Zabieg wykonuje
kosmetolog
Mikropigmentacja skóry głowy jest bezpiecznym, nieinwazyjnym i innowacyjnym zabiegiem tuszowania łysienia i nieestetycznych prześwitów. Adresowana jest do kobiet i mężczyzn, którzy szukają szybkiej i długotrwałej metody kamuflowania ubytków włosów. W trakcie zabiegu trycholog idealnie dobiera barwnik zgodny z kolorem włosów/brwi pacjenta. Dzięki czemu, otrzymany efekt barwienia skóry, wiernie imituje utracone włosy.
Mikropigmentacja skóry głowy dzięki imitacji efektu krótko przystrzyżonych włosów, podnosi komfort życia i zwraca pewność siebie osób, które borykają się ze skutkami łysienia lub łysych prześwitów. Zabieg doskonale sprawdza się w kamuflażu blizn na skórze głowy. Co ważne, mikropigmentacja skóry głowy nie wyklucza możliwości przeprowadzenia w przyszłości przeszczepu włosów.
ZABIEG MIKROPIGMENTACJI SKÓRY GŁOWY | |
---|---|
Zakres cenowy: |
|
Czas zabiegu: | W zależności od wielkości obszaru wymagającego tuszowana pigmentem (od 1 h do 6 h). |
Efekty uboczne: | Zaczerwienienie, delikatny obrzęk, strupki – czas utrzymywania się do 7 dni. |
Zdolność do pracy: | Tak. |
Czas utrzymania się efektów: | Od 2 do 6 lat. |
Wskazania do zabiegu
- łysienie plackowate,
- łysienie androgenowe,
- łysienie rozproszone,
- zakola,
- przerzedzenie z łysymi prześwitami,
- maskowanie blizn skóry głowy,
- utrata włosów w wyniku urazu lub chemioterapii,
- kamuflowanie plam pigmentacyjnych skóry głowy.
Mikropigmentacja stosowania jest również w przypadku:
- rekonstrukcji zarostu twarzy,
- rekonstrukcji ubytków w brwiach.
Przeciwwskazania mikropigmentacji skóry głowy
Zabieg optycznego zagęszczenia włosów nie może być przeprowadzony u pacjentów, u których występuje lub w trakcie wstępnego wywiadu stwierdzona zostanie obecność jednego z przeciwwskazań:
- infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze skóry,
- uszkodzenia skóry (np. poparzenia słoneczne),
- świeże blizny,
- ciąża i okres laktacji,
- stany zapalne,
- trwająca chemio- lub radioterapia,
- stany podgorączkowe,
- choroby skórne na pigmentowanej powierzchni (łuszczyca, pokrzywka), wykwity skórne, epilepsja.
Podczas przeprowadzanej bezpłatnej konsultacji, oceniamy stan skóry osoby decydującej się na zabieg SMP. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, klient wypełnia ankietę, która wyklucza ewentualne przeciwwskazania.
Efekty
Pierwsze efekty mikropigmentacji skóry głowy widoczne są natychmiast po zakończeniu zabiegu. Czas gojenia trwa do 7 dni, natomiast okres wypłukiwania się nadmiaru barwnika i ustabilizowania ostatecznego koloru wynosi do 3 tygodni. Efekty optycznego zagęszczania włosów w zależności od pacjenta utrzymują się od dwóch do sześciu lat.
Pielęgnacja po zabiegu
Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem nieinwazyjnym i w żaden sposób nie zagraża skórze głowy ani włosom. Dopuszcza się jednak wystąpienie miejscowego zaczerwienienia, niewielkiego obrzęku i powstania drobnych strupków. Skutki uboczne utrzymują się maksymalnie do 7 dni. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a po jego zakończeniu, pacjent może wrócić do swoich obowiązków. Po opuszczeniu gabinetu pacjent powinien dbać o regularne i odpowiednie nawilżanie skóry poddanej pigmentacji. Zaleca się stosowanie preparatów łagodzących. Skóra powinna być chroniona również kremem z wysokim filtrem UV.
Mikropigmentacja skóry głowy – co musisz wiedzieć?
Kilka dni przed zabiegiem mikropigmentacji zaleca się odstawienie leków rozrzedzających krew (tylko w porozumieniu z lekarzem), środków przeciwbólowych i alkoholu. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika za pomocą bardzo cienkiej igły. Mikropigmentacja skóry głowy ma na celu odtworzenie wyglądu mieszków włosowych. Chociaż zabieg przeprowadzany jest głównie na skórze głowy, może być stosowany również jako sposób odtworzenia ubytków w zaroście lub brwiach.
Cennik
Sprawdź cennik