Zabiegi Scizer. Czy to najlepszy sposób na punktową redukcję tłuszczu i cellulitu?

Zabiegi ScizerScizer służy do zwalczania cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała, takich jak: brzuch, biodra, uda, pośladki czy ramiona. W urządzeniu wykorzystano technologię HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową o wysokiej intensywności. Zabieg Scizer nie wymaga rekonwalescencji, a dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego, jest nie tylko nieinwazyjny, ale również bezbolesny.


Clinica Cosmetologica nie posiada w swojej ofercie zabiegu Scizer.
Może jednak zaproponować bardzo skuteczną i precyzyjną alternatywę jaką jest Ultraformer III.
Kliknij tutaj

Zabieg Scizer – na czym polega i komu jest zalecany?Redukcja tłuszczu

Scizer to zabieg o małej inwazyjności, z wykorzystaniem technologii High Intensity Focused Ultrasound. Najlepsze efekty przyniesie osobom, których BMI jest na poziomie poniżej 30. oraz prowadzącym zdrowy styl życia. Zabiegu nie należy traktować jako sposobu radzenia sobie z otyłością, a jedynie metodę punktowej redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych, problematycznych partiach ciała.

Należy też dodać, że Scizer oddziałuje na tłuszcz znajdujący się dość głęboko pod skórą. Zaleca się, aby skóra była jędrna (bez tzw. fałdów), a warstwa tłuszczu była na poziomie minimum 25mm grubości – wówczas rezultaty będą najlepsze.

Przeciwwskazania do zabiegu Scizer

Zabiegi Scizer są mało inwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji, jednak nie powinno się ich wykonywać w przypadku:

  • ciąży oraz okresu laktacji,
  • aktywnej lub przebytej choroby nowotworowej,
  • choroby serca lub układu krążenia,
  • zażywania leków przeciwzapalnych,
  • chorób skóry,
  • otwartych ran lub blizn pooparzeniowych w obszarze zabiegowym,
  • tendencji do występowania keloidów (bliznowców),
  • przepukliny,
  • tkanki tłuszczowej o grubości poniżej 10mm.

Jak działa technologia HIFU?

Zogniskowana fala ultradźwiękowa powoduje silne rozgrzanie ciała. Na skutek działania wytworzonego ciepła, powstają mikrouszkodzenia, w konsekwencji których dochodzi do obumieranie komórek tłuszczowych. W zależności od głębokości oddziaływania urządzenia, technologia HIFU umożliwia także uzyskanie efektu intensywnej poprawy napięcia skóry, zbliżony do liftingu. Takie rezultaty zapewnia zabieg przy użyciu urządzenia Ultraformer III, który stymuluje ultraformer III - hifupowstawanie kontrolowanych mikrouszkodzeń, a następnie wytwarzanie nowych włókien kolagenu i w związku z tym wyraźne zwiększenie napięcia skóry oraz widocznego odmłodzenia jej.

Scizer a Ultraformer III

Scizer działa tylko na głębokie warstwy tkanek. Nowocześniejsza wersja tego urządzenia jest wyposażona w dwie głowice – jedna z nich ma oddziaływanie na poziomie 13 mm w głąb, druga zaś na 9 mm. Ultraformer III pozwala natomiast precyzyjnie regulować głębokość wnikania fali, do wyboru jest aż sześć wariantów: 1.5mm, 2mm, 3mm, 4.5mm, 6mm oraz 9mm.

Marta BożendaSzeroka rozpiętość parametrów Ultraformera III pozwala na idealne dopasowanie zabiegu do potrzeb pacjenta. Za pomocą urządzenia nie tylko wyszczuplimy sylwetkę i zredukujemy cellulit, ale też zwalczymy wiotkość skóry np. po ciąży czy odchudzaniu. Poza tym precyzyjność ustawień Ultraformera III (i dodatkowa mniejsza głowica) pozwala na wykorzystanie go również na twarzy, zapewniając efekt liftingu cery oraz wygładzenia zmarszczek. I to dzięki zaledwie jednemu zabiegowi! – mówi Marta Bożenda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Warto również wypróbować w walce z cellulitem zabiegi na cellulit w gabinecie, przy użyciu sprzętów kosmetologicznych jak i zabiegów domowych takich jak np. body wrapping na cellulit.

zespol-cc-kosmetolodzy

Bibliografia

1. Bagińska I, Gorące ultradźwięki. Technologia HIFU, 3 / 2017 / vol. 6 [w:] „Kosmetologia Estetyczna”, 3 / 2017 / vol. 6
2. Garasińska-Pryciak E., Hawryłkiewicz W., Szulgenia-Próchniak J., Kosmetologia pielęgnacyjna i upiększająca w praktyce, Wydawnictwo Indygo Zahir Media, 2014
3. Kwon T.-R. (and others), Improved methods for evaluating pre-clinical andhistological effects of subcutaneous fat reduction usinghigh-intensity focused ultrasound in a porcine model [w:] „Skin Research & Technology Volume 23, Issue 2, No. 5/2017

Dodaj komentarz

Komentarze

Jovita 12.03.2021 14:04

Jestem po usuwaniu cellulitu zabiegami i jedyne co chce wam powiedziec to to ze jezeli nie zmienicie nawygow zywieniowych i nie bedziecie sie ruszac bo zabieg wam usunie defekt ale to moze wrocic bo przede wszystkim cellulit to problem zlego tryby zycia…

Laura 03.03.2021 18:20

Zabieg scizer jest ok ale jednak patrząc na efekty u mojej koleżanki to jednak zdecydowanie wolę to jak działał na mnie zabieg który robiłam w clinica cosmetologica. Nie znam się na nazwach, ale inaczej z lekka to u mnie wyglądało. Efekt jest lepszy moim zdaniem.

Sabin-11 02.01.2020 21:23

W sumie to nie widzę potrzeby korzystania z tego zabiegu jak ta sama technologia HIFU jest już wykorzystana w bardzo dobrze już znanym ultraformer III. Teoretycznie im więcej zabiegów tym lepiej, ale później człowiek ma problem z wyborem.

marlenkapl 29.12.2019 10:48

Zabieg Scizer to chyba jakaś nowość na rynku, ponieważ pierwszym raz o nim słyszę 😀 Punktowa redukcja tłuszczu? hmmmm. Ciekawe, ciekawe 😀