Depilacja laserowa mężczyzn - Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zabieg wykonuje
kosmetolog

Depilacja laserowa mężczyzn to zabieg chętnie wybierany przez panów, którzy chcą uwolnić się od żmudnego golenia włosów. Poza względami estetycznymi, depilacja laserowa zalecana jest przy nawracającym zapaleniu mieszków włosowych, ponieważ pozwala na skuteczne pozbycie się tej dolegliwości. Satysfakcjonujące efekty wynagradzają lekki dyskomfort, który może być odczuwany podczas zabiegu.

Laser Vectus™ – podstawowe informacje
Cena: sprawdź cennik
Czas zabiegu: od 5 do 30 minut
Znieczulenie: nie
Zdolność do pracy: tak
Sugerowana seria: 4 do 6 zabiegów
Czas utrzymania się efektów: trwałe
Chcesz skorzystać z depilacji laserowej?
Umów się na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem, aby dowiedzieć się więcej o zabiegu i wybrać dogodny termin.
Zadzwoń

+48 791 604 604


Depilacja laserowa mężczyzn – wskazania

Wskazaniami do zabiegu są:

 • chęć usunięcia niepożądanego owłosienia,
 • zapalenie mieszków włosowych,
 • wrastanie włosów.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Zabiegu nie wykonuje się w następujących przypadkach:

 • aktywne infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze),
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • świeża opalenizna,
 • podrażnienie skóry,
 • doustna terapia retinoidami,
 • skłonność do przebarwień i bliznowców,
 • bielactwo,
 • łuszczyca.

* inne przeciwwskazania, które muszą zostać wykluczone podczas wizyty

Jakie miejsca najczęściej depilują mężczyźni?

 • Depilacja laserowa pach jest często wybierana przez panów z przyczyn higienicznych. Umożliwia bowiem skuteczne pozbycie się włosków, w których mogą gromadzić się bakterie.
 • Depilacja klatki piersiowej, pleców czy brzucha za pomocą lasera to najlepszy sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia z tych okolic. Ułatwia też walkę z nadpotliwością i pomaga w utrzymaniu higieny.
W Clinica Cosmetologica można skorzystać z depilacji laserowej praktycznie wszystkich części ciała.

Depilacja laserowa u mężczyzn
Depilacja laserowa mężczyzn – efekty

Zabieg usuwa 95% włosów z depilowanego obszaru (pozostałe 5% przyjmuje się jako włosy, które mogą, ale nie muszą pojawić się w ciągu roku od zabiegu).

Jak przygotować się do zabiegu?

 • Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z takich metod depilacji, w których włoski są wyrywane (depilator, wosk, pęseta).
 • Również na miesiąc przed zabiegiem nie wolno stosować kremów zawierających kwasy owocowe oraz witaminy A i C (w obszarze, który ma zostać poddany depilacji).
 • Na tydzień przed zabiegiem trzeba unikać przyjmowania leków i ziół o działaniu fototoksycznym i fotoalergicznym (np. ibuprofen, ketoprofen, nagietek, dziurawiec).
 • Należy dbać o kondycję skóry w miejscu, które ma zostać poddana depilacji. Nie może być podrażniona ani przesuszona. Należy odpowiednio ją nawilżyć najpóźniej w dzień przed zabiegiem.
 • W dniu poprzedzającym zabieg lub w samym dniu depilacji laserowej należy zgolić maszynką włoski z obszaru, którego dotyczy zabieg.
 • Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie przyjmujemy antybiotyków.

Pielęgnacja po zabiegu

 • Przez miesiąc po zabiegu nie wolno się opalać. Warto przez ten czas chronić skórę, używając kremów z wysokim filtrem UVA.
 • Nie należy stosować żadnych dezodorantów, antyperspirantów i perfum na depilowany obszar, dopóki nie zniknie zaczerwienienie skóry.
 • Wskazane jest stosowanie łagodnych preparatów do mycia. Należy też pamiętać o ostrożnym osuszaniu skóry – nie wolno jej trzeć ręcznikiem.
 • Podrażnienia można łagodzić, stosując kremy typu Bepanten, Alantan, Panthenol.
 • Przez pewien czas należy też unikać korzystania z basenu i sauny.

Czego można spodziewać się po zabiegu?

Skóra poddana depilacji może być delikatnie zaczerwieniona i/lub opuchnięta. Objawy te mogą utrzymywać się od kilku godzin do maksymalnie 3 dni.

Promocja -10% dla ciebie i osoby towarzyszącej
Serdecznie zapraszamy Panów do skorzystania z zabiegów depilacji laserowej wraz z przyjacielem/przyjaciółką/rodziną. Zadzwoń i dowiedz się szczegółów.

Depilacja laserowa u mężcyznWięcej o zabiegu

Jeśli zależy Ci na pewnej, szybkiej i bezpiecznej depilacji laserowej, wybierz zabieg z użyciem lasera diodowego Vectus™. Wiele osób, które zawiodły się na innych metodach depilacji laserowej, przekonało się co do jego skuteczności.

Czym wyróżnia się Laser Vectus™? To najnowocześniejszy sprzęt do depilacji laserowej. Wykorzystuje kilka nowoczesnych technologii:

 • Skintel – inteligentny czytnik melaniny, który ma zdolność do mierzenia poziomu aktywnej melaniny w skórze. To pozwala na automatyczne dobranie takiej mocy lasera, aby zabieg był maksymalnie skuteczny, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.
 • Photon Recycling – dzięki niej światło odbite od skóry może zostać ponownie wykorzystane, co zwiększa efektywność zabiegu.
 • Advanced Contact Cooling – zaawansowany system kontaktowego chłodzenia redukuje dyskomfort. Czuwa też nad bezpieczeństwem zabiegu, eliminując ryzyko oparzenia.

Wielu mężczyzn zaskakuje szybkość, z jaką odbywa się depilacja laserowa – plecy i inne większe obszary skóry można opracować w zaledwie kilka lub kilkanaście minut. Wynika to z wyposażenia lasera Vectus w dwie końcówki zabiegowe. Większą stosuje się właśnie do depilowania większych powierzchni ciała. Z kolei mniejsza umożliwia precyzyjną depilację wąsika, zarostu czy brwi.

Warto też wspomnieć, że laser Vectus™ został opracowany przez naukowców z Harvard University. Jego działanie opiera się na fototermolizie selektywnej. Emituje światło o długości fali 810 nm, pochłaniane przez melaninę. W efekcie komórki barwnikowe mieszków włosowych zostają termicznie zniszczone. Jest to nieodwracalne i włosy już nie odrastają.

FAQ

1. Czy depilacja laserem boli?

Wiele zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta na ból oraz obszarów, które są poddane depilacji, dlatego trudno odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny. Depilacja laserowa może wiązać się z dyskomfortem, np. podczas strzałów lasera mogą być odczuwane ukłucia. Większość pacjentów ocenia jednak zabieg jako mało bolesny. Dokładamy starań, aby depilacja laserowa była jak najbardziej komfortowa dla pacjenta: wykorzystujemy na przykład zaawansowany system chłodzenia skóry, a w razie potrzeby także kremy znieczulające.

2. Depilacja laserowa – na ile starcza?

Po wykonaniu całej serii zabiegów efekty są trwałe – jednak raz w roku należy wykonać zabieg przypominający.

3. Depilacja laserowa: jak się przygotować?

Przygotowania trzeba niekiedy rozpocząć już miesiąc przed zabiegiem. Należy wówczas zrezygnować z wyrywania włosów pęsetą, depilatorem lub woskiem oraz unikać stosowania kremów z kwasami owocowymi lub witaminami A i C. Na co najmniej tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki lub zioła o działaniu fotouczulającym. Skóra w dniu zabiegu powinna być ogolona maszynką i w dobrej kondycji.

Umów zabieg depilacji laserowej Vectus
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: