Przeszczep włosów FUE Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zabieg wykonuje
lekarz współpracujemy z Lifecc sp. z o. o. sp. k. będącym podmiotem leczniczym

przeszczep wlosow fue gdanskFUE to nowoczesna metoda przeszczepu włosów, umożliwiająca bardziej precyzyjne i efektywne uzyskanie włosów z okolicy dawczej oraz implantowanie ich w obszarze biorczym. Zabieg daje świetne efekty, umożliwiając odzyskanie włosów nawet w całkowicie łysych obszarach. Wykonywany może być niemalże w każdym rodzaju łysienia – wyjątkiem jest łysienie plackowate.

W czasie zabiegu nie odczuwa się bólu (stosuje się znieczulenie miejscowe).

Przeszczep włosów FUE – podstawowe informacje
Cena: cennik
Czas zabiegu: 6 – 10 godzin
Znieczulenie: miejscowe
Zdolność do pracy: dzień po zabiegu
Sugerowana seria: 1 zabieg
Czas do otrzymania efektów: minimum 12 miesięcy
Czas utrzymania się efektów: permanentny
Interesuje Cię przeszczep włosów?
Umów konsultację z naszym specjalistą!
Zadzwoń

+48 513 350 082


przeszczep wlosow gdansk

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Przeszczep włosów FUE to metoda, która stosowana jest przede wszystkim w takich przypadkach, jak:

 • łysienie androgenowe u kobiet,
 • łysienie androgenowe u mężczyzn,
 • zakola,
 • cofnięta linia włosów,
 • chęć zagęszczenia włosów,
 • łysienie po oparzeniu,
 • ubytki owłosienia w obszarze brwi, brody i wąsów,
 • łysienie pourazowe – utrata włosów po wypadku – blizny w okolicy głowy,
 • łysienie pozapalne (w okresie remisji).

PRZECIWWSKAZANIA

Przeszczepu włosów FUE nie wykonuje się w takich przypadkach, jak:

 • łysienie plackowate,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ogólny zły stan zdrowia,
 • uczulenie na miejscowe znieczulenie,
 • cukrzyca,
 • choroby zakaźne skóry głowy,
 • problemy z ciśnieniem.

EFEKTY

Efekty przeszczepu włosów FUE to przede wszystkim:

 • zagęszczenie włosów,
 • korekta linii włosów,
 • zniwelowanie zakoli oraz braku włosów na czubku głowy,
 • pozbycie się miejscowego braku włosów.

Przeszczep włosów FUE pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów. Rezultatami cieszyć można się po upływie minimum 12 miesięcy od wykonania zabiegu. Po 6 miesiącach odrost wynosi 50%. Lekarz ocenia efekty już po 6 miesiącach od zabiegu.

W naszej placówce zabiegi przeszczepu włosów wykonuje doświadczony zespół Maritime Hair Center S.C. (podmiot medyczny). Zaufaj doświadczeniu i wiedzy – zapraszamy na konsultacje.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przeszczep włosów FUE, jak i każdy zabieg trychologiczny w Clinica Cosmetologica, poprzedzony jest szczegółową diagnostyką. Cały proces zaczyna się na pierwszej wizycie konsultacyjnej, podczas której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, ale też, w razie potrzeby, wykonuje się specjalistyczne badania trychologiczne – Trichogram i Trichoskopię. W razie konieczności pacjent może zostać poproszony o wykonanie dodatkowych badań lub konsultację z innym lekarzem specjalistą – np. endokrynologiem.

Dwa tygodnie przed zabiegiem, osoba zakwalifikowana do wykonania przeszczepu włosów FUE musi przedstawić wyniki badań krwi: wirus HIV, Hbs, Hcv, morfologia, układ krzepnięcia, TSH, CRP, jak również glukoza na czczo. Badanie krwi nie jest diagnostyką łysienia, ale kwalifikacją do zabiegu czy pacjent jest zdrowy i może mieć zabieg.

Dopiero na podstawie tak szczegółowej diagnostyki określa się przyczynę utraty włosów, jej stopień, a następnie dobiera najlepszą metodę – jedną z możliwości jest przeszczep włosów FUE.

Zobacz zdjęcia z zabiegu

PRZED SAMYM ZABIEGIEM

Gdy już zostanie przeprowadzona diagnostyka, zapadnie decyzja o zastosowaniu przeszczepu włosów metodą FUE, z pacjentem kontaktuje się jego opiekun i dokładnie instruuje jak się przygotować do zabiegu.

Kilka ostatecznych kroków, w celu przygotowania się do zabiegu:

 • Dwa tygodnie wcześniej odstawia się leki obniżające krzepliwość krwi (tylko po konsultacji z lekarzem).
 • 10 dni przed zabiegiem nie przyjmować Aspiryny.
 • Dzień przed zabiegiem nie wolno pić alkoholu i mocnej kawy.
 • W dniu zabiegu nie można:
  • używać środków do stylizacji włosów,
  • ścinać włosów u fryzjera.
 • W dniu zabiegu należy:
  • umyć włosy,
  • zabrać ze sobą na zabieg rozpinaną koszulę, czy bluzkę,
  • być wypoczętym (zadbać o zdrowy sen),
  • zjeść lekkie śniadanie,
  • zapewnić sobie po zabiegu transport do domu.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU PRZESZCZEPU WŁOSÓW FUE

Po każdym zabiegu lekarz szczegółowo instruuje, co do zaleceń pozabiegowych – szczególnie technikę mycia przeszczepionych włosów. Należy ściśle przestrzegać tych wskazówek, inaczej można obniżyć efektywność zabiegów. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Przeszczep włosów FUE – zalecenia pozabiegowe
Czas Zalecenia
Pierwsze godziny po zabiegu Po zabiegu można samodzielnie wrócić do domu. Nie zalecamy jednak prowadzić samemu auta. Obszar zabiegowy należy delikatnie zabezpieczyć, sprawdzi się kaptur lub czapka (luźna i delikatna).

Stosowanie (pryskanie) soli fizjologicznej na obszar biorczy, na obszar dawcy założony jest opatrunek, który zdejmowany jest kolejnego dnia.

Pierwsze 7 dni Bezwzględna ochrona przeszczepów, nie można podczas mycia masować strony biorczej, osuszanie grantów ręcznikiem czystym, wypranym w co najmniej 60 stopniach.
Po 7 dniach Podczas mycia można delikatnie masować obszar biorcy, można założyć luźną czapkę.
Pielęgnacja włosów po dwóch tygodniach Pacjent wraca do techniki mycia włosów tak jak przed zabiegiem, wszystkie strupki oraz martwy naskórek powinny by myte i dokładnie usunięte z obszaru biorczego.
Przez pierwszy miesiąc należy unikać – sauny,
– basenu,
– intensywnego wysiłku fizycznego,
– nadmiernej ekspozycji na słońce,
– nagłych, ekstremalnych zmian temperatur,
– stosowania suszarki oraz produktów do stylizacji włosów.

PONADTO

Dzień po zabiegu można wrócić do pracy zawodowej. W okolicy biorczej i dawczej może pojawić się obrzęk, oczu i czoła, a także zaczerwienienie okolicy biorczej. Dzień po zabiegu może pojawić się uczucie zaburzenia czucia, mrowienia, drętwienia. Nie ma się jednak czym martwić, ponieważ to naturalny proces, który minie – może utrzymywać się przez 6 miesięcy. Zatem zaleca się szczególną uwagę i ochronę przeszczepionych włosów. Łatwo bowiem może dość do ich mechanicznego uszkodzenia. Po około 8-14 dniach po zabiegu przeszczepione włosy są na tyle zakotwiczone, że nie powinno dojść do ich mechanicznego uszkodzenia. Po 14 dniach od zabiegu implantowane włosy są całkowicie bezpieczne.

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Przez pierwsze dni (2-5) skóra będzie wyraźnie zaczerwieniona, widoczne będą wyraźnie czerwone punkciki. Bardzo rzadko pojawia się ból po zabiegach. Jeżeli tak się stanie, wystarczą lekkie środki przeciwbólowe, dostępne bez recepty. Po prawie dwóch tygodniach podrażnienia nie powinny być w ogóle widoczne.

CENNIK

Ile kosztuje przeszczep włosów i co wpływa na cenę? Cena jest ustalana w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje przeszczep włosów – przejdź do cennika.

Zapraszamy do umówienia się na konsultację zabiegowe.
Zadzwoń +48 513 350 082

WIĘCEJ O ZABIEGU FUE

rysowanie linii do przeszczepu wlosow

Rysowanie linii do przeszczepu włosów

Przeszczep włosów FUE to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające transplantację z okolicy potylicznej do tych, objętych nadmierną utratą włosów.

Osoba, która spełniła kryteria umożliwiające przeprowadzenie przeszczepu włosów, powinna w ciągu minimum 2 tygodni przed planowanym zabiegiem przystąpić do badań krwi oraz przesłać wyniki na podany adres e-mail. Jeśli wyniki badań nie wykazują żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, osoba ta zostanie skontaktowana przez opiekuna pacjenta, który udzieli wszelkich niezbędnych instrukcji przed samym zabiegiem.

wyznaczenie strefy dawczej i biorczej

Wyznaczenie strefy dawczej i założenie opatrunku

W dniu zabiegu, przed rozpoczęciem lekarz wyznacza linię przeszczepu i daje pacjentowi do akceptacji.

Następnie lekarz wyznacza precyzyjnie obszar dawczy oraz obszar biorczy. Obszar dawczy musi zostać ogolony – zazwyczaj zostawiamy ok 2mm włosów. Ułatwia to dokładne i efektywne pobranie materiału (w niektórych wypadkach pozostawiamy obszar dawczy bez golenia, wyjątkiem są kobiety). Po pobraniu zakłada się opatrunek na tę strefę. Sam etap pobierania włosów może trwać 2 – 4 godziny.

W trakcie pobierania włosów Pacjent ułożony jest na brzuchu.

podanie znieczulenia miejscowego w strefie dawczej

Znieczulenie strefy dawczej

Na tym etapie za pomocą specjalistycznego sprzętu pobiera się mieszki włosowe wraz z milimetrową, otaczającą je tkanką. Gdy znieczulenie zacznie działać – można przejść do pobrania mieszków z miejsca biorczego.

Każdy mieszek pobierany jest osobno. Najpierw urządzenie automatycznie wycina dany obszar, a następnie Asystent wyciąga materiał. Na skórze pozostaje niewielki, okrągły, czerwony ślad. Każda pojedyncza jednostka włosa jest sprawdzana pod kątem zdrowego stanu cebulki oraz przydatności do przeszczepu.

pobieranie graftow do przeszczepu wlosow

Pobranie graftów – pacjent leży na brzuchu

W kolejnym etapie, grafty są starannie podzielone na te, które posiadają pojedynczą cebulkę, a także te z dwiema cebulkami itd. Ten etap uzależniony od liczby pobieranych jednostek włosowych. W tym czasie włosy są przechowywane w specjalnym płynie fizjologicznym oraz w niskiej temperaturze. Działania te mają na celu ochronę jednostek włosowych przed ewentualnym uszkodzeniem. Po zakończeniu procesu pobierania włosów, pacjent jest zapraszany do skorzystania z dłuższej przerwy, w trakcie której może spożyć posiłek.

Kolejną częścią jest znieczulenie strefy biorczej i wszczepienie za pomocą specjalnych pęset mieszków włosowych.

znieczulenie strefy biorczej do przeszczepu wlosow

Znieczulenie strefy biorczej

Najpierw należy przygotować skórę poprzez precyzyjne nacięcia, wykonywane pod odpowiednim kątem i zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu włosów.

Następnie przechodzimy do etapu implantacji, czyli procesu wprowadzania jednostek włosowych z powrotem do skóry. Druga część zabiegu jest uzależniona od ilości jednostek włosowych pobranych wcześniej. Etap ten trwa kilka godzin.

Zaraz po zakończonym zabiegu, na obszar dawczy zakładany zostaje opatrunek. Po skończonym zabiegu można wrócić do domu, jednak bezpośrednio po nim, nie zaleca się prowadzenia samemu auta!

fue przeszczep wlosow

Wszczepienie graftów

Dzień później Pacjent musi się zgłosić do gabinetu na jego zmianę. Natomiast nie ma potrzeby zabezpieczania obszaru biorczego (gdzie są przeszczepione włosy).

Instrukcje pozabiegowe są szczegółowo omawiane przez lekarza prowadzącego, który przekazuje także pisemny rozpis tych wytycznych, a także najodpowiedniejszy zestaw środków do pielęgnacji przeszczepów, w razie konieczności receptę na niezbędne leki.

opatrunek ochronny na strefe dawcza po przeszczepie wlosow

Opatrunek ochronny na strefę dawczą

Dla uzyskania zadowalających efektów ogromne znaczenie ma przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Należy pamiętać, że ostateczne rezultaty to wypadkowa wielu czynników, w tym indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

W naszej ofercie wykonujemy przeszczepy włosów u mężczyzn i kobiet

Przeszczep włosów u mężczyzn – obszary:

 • Owłosionej skóry głowy (przeszczep włosów na zakola, przód, korona)
 • Broda
 • Brwi
 • Owłosienie łonowe
 • Feminizacja
 • Repair cases (naprawa źle wykonanego zabiegu przeszczepu włosów)
 • Blizna

Przeszczep włosów u kobiet – obszary:

 • Owłosiona skóra głowy
 • Obniżenie linii włosów
 • Brwi
 • Blizna
 • Odtworzenie owłosienia okolic intymnych
 • Zabiegi naprawcze

W naszej placówce zabiegi przeszczepu włosów wykonuje doświadczony zespół Maritime Hair Center S.C. (podmiot medyczny). Zaufaj doświadczeniu i wiedzy – zapraszamy na konsultacje.

W naszej placówce przy zabiegach z przeszczepu włosów współpracujemy ze zdolnymi i doświadczonymi profesjonalistkami oraz Maritime Hair Center S.C. (podmiot medyczny).


W naszej placówce zabiegi przeszczepu włosów wykonuje doświadczony zespół Maritime Hair Center S.C. (podmiot medyczny). Zaufaj doświadczeniu i wiedzy – zapraszamy na konsultacje.
Zadzwoń +48 513 350 082

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

1. Czy przeszczep włosów jest trwały i od czego to zależy?

Dużo zależy od miejsca, w którym dokonywany jest zabieg oraz jak bardzo zaawansowane są zmiany. Ogólnie przeszczep włosów metodą FUE jest trwały, ponieważ przeszczepiane mieszki włosowe, są pobierane z obszarów genetycznie odpornych na łysienie, jest to tzw. bezpieczny obszar dawczy.

2. Czy przeszczep FUE boli?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dolegliwości bólowe bezpośrednio po zabiegu rzadko występują, jeśli jednak się zdarzą, polecamy odpowiedni środek przeciwbólowy.

3. Ile włosów potrzeba do przeszczepu zakoli?

Specjalista podczas konsultacji ustala z Pacjentem potrzebną ilość, cena zabiegu różni się w zależności od ilości potrzebnych graftów.

 

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: