Thermi Tight, czyli modelowanie i napinanie tkanek za pomocą temperatury

Zabieg Thermi Tight.Thermi Tight wykorzystuje działanie radiofrekwncji do ujędrniania skóry twarzy i szyi, a także takich partii ciała jak uda, ramiona, piersi czy brzuch. Ponadto wspomaga modelowanie sylwetki. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu nasiękowym, ponieważ fala radiowa jest wprowadzana pod skórę za pomocą iniekcji. Cienka igła stosowana podczas Thermi Tight pełni funkcję mikrosondy.


Clinica Cosmetologica nie posiada w swojej ofercie zabiegu Thermi Tight,
ale może natomiast zaoferować skuteczne alternatywy.
Kliknij tutaj

Thermi Tight – na czym polega i jak wygląda zabieg?

Cała procedura trwa około godziny. Przed zabiegiem pacjentowi jest podawane miejscowo znieczulenie nasiękowe. Ten moment może być dość nieprzyjemny, ale dzięki niemu Thermi Tight jest bezbolesny.

Do wykonywania zabiegu stosowane jest urządzenie Thermi RF, wykorzystujące fale radiowe, regulowane termistorem, który pełni rolę czujnika temperatury i zapewnia bezpieczeństwo podczas ogrzewania, zarówno dla skóry jak i pozostałych tkanek. Po zabiegu może pojawić się obrzęk lub zasinienie, utrzymujące się do dwóch tygodni. Przez 2-3 dni zaleca się noszenie uciskowego opatrunku, unikanie wysiłku fizycznego oraz bezpośredniej ekspozycji na słońce. Ciepło stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Natomiast już istniejące włókna ulegają skróceniu, co zapewnia efekt ujędrnienia i liftingu skóry. Cały ten proces trwa do pół roku, więc na pełne rezultaty trzeba poczekać kilka miesięcy. U wielu pacjentów już jeden zabieg wystarcza do osiągnięcia zadowalającego efektu. Niestety Thermi Tight jest dość drogi, koszt pojedynczej sesji dla jednego obszaru to od czterech do sześciu tysiące złotych. Zabieg można powtórzyć po około dwóch latach, bo mniej więcej tyle utrzymują się rezultaty Thermi Tight.

Thermi Tight – wskazania

Thermi Tight jest dedykowany przede wszystkim osobom, które marzą o efekcie liftingu skóry, ale nie chcą poddawać się w tym celu operacji chirurgicznej.

Głównymi zaleceniami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • opadający owal twarzy,
 • drugi podbródek,
 • zmarszczki,
 • utrata jędrności skóry ramion, ud lub pośladków, wynikająca z procesu starzenia się,
 • obwisły biust,
 • luźna skóra na brzuchu po ciąży lub zabiegu odsysania tłuszczu.

Przeciwwskazania do zabiegu Thermi Tight

Thermi Tight jest zabiegiem stosunkowo mało inwazyjnym, istnieje jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to przede wszystkim:

 • ciąża bądź karmienie piersią,
 • epilepsja,
 • choroba nowotworowa,
 • ostry stan zapalny kości lub stawów,
 • przerwanie ciągłości skóry w obszarze zabiegowym,
 • zaburzenia w odczuwaniu ciepła i/lub bólu,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • uczulenie na składniki znieczulenia,
 • rozrusznik serca, wszczepione metalowe implanty, neurostymulatory.

Thermi tight - zabieg odmładzający.

Najlepsze bezigłowe alternatywy dla Thermi Tight

W Clinica Cosmetologica oferujemy Państwu nowoczesne, mało inwazyjne zabiegi, wykorzystujące działanie fal radiowych, które nie wymagają użycia igieł, ani stosowania znieczulenia.

Szczególnie polecamy takie rozwiązania z dziedziny kosmetologii jak Venus Legacy, Maximus oraz Pollogen Legend.

Venus Legacy to doskonały zabieg zapewniający efekt silnego ujędrnienia skóry twarzy. Sprawdzi się również, gdy zależy nam na redukcji cellulitu lub nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Dużą zaletą zabiegu jest fakt, że efekty są widoczne praktycznie od razu po wyjściu z gabinetu.Venus Legacy

Venus Legacy to połączenie kilku nowoczesnych technologii:

 • Multipolarnej Fali Radiowej – która rozgrzewa tkanki i stymuluje produkcję kolagenu, a także skraca już istniejące włókna w skórze. Ponadto nasila proces lipolizy, co sprzyja wysmukleniu sylwetki.
 • Impulsowego pola Magnetycznego – wspiera syntezę kolagenu i powoduje tworzenie się fibroblastów oraz powstawanie nowych naczyń włosowatych, zapewniając skórze lepsze ukrwienie, jędrność i poprawę gęstości.
 • Vari Pulse – technologia ta pozwala precyzyjnie określić głębokość oddziaływania na tkanki, a także zapewnia skuteczny drenaż tkanek,
 • Real Time Thermal Feedback – umożliwia stałą kontrolę temperatury w czasie rzeczywistym, zapewniając pełne bezpieczeństwo w trakcie zabiegu.

MaximusMaximus to zabieg dedykowany w szczególności do wyszczuplania i modelowania sylwetki oraz liftingu twarzy. Zastosowanie fali radiowej stymuluje produkcję kolagenu, efektywnie ujędrniając skórę. Wysoka temperatura na poziomie 60 stopni Celsjusza powoduje ponadto upłynnienie nagromadzonego tłuszczu, co pozwala zwalczyć np. tzw. drugi podbródek, bądź wysmuklić sylwetkę, a także zredukować cellulit.

Kosmetolog Natalia Munda - GdańskDużą zaletą zabiegu Maximus jest zastosowanie technologii dynamicznej aktywacji mięśni, która zmusza włókna mięśniowe do pracy na całej ich długości, co skutecznie wspiera usuwanie tłuszczu i zbędnych produktów procesu metabolizmu (odpowiedzialnych za występowanie pomarańczowej skórki). Taki efekt zapewnia dodatkowe działanie stymulujące drenaż tkanek. – mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologicapollogen-legend

Pollogen Legend to zabieg zapewniający wszystkie korzyści, jakie daje stosowanie urządzenia Maximus, a ponadto oferuje technologię energii hybrydowej, za pośrednictwem głowicy wyposażonej w specjalne mikroigiełki. Stymulują one jeszcze intensywniej skórę, a przy tym nie powodują żadnego bólu, nie wymagają więc stosowania znieczulenia. Pozwala to na zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, a dzięki temu szybsze uzyskanie oczekiwanego efektu liftingu skóry twarzy lub ciała.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Key D. J., Comprehensive thermoregulation for the purpose of skin tightening using a novel radiofrequency treatment device [w:] ”Journal of Drugs in
2. Dermatology” p. 185 – 189, 13(2) 2014
3. Padlewska K. (red. nauk.), Kosmetologia ciała, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2018
4. Wasiluk M., Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa–zaawansowana technologia w medycynie anti-aging, „Kosmetologia Estetyczna” s. 275 – 276, nr 4 / 2012 / vol. 1
5. Wilson K. A., Novel Temperature Controlled [w:] „The Aesthetic Guide”, p. 2 – 6, 07-08/2013

Dodaj komentarz

Komentarze

bella 10.11.2019 11:52

dla mnie bez nowości. Znów zabieg polegający na przesyłaniu fal radiowych 🙂

trisska 26.10.2019 21:45

Zabieg wydaje się ciekawy i innowacyjny. Z resztą kto by nie chciał być piękny i młody 😀

P.Olga 21.10.2019 13:48

Dla mnie wszystkie zabiegi modelujące są akceptowalne dopóki w grę nie wchodzi skalpel. Ja tam się cieszę, że jest coraz więcej opcji na wymodelowanie swojej sylwetki. O Thermi tight pierwszy raz słyszę, ale z tego co widzę do efekty ma porównywalne do venusa czy maxi.

Patii-211 15.10.2019 21:20

Byłam kiedyś na zabiegu Thermi Tight. Dobry jest dla wiotkiej skóry. Podczas zabiegu czułam dość duży dyskomfort oraz cała kuracja trwała ponad godzinę co było dla mnie męczące. Efekty? Skóra ujędrniona, ale bez szału.