Usuwanie Blizn Potrądzikowych - Zabiegi na Blizny Po Trądziku - Darmowa Konsultacja
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Usuwanie blizn po trądziku – skuteczne zabiegi na blizny potrądzikowe

Trądzik to powszechna dolegliwość, którą większość z nas kojarzy przede wszystkim z nastolatkami. Istotnie, problem ten w dużej mierze dotyczy właśnie osób w okresie dojrzewania i stanowi wynik tzw. burzy hormonalnej, jednak coraz częściej zmiany trądzikowe stanowią kłopot również dla osób dorosłych.

Prawdą jest, że współcześnie działania wdrażane przez lekarzy dermatologów są w stanie całkowicie usunąć ten problem, jednak oznacza to jedynie, że skóra przestanie chorować i nie będą pojawiały się nowe zmiany. Wówczas koniecznością staje się sięgnięcie do medycyny estetycznej i kosmetologii, które pozwalają na usunięcie lub duże zredukowanie szpecących blizn potrądzikowych na skórze, które widoczne są w formie nierówności.
Chcesz usunąć blizny potrądzikowe, ale nie wiesz jak? Skorzystać z bezpłatnego spotkania z Kosmetologiem z naszej placówki i znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Możliwości medycyny estetycznej

Dla osób, które chcą pozbyć się blizn potrądzikowych, medycyna estetyczna dysponuje szerokim wachlarzem różnorodnych zabiegów. Dopasowanie najodpowiedniejszego leży w gestii profesjonalnego Kosmetologa lub lekarza madycyny estetycznej, który określa potrzeby skóry konkretnego pacjenta.
Pośród zabiegów, które pozwalają na zmniejszenie widoczności lub całkowite usunięcie blizn po trądziku znajdują się: Laser Harmony XL pro NIR, Laser Palomar Emerge, Cellu M6 Integral, geneO+, Pollogen Legend, Maximus, Surgen oraz Mobilift. Jest również grupa zabiegów, których zastosowanie może wspierać osiągane efekty wykorzystywanej terapii, są to: Mezopen, Dermapen czy też peelingi chemiczne.

Efekty przed i po

Laser Harmony XL pro NIR na blizny potrądzikowe

Laser Harmony XL PRODziałanie urządzenia Harmony XL pro NIR opiera się na emitowaniu światła bliskiego podczerwieni, które powoduje koagulację tkanki bliznowatej. Daje wymierne rezultaty w usuwaniu blizn potrądzikowych. Aparatura ta prowadzi do miejscowego rozgrzania skóry, a to z kolei wywołuje skurcz włókien kolagenowych i zainicjowania produkcji nowego kolagenu. Skóra zostaje zmobilizowana do samoistnej regeneracji, dzięki czemu wytwarzane są nowe, zdrowe tkanki. Skóra staje się gładsza, bardziej jędrna i lepiej napięta.

Karolina Formela kosmetologWykonywanie zabiegów laserowych w celu leczenia blizn potrądzikowych na prawdę się sprawdza. Efekty są widoczne już po zaledwie czterech spotkaniach. Pacjenci chwalą sobie wygładzoną skórę, bardzo często udaje się usunąć nawet głębokie zmiany – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Laser Palomar Emerge na blizny po trądziku

Lasere Emerge GdańskWiązki światła emitowane przez urządzenie Palomar Emerge wnikają głęboko w skórę, gdzie dokonują kontrolowanych uszkodzeń skóry właściwej, jednocześnie nie naruszając jej ciągłości. Jest to nieablacyjny laser frakcyjny, który pobudza produkcję nowych fibroblastów, a te w konsekwencji prowadzą do rozpoczęcia się procesu regeneracji włókien kolagenowych oraz elastynowych.

Dzięki wykorzystaniu technologii laserowej w usuwaniu blizn potrądzikowych doprowadzamy do pobudzenia przebudowy w obrębie struktur skóry, cały proces odbudowy i regeneracji sprawia, że uszkodzone tkanki zastępowane są nowymi i zdrowymi.

Laser Palomar Emerge – Jak wygląda zabieg?
Działanie Lasera Emerge zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Cellu M6 Integral

Endermologia LPG - sprzęt

Jest to zabieg stanowiący rodzaj mechanicznego masażu. Dzięki zastosowaniu tego i rozwiązania możemy bezinwazyjnie i kompleksowo działać na tkankę łączną, jednocześnie stymulując odnawianie jej struktur. W czasie endermologii urządzeniem Cellu M6 Integral specjalna głowica, wyposażona w dwie rolki oddziałuje na tkanki miękkie, podczas zabiegu zasysając fałd skóry wraz z tkanką podskórną.

GeneO+ – Ultrasound & Tripollar RF, Oxygeneo

GeneoJest to ultranowoczesne urządzenie, które daje możliwość wykorzystania naturalnych możliwości organizmu. Korzystając z GeneO+, doprowadzamy do złuszczenia naskórka, dotlenienia oraz wchłonięcia składników odżywczych. Takie oddziaływanie urządzenia pozwala na skorzystanie z wielu korzyści dla skóry, gdyż dochodzi do pobudzenia procesów regeneracji, skóra staje się gładsza, poprawie ulega również poziom jej gęstości, staje się lepiej nawilżona, ujędrniona, poprawia się koloryt i znikają zmarszczki. Rodzaj zabiegu dopasowywany jest to typu cery. Dostępne są dwie wersje: NeoRevive i NeoBright.

aleksandra-jaskowska-miniCharakterystyczne dla zabiegu GeneO+ jest pojawianie się na powierzchni skóry, niewielkich bąbelków, nasyconych CO2, stopniowo dochodzi do ich delikatnego pękania. Zjawisko to prowadzi to zaistnienia „efektu Bohra”, dzięki któremu krew bogata w tlen transportowana jest do okolicy, w której wykonujemy zabieg, w tej sposób wzmaga się przepływ krwi i poprawia się proces regeneracji włókien elastynowych i kolagenowych – mówi Aleksandra Jaśkowska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Zabieg Geneo+ – Jak wygląda zabieg?
Działanie urządzenia Geneo+ zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Pollogen Legend i Maximus

Jest to bardzo nowoczesne urządzenie, które daje możliwość działania na wielu poziomach. Znajdujemy w nim innowacyjne połączenie dwóch technologii — tripolarnej fali radiowej oraz dynamicznej aktywacji mięśni. Wykorzystanie fali radiowej pozwoliło na uzyskanie rozgrzania tkanki podskórnej oraz skóry właściwej do temperatury około 60 stopni, przy jednoczesnej ochronie naskórka. Zadaniem specjalisty, który zabieg wykonuje, jest stałe kontrolowanie poziomu, na jaki wnika emitowane ciepło. Wykorzystując to rozwiązanie, doprowadzamy również do poprawy ukrwienia skóry oraz uzyskania lepszego poziomu jej odżywienia. Tym samym poprawia się gęstość skóry, jej poziom gładkości, napięcie i jędrność oraz dochodzi do odbudowy jej struktur.

Karolina Formela kosmetologDecydując się na wykonanie zabiegu z zastosowaniem aparatury Pollogen Legend, można być niemal pewnym, że rezultaty nas zaskoczą. Wielu pacjentów zwraca uwagę, że nie spodziewało się aż tak wyraźnej poprawy. Wszystkie niewielkie i powierzchowne blizny zostają niemal całkowicie usunięte, a głębokie znacznie spłycone, poprawie ulega również ogólny wygląd i kondycja skóry – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Surgen

Surgen

Wykorzystuje specjalną głowicę wyposażoną w mikroigiełki. Zabieg dzieli się na dwie fazy. W pierwszej z nich igiełki działają na skórę właściwą, emitując ciepło. W drugim z kolei skóra otrzymuje stymulację w postaci impulsu elektrycznego. W ten sposób w dokonujemy niewielkich uszkodzeń skóry, które pozostają pod czujną kontrolą. Prowadzi to do regeneracji kolagenu, wytwarzania się nowych włókien elastyny, a poza tym skóra rozpoczyna produkcję kwasu hialuronowego. Struktury skóry zostają przebudowane, staje się ona bardziej jędrna, gładka i wzmocniona.

Mobilift

MobiliftUrządzenie doprowadza do regeneracji komórek w wyniku mechanicznej stymulacji. W specjalnej głowicy zastosowano system dwóch klapek, których zadaniem jest stymulacja skóry. Częstotliwość ich poruszania dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb skóry konkretnego pacjenta.

Zastosowanie zabiegu Mobilift pozwala na zwiększenie ilości kwasu hialuronowego w skórze, aż o 80%. Dzięki temu prowadzi on zarówno do regeneracji, wygładzenia, głębokiego nawilżenia, jak i rozświetlenia skóry – mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Wspomaganie terapii podstawowej

Poza głównymi zabiegami sprawdzającymi się w leczeniu, usuwaniu i niwelowaniu blizn potrądzikowych, istnieją również zabiegi, które mogą pozytywnie oddziaływać na efekty, jeśli wykorzystamy je w formie wspomagania.

Peelingi chemiczne stanowią jedną z popularniejszych form wspierania zabiegów usuwających blizny. Z całą pewnością cechują się one licznymi zaletami. Prowadzą do normalizacji funkcjonowania gruczołów łojowych, zmniejszają widoczność blizn, redukują zmarszczki i usuwają przebarwienia. Wykorzystanie zabiegów opartych na kwasach daje możliwość uzyskania efektu regeneracji struktur skóry.

Przeprowadzanie peelingów opiera się na kwasach: migdałowym, salicylowym, pirogronowym i glikolowym. Dochodzi do odnowienia włókien kolagenowych i elastynowych. Kwasy dobiera się odpowiednio do rodzaju i potrzeb skóry z uwagi na różny poziom intensywności ich działania.

Dermapen/ Mezopen

To jeszcze jedna opcja wspomagania leczenia blizn potrądzikowych. Jest to urządzenie posiadające precyzyjną głowicę, na której zakończeniu znajdują się niewielkie igiełki. Z jej zastosowaniem dokonuje się delikatnych nakłuć, bardzo precyzyjnych w miejscu poddawanym zabiegowi i wprowadza się w głąb skóry substancje odżywcze. Ich skład jest odpowiednio dopasowywany do potrzeb skóry konkretnej osoby.

Bezpłatna konsultacja przed zabiegiem

Aby osiągnąć możliwie jak najlepsze efekty przeprowadzanych zabiegów koniecznością jest przeprowadzenie wizyty wstępnej. W Clinica Cosmetologica jest ona bezpłatna. W trakcie spotkania ze specjalistą przeprowadzany jest skrupulatny wywiad, który uwzględnia wszelkie choroby i problemy skórne oraz przeprowadzenie indywidualnej oceny stanu skóry. Na podstawie zgromadzonych danych specjalista jest w stanie zaproponować optymalny zabieg dla konkretnej osoby, ilość spotkań, a tym samym zmaksymalizować uzyskane efekty.

Blizny potrądzikowe i mechanizm ich powstawania

Jeśli chcemy się dowiedzieć, w jaki sposób dochodzi do wystąpienia blizn potrądzikowych, musimy w pierwszej kolejności zdać sobie sprawę, że wyprysk na skórze, jaki pojawia się w przebiegu trądziku, jest stanem zapalnym, blizna stanowi pozostałość po stoczonej walce.
W momencie, gdy dochodzi do pojawienia się wyprysku na twarzy, rozpoczyna się również proces gojenia. W obrębie głębszych warstw skóry, wszelkie uszkodzenia uzupełniane są tkanką ziarniniującą. Dochodzi również do pojawienia się włókien kolagenowych, które na samym początku są rozmieszczone w sposób chaotyczny. Po pewnym czasie dochodzi do ich zamiany na nowe, które układają się w sposób wysoce uporządkowany. Na zakończenie działanie enzymu kolagenazy pozwala na pochłonięcie tkanek bliznowatych i zminimalizowanie widoczności blizny.
Biorąc pod uwagę przebieg procesu gojenia, można stwierdzić, że blizny na skórze powinny pozostawać niemal niewidoczne. Jednak w wielu przypadkach dochodzi do nieprawidłowości w tym naturalnym procesie. Zostaje on zaburzony np. poprzez martwe komórki oraz bakterie, których nie usunięto całkowicie z okolicy wyprysku. Konsekwencją jest, pozostanie widocznych śladów na skórze.

Czy to blizna, czy przebarwienie?

U osób, które wyleczyły trądzik, na skórze pojawiają się nie tylko blizny. Możliwe jest również wystąpienie przebarwień, które bywa, że mylimy właśnie z bliznami. Tymczasem jest to zupełnie coś innego. Blizna jest charakterystycznym zagłębieniem w skórze, zmienia jej fakturę, natomiast przebarwienie to zmiana kolorytu, pigmentacyjna w określonej partii skóry. Jeśli mamy do czynienia z przebarwieniami to w wielu przypadków po pewnym czasie samoistnie one znikają i są stosunkowo łatwe w leczeniu. Z kolei w przypadku blizn, nie możemy liczyć, że znikną same, a leczenie jest zdecydowanie bardziej kłopotliwe.

Skuteczność domowych sposobów w walce z trądzikiem

Jak wskazują specjaliści, pośród domowych metod na blizny potrądzikowe, najlepiej korzystać z jednej podstawowej, czyli nie dopuszczać do ich powstawania. Jeśli jednak się nie uda i dojdzie do ich wystąpienia, to wsparciem mogą okazać się domowe peelingi, odpowiednie kosmetyki czy maści na blizny potrądzikowe.

Kremy w walce z bliznami trądzikowymi

Jeśli pojawiają się u nas zmiany trądzikowe, to dużym wsparciem, jak również przeciwdziałaniem w powstawaniu blizn mogą okazać się różnego rodzaju maści i kremy na trądzik. Ich regularne stosowanie wspomoże skórę w zapobieganiu powstawaniu blizn oraz lepszym gojeniu się zmian. Wskazane jest wybieranie dermokosmetyków, które powodują pobudzenie procesów regeneracji skóry. Ich wykorzystanie może prowadzić do delikatnego wygładzenia skóry.

Nie zaniedbujmy jednak problemu i nie skupiajmy się jedynie na kosmetykach, maściach i peelingach. Są to preparaty, których działanie jest powierzchowne, nie oddziałują na warstwy głębokie, w których znajduje się podstawa problemu. Z ich pomocą nie doprowadzimy więc do skutecznego usunięcia blizn, możemy jedynie wspomóc właściwe leczenie. Takie preparaty prowadzą jedynie do poprawy zewnętrznego wyglądu skóry, tak więc dla uzyskania, jak najlepszego rezultatu warto je łączyć z profesjonalnymi zabiegami.

[yasr_overall_rating size=”small”]

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: