Podolog - Gabinet podologiczny. Konsultacja podologa.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Gabinet podologiczny w Clinica Cosmetologica – podolog we współpracy z dermatologami!

stopy-ccW naszych gabinetach można skorzystać z pomocy specjalistów podologów – kosmetologów. Jeżeli okaże się to konieczne kosmetolodzy, pokierują na konsultacje lub zabiegi u dermatologa. Kosmetolog – podolog przeprowadza konsultacje z pacjentami, na których dowiaduje się o ich obecnych problemach ze stopami, jak i wykrywa potencjalne zagrożenia na podstawie informacji od pacjenta i swoich obserwacji.

Nasze gabinety podologiczne w powstały, aby jak najskuteczniej i najszybciej pomagać pacjentom, zmagającymi się z problemami tego typu. Z tego powodu proponujemy najnowocześniejsze zabiegi podologiczne.

Znajdź nasze gabinety podologiczne na terenie Trójmiasta:

Jakie zabiegi podologiczne wykonujemy?

Zabiegi podologiczne w Clinica Cosmetologica
Problem stóp Rodzaj zabiegu
kurzajki / brodawki – kriochirurgia
– elektrokoagulacja
– laser CO2
nagniotki/ odciski/ modzele – frezarka
– kriochirurgia
– elektrokoagulacja
– laser CO2
podstawowy zabieg podologiczny – frezarka
pękające pięty / rozpadliny / zrogowacenia – frezarka
badanie mikologiczne / mykologiczne (posiew)
nadmierna potliwość stóp botoks
wrastające paznokcie: częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy usunięcie chirurgiczne + niszczenie komórek za pomocą fenolu
wrastające paznokcie: częściowe usunięcie płytki z elektokoagulacją macierzy usunięcie chirurgiczne + niszczenie komórek za pomocą prądu (elektrokoagulacja)
wrastające paznokcie: laserowe usunięcie płytki i macierzy usunięcie chirurgiczne + niszczenie komórek za pomocą lasera CO2

Umów konsultację: +48 791 604 604

Gabinet podologiczny – Cennik

Zabiegi podologiczne Sprawdź ceny

Nasza oferta obejmuje rozwiązania na najczęstsze problemy związane z obszarem stóp, jak:

 • kurzajki/brodawki,
 • wrastające paznokcie,
 • modzele, odciski, nagniotki,
 • rozpadliny,
 • pękające pięty,
 • zrogowacenia,
 • grzybica,
 • nadmierna potliwość.

W naszych gabinetach podologicznych wiemy, że w przypadku dolegliwości stóp pacjentom zależy na jak najszybszych efektach. Chodzenie, uprawianie sportu, czy zakładanie obuwia sprawiają ból i dyskomfort. Odsłonięcie stóp, założenie butów odsłaniających stopy, czy wizyta na basenie i plaży wydają się niemożliwe. Na szczęście, wiemy, jak poprawić komfort życia w takich przypadkach! Nasze zabiegi sprawdzają się zarówno w walce z chorobami stóp, jak i w przypadku chęci poprawy wyglądu stóp oraz profilaktyki tychże chorób.

Jeśli chcesz znaleźć i rozwiązać przyczynę bólu stóp podczas chodzenia lub znaleźć odpowiedź w pewnych kosmetycznych kwestiach – np. jak pielęgnować stopy, których skóra nadmiernie rogowacieje – pomoże Ci w tym nasz podolog.

Walczysz w domu z powyższymi problemami, ale bez skutku?
Zadzwoń do nas i umów wizytę: +48 791 604 604

Kto powinien skorzystać z usług podologa?

Każda osoba, która odczuwa dyskomfort związany ze stopami – zarówno natury medycznej, jak i estetycznej – powinna skonsultować się z podologiem. Na przykład osoby mające problem z: pojawiającymi się odciskami, częstym wrastaniem paznokci, haluksami, czy suchymi i pękającymi piętami.

Niektóre osoby są szczególnie narażone na schorzenia stóp, np. chorzy na cukrzycę lub reumatyzm, seniorzy. Dbałość o stopy pomaga zapobiec w rozwijaniu się i pogłębianiu się wielu problemów.

Jak wygląda konsultacja w naszym gabinecie podologicznym?

Na konsultacji podologicznej nasz podolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem oraz przygląda się bliżej problemowi, wykonując niezbędne badania. Na tej podstawie może postawić diagnozę i zaproponować najskuteczniejsze rozwiązanie, np. konkretny zabieg podologiczny. W razie potrzeby, kieruje pacjenta na konsultację z lekarzem specjalistą.

Jeśli szukasz sprawdzonego podologa w Trójmieście, serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje. Nasz zespół tworzą doświadczeni, dyplomowani kosmetolodzy, pozostający w ścisłej współpracy z lekarzami różnych specjalizacji. Nie każdy zabieg podologiczny jest wykonywany przez kosmetologa – niektóre zabiegi odbywają się w znieczuleniu i u nas przeprowadza je wyłącznie specjalista dermatolog. Zdarza się, że dermatolog zaleca pacjentowi wizytę u innego specjalisty np. diabetologa. Mogą mieć Państwo pewność, że zostaną otoczeni profesjonalną opieką, gdyż zdrowie pacjentów jest dla nas najważniejsze.

Wrastające paznokcie – najskuteczniejsze zabiegi

Wrastający paznokieć to bolesna przypadłość, polegająca na wbijaniu się płytki paznokcia w otaczające go tkanki miękkie. Popularne rozwiązania na tę dolegliwość, jak klamra lub kostka Arkady okazują się niewystarczające, gdy mamy do czynienia z zaawansowanym problemem i stanem zapalnym. Dlatego proponujemy pacjentom skorzystanie z profesjonalnych zabiegów chirurgicznych, które odznaczają się bardzo wysoką skutecznością (wynoszącą 95%) i nie powodują nawrotów dolegliwości. Na konsultacji objaśniamy pacjentowi szerzej, na czym będzie polegał dany zabieg i następnie kierujemy go do dermatologa. Najskuteczniejszymi zabiegami na wzrastające paznokcie jest:

 • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy – jest to prosty zabieg chirurgiczny, zaczynający się od znieczulenia miejscowego palca z nieprawidłowo rosnącym paznokciem. Lekarz wycina wąski fragment płytki paznokcia na całej jej długości, a do odsłoniętej macierzy przykłada wacik nasączony roztworem fenolu. Powoduje to zniszczenie komórek macierzy, co zapobiega ponownemu wrastaniu paznokcia. Zabieg trwa 20 minut, gdy paznokieć wrasta tylko z jednej strony lub 30 minut, gdy wrasta obustronnie.
 • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy – odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na chirurgicznym wycięciu wrastającej części płytki. Kolejnym krokiem jest zniszczenie komórek macierzy za pomocą prądu (elektrokoagulacja). W zależności od tego, czy problem wrastania dotyczy jednej czy obu stron paznokcia, zabieg trwa odpowiednio 20 lub 30 minut,
 • laserowe usunięcie części płytki i macierzy (laser CO2) – polega na chirurgicznym usunięciu małego fragmentu z brzegu płytki, a następnie zniszczeniu komórek macierzy za pomocą światła lasera. Czas trwania zabiegu to 20 minut – gdy wykonywany jest jednostronnie – lub 30 minut – w przypadku obustronnego wrastania paznokcia. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny.

Usuwanie nagniotków (odcisków, modzeli) – zabiegi przynoszące najlepsze efekty

modzeleNagniotki, określane również jako odciski lub modzele są częstą przyczyną dyskomfortu w chodzeniu. Nie powinno się ich usuwać samodzielnie, gdyż grozi to uszkodzeniem skóry i zakażeniem. Na konsultacji nasz podolog sprawdzi, jak duże są odciski i czy konieczna będzie interwencja dermatologa. Jeżeli zmiany okażą się małe, pacjent może umówić się na ich usunięcie do podologa. W bardziej zaawansowanych przypadkach nasz kosmetolog – podolog kieruje pacjenta do dermatologa, wcześniej wyjaśniając, na czym będzie polegał dany zabieg. Może się zdarzyć, że dermatolog zaleci pacjentowi konsultacje z ortopedą, by ustalić przyczynę problemów.

Wykonujemy następujące zabiegi na usuwanie odcisków:

 • Frezarka – niewielkie zmiany usuwa kosmetolog za pomocą frezy. Wykonywany profesjonalnie zabieg nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia.
 • Kriochirurgia – metoda ta polega na wymrażaniu odcisku, co prowadzi do jego zniszczenia. W celu wykorzystywany jest podtlenek azotu, aplikowany w sposób kontrolowany i precyzyjny na zmianę. Odbywa się to w sposób całkowicie bezkrwawy, nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Nie ma też potrzeby zastosowania znieczulenia. Zabieg trwa 20 minut i przeprowadzany jest przez dermatologa.
 • Elektrokoagulacja – zmiany są skutecznie niszczone za pomocą prądu zmiennego o dużej częstotliwości. Procedurę tę przeprowadza dermatolog. Czas trwania zabiegu wynosi 20 minut. Stosowane jest znieczulenie miejscowe.
 • Laser CO2 – wysyłana przez laser energia prowadzi do precyzyjnego zniszczenia zmiany. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wykonywany jest przez dermatologa. Czas trwania zabiegu to 20 minut.

Usuwanie brodawek (kurzajek, HPV) – najbardziej efektywne zabiegi w naszej ofercie

kurzajkaBrodawki i kurzajki to potoczne określenia grudek na skórze, wywoływanych przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Kurzajki mogą mieć różną wielkość i powstawać w różnych obszarach ciała, jednak gdy pojawią się na stopach, są szczególnie uciążliwe. Podczas konsultacji kosmetolog – podolog udzieli nam więcej informacji na temat odpowiedniego zabiegu i skieruje nas do lekarza dermatologa. Najskuteczniejsze metody usuwania brodawek to:

 • Kriochirurgia – zmiany są wymrażane za pomocą podtlenku azotu. Nie ma konieczności podawania znieczulenia. Zabieg jest przeprowadzany przez dermatologa. Czas jego trwania to 20 minut.
 • Elektrokoagulacja – na początku zabiegu podawane jest znieczulenie miejscowe. Zmiany są usuwane prądem przez dermatologa. Cała procedura zajmuje 20 minut.
 • Laser CO2 – zabieg polega na odparowaniu zmiany wiązką światła laserowego. Podczas zabiegu wykorzystywany jest laser medyczny CO2. Miejsce zabiegowe zostaje wcześniej znieczulone. Zabieg trwa 20 minut i przeprowadza go dermatolog.

Na specjalistyczne zabiegi podologiczne zapraszamy do naszej placówki!
Zadzwoń: +48 791 604 604

Podstawowy zabieg podologiczny w naszym gabinecie podologicznym

Podstawowy zabieg podologiczny polega na opracowaniu stóp i ich paznokci przez kosmetologa-podologa w ramach profilaktyki. Zabieg zaczyna się od dokładnego wywiadu z pacjentem, ustaleniu planu leczenia i przygotowaniu stóp pacjenta do zabiegu.

Następnie kosmetolog – podolog przechodzi do skrócenia paznokci i wygładzenia ich płytki. Usuwa również zrogowacenia z podeszew stóp, dokładnie oczyszcza wały paznokciowe i podcina wszystkie skórki. Na koniec wmasowuje w stopy preparat dostosowany do skóry pacjenta i udziela wskazówek odnośnie domowej pielęgnacji. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od potrzeb pacjenta.

Zabiegi podologiczne na pękające pięty (rozpadliny, zrogowacenie, hiperkeratoza)

pekajace-piety-rysunekPękające pięty są zarówno problemem natury estetycznej, jak i zdrowotnej. W przypadłości tej pomoże kosmetolog, który w odpowiedni sposób usunie zrogowaciały naskórek, a następnie nałoży na stopy leczniczy preparat. Doradzi również odpowiednią pielęgnację. Zabieg trwa różnie, zależy od tego, jakie są potrzeby pacjenta.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Grzybica paznokci to często uciążliwy i nawracający problem. Leczenie grzybicy paznokci laserem jest bardzo skuteczne i daje najszybsze rezultaty. Użycie lasera działa niszcząco na grzyby, sprawia też, że płytka paznokcia odrasta mocna i zdrowa. W zabiegu wykorzystywany jest laser Dye-VL i Nd:Yag.

Laserowe leczenie grzybicy może być traktowane jako terapia podstawowa lub dodatek do farmakoterapii. Zabieg wykonuje kosmetolog.

Nadmierna potliwość – kuracja

Nadmierna potliwość stóp jest przyczyną dużego dyskomfortu. Najskuteczniejszym zabiegiem w leczeniu nadmiernej potliwości stóp jest botoks, który blokuje impulsy nerwowe odpowiedzialne za pobudzanie pracy gruczołów potowych. Zabieg wykonuje dermatolog.

Badanie mikologiczne (mykologiczne) na obecność grzybów (posiew)

Badania diagnostyczne umożliwiają dobranie najlepszego sposobu leczenia. W naszej placówce istnieje możliwość wykonania badania mykologicznego, dzięki któremu można wykryć rodzaj grzyba powodującego grzybicę skóry. Materiał do badania pobiera lekarz dermatolog. Na konsultacji podolog ogląda stopy pacjenta i po stwierdzeniu zmian grzybiczych w obrębie paznokci oraz pękającej skóry między palcami, kieruje pacjenta do dermatologa. Umawia również pacjenta na kolejną wizytę do tego samego lekarza na następny miesiąc. Wyniki posiewu są gotowe po około 4 tygodniach. Po rozpoznaniu przyczyny grzybicy, dermatolog wdraża odpowiednie leczenie.

Szukasz dobrego podologa? Clinica Cosmetologica oferuje profesjonalną pomoc

Naszą placówkę wyróżnia szeroka oferta zabiegów, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować metodę kuracji do indywidualnych potrzeb pacjentów. Nasz gabinet to miejsce zarówno dla tych, którzy już zmagają się z konkretnym problemami, jak i chcą profilaktycznie zadbać o zdrowie stóp, a także dla osób, które chcą poprawić wygląd stóp i paznokci.

Nasz gabinet podologiczny to najlepszy wybór dla zdrowia Twoich stóp!
Zadzwoń i umów konsultację z kosmetologiem: +48 791 604 604

zespol-cc-kosmetolodzy

 

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: