Trycholog Sopot - Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Trycholog Sopot w profesjonalnych gabinetach kosmetologii medycznej. Wypadanie włosów to częsty problem, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jak sobie z nim radzić? Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że tracenie włosów to dolegliwość natury medycznej, której nie wyleczymy kosmetykami. Tu potrzebna jest profesjonalna pomoc, dlatego najlepiej udać się do specjalisty – dermatologa-trychologa lub kosmetologa-trychologa.

Dr Trycholog w Sopocie – jakie dolegliwości leczymy w naszych gabinetach?

Do trychologa warto się udać, gdy mamy kłopot z przerzedzającymi się włosami lub łysieniem. Jeśli zauważysz, że zaczynają Ci się robić tzw. zakola, idź jak najszybciej do specjalisty. Czym mniejszy problem do pokonania, tym łatwiej i szybciej można mu zaradzić. Wizyta u trychologa pomoże w przypadku tracenia włosów, ale także przy wszelkich dolegliwościach związanych ze skórą głowy takich jak: łuszczyca, grzybica, atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry głowy czy łupież (który niesłusznie jest traktowany jak problem kosmetyczny – podczas gdy tak naprawdę wymaga leczenia).

Różne podłoża wypadania włosów

Włosy wypadają z różnych powodów. Może to być niedobór witamin i minerałów, spowodowany ubogą lub mało zróżnicowaną dietą. Inne czynniki to np. osłabienie organizmu, życie w ciągłym stresie czy gwałtowna utrata kilogramów. Włosy zaczynamy tracić także przy problemach hormonalnych, zatruciu metalami ciężkimi, w trakcie lub po chemioterapii.

Drugą grupą przyczyn jest łysienie. Zasadniczo wyróżniamy jego trzy rodzaje:

  • androgenowe – związane z czynnikami genetycznymi i poziomem hormonów – androgenów
  • bliznowaciejące – występujące najrzadziej ale i najtrudniejsze w leczeniu, organizm zaczyna traktować mieszki włosowe jako obce, w ich miejsce pojawia się tkanka bliznowata oraz kolagen
  • plackowate – typ łysienia o charakterze autoimmunologicznym, może mieć podłoże genetyczne lub być wywołane przez silny stres, dotyka głównie ludzi młodych, przed 30 r.ż.

Kompleksowe badania trychologiczne to podstawa

Problem wypadania włosówWłaściwa diagnoza jest podstawą skutecznego leczenia, dlatego na pierwszej wizycie kosmetolog-trycholog wykonuje specjalistyczne badania w gabinecie zabiegowym, trichoskopię oraz trichogram. Trichoskopia pozwala obejrzeć skórę głowy i włosy w dużym powiększeniu, dzięki zastosowaniu dermatoskopu. Trichogram służy natomiast przeprowadzeniu analizy włosów w warunkach laboratoryjnych. W tym celu pobiera się od pacjenta od 50 do 100 włosów wraz z cebulkami.

Próbki (a także zdjęcia wykonane za pomocą dermatoskopu) trafiają do laboratorium na około cztery tygodnie. W czasie oczekiwania na wyniki, pacjent może zostać poproszony o wykonanie badania krwi.

Trichoskopia – Jak wygląda badanie?
Trichoskopiazobacz film
Trichogram – Jak wygląda badanie?
Trichogramzobacz film

Dr Trycholog w Sopocie to skuteczne leczenie

Gabinety Dr trycholog działają we współpracy z Clinica Cosmetologica, nasi kosmetolodzy-trycholodzy wykonują dla Państwa innowacyjne zabiegi o wysokiej skuteczności i przy użyciu nowoczesnego sprzętu.

DermapenBardzo skuteczna na łysienie i wypadanie włosów jest klasyczna mezoterapia igłowa. Do zabiegu stosujemy odżywcze koktajle, osocze bogatopłytkowe.
Osocze jest pozyskiwane od pacjenta, w tym celu pobieramy krew, a następnie odwirowujemy ją. Taki zabieg jest w pełni bezpieczny i daje bardzo dobre efekty. W przypadku gdy mamy do czynienia z łysieniem bliznowaciejącym lub plackowatym, najlepsze rezultaty mezoterapii zapewnia preparat, który jest kortykosteroidem. Iniekcję wykonujemy przy użyciu specjalnej igły – kaniuli.

Zapewniamy także możliwość wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej, do którego stosujemy urządzenie Dermapen lub Mezopen, których głowice wyposażone, są w mikrogiełki. Zabieg jest mniej inwazyjny niż tradycyjna mezoterapia, a jednocześnie zapewnia dużą efektywność.

Innowacyjną formą terapii wypadania włosów i łysienia jest Dermojet. Ten nowoczesny sprzęt pozwala na bezigłowe przeprowadzenie mezoterapii. Urządzenie automatycznie dozuje właściwą ilość preparatu odżywczego bądź bogatopłytkowego osocza, pozyskanego wcześniej z krwi pacjenta. Oferta gabinetów dr Trycholog to jednak nie tylko mezoterapia. Ciekawym rozwiązaniem problemu utraty włosów jest Kriomasaż Cryo-S. Zabieg ten wykorzystuje właściwości regeneracyjne zimna na skórę głowy. Podczas zabiegu temperatura tkanek zostaje obniżona za pomocą podtlenku azotu. Zimno ma działanie mobilizujące skórę i mieszki włosowe do regeneracji – zabieg skutkuje wzrostem nowych włosów.

karboksyterapia reology2

Kriomasaż zapewnia bardzo dobre efekty, szczególnie u pacjentów z problemem łysienia plackowatego. Efekt odnowy biologicznej dla skóry głowy i mieszków włosowych uzyskamy także dzięki Karboksyterapii. Zabieg ten jest wykonywany przy pomocy urządzenia Reology 2 i polega na podaniu dwutlenku węgla – śródskórnie i podskórnie. Takie działanie prowadzi do rozszerzenia oraz zwiększenia liczby naczyń krwionośnych, a w konsekwencji poprawy ukrwienia i odżywienia skóry głowy.

Kolejną propozycją gabinetów dr Trycholog w Sopocie jest peptydowa terapia włosów, w postaci odżywczego koktajlu wstrzykiwanego w skórę głowy, czyli zabieg Dr CYJ Hair Filler. Wykorzystuje on mieszankę kwasu hialuronowego oraz siedmiu peptydów. Taka kombinacja skutecznie wzmacnia włosy, niwelując problem wypadania włosów. Innym proponowanym przez nas rozwiązaniem problemu łysienia jest terapia UVA/UVB/PUVA. Promieniowanie zmniejsza wypadanie i pobudza wzrost nowych włosów.

Taki efekt uzyskujemy dzięki wcześniejszemu podaniu psoralenów (doustnie lub na skórę), które intensyfikują działanie promieniowania. Zabiegi te są szczególnie polecane dla osób z plackowatym typem łysienia.

Rodzaj terapii i częstotliwość zabiegów zawsze dobieramy indywidualnie – zależnie od przyczyny problemu u danego pacjenta. Stawiamy na kompleksową diagnostykę. Skrupulatnie przeprowadzamy wszystkie badania i w razie potrzeby kierujemy na dodatkowe konsultacje do placówek współpracujących – Centrum Zdrowia Lifemedica lub Clinica Dermatologica. Dr Trycholog Sopot to gabinety, w których pracuje zespół specjalistów z dziedziny trychologii i dermatologii. Przychodząc do nas masz pewność, że niezależnie od przyczyny problemu z wypadaniem włosów, uzyskasz profesjonalną pomoc.

Zadzwoń po darmową konsultację

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: