Smooth Shape – czy pomoże w redukcji cellulitu?

Smooth shape

Smooth Shape to nowoczesny zabieg łączący w sobie kilka technologii wykorzystywanych w kosmetologii ciała: zasysanie próżniowe, rolowanie oraz działanie lasera i światła biostymulującego. Takie połączenie okazuje się skuteczne w walce z cellulitem, które zauważalnie poprawia wygląd skóry już po trzech zabiegach. Dla pełnych rezultatów zaleca się jednak wykonanie ośmiu sesji Smooth Shape.

Clinica Cosmetologica nie posiada w swojej ofercie zabiegu Smooth Shape.
Oferuje natomiast inne zabiegi na cellulitKliknij tutaj

W przypadku cellulitu najlepsze efekty zapewnia terapia kombinowana, czyli wykorzystująca jednoczesne działanie kilku metod. Jeśli zmagasz się z tym problemem, to sama zapewne zauważyłaś, że nie istnieje coś takiego jak jeden skuteczny sposób na cellulit. Dieta, ćwiczenia, kosmetyki antycellulitowe poprawiają wygląd skóry, ale aby faktycznie pozbyć się cellulitu, trzeba długotrwale stosować wszystkie te metody łącznie. Na tym samym założeniu opiera się działanie urządzenia Smooth Shape, które łączy w sobie działanie kilku zabiegów antycellulitowych w jednej głowicy, w tym samym czasie. Zabiegi na cellulit, z dziedziny kosmetologii mają tę przewagę, że nad wyżej wymienionymi „domowymi” sposobami, że pozwalają na uzyskanie efektów dużo szybciej.

Równoległe stosowanie zbilansowanej diety jest jednak potrzebne dla zachowania trwałości rezultatów.

Smooth Shape – zastosowane technologie

Smooth Shape wykorzystuje światło lasera o dwóch różnych długościach fali: 915 i 650 nm. Pierwsza z nich, to precyzyjnie dostosowana długość fali, która oddziałuje na lipidy, silnie rozgrzewając tkankę tłuszczową. Ponieważ skóra dodatkowo zostaje zassana, znajduje się bliżej światła lasera, które może dotrzeć jeszcze głębiej. Natomiast fala o długości 650 nm zwiększa przepuszczalność błon komórkowych adipocytów, dzięki czemu tłuszcz, który został upłynniony na skutek zwiększenia temperatury, podlega usunięciu za pośrednictwem układu limfatycznego. Poza tym energia lasera powoduje przebudowę włókien kolagenowych, co przekłada się na wygładzenie skóry, jej elastyczność i młodszy wygląd. Opatentowana technologia naświetlania stosowana podczas zabiegu nosi nazwę Photomology. Natomiast jeżeli chodzi o mechaniczny masaż przy pomocy specjalistycznych rolek, to ma on na celu usunięcie złogów tłuszczowych, odpowiadających za powstanie cellulitu. Ponadto dzięki głębokiej stymulacji wszystkich warstw skóry, poprawie ulega mikrokrążenie, a także zwiększa się efektywność drenażu limfatycznego.

Snooth Shape - zabieg

Smooth Shape – jak wygląda zabieg?

Cała procedura trwa od 30 do 120 minut w zależności od wielkości partii ciała poddawanej zabiegowi. Smooth Shape jest bezbolesny, odczuwa się jedynie przyjemny masaż i uczucie ciepła na skórze. Ten synergistyczny, łączący różne technologie zabieg, można zastosować na każdej partii ciała z tendencją do powstawania cellulitu: na udach, pośladkach, biodrach, ramionach i brzuchu. W trakcie zabiegu pacjentka nie potrzebuje zakładać kombinezonu chroniącego skórę, wystarczą okulary ochronne, z uwagi na działanie światła lasera.

Zabiegami zalecanymi jako uzupełnienie terapii Smooth Shape są Endermologia LPG oraz Icoone, które przyśpieszą metabolizm oraz wydalanie tłuszczu.

Zabiegi uzupełniające / zastępujące Smooth Shape

Endermologia LPG - sprzęt

Endermologia LPG to zabieg przypominający masaż, bazujący na na technologii zasysania fałdów skórnych. Ma działanie stymulujące tkankę tłuszczową do usunięcia w procesie metabolizmu. Jego skuteczność potwierdzają liczne badania.

Kosmetolog Julia Krajewska - GdańskW Clinica Cosmetologica zabieg wykonujemy przy pomocy nowoczesnego urządzeniu CELLU M6® Integral, które zasysa tkanki bardzo precyzyjnie, zapewniając intensywną stymulację tkanki tłuszczowej i dużą efektywność zabiegu.mówi Julia Krajewska, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

 

Endermologia LPG – podstawowe informacje
Cena za 1 zabieg:od 100 zł
Cena za serię 10 zabiegów:1300 zł / 1500 zł (1 zabieg 130zł!)
Cena za kostium (jednorazowo):100 zł
Czas zabiegu:od 15 do 60 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:10 do 12 zabiegów, dwa razy w tygodniu
Czas utrzymania się efektów:indywidualne

Icoone

Icoone to urządzenie służące do wykonywania masażu antycellulitowego przy pomocy specjalnych rolek. Dzięki temu, że zostały wyposażone w otwory, zapewniają jeszcze intensywniejszą stymulację tkanki tłuszczowej, wykorzystując do tego aż trzy rodzaje podciśnienia.
Icoone Laser posiada wszystkie zalety klasycznej wersji zabiegu Icoone, a ponadto głowica urządzenia jest wyposażona w laser diodowy z funkcją światła LED. Oferuje on te same długości światła, co Smooth Shape. Długość fali 915 nm oddziałuje na lipidy, podnosząc ich temperaturę i upłynniając tkankę tłuszczową, zaś światło LED o długości fali 650 nm zwiększa produkcję kolagenu, a także podnosi skuteczność wydalania tłuszczu.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskIcoone Laser dostępny w gdańskiej placówce Clinica Cosmetologica sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej efektywny. Połączenie masażu rolkami z pracą lasera nie tylko redukuje cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej, ale też w widoczny sposób poprawia kondycję skóry, ujędrniając ją i zapewniając ciału młodszy wygląd.mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

 

Icoone – podstawowe informacje
Cena:od 199 zł
Czas zabiegu:30-60 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:10 zabiegów
Czas utrzymania się efektów:kilka miesięcy

Venus Legacy

Venus Legacy to zabieg służący redukcji cellulitu oraz konturowaniu ciała. Urządzenie wykorzystuje sprawdzone technologie: wielobiegunową fale radiową oraz pulsacyjne pole magnetyczne. Kojące ciepło wytwarzane przez urządzenie oddziałuje na włókna kolagenowe, zapewniając intensywną regenerację, ujędrnienie oraz obkurczenie nadmiaru skóry i wygładzenie jej nierówności. Dodatkowo następuje poprawa mikrokrążenia, dla jeszcze skuteczniejszej redukcji cellulitu.

Venus Legacy – podstawowe informacje
Cena:od 149 zł
Czas zabiegu:30-40 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:6 do 10 zabiegów
Czas utrzymania się efektów:kilka miesięcy

maximus

Zabieg Maximus oddziałuje na trzy grupy tkanek (skórę, tkankę tłuszczową i mięśnie). Połączenie technologii tripolarnej fali radiowej i dynamicznej aktywacji mięśni, pozwala na szybką redukcję tkanki tłuszczowej. Fale radiowe powodują rozgrzanie i upłynnienie tłuszczu, a następnie aktywowane do pracy mięśnie wypychają go na zewnątrz, umożliwiając szybsze pozbycie się niechcianych centymetrów i nierówności na skórze. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Maximus™ – podstawowe informacje
Cena:od 149 zł
Czas zabiegu:na ciało od 30 do 45 minut, na twarz – od 20 do 30 minut
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:8 zabiegów
Czas utrzymania się efektów:min. 12 miesięcy

karboksyterapia reology2

Karboksyterapia Reology 2 wykorzystuje natomiast działanie płynnego dwutlenku węgla. Zabieg silnie pobudza krążenie. Rozszerzając naczynia krwionośne, przyspiesza przepływ krwi. Ponadto stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu ujędrnia i uelastycznia skórę. Pomaga także rozbijać komórki tłuszczowe, ułatwiając wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki.

Karboksyterapia Reology 2 – podstawowe informacje
Cena:od 200 zł
Czas zabiegu:ok. 30 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:ok. 4
Czas utrzymania się efektów:indywidualny

Nie wiesz , który zabieg będzie najlepszy dla Ciebie? Umów się na bezpłatną konsultację w Clinica Cosmetologica i skorzystaj z fachowej porady dyplomowanego kosmetologa!

Podsumowanie

Nowoczesne zabiegi kosmetologiczne oferują działanie kilku technologii w tym samym czasie. Dzięki temu nie tylko odpowiadają na różne potrzeby skóry, ale również zapewniają szybsze i bardziej spektakularne efekty.

Darmowe konsultacje z kosmetologami


Bibliografia

1. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
2. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010
3. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008

Dodaj komentarz

Komentarze

chyntia 21.08.2019 08:35

Nie chcę mi się wierzyć, że przykłada się jakieś urządzenie i następuje redukcja cellulitu. Skoro jednak ludzie korzystają i są na ten temat jakieś pozytywne opinie to pewnie coś jednak w tym jest – ludzie ślepi nie są i widza swoje ciało. Pierwszy raz czytam o tym Smooth Shape i innych zabiegach na cellulit…

Saba 19.08.2019 12:40

Nie trzeba robić pełnego Smooth Shape, zawsze można zdecydować się na zabieg zastępujący, ale również redukujący cellulit. Może i nie jest to to samo, ale efekty też są bardzo dobre i faktycznie takie zabiegi antycellulitowe mają sens.

Agnieszka 13.08.2019 10:09

Sama ostatnio zaczęłam używać różnych peelingów w ramach zabiegów antycellulitowych i powiem wam, że jestem zadowolona z efektów. Długo zastanawiałam się jak zredukować cellulit i również rozważałam zabieg Smooth Shape, ale jednak jest to droga sprawa…

Karo 10.08.2019 06:25

Kasiu, nie ma co się obawiać, bo lasery używane przy Smooth Shape są idealnie dopasowane do działania na lipidy i rozgrzewania tkanki tłuszczowej. Jeżeli to Cię nie przekonuje to zawsze możesz udać się na endermologię LPG – jest to zabieg przypominający masaż 🙂

Kasia 09.08.2019 09:09

Ale czy na pewno Smooth Shape jest bezpieczne? Czytając o tych różnych laserach trochę się obawiam… Czy taka jest cena redukcji cellulitu i bycia piękną?