Usuwanie Zmarszczek Gdynia - Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski Gdańsk
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Niechirurgiczne usuwanie zmarszczek w Clinica Cosmetologica w Gdyni

Zmarszczki pojawiają się u każdego z nas, stanowią naturalny element starzenia się skóry i w zależności od rodzaju cery mogą stać się widoczne wcześniej lub później. Niektóre osoby, szczególnie te z delikatną i wrażliwą cerą muszą się liczyć z możliwością pojawienia się pierwszych zmarszczek już po 20 roku życia. Z biegiem lat stopniowo przestaje być produkowana elastyna i kolagen, czyli naturalne substancje odpowiedzialne za gęstość skóry. Konsekwencją tego jest wiotczenie skóry, która nie może poradzić sobie z rozciąganiem, jakie występuje u każdego z nas w czasie ruchów mimicznych.

Pacjenci najczęściej zgłaszają się do gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej z konkretnymi rodzajami zmarszczek, na których usunięciu im zależy. Zwykle są to:

 • zmarszczki zlokalizowane na czole,
 • w okolicy oczu,
 • lwia zmarszczka,
 • zmarszczki mimiczne.

Większość z nas, na podstawie obecności na twarzy rozmówcy zmarszczek ocenia jego wiek, niezmiennie chcemy wyglądać młodo, dlatego powszechne jest dokładanie wszelkich starań do ich niwelowania i całkowitego usuwania.

Zabiegi medycyny estetycznej oraz kosmetologii w starciu ze zmarszczkami

Obecnie medycyna, a w szczególności dermatologia, medycyna estetyczna i kosmetologia posiadają szerokie i skuteczne możliwości w dziedzinie zwalczania nawet głębokich i mocno utrwalonych zmarszczek. Odpowiednio dobrane zabiegi stanowią najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na wymiernych rezultatach i trwałości.

Potrzebujesz pomocy w wyborze zabiegu? Umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą!

Widząc nazwy i opisy działania poszczególnych zabiegów, z pewnością zastanawiasz się, który byłby dla Ciebie najlepszy i przyniósłby najlepsze rezultaty. Nie musisz samodzielnie się nad tym zastanawiać. W Clinica Cosmetologica w Gdyni możesz zapisać się na bezpłatne spotkanie kwalifikacyjne z dyplomowanym kosmetologiem. W jego przebiegu przeprowadzony zostanie dokładny wywiad, oceniony stan skóry, a w razie konieczności odbędzie się konsultacja ze specjalistą medycyny estetycznej lub dermatologiem. Wizyta jest darmowa, nawet jeśli ostatecznie nie zdecydujesz się na zabieg. W trakcie spotkania dowiesz się, jaki zabieg będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, ile spotkań, o jakiej intensywności i w jakich odstępach czasu przyniesie zamierzone rezultaty.

Poznaj ZABIEGI NA ZMARSZCZKI

W skutecznym niwelowaniu i usuwaniu zmarszczek mogą nam pomóc liczne zabiegi. W Clinica Cosmetologica w Gdyni, do dyspozycji pacjentów jest ich szeroki wachlarz. Jeśli więc chcesz wyglądać pięknie i młodo, nie czekaj, zapisz się na wstępną konsultację oraz na zabieg i ciesz się nieskazitelnym wyglądem Twojej skóry.

Laser Palomar Emerge, jako rozwiązanie na zmarszczki

Lasere Emerge GdańskUrządzenie, jakim jest laser frakcyjny Palomar Emerge, w swoim działaniu korzysta z naturalnej zdolności tkanek do samoregeneracji. Maleńkich rozmiarów wiązki światła, jakie emituje, przedostają się do głębokich warstw skóry i powodują kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek. Procedura ta jest w pełni bezpieczna. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w przypadku płytkich zmarszczek. Specjaliści zaznaczają, że wymierne rezultaty daje również w kwestii usuwania kurzych łapek. Poza samym usunięciem zmarszczek, mamy kilka całkiem korzystnych skutków ubocznych – skóra zostaje rozświetlona, i usunięte zostają przebarwienia. W czasie zabiegu skóra samoczynnie się regeneruje, stare, uszkodzone tkanki są zastępowane przez nowe i zdrowe, dzięki czemu jej powierzchnia staje się gładka i bardziej jędrna, w wyniku zwiększenia gęstości struktur skóry.

Ultraformer III HIFU – skuteczna broń w walce ze zmarszczkami

ultraformer III - hifuJest to zabieg sprawdzający się, jeśli zależy nam na zmniejszeniu widoczności zmarszczek na skórze. Wykorzystywana jest tu fala ultradźwiękowa, która wnika w głąb skóry i prowadzi do pobudzenia produkcji włókien kolagenowych. Wszystko to prowadzi do zwiększenia poziomu gęstości struktur skóry, jej wygładzenia oraz poprawy jędrności, dzięki czemu zmarszczki stają się zdecydowanie mniej widoczne. Jest to zabieg, który można przeprowadzić niezależnie od pory roku. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na jego niski stopień inwazyjności, który sprawia, że po wyjściu z gabinetu wyglądamy tak dobrze, że do codziennych obowiązków wracamy natychmiast.

Laser Harmony XL PRO NIR w usuwaniu zmarszczek

Laser Harmony XL PROKolejnym proponowanym rozwiązaniem na usuwanie i redukcję zmarszczek jest laser Harmony XL PRO NIR, który emituje światło bliskie podczerwieni. Istotą zabiegu jest ogrzewanie niektórych miejsc na ciele do temperatury 40 stopni Celsjusza, co sprawia, że włókna kolagenowe ulegają kurczeniu. W rezultacie pobudzana jest produkcja nowego kolagenu, a dzięki zagęszczeniu struktur skóry dochodzi do ujędrnienia i poprawy napięcia.

Surgen i usuwanie zmarszczek z twarzy

Zabieg Surgen składa się z dwóch etapów, które bazują na radiofrekwencji (RF) oraz oddziaływaniu energii elektrycznej. Na początku wykorzystywana jest radiofrekwencja RF. Podczas tego etapu mikroigiełki ze specjalnej głowicy wprowadzane są do warstwy brodawkowatej skóry właściwej, gdzie wykorzystana zostaje energia termiczna. W drugiej części zabiegu te niewielkie igiełki emitują impulsy elektryczne. Połączenie tych dwóch technologii pozwala na uzyskanie intensywnej odbudowy struktur skóry, powstają nowe włókna kolagenowe oraz elastynowe. Skóra staje się bardziej elastyczna, ujędrniona i gładsza, a zmarszczki są zredukowane.

Pollogen Legend na zmarszczki

pollogen-legendSkutecznym rozwiązaniem pozwalającym na zredukowanie widoczności zmarszczek, jest Pollogen Legend. Aparatura wykorzystuje trzy innowacyjne technologie, które wspólnie intensywnie działają na skórę. Są to: TriFractional, TriPollar Dynamic Muscle (DMA) oraz Voluderm Hybrid Energy (HE). Wykorzystanie fali radiowych pozwala na uzyskanie efektu podgrzania włókien kolagenu, w konsekwencji dochodzi do ich kurczenia się i natychmiastowego efektu napięcia i poprawy jędrności. Jednocześnie zabieg powoduje pobudzenie organizmu do produkowania nowych włókien kolagenu oraz elastyny, dochodzi również do produkcji kwasu hialuronowego. Mikrokrążenie w skórze ulega poprawie, przez co staje się ona lepiej dotleniona i odżywiona.

Maximus i usuwanie zmarszczek

Zabieg wykorzystuje Tripolarną falę radiową, która umożliwia uzyskanie podgrzania tkanek do temperatury 60 stopni Celsjusza. Wywołuje to zagęszczenie sieci włókien kolagenowych oraz elastynowych, jak również rozpoczęcie produkcji kwasu hialuronowego. Poprawia się napięcie, jędrność i gładkość skóry. Zabieg pozwala również na poprawienie dotlenienia skóry i jej odżywienia. Oprócz tego w czasie korzystania z tego rozwiązania nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje upłynniony i następuje dynamiczna aktywacja mięśni, dzięki czemu nadmiar lipidów jest szybko usuwany. Zabieg posiada korzystne skutki uboczne. Poza samym zniwelowaniem zmarszczek uzyskamy również wyrównanie niedoskonałości w obrębie owalu twarzy oraz zredukowanie wiotkości.

natalia cholak kosmetologZdaniem specjalisty: „Zabieg Maximus wyróżnia się możliwością jednoczesnego oddziaływania aż na cztery poziomy tkanek: naskórek, skórę właściwą, tkankę tłuszczową oraz mięśnie. Dzięki temu jego oddziaływanie w redukowaniu zmarszczek i poprawie wyglądu skóry można określić jako kompleksowe, a to z kolei zasługa innowacyjnych technologii”. – mówi kosmetolog Natalia Cholak

Mobilift M6 – redukujemy zmarszczki

MobiliftAparatura Mobilift M6 działa w oparciu o opatentowaną technologię endermologia LPG. Stanowi ona również skuteczną metodę w walce ze zmarszczkami. Zabieg jest rodzajem masażu, w którego czasie specjalna głowica zasysa fragmenty skóry, na różnych jej głębokościach. Jednocześnie jest on pobudzany poprzez dwie klapki masujące. Postępowanie takie doprowadza do mechanicznej stymulacji fibroblastów, czego konsekwencją jest intensywne pobudzenie do produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Zabieg pozwala na pozbycie się zmarszczek, uzyskanie efektu odmłodzenia, i doprowadza do zagęszczenia struktur skóry, co wywołuje drenaż i poprawę jędrności.

Zdaniem specjalisty: „W zabiegu Mobilift M6 opieramy się na naturalnych możliwościach skóry do regeneracji. Sprawia to, że skóra naprawia się sama od wewnątrz. Z przeprowadzonych badań klinicznych wynika, że u osób, które poddały się zabiegowi, ilość kwasu hialuronowego w skórze wzrasta nawet o 80%, zaś zmarszczki udaje się wygładzić nawet w 23%. Na uzyskanie takiego rezultatu potrzeba jedynie około 6 tygodni” – mówi kosmetolog Karolina Formela

GeneO+

GeneoW czasie tego zabiegu zachodzi zjawisko Bohra, które opiera się na wysyłaniu natlenowanej krwi w miejsce zabiegowe, poprzez działanie na nie dwutlenkiem węgla, który tworzy na powierzchni małe pęcherzyki. Zabieg daje możliwość wykorzystania naturalnych procesów, jakie zachodzą w naszej skórze. Naskórek jest złuszczany, dochodzi to intensywnego wchłaniania składników odżywczych oraz dotlenienia skóry. Poprawa następuje w obrębie mikrokrążenia, zwiększa się przepływ krwi, włókna kolagenu i elastyny intensywnie się regenerują. Skóra zostaje ujędrniona, dochodzi do wypełnienia zmarszczek, jednocześnie poprawia się poziom nawilżenia oraz koloryt skóry.

Dermapen3/ Mezopen

DermapenZabiegi Dermapen3/ Mezopen stanowią rozwiązanie, które idealnie się sprawdza, jeśli chcemy walczyć z niewielką ilością zmarszczek, ale bardzo precyzyjnie. Jest to niewielka aparatura, która wyglądem może przypominać długopis. W głowicy urządzenia znajdują się maleńkie igiełki, które wykonują ogromną ilość precyzyjnych nakłuć skóry. W tym samym czasie do wnętrza skóry, za ich pośrednictwem wprowadzone zostają składniki odżywcze. Dochodzi do podwójnej stymulacji skóry, zarówno mechanicznej, jak i poprzez składniki odżywcze. Wykonanie zabiegu skutkuje pobudzeniem produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei prowadzi do zagęszczenia struktur skóry, jej uelastycznienia i ujędrnienia oraz oczywiście wygładzenia.

Zabiegi z zastosowaniem kwasów na zmarszczki

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów świetnie sprawdzą się w działaniach mających na celu uzyskanie efektu odmłodzenia skóry. Na rynku dostępne są różne kwasy, które różnią się pomiędzy sobą intensywnością działania. Ich rodzaj dobiera się do rodzaju cery i problemu, z jakim walczymy. Można wykorzystać kwas migdałowy, salicylowy, pirogronowy czy glikolowy. Każdy z nich pozwoli na usunięcie zniszczonych komórek skóry i wesprze intensywną odbudowę jej struktur.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskZdaniem specjalisty: „Osoby, które zgłaszają się do gabinetu i posiadają skórę wrażliwą, są silnie zaskoczone, że w ich przypadku dopuszczalne jest wykonanie peelingu chemicznego z wykorzystaniem kwasów. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z umiarkowanie łagodnego kwasu migdałowego, który można wykorzystać nawet w porze letniej” – mówi kosmetolog Marta Urbanowicz

Głowica Hot-Cold na zmarszczki

Urządzenie to stanowi bardzo dobre rozwiązanie, pozwalające na skuteczną walkę ze zmarszczkami. Złożone jest właściwie z dwóch współdziałających głowic. Jedna z nich chłodzi skórę, druga ją podgrzewa. Chłodzenie prowadzi do obkurczenia naczyń krwionośnych, podgrzewanie natomiast do poprawienia poziomu ukrwienia skóry. W czasie zabiegu skóra zyskuje łatwość wchłaniania substancji odżywczych, które specjalista nakłada na skórę. Jednoczesny masaż głowicą prowadzi do poprawienia poziomu nawilżenia i jędrności skóry oraz do przyspieszenia jej regeneracji. Jednocześnie można uzyskać efekt łagodzenia zaczerwienienia oraz podrażnień, niwelowania obrzęków i uczucia ulgi po oczyszczaniu twarzy.

Zdaniem specjalisty:
Karolina Formela kosmetolog„Jest to zbieg, który często określany jest bankietowym, gdyż świetnie sprawdza się przed wielkimi wyjściami, dając natychmiastowy efekt poprawy wyglądu skóry. W tym przypadku nie ma okresu rekonwalescencji, skóra bezpośrednio po zabiegu jest zdecydowanie gładsza, zdrowsza i wypoczęta” – mówi Karolina Formela, kosmetolog

Konsultacja przed zabiegiem zawsze bezpłatna

W Clinica Cosmetologica każdy pacjent przed zapisaniem na zabieg odbywa bezpłatną konsultację ze specjalistą, który dopasowuje odpowiedni zabieg, jego parametry oraz częstotliwość spotkań. W ten sposób dajemy możliwość zmaksymalizowania efektów przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentowi.

Domowe sposoby na zmarszczki czy zabiegi profesjonalne

Codzienna pielęgnacja skóry i stosowanie domowych metod na zmarszczki jest wyjątkowo istotna w walce z tymi zmianami na naszej skórze. Dzięki odpowiedniemu postępowaniu zyskujemy możliwość utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, jednocześnie kosmetyki, które precyzyjnie dobierzemy, pozwalają na utrzymanie jędrności oraz regenerację. Należy jednak pamiętać, że działania takie sprawdzają się jedynie w odniesieniu do powierzchownej warstwy skóry. Jeśli doszło do pojawienia się głębokich i mocno utrwalonych linii to nie usuniemy ich z wykorzystaniem jedynie kremu. Dają one możliwość delikatnego wygładzenia delikatnych zmarszczek i po dłuższym stosowaniu nieznacznie zmniejszają widoczność tych bardziej utrwalonych.

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie profesjonalnego zabiegu, to efekty, jakie mamy możliwość osiągnąć, będą zdecydowanie bardziej spektakularne. Ich działanie koncentruje się bowiem u źródła problemu, czyli w obrębie głębokich warstw skóry.

Jakie wyróżniamy rodzaje zmarszczek?

 • zmarszczki na czole,
 • zmarszczki wokół oczu,
 • zmarszczki mimiczne,
 • lwia zmarszczka,
 • zmarszczki palacza,
 • zmarszczka nakątna,
 • zmarszczki na szyi,
 • zmarszczki wokół ust,
 • zmarszczki pod oczami,
 • lwie zmarszczki.

Ze zmarszczkami walcz kompleksowo

Jeśli chcemy uzyskać efekt, który będzie widoczny i długo się utrzyma, koniecznością jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej lub kosmetologicznych, jednak w tym samym czasie powinniśmy skrupulatnie dbać o domową pielęgnację. Wspomaga ona działanie zabiegu i pozwala dłużej cieszyć się uzyskanym rezultatem.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: