Zabieg wykonuje
kosmetolog
Drenaż limfatyczny (masaż limfatyczny) to zabieg prowadzący do usprawnienia przepływu krwi i limfy. Wspomaga walkę z cellulitem i nadwagą. Oczyszcza organizm z toksyn. Zmniejsza obrzęki i ból spowodowany zastojem limfy, niweluje uczucie ciężkich nóg.
W odróżnieniu od tradycyjnego, manualnego masażu, drenaż limfatyczny przeprowadzany jest za pomocą specjalistycznych urządzeń, dzięki czemu jest jeszcze bardziej intensywny.
Drenaż limfatyczny – podstawowe informacje | |
---|---|
Cena: | cennik |
Czas zabiegu: | 15 – 60 min |
Znieczulenie: | nie |
Zdolność do pracy: | tak |
Sugerowana seria: | 10 zabiegów |
Czas utrzymania się efektów: |
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
WSKAZANIA
Drenaż limfatyczny wskazany jest w następujących przypadkach:
- cellulit,
- obrzęki na twarzy lub ciele,
- nadwaga,
- nadmiar tkanki tłuszczowej,
- modelowanie sylwetki,
- wiotka skóra,
- niezdrowy koloryt skóry,
- uczucie ciężkich nóg,
- słabe krążenie (objawiające się np. zimnymi dłońmi lub stopami),
- oczyszczanie organizmu z toksyn,
- chęć przyśpieszenia przemiany materii,
- profilaktyka niewydolności żylnej.
PRZECIWWSKAZANIA
Istnieją sytuacje, w których drenaż limfatyczny nie powinien być wykonywany:
- ciąża i karmienie piersią,
- wszczepiony rozrusznik serca,
- metalowe implanty w ciele,
- epilepsja,
- choroby układu krążenia,
- miesiączka (jeśli zabieg ma zostać wykonany na okolice brzucha),
- nowotwory,
- zapalenie żył,
- cukrzyca,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- niewydolność nerek,
- choroby wątroby,
- infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze.
EFEKTY
Zabieg pomaga zredukować cellulit oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. Wpływa także pozytywnie na jakość skóry, która staje się jędrniejsza i bardziej napięta. Niweluje obrzęki, zarówno na twarzy, jak i na ciele. Skóra po zabiegu jest dotleniona i lepiej przyswaja składniki aktywne kosmetyków. Masaż limfatyczny sprawia, że twarz wygląda promiennie: uzyskuje zdrowy koloryt, a oznaki zmęczenia, jak np. worki pod oczami, zostają zlikwidowane.
Poza tym drenaż limfatyczny działa relaksująco oraz odprężająco, przynosi ulgę zmęczonym nogom i zapobiega żylakom.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
- Nie musisz nic robić przed zabiegiem.
PIELĘGNACJA PO ZABIEGU
- Po zabiegu nie ma specjalnych zaleceń, ale warto wesprzeć proces detoksykacji organizmu, pijąc dziennie około 1,5-2 l wody.
CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?
Skóra w miejscu zabiegowym zwykle jest zaczerwieniona, czemu może towarzyszyć również lekki obrzęk. Mogą pojawić się niewielkie siniaki. Objawy te utrzymują się od kilku godzin do maksymalnie kilku dni.
Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po wyjściu z gabinetu można wrócić do swoich codziennych zajęć.
WIĘCEJ O ZABIEGU
Drenaż limfatyczny to zabieg, którego istotą jest stymulowanie krążenia limfy. Zaleganie limfy w tkance podskórnej prowadzi do obrzęków i spowalnia wydalanie toksyn. Masaż limfatyczny pozytywnie wpływa na cały organizm. Może być przeprowadzony praktycznie na każdej części ciała (zwykle są to obszary takie, jak twarz, ramiona, plecy, brzuch, pośladki, uda).
Drenaż limfatyczny zachodzi podczas następujących zabiegów:
- Icoone – jest to precyzyjny, wielowymiarowy masaż specjalnymi rolkami, generującymi podciśnienie. Jego efektem jest lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek, pobudzenie procesów spalania tkanki tłuszczowej oraz regeneracji skóry. Icoone nie powoduje rozciągania skóry ani siniaków.
- Endermologia LPG – wykonywana jest za pomocą urządzenia Cellu M6 Integral. Posiada ono głowicę z dwoma rolkami, która zasysa fałd skóry za pomocą podciśnienia. Endermologia świetnie modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę.
- Venus Legacy – przepływ krwi i limfy przyśpieszany jest dzięki technologii VariPulse. Umożliwia ona dokładne określenie głębokości penetracji tkanki. Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji procesu lipolizy oraz pobudzenia skóry do odnowy.
- Maximus – działa na czterech poziomach tkanki, od naskórka po mięśnie. Zabieg polega na podgrzaniu skóry do temperatury ok. 60 st C, co upłynnia tłuszcz zgromadzony w komórkach. Dynamiczna aktywacja mięśnia powoduje drenaż limfatyczny, dzięki czemu tłuszcz jest sprawniej usuwany.
Drenaż limfatyczny szczególnie wskazany jest zarówno przed, jak i po zabiegach prowadzących do rozbicia tkanki tłuszczowej. Przykładem jest np. kriolipoliza Clatuu, w którym tkanka tłuszczowa redukowana jest za pomocą niskiej temperatury. Efektem kriolipolizy jest utrata 25-40% tkanki tłuszczowej z miejsca zabiegowego. Drenaż limfatyczny przygotowuje ciało do zabiegu oraz przyśpiesza usuwanie komórek tłuszczowych.
Drenaż limfatyczny niesie korzyści zarówno zdrowotne, jak i kosmetyczne. Pobudza przepływ limfy, dzięki czemu dochodzi do poprawy metabolizmu i sprawniejszej eliminacji toksyn z organizmu. To przekłada się na intensywniejszą regenerację tkanek, a także lepszą odporność organizmu.