Sonoforeza – popraw stan skóry dzięki ultradźwiękom!

Sonoforeza
Sonoforeza to kilkunastominutowy zabieg, w trakcie którego substancje aktywne wtłaczane są w głąb skóry, dzięki zastosowaniu masażu ultradźwiękowego. Głębokość docierania składników aktywnych zależy od mocy i częstotliwości fal akustycznych oraz okresu ich oddziaływania. Efekty sonoforezy zależą także od rodzaju zastosowanego preparatu pielęgnacyjnego.

Sonoforeza w kosmetyce

Sonoforeza ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Urządzenia emitujące ultradźwięki sprawdzą się zwłaszcza przy skórze suchej lub odwodnionej, a także dojrzałej bądź z tendencją do wiotczenia i utraty jędrności. Jest zalecana przy takich problemach skóry jak:

 • zmarszczki,
 • rozszerzone naczynka,
 • wiotka skóra,
 • przesuszona cera,
 • skóra nadmiernie przetłuszczająca się,
 • trądzik różowaty,
 • trądzik pospolity,
 • cellulit.

Na czym polega sonoforeza?

Sonoforeza zwiększa przepuszczalność błon komórkowych i stymuluje metabolizm komórek. Taki masaż usprawnia przepływ limfy i aktywuje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Podnosi poziom pH w przypadku zakwaszenia tkanek, zwiększa też ukrwienie skóry. Ultradźwięki sprawiają, że peptydy i witaminy mogą przedostać się przez barierę hydrolipidową naskórka i dotrzeć do jego głębszych, żywych warstw. Sonofereza jest także sposobem przygotowania skóry do bardziej zaawansowanych zabiegów kosmetycznych.

Sonoforeza krok po kroku

Sonoforeza w gabinecie kosmetycznym jest wykorzystywana w różnego typu zabiegach, zarówno w celu oczyszczenia twarzy jak i poprawy kondycji skóry oraz przywrócenia jej młodzieńczego wyglądu. Etapem poprzedzającym właściwy masaż ultradźwiękowy jest mikrodermabrazja bądź peeling kawitacyjny.

mimari

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym usunięciu martwego naskórka przy użyciu specjalnej głowicy, pokrytej np. kryształkami diamentów, które skutecznie ścierają zrogowaciałe komórki. Skóra po zabiegu pozostaje wygładzona, jej koloryt wyrównany, a pory oczyszczone i zwężone.

Mikrodermabrazja – podstawowe informacje
Cena:110 zł
Czas zabiegu:40-60 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:4 do 6 zabiegów
Czas utrzymania się efektów:min. 6 miesięcy

Peeling kawitacyjny wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych do usunięcia, zrogowaciałego naskórka. Taki zabieg jest łagodny dla skóry, będzie odpowiedni dla każdego typu cery. Dokładnie oczyszcza pory i mieszki włosowe. Usuwa martwe komórki naskórka, zaskórniki i nadmiar sebum. Towarzyszy mu przyjemne odczucie wibracji. Następnie na skórę nałożony zostaje preparat pielęgnacyjny, z kwasem hialuronowym, witaminami, peptydami. Mikro-masaż ultradźwiękowy wprowadzi zawarte w nim składniki aktywne w głąb skóry. Po przeprowadzeniu sonoforezy zmywa się pozostałości preparatu, a następnie na około 20 minut aplikuje maskę dostosowaną do potrzeb skóry pacjenta. Nałożenie ochronnego kremu nawilżającego to ostatni etap zabiegu jakim jest sonoforeza.

Peeling kawitacyjny – podstawowe informacje
Cena:79 zł
Czas zabiegu:około 30 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:4 do 6 zabiegów
Czas utrzymania się efektów:3-6 miesięcy

Cena samych ultradźwięków to koszt około 79zł. Cała procedura wraz z mikrodermabrazją lub kawitacją i maską to wydatek rzędu 170 zł. Zabiegi wykorzystujące ultradźwięki, (w tym sonoforeza) opinie mają bardzo dobre. Regularnie wykonywane, dwa razy w tygodniu – w serii sześciu zabiegów, skutecznie poprawiają wygląd skóry.

Geneo

Oprócz sonoforezy, godnym polecenia zabiegiem oferującym zarówno złuszczanie jak i efektywne wchłanianie składników aktywnych jest Geneo+. Całość procedury zabiegowej obejmuje dotlenianie skóry, złuszczanie jej, a następnie skuteczne wchłanianie zaaplikowanych na cerę składników pielęgnacyjnych. Do wyboru są dwie wersje tego zabiegu: NeoRevive lub NeoBright.
NeoRevive skutkuje spłyceniem drobnych zmarszczek oraz poprawą owalu twarzy. Zmniejsza też widoczność worków i cieni pod oczami, dzięki czemu twarz wygląda na wypoczętą oraz młodszą niż w rzeczywistości. NeoBright natomiast służy rozjaśnieniu cery, zredukowaniu przebarwień, poprawie kolorytu i regeneracji.

Geneo+ – podstawowe informacje
Cena:od 249 zł
Czas zabiegu:od 20 do 60 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:6 zabiegów
Czas utrzymania się efektów:indywidualne

Kosmetolog Julia Krajewska - GdańskGeneo+ skutecznie odmładza skórę, stymulując naturalne mechanizmy w organizmie. Dzięki tzw. efektowi Bohra podnosi poziom natlenienia tkanek i zwiększa absorpcję składników odżywczych.mówi Julia Krajewska, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Sonoforeza – przeciwwskazania

Istnieje grupa osób, które nie mogą poddać się zabiegowi sonoforezy. Są to przede wszystkim:

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią,
 • chorzy na nowotwór,
 • osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca lub innymi elementami zawierającymi metal,
 • pacjenci z chorobami układu krążenia,
 • epileptycy.

Przeciwwskazaniem jest także wysoka gorączka, infekcja wirusowa, bakteryjna, przerwanie ciągłości skóry oraz menstruacja. Przed przystąpieniem do zabiegu, osoba wykonująca go przeprowadza wywiad z pacjentem, w celu wykluczenia obecności czynników, przy istnieniu których zabieg nie może być wykonywany.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
2. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
3. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,

Dodaj komentarz

Komentarze

Olga 19.08.2019 06:54

Nie zdecydowałem się ostatecznie na zbieg sonoforezy, ale muszę pochwalić efekty po mikrodermabrazji diamentowej. Miałam dużo porów na twarzy, które momentalnie zostały usunięte, a skóra po zabiegu jest dużo gładsza.

tannna 03.06.2019 17:45

Ja już jestem po peelingu kawitacyjnym. Bardzo fajna sprawa. Kiedyś chciałam sobie kupić taki sprzęt do peelingu, ale to nie to samo co w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej. Ogólnie polecam.Jedyne co mnie denerwowało podczas zabiegu to piszczący dźwięk urządzenia ;d..

Luita-132 24.05.2019 20:21

Myślę, że odpowiedź na twoje pytanie co do wykonania zabiegu sonoferezy będzie znał specjalista. Umów się na konsultację i on ci na pewno wszystko wytłumaczy jak przebiega sonoforeza krok po kroku i jakie są dokładne i szczegółowe przeciwwskazania do zabiegu.

Ola34 16.05.2019 16:47

A jak ktoś ma metalowy implant to również może skorzystać z zabiegu sonoferezy? Windę, że opinie o sonoferezie są bardzo dobre, ale martwi mnie ten metal w buzi..

iga 03.05.2019 12:13

No jestem ciekawa czy rzeczywiście na cała sonofereza przyczynia się do uzyskania szybszych efektów podczas wykonywania zabiegu. Słyszałam, że sonofereza jest dobra na trądzik, ale nie wiem ile w tym prawdy..