Zabiegi na Cellulit Gdynia. Skuteczna likwidacja cellulit. Darmowa Konsultacja.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Nowoczesne metody usuwania cellulitu w Clinica Cosmetologica w Gdyni. Jakie zabiegi na cellulit warto wykonać?

Cellulit stanowi zmorę wielu osób, zdecydowanie częściej borykają się z nim panie. Stosowanie codziennej pielęgnacji w celu zapobiegania powstawaniu nowych zmian, jak i niwelowania już istniejących to konieczność, jednak zabiegi zaliczane do medycyny estetycznej są w stanie skutecznie działać na rzecz zmniejszenia widoczności, a nawet usunięcia tej dolegliwości.

Potoczną nazwą cellulitu jest pomarańczowa skórka, to z uwagi na charakterystyczny wygląd skóry z tą przypadłością. Pośród głównych elementów domowej walki z cellulitem znajdują się Redukcja tkankiaktywność fizyczna, zdrowa i zbilansowana dieta oraz właściwa pielęgnacja. Niestety w większości przypadków, nawet najwłaściwsze domowe postępowanie nie jest dostatecznie skuteczne, aby umożliwić trwałe pozbycie się zmian. Jeśli mamy do czynienia z zaawansowaną formą cellulitu, to jego samodzielne usunięcie w domowym zaciszu, jest rzeczą całkowicie niemożliwą do osiągnięcia. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej.

W Clinica Cosmetologica w Gdyni można poddać się najnowocześniejszym zabiegom, których podstawowym założeniem jest skuteczna walka z cellulitem: Icoone, Venus Legacy, Cellu M6 Integral, Maximus, Pollogen Legend, Dermapen/Mezopen, Karboksyterapia Reology2. Każdy z tych zabiegów stanowi profesjonalne i nowoczesne rozwiązanie na skórkę pomarańczową, różnice pomiędzy nimi wynikają z zastosowanych rozwiązań.

Efekty przed i po

Icoone

IcooneJest to zabieg, w którym zastosowanie znajdują specjalne rolki, które oddziałują na skórę z podciśnieniem. Jest ono indywidualnie dopasowywane do potrzeb konkretnej osoby. Przebieg zabiegu można określić jako intensywny masaż, w którego czasie dochodzi do rozbijania komórek tłuszczowych. Oprócz tego ma miejsce drenaż limfatyczny oraz poprawia się mikrokrążenie.

Icoone składa się z dwóch etapów. Drugi wykorzystuje oddziaływanie lasera. Doprowadza on do silnego rozgrzania tkanek i rozbijania komórek tłuszczowych. Ta część zabiegu ma jeszcze jedną zaletę, gdyż sprawia, że pobudzona zostaje produkcja kolagenu. W konsekwencji uzyskujemy znaczną poprawę ujędrnienia skóry.

Venus Legacy

Venus LegacyJest jeden z nowocześniejszych zabiegów. W jego trakcie wykorzystuje się działanie fali radiowej. Technologia ta pozwala na rozbicie i usunięcie lipidów. Do usunięcia cellulitu przyczynia się efekt wzmocnienia naczynek oraz drenażu limfatycznego. Dochodzi również do pobudzenia produkcji włókien kolagenu. Venus Legacy to zabieg, który pozwala na uzyskanie znacznej poprawy w jędrności skóry, rozbicie grudek cellulitu oraz wyrównanie struktury skóry.

Endermologia LPG – Cellu M6 Integral

Endermologia LPG - sprzętJest to zabieg będący rodzajem mechanicznego masażu, z wykorzystaniem podciśnienia. Procedura przeprowadzana jest z użyciem specjalnego rollera. Z użyciem tego przyrządu łapiemy kolejne fałdy skóry i je ugniatamy, a takie postępowanie prowadzi do rozbijania grudek cellulitu.

Maximus

maximusZabieg Maximus stanowi ciekawe rozwiązanie w medycynie estetycznej, sprawdzające się w wielu przypadłościach. Zastosowanie znajduje również w usuwaniu cellulitu. Aparatura łączy dwie technologie, czyli dynamiczną aktywację mięśni i tripolarną falę radiową. Poddanie się odpowiednio dopasowanej serii zabiegów sprawia, że wzmaga się naturalna produkcja kolagenu i elastyny, dochodzi do zagęszczenia ilości ich włókien, przez co nasz skóra staje się zdecydowanie bardziej jędrna, gładka i lepiej napięta.

Maximus sprawia, że znajdująca się pod skórą tkanka tłuszczowa staje się płynna i w naturalny sposób jest usuwana. Zabieg sprawia, że zmniejszony zostaje cellulit, poziom tkanki tłuszczowej, ale wykonany jest również skuteczny drenaż limfatyczny.

Maximus™ – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladkizobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
Szczegóły zabiegu Maximus – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Pollogen Legend

pollogen-legendWykorzystanie zabiegu Pollogen Legend jest zbliżone do działania opisanego powyżej Maximusa. Różnicą jest fakt, iż tutaj na nasze ciało oddziałuje urządzenie, które jako jedyne jest w stanie działać na cztery poziomy ludzkiej tkanki, są to tkanka tłuszczowa, mięśnie, skóra właściwa i naskórek. Sprawia to, że jest to zabieg cieszący się renomą i skutecznością, gdyż intensywnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz toksyn z tkanek. Tym samym przyczynia się również do niwelowania pomarańczowej skórki.

Zdaniem eksperta: „Zabieg Pollogen Legend świetnie sprawdza się w przypadku zmian o zaawansowanych charakterze, w których występuje przerost tkanki tłuszczowej. Wykorzystanie technologii tripolarnej fali radiowej, dynamicznej aktywacji mięśni oraz energii hybrydowej, pozwala na dogłębne działanie na różnych poziomach tkanek. Cellulit zostaje zredukowany, jednocześnie poprawia się wygląd skóry, a wybrane partie ciała, które zostaną poddane zabiegowi, zostają również wyszczuplone”.

Dermapen/Mezopen

DermapenJest to urządzenie cechujące się ogromną dokładnością. Można bowiem wykorzystywać jego działanie na niewielkich lub trudniej dostępnych zmianach skórnych. To niewielkie, przypominające długopis urządzenie wykonuje mikronakłucia skóry, z wykorzystaniem specjalnych maleńkich igiełek. Może przeprowadzić nawet 80 tysięcy nakłuć w ciągu jednej minuty. Za ich pośrednictwem wprowadzane są substancje odżywcze do głębokich warstw skóry.

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladkizobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłoniezobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Podtrzymywanie efektów zabiegów

Aby wykonanie profesjonalnych zabiegów na usunięcie cellulitu i poprawę wyglądu skóry miało sens, konieczne jest uzupełnienie ich o domową pielęgnację i jej kontynuowanie w późniejszym czasie. Niezbędne będzie również dbanie o swoje ciało poprzez zdrowy tryb życia – zbilansowana dieta i wysiłek fizyczny.

Po co wykonywać zabiegi na cellulit?

Cellulit jest trudny do zwalczenia. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z jego zaawansowaną formą, to zwykła domowa pielęgnacja, ruch i dieta na niewiele się zdadzą. Nie oznacza to jednak, że mamy z tego rezygnować, podejmowanie takich działań na własną rękę pozwala na zahamowanie rozwoju skórki pomarańczowej. Mimo to grudki tłuszczu z pewnością nie zostaną odpowiednio rozbite z wykorzystaniem domowych sposobów. Jednak profesjonalne zabiegi mają możliwość działania tam, gdzie problem ma swoje źródło, czyli w głębokich warstwach skóry.

Obowiązkowa, bezpłatna konsultacja

Zanim zaproponowany zostanie odpowiedni dla naszych potrzeb zabieg, a już tym bardziej przed jego wykonaniem koniecznością jest odbycie bezpłatnej wizyty ze specjalistą kosmetologiem. W czasie spotkania przeprowadzony zostanie skrupulatny wywiad, który określi potrzeby skóry, jej wymagania, jak i uwzględni wszelkie możliwe przeciwwskazania, bo najważniejsze to nie szkodzić. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to zostaniemy skierowani na bezpośrednie, darmowe spotkanie z dermatologiem w Clinica Dermatologica.

Doświadczony specjalista ma możliwość odpowiedniego określenia parametrów zabiegu, co pozwoli na uzyskanie najwyższego możliwego poziomu skuteczności.

Co to jest cellulit?

Cellulit, czyli potocznie skórka pomarańczowa jest niezwykle powszechnym defektem estetycznym. Problem ten pojawia się u osób niezależnie od wagi ciała i wieku. Mogą zmagać się z nim nastolatki i osoby szczupłe. W stereotypie, że dotyczy tylko otyłych pań i w co najmniej średnim wieku nie ma ani odrobiny prawdy. Zwykle cellulit pojawia się właśnie u kobiet, u mężczyzn spotykane są nieliczne przypadki. Ma to związek ze znaczącymi różnicami w budowie tkanki łącznej u pań i panów.

Cellulit – czemu powstaje?

Widoczny na skórze cellulit to zbite w grudki i powiększone lipidy, otoczone przez wodę oraz toksyny. Ich gromadzenie się powoduje powstawanie nierównej struktury skóry. Główne cechy są niezmienne niezależnie od rodzaju cellulitu, z jakim mamy do czynienia. Jednak z uwagi na dokładny mechanizm tworzenia się zmian wyróżniamy: Cellulit wodny, cellulit cyrkulacyjny oraz cellulit tłuszczowy. Na podstawie obserwacji nie jesteśmy w stanie bezbłędnie ocenić, z jakimi zmianami mamy do czynienia.

Cellulit wodny

Ta przypadłość pojawia się głównie u osób o szczupłej budowie ciała. Podstawowym powodem jego powstawania są nieprawidłowości w przepływie krwi oraz limfy. Konsekwencją tego jest pozostawanie w obrębie tkanek wody wraz z toksynami. Lipidy zostają przez nie otoczone, co prowadzi do ich stopniowego rozrostu i pojawiania się nierówności na skórze.

Cellulit tłuszczowy

Pojawia się w wyniku występowania nadmiaru komórek tłuszczowych. Dość powszechnie jego pojawienie się związane jest w gwałtownym przyrostem masy ciała. Powiększone lipidy otoczone są przez mieszaninę wody oraz toksyn, a te również stymulują je do wzrostu. Po drugiej stronie grudki utworzone przez tłuszcz powodują ucisk naczynek, które nie mają możliwości odprowadzania toksyn oraz wody z tkanek, a to prowadzi do pogłębiania się problemu.

Cellulit cyrkulacyjny

Jest to odmiana łącząca w sobie cechy cellulitu wodnego oraz tłuszczowego. Pojawia się na skutek kłopotów z mikrokrążeniem oraz wzrostu ilości tkanki tłuszczowej. Przykładową sytuacją jest prowadzenie siedzącego trybu życia i nagły, znaczny przyrost wagi.

Etapy powstawania cellulitu

Jeśli podejmujemy zabiegi antycellulitowe, to dla ich powodzenia niezwykle istotne jest, na jakim etapie rozwoju znajduje się stwierdzony u pacjentki cellulit. Im bardziej zaawansowane zmiany w postaci pomarańczowej skórki, tym ich pozbycie się będzie bardziej kłopotliwe. Na samym początku – w pierwszym etapie, to, że skóra zmieniła swoją strukturę, dostrzegamy jedynie po ściśnięciu fałdu skórnego. Drugie stadium sprawia, że dostrzeżemy skórkę pomarańczową, gdy ciało ułoży się w niektórych pozycjach, np. gdy usiądziemy na twardym krześle. Ostatni trzeci etap sprawia, że zmiany widzimy gołym okiem bez względu na to, w jakiej pozycji znajduje się ciało. Jest to czas, kiedy skuteczna walka z cellulitem jest naprawdę wielkim wyzwaniem.

[yasr_overall_rating size=”small”]

Zadzwoń po darmową konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: