, powodować odsłanianie szyjek zębowych, przyczyniać się do zaniku kości, a więc również o rozwoju parodontozy.

Kamień nazębny można usunąć tylko w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Do wyboru jest kilka nowoczesnych metod, ale obecnie najpopularniejszą jest stosowanie skalera ultradźwiękowego. Dźwięki o bardzo wysokich częstotliwościach powodują odpryskiwanie kamienia – ta metoda jest bardzo dokładna. Narzędzia ręczne wykorzystuje się, kiedy nie można wykonać zabiegu ultradźwiękowego (np. w ciąży).

Wyróżnić można:

  • skaling naddziąsłowy: kamień usuwa się z powierzchni koron zębowych. Głowica urządzenia przykładana jest do zębów i dzięki drganiom o odpowiedniej częstotliwości oraz wodzie, kamień zostaje rozbity i wypłukany. Następnie poleruje się powierzchnię zębów,
  • skaling poddziąsłowy: ta procedura jest nieco bardziej skomplikowana i polega na usunięciu kamienia spod dziąseł, czyli takiego, który osadził się w kieszonce dziąsłowej. W tym przypadku poza skalerem będziemy też potrzebować kiretu. Jest to jeden z podstawowych sprzętów stomatologicznych, którego kształt umożliwia dostanie się nawet do tak trudno dostępnych miejsc.

Usuwanie kamienia nazębnego nie jest bolesne, ale może pojawić się dyskomfort u osób, które są wrażliwe na zimno. Istnieje możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego.

Dlaczego warto wykonywać skaling? Przede wszystkim stanowi on skuteczną profilaktykę wielu chorób zębów oraz jamy ustnej, jak chociażby parodontoza.

Zadzwoń po darmową konsultację

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: